90029
  • [NST]Cifu
    #79503
    Freki és fesz ellenőrzés MSI Afterburnerben megvolt?
  • Metalmilitiakid
    #79502
    Egyszer már írtam ide, hogy nagyon melegszik az EAH5770 em, azóta megvolt az újrapasztázás, illetve mondták, hogy vegyem le a műanyag rácsot mert jobb, ez nem sikerült mert az egyik csavar nem enged, letörni meg nem akarom. Viszont egyre durvább a kártya, 1280x1024 es felbontásnál World of Tanks ban felmegy 90+ ra is ahol már lelövöm azonnal. Innen már csak a gariztatás van ha jól gondolom ? (amit nem szeretnék, mert márkaszervizes és külföldre küldik és 3 hétig nincs VGA-m akkor...) Vagy fogadok bármilyen építő jellegű ötletet.
  • Omlás
    #79501
    nice catch
  • broman191
    #79500
    Like a bawss...
  • Blum
    #79499
    Businessman! :D
  • Solten
    #79498
    ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #79497
    Veled örülök :)
  • Solten
    #79496
    Meghirdettem a Sapphire 5850 Xtreme-t az eBay-en, 4 ora mulva megvettek 99£-ert. £100-ert vettem masfel eve...
  • arty
    #79495
    az amdnek van ingyen :) az árcsökkentés viszont nekik fájna ...
  • Borg
    #79494
    Az ingyennel azért lehet vitatkozni, nézd meg mennyi a fogyasztása. Tipikus OC eredmény, egyszerűen csak tuningoltak rajta egyet. Akkor meg mellé kell rakni 680-ból is egy gyárilag tuningoltat.
  • Solten
    #79493
    Wow, nem gondoltam volna hogy ennyire elfenekeli a GTX 680-at.
  • arty
    #79492
    nyilván azt az egyet nem akarják :D

    ez az órajelemelés viszont ingyen van...
  • IMYke2.0.0.0
    #79491
    Én nem érzem elkeseredettnek - épp ellenkezőleg: megmutatták, hogy olyan hardvert építettek, amivel bármikor, egy iciri-piciri finomítással a 'zerőlködő envígyijá aktuális kártyája ellen küldhetnek.
  • Borg
    #79490
    Valahogy elkeseredett lépésnek érzem az AMD részéről ezt a Ghz edition, meg bios modolgatást...
    Szépen lőjék be az árakat oda ahova való (680 alá), aztán durrantsanak nagyot a következő generációval.
  • arty
    #79489
    kár h a 7950 bios updatet nem tették fel :( lehet befogja a 680at azzal :D
  • Solt
    #79488
  • Blum
    #79487
    7970 Vapor-X Ghz Edition Teszt @prohardver
  • [NST]Cifu
    #79486
    Tedd hozzá, hogy ez feltehetően egy "szokásos" tesztkörülmény között mért érték, ahol az asztalon fekszik a deszka, úgy van beledugva az VGA, ráadásul légkondicionált szobában, stb.

    Nem ismerem Hellsing gépét, de kétlem, hogy ennyire jól szellőzne. :)

    Simán lehet a belinkelt kép alapján, hogy a házban kavargó meleg levegő miatt akár 1,4Volt is elég neki ahhoz, hogy 100°C fölé melegedjen.

    Egy példa: nálam az amúgy sem roszul szellőző Corsair Carbide 400R házban (két 12 centis venti elől és egy hátul) a tuningolt (1100/1450Mhz, 1.135 volt)7950-as Radír Kombustor tesztnél 80°C-ig melegedett. Raktam egy 14 centis ventit a ház oldalára, ami direktbe a videókarira fújja a hideg levegőt, az eredmény 75°C azonos szobahőmérsékletnél...

    Szóval egy rosszul szellőző ház plusz egy tuningolt 6870 szerintem simán elég kombó, hogy a kártya (a víz) forráspontig melegedhet...
  • arty
    #79485
    jah, a minőségi paszta ér vagy -2 fokot :))
  • blackcalibra
    #79484
    Nekem a teszt alatt olyan ~84 fokos.
    Bontva nem volt, 1 éves bolti kártya.
    Viszont mikor elkezdtem futtatni a szőrös kockát, megint összeborult, úgy, ahogy linkeltem a múltkor.
    akkor 70 fokos volt még csak a kártya, aztán mikor már 10 perce futott 84 fok körül, semmi gond nem volt....
    Annak idején is az őrületbe kergetett ez a dolog....
  • IMYke2.0.0.0
    #79483
    Kell venni egy minőségi pasztát [pl. Noctua], és szépen lekenni a VGA kritikus hőleadó felületeit, ahogy korábban már elhangzott a tanács.
    Felesleges ezen tovább pörögni.
  • broman191
    #79482
    Jó ötlet ilyeneknek utánanézni, bár 100°C feletti GPU hőmérséklethez egy HD6870-nél valami kegyetlen agyatlan OC szükséges. A ref. hűtésű HD6870 valahol 1.5V felett képes átlépni a bizonyos hőmérsékletet, de ott már elég instabil eleve. A GPU/memó húzásából pedig önmagában esélytelen ilyen hőmérsékletváltozást elérni, tekintettel arra, hogy a HD6870 nem nagy tuningbajnok agyonfeszeléssel sem...de ha igazad lesz, akkor valami rettentően barom előző tulaja lehetett a karinak, jelentkezzen tuning citrom-díjért a topikban így utólag is... :D

  • [NST]Cifu
    #79481
    Álljunk meg egy pillanatra. Akkor a hűtését macerálta az előző tulaj? Az nem lehet, hogy a kártya durván tuningolva van, akár bios szinten is?

