90029
  • Borg
    #79543
    Irreleváns kérdés, hogy mi lesz a jövőben, mivel jövőre úgyis új generációk jönnek mindkettőből. A compute kérdés is irreleváns, majd akkor, ha tényleg használják, talán számítani fog, de addig valszeg nem is egy új generáció kijön még.
    Egy dolog számít, hogy melyik jobb most. A 680 pedig jobb, fogyasztásban, hangban, a legtöbb helyen teljesítményben is, hátmég driverek terén.
  • grebber
    #79542
    Az új gameek compute irányba fognak haladni az meg jelenleg az atiknak megy jobban.Ha az nv ezen nem változtat akkor bajban lesznek.
  • Inquisitor
    #79541
    " úgy kellett külön segédprogramokat (driver cleaner) igénybe venni ahhoz, hogy az ATi és nVidia drivereket levakarhasd a gépedről,"

    Tartom, hogy az egy XP/W2K bug volt. A leszedett driver ddl fájljait random visszacsempészte a rendszer(visszaállítás) valamiért.
  • arty
    #79540
    lenne, ha nem venne meg pár fejlesztőt kilóra az nv a jövőben is :)

    így maegint csak ott tartunk, hogy nem egészen egyértelmű... szvsz 7950et kell venni, az uj biosával ő az ár/telj. király (felsőkategoriában)
  • grebber
    #79539
    Mondjuk inkább azt hogy pár játékban jobb.7970 meg a másik párban jobb.
    A jövőre való tekintettel 100%-osan jobb vétel az ati.

  • [NST]Cifu
    #79538
    Hogy lehet szívni a driverekkel a válasz az, hogy nagyon, nagyon sokféle képpen. Villogó textúrák, bekapcsolódni nem hajlandó FSAA, stb.

    Hajdan még a Radeon 32Mbyte (ezt később 7500-nak keresztelték el) és Radeon 8500 idejében az ATi driverei kritikán aluliak voltak, szó szerint játékról játékra kellett megtalálni a finomhangolást, ahol nem villogtak a textúrák, ahol nem mosta el őket, stb. Volt egy direkt ATi kártyákhoz való szoftver, ahol kézzel tudtad a dolgokat állítani, mert a driver egyszerűen nem adott elég lehetőséget a finomhangolásra. Plusz ezek voltak azok az idők, amikor úgy kellett külön segédprogramokat (driver cleaner) igénybe venni ahhoz, hogy az ATi és nVidia drivereket levakarhasd a gépedről, hogy "tiszta" installal rakhasd fel a legújabb drivert. Igen, ezek régi szép idők, csak arra reagálva, hogy mi lehet egy driver esetében gond. :)

    Megjegyzem a driverben "kierőszakolt" FSAA most sem mindig működik, és nem értem miért nem...

    @Borg: Itt eddig csak te voltál az, aki ezt az nVidia vs. Ati párbajt erőltetted. :)

    Egyébként mint 7950 (7970 kistesó) tulaj megjegyzem, hogy én a fent említett forced FSAA problémán túl más gonddal nem találkoztam. Ha meg már kritizálunk valamit, akkor azt tegyük a tények ismertetésével is...
  • Borg
    #79537
    Azért elég fura ez, hogy olyasvalakibe kötsz bele, akinek van összehasonlítási alapja, míg neked nyilvánvalóan nincs.
    Tényleg olyan savanyú szőlő, hogy jobb a 680?
  • Solten
    #79536
    Fogalmam sincs, ugy latszik az egyszeru kepessegu nvidia fan nem zoldet sziv hanem a driverrel.
  • davidka003
    #79535
    Láma-e? :D

    "Vólt ref 7970-em, én pl szívtam a driverekkel,"

    Hogy lehet szívni a driverekkel? Fel nem tudom fogni.
  • IMYke2.0.0.0
    #79534
    Bőven.
    Amúgy, játéktól függően még FullHD-ben is (kompromisszumokkal - főképp árnyékok levételével).
    Nekem is HD4850-esem van, csak 512 MB-al.
  • cadmonadam
    #79533
    Sziasztok!Egy ilyen kártyával el lehetne játszani 1280x1024 felbontáson: Gigabyte HD 4850 silent, 1 GB / 256 bit DDR3, 16x-os PCI express, DirectX 10, d1 GB / 256 bit DDR3, 16x-os PCI express, DirectX 10?
  • lo9in
    #79532
    hát igen a táblázat alapján egyértelműen látszik hogy a 3850 sokkal erősebb :)
  • janihunk
    #79531
    Köszi.
  • arty
    #79530
  • arty
    #79529
    attól függ mennyit fizetnek rá a 3850-edre :D

    ha nyersz a cserén 5-10 ezret és keveset játszol, megérheti :D
  • lo9in
    #79528
    hagyd a csudába ha ddr2 0 4650 meg amúgy is felesleges de így meg főleg ilyen régi rendszert nem érdemes babrálni :) én semmiképpen nem költenék rá max ha elromolna valami és muszáj lenne de nincs pénzem új gépre :)
  • zooleeh
    #79527
    #79526 Neked akartam bocs :)
  • zooleeh
    #79526
    Hi nalam 900-on megy stabilan
  • huncsik
    #79525
    igen ddr3 a hd 3850 a másik meg csak ddr2. akkor nem érdemes rá lecserélni? nem erősebb a hd 4650?
  • broman191
    #79524
    Lehetséges :)

  • arty
    #79523
    szvsz nem... 1024mega ram egy agp-s kártyán... tutira ddr2, ergo lassabb mint a ddr3as 3850... már, ha az ddr3as volt :)
  • lo9in
    #79522
    ha csak a kártyákat vesszük figyelembe akkor mindenképpen
    de kérdés milyen a procid, agps alaplapba elvileg nem megy bele normális dupla magos.....
    lehet nem kéne már babrálni azt az őskövület rendszert :)
  • janihunk
    #79521
    Sziasztok vettem egy ilyet: KLIKK Tényleg 920-ig lehet húzni a mag órajelet alapfeszen?
  • huncsik
    #79520
    Sziasztok!

