90029
  • broman191
    #79463
    Kicsit... :D

    "The card requires three 8-pin PCI-Express connectors. This power configuration is good for up to 525 W of power draw." - Card power consumption [maximum] - 551W
  • DIESEL DOG #79462
    Jó ég... 3db 8pin-es tápellátás... zabál mint a disznó... :D
  • Borg
    #79461

    Átlagosan, minden felbontást, minden játékot tekintve 11%-ot ver rá, nem csak egy-egy címben... ez nem olyan különbség, amit a szar ati driver magyarázna. Kb minden tekintetben jobb a 690...
  • broman191
    #79460
    Van még mit driverezni az biztos, persze ott van pár "az nVidia segített fejleszteni" cím is, ott történnek az "igazi csodák" [lásd Arkham Cici]... Ezekből kifolyólag a végén nem csoda hogy a 690 nyer összesítettben. A hardver az ott van, a szoftver kevésbé...
  • Blum
    #79459
    Nincs meg hozza ertelmes driver?
    Vagy hogy a 'csaba kalapalja el ezt a dogot a GTX690? :O
  • broman191
    #79458
    Powercolor HD 7990 Devil 13 6 GB teszt
  • broman191
    #79457
    Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!



    Van egy olyan érzésem, hogy a régi tulaj csak úgy pasztázatlanul rávágta a régi hűtést a GPU-ra, úgy adta el neked, az lesz a gond...
  • Hellsing47
    #79456
    próbáljam leszedni és újra rárakni?
  • Borg
    #79455
    Akkor nem jól rakta vissza rá a gyárit.
  • Hellsing47
    #79454
    megállni biztosan nem állt meg, vtx3d-m van nem tudom mennyire megbízható a hűtése, nem látom hogy le lenne lazulva vagy mozdulva, de lehet valami mégis abban amit mondasz mert használtan vettem a karit és az eladó azt mondta nem a saját hűtésével ment
  • Borg
    #79453
    Szerintem az nem táp, egyszerűen csak túlmelegszik a videokártyád... szar a hűtő rajta, vagy elmozdult, lelazult, venti megállt,s tb...
  • Hellsing47
    #79452
    control centerben néztem, de érintésre egyáltalán nem volt meleg
    játék alatt kapcsolt le a gép egyből illetve youtube videónál ezért gondolom hogy a táp a ludas

    igazából mind1, mert jövőhéten veszek másik tápot (be volt tervezve) csak reméltem addig eldöcög a mostanival is :(
  • broman191
    #79451
    Nem tudom mivel mérted, de az okos monitoring programok szoktak téves értékeket dobálni...ha valósan annyi lenne benne valami azt valószínűleg éreznéd. :)
  • Sir Quno Jedi
    #79450
    ja

    én is vettem egy 750-es csifit modulárisat akkómán

    namost a VGA melegszik, vagy a táp???
  • V43 1105
    #79449
    Lehet a táp beteg, bár ez a 80fokos alapjárat elég gyanús ..

    Te mit mondasz papa okosságnak? Szerintem egy másik táppal meg kéne nézni a vidi karcsit ..
  • Sir Quno Jedi
    #79448
    nekem még az 5870-emet is elbírta anno
  • Hellsing47
    #79447
    Srácok az normális hogy egy 450-es chieftec nem bír el egy 6870-et?
    Illetve hogy 80fok-os alapjáraton, terhelés nélkül? (érintésre viszont még csak nem is meleg, szóval ez lehet valami téves érték)
  • huncsik
    #79446
    nem tudom hogy lehetne megoldani, vagy mennyiért adnák? de szerintem a futár elhozza, meg a posta is.
  • blackcalibra
    #79445
    Van is nekem videóm a dologról, most jut eszembe, és meg is találtam.

    http://www.youtube.com/watch?v=BdkQzTcaai8&feature=youtu.be

    0:45 után áll meg a kép, látni is valamennyire a hibát 1:02-nél a kép alsó harmadában, de ebből kilépve nem ugrik fel a kis buborék az AMD illesztőprogram hibával, de amúgy az az.
    Minden játékban ezt csinálja.
  • arty
    #79444
    egyszer ugy adtam le gariba egy 4850est, h csináltam fényképet a 3dmark azon tesztjéről ahol hibázott a kártya + csináltam leirást a hibáról. soha, sehol máshol nem láttam a problémát.

    kicserélték.
    ha emberi időn belül reprodukálható, megtalálják ne aggódj! de ha biztosra akarsz menni, elviszed haverhoz és megnézitek másik gépben...
  • blackcalibra
    #79443
    Régebbi driver pipa.
    Ugyanaz.
    Memória foglalat is lehet, vagy az annyira nem jellemző?

    79442:
    Nekem kb. 3-4 alkalomig visszajön a kép, de aztán teljesen randomszerűen vagy csak az "alkalmazás nem válaszol" hibával kivág a játékból, vagy megmakkan teljesen.
  • Hellsing47
    #79442
    nekem az 5770-esem csinálja ugyanezt, játékok alatt random fekete képernyő és vagy visszajön az általad leírt hibaüzenettel vagy csak a restart segít
  • V43 1105
    #79441
    Régebbi , vagy egyel újabb driver .. ? Memóriákat kiszedheted, aztán rakd vissza, vagy nézd meg csak egy modullal ..
  • blackcalibra
    #79440
    Egy éves a kártya, úgy gondolom 2 év van rá.
    Attól tartok, hiába viszem vissza, nem fog előjönni a dolog, mert leginkább játékok alatt csinálja.
    Hiába futtatok szőrös fánkot, Call Of Pripyat Benchmark progit, nem jön elő.
    Viszont játékok alatt igen, de teljesen változó, mennyi idő múlva.
    2x2 giga DDR3 van a gépben, memória hiba nem okozhat ilyet?
    Gyakorlatilag a szűz Win alatt is ugyanaz.
    Egyszer csak előjött ez a dolog, addig semmi baja nem volt, azóta meg nem bírok rájönni mi ez.
    460-as Giga táp van bent, gondoltam már arra is, de hát én azt itthon nem nagyon tudom kiszűrni.
  • arty
    #79439
    kártyát másik gépben nem tudod megnézni?

    garis még a kártya?
  • blackcalibra
    #79438
    Uraim, mi okozhatja ezt az "állandó" "Az AMD grafikus illesztőprogram nem válaszolt, majd helyreállt" történetet?
    Már kezd bosszantani, ha jól emlékszem régen is volt nekem ilyen gondom egy másik kártyával, akkor a CCC-ben a memória órajelén mínusz ~30MHz segített, ennél a kártyánál viszont a kis csúszka a minimumon van, nem lehet lejjebb venni. Már ha az emlékeim nem csalnak, de lehet akkor a játékbeli kifagyásokat oldotta meg ez a dolog.
    Igazándiból nem tudom, hogy a VGA miatt van-e ez, de az a helyzet, hogy bármit futtatok, nem jön elő a dolog.
    Már volt Win reinstall, ugyanaz.
    Van, hogy netezés közben is előjön ez a dolog.
    Wines memória ellenőrzővel néztem a memóriákat is, semmi.
    Az eseménynapló erre a hibára a 4101 eseményazonosítót írja, de nem egyértelmű a dolog, utánanéztem már a neten, de nem egyértelmű a dolog.
    Van valakinek ötlete?
    Annyi