    Nézd meg terhelés alatt egy GPU-Z vagy MSI Afterburner programmal, hogy mekkora feszt adtak neki, és mennyi MHz-n megy, illetve ezek hogy viszonyulnak a gyári értékekhez.
  • Hellsing47
    #79480
    Most megnéztem, volt rajta igen

    #79479-re válaszolva pedig én szívesebben visszaküldeném az eladónak a kártyát mivel úgy adta el, hogy tesztelt és jó a kártya , igaz ő másik hűtővel használta de azt egyszóval sem irta hogy a gyári hűtővel ennyire melegedne
  • [NST]Cifu
    #79479
    Ha 2 másodperc alatt 105 fokra hevül, akkor egyértelműen túlmelegedés.

    Kivenni a kártyát, leszedni a hűtést, kifújni sűrített levegővel a lamellákat, újrapasztázni az érintező felületeket (GPU és memóriák), összeszerelni és visszarakni.
  • broman191
    #79478
    Paszta volt végülis a cuccon, vagy csak úgy feszül a fém a fémnek és a csavarok kis híján menetszakadásig ráhúzva? :)
  • Hellsing47
    #79477
    Nem szedtem le végül is, csak jobban ráhúztam a csavarokat, az eredmény:

    nem kapcsol ki a gép, de msi kombustor alatt 2sec alatt 105fokra hevül, majd megáll a kép pár secre az alja elcsíkozódik és ugyanezt csinálja a sleeping dogs alatt is (pont úgy mint ahogy a #79445-ben lett ellinkelve, ráadásul ugyanolyan vtx 6870-ről is van szó)

    Most már kijelenthető hogy túlmelegedés a hiba oka?
  • Borg18754
    #79476
    hali!
    catalystban ki lehet kapcsolni valahol az automatikus frissítés keresést?
  • broman191
    #79475
    Az Unreal Engine alapvetően nVidia lover, bár az Ati sem megvetendő számára, nem semmiért piacvezető, nem kifejezetten válogat. Persze erősen függ attól hogy melyik fejlesztőcsapat mit barmol vele, lásd Arkham City 7990 sebesség WTF, ellenben a Sniper Elite... :)
  • [NST]Cifu
    #79474
    Ott vannak a tesztek, nézd meg azokat a játékokat, amik fontosak számodra, és az alapján dönts. A Cryengine (Crysis 2) és az Unreal engine (Sniper Elite v2) pl. az Ati-t szereti jobban, a Frostbite az nVidiát (igaz látható, hogy a BF3 eredményeknél nem ment a CF, hiszen az egymagos 7970 sebességét hozta a kártya).

    Hangban a hűtés a mérvadó, ha a pénz nem számít, csak a csend, akkor vízhűtés lesz úgy is. Amúgy meg a gyártó hűtése a mérvadó...

    Hang és hő esetén a kettő ellentétes, futtathatod végig 100%-on a ventit, és akkor aztán jéghideg lesz a kártyád, ellenben zajos. Nagyon jó és nagyon csendes hűtést én még nem láttam (a vízhűtéses megoldásokon túl), azért a csúcs kártyáknál már van, hogy 200 watt hőteljesítményt kellene eltűntetni valahogy, az meg nem megy könnyen.

    Per pillanat általánosságban az ATi mellett szól a nyers teljesítmény, az nVidia mellett a többségében kiforrottabb technológia és a jobb támogatottság (driverek és a PhysX).
  • Sir Quno Jedi
    #79473
    Én a speed-re értettem, me engem az érdekel, a fogyasztását lexarom. A bojlerem, az automata mosógépem, a sütőm és a légkondim nyilván többet fogyaszt (és még a konyhában is nyers 400W üvölti a fényt a falra).

    Szal. speed, hang, hőmérséklet, tartósság (ez utóbbi következik a hangból és hőből általában).
  • arty
    #79472
    meglepő, mert a CF jobban szokott skálázódni...
  • arty
    #79471
    nyilván nincs ezresem vgara, de nem zavarna, ha 60 helyett csak 30at enne a kártya :)

    ebben a kategoriában ez csak amolyan "na még ebben is jobb", de a döntő nyilván h melyik gyorsabb. vagy melyikből gyorsabb kettő :D
  • Solt
    #79470
    Akkor megvárom a 8990-t a cserével! :)
  • [NST]Cifu
    #79469
    Persze, 1000 dolláros kártyáknál éves szinten meg tudsz spórolni akár 50 dollárt, ha 7/24-ben csak böngészel és BRrippet nézel... :P
  • Sir Quno Jedi
    #79468
    Akkor azt mondjátok kukázzam a zatit és vegyek nvigyiját?!?!??!?!?
  • [NST]Cifu
    #79467
    Aki egy ezer dolláros kártyánál a fogyasztást nézi, az megérdemli, hogy Dagobert bácsinak csúfolják.

    Ha a fogyasztás a fontos BR/1080p filmnézésékor, akkor ARM prociban és hozzá való Mali GPU-ban gondolkodjon, ne pedig PC-ben dedikált VGA kártyával.

    Szerintem. :)
  • [NST]Cifu
    #79466
    Gyári hibás kártya 1000 dollárért. Bestbuy... :)
  • Borg
    #79465
    Ugyanez a helyzet a 680-7970 témában, szal annyira nem volt meglepő.
  • arty
    #79464
    CF konfig nem 10, de akár 30+ %-ot is tud(na) javulni a driver optimalizálásával

    de tény, jelenleg a 690 jobb, ha nem is sokkal (ráadásul fogyasztásban is, multi monitor mellett is, bluray nézéskor is... ami azért nem semmi)