    Szerintetek egy Sapphire Ati Radeon HD4650 agp 1024mb 128bit kártyára érdemes e leváltani a Sapphire Ati Radeon HD3850 agp 512mb 256bit kártyát?
  • arty
    #79519
    tehát látszólag nem megy ... de a háttérben ... :D
  • Metalmilitiakid
    #79518
    Még ha használnám az aerot, de utálom ezért mindig kikapcsolom :D
  • arty
    #79517
    az windows aero gépterhelőbb, mint a cs16 :D
  • Metalmilitiakid
    #79516
    Az oké, hogy nem izzad, de azért, hogy lentebb hűljön mint az idle az azért vicces :D
  • [NST]Cifu
    #79515
    A Cs1.6 már egy közepes telefonon elfutna szvsz, persze, hogy ott nem izzad a kártya... :)
  • Metalmilitiakid
    #79514
    De amúgy amit nem értek, hogy némelyik régi játéknál is melegszik, de soknál nem. Pl cs 1.6 ban konkrétan kisebb a hőmérséklet mind idle ben néha, pedig nem is rakom 100 a hűtést :D Voltam már az eladónál azért nem hagytam ott nála, mert mondta, hogy gondoljam meg mert az 3 hét mire megjön. Szereznem kellene egy pót VGA -t addig.
  • [NST]Cifu
    #79513
    Akkor én felkeresném az eladót, hogy kenje a hajára a videókártyáját...
  • Metalmilitiakid
    #79512
    Amint játszok játék indítás előtt mindig 100 ra rakom, amellett éri el a 90+ os hőfokat.
  • [NST]Cifu
    #79511
    A 850 / 1200Mhz teljesen normális értékek, az 1.2volt magasabb, mint az 1.125v alapfesz, de ez még bőven belefér kategóriának kellene lennie.

    Az MSI Afterburner-nél a ventit is lehet (elviekben) szabályozni, ha kézire állítod, és magasabb fordulatra rakod, akkor mi történik?

    Elviekben kézileg beállíthatod, hogy mekkora hőfoknál mekkora teljesítménnyel dolgozzon a kártya hűtése, lehet ott kéne finomhangolni.

    Ezzel együtt sem kicsi a kártya hőmérséklete. Ez a kártya alaphangon 80°C nem nagyon szabadna, hogy melegedjen, normális házban. Szóval hacsak nem a ház szellőzése problémás (de ennyire kétlem, hogy problémás lenne), akkor itt gubanc van akkor is valahol.

    Próbáld meg 100%-ra feltekerni a hűtés fordulatszámát, és megnézni, mit reagál rá a kártya.
  • Metalmilitiakid
    #79510
    Azt nemtom, hogy idle mennyit fogyaszt, mert azt nem találtam meg afterburnerben, hogy hol tudod kirakni úgy a voltage ot, mint ahogy a hőmérséklet is kivan, 1.2 van max értéknek állatva neki, meg gondolom a 850 és 1200 is szintén max értékként van, idle ben gondolom kevesebbet eszik.
  • broman191
    #79509
    GPU-Z, bár az nem "gadget", jóval komolyabb. GPU meter esetleg, nekem jobban tetszett anno mint az observer! Bár valószínűleg az observer is felismeri majd a kari adatait 1-2 frissítés után, ami csak idő kérdése. :)
  • broman191
    #79508
    1.2V elég magas érték, főleg idle közben, 1.125V talán a default beállítás 850/1200 @ load.
  • bowari
    #79507
    Üdv mindenkinek!
    Gigabyte HD 5850-es karim volt,Gpu observer mini almalmazást használtam,szerettem látni mindig hogy áll a hőfok stb...nah most vettem egy Sapphire 7870-est,de annál azt írja nem érzékel gpu-t.Amúgy minden flottul működik,de megszoktam már azt a gadget-et.

    Kérdésem vki tudja mi lehet a probléma,van e megoldás,vagy esetleg ajánlhatnátok vmit helyette.
    Előre is THX!
  • Metalmilitiakid
    #79506
    Hmm most a voltage controlt is belőttem, 1200 mV ot mutat.
  • Metalmilitiakid
    #79505
    A program fent van, a mag freki az 850, a memóriáé pedig 1200, viszont fesz az melyik ? Mert bekapcsoltam egy Unlock voltage monitoring ot, de semmit nem változott.
  • Omlás
    #79504
    Mivel volt rajta buherálva a hűtő nem biztos a gariztatás sem... Ahogy Cifu is írja tedd fel az MSI Afterburnert és nézd meg a feszültség és órajel értékeket. Lehet, hogy valami buherált bios van a vga-n és azért melegszik ennyire. Semeddig nem tart feltelepíteni azt az egy szem programot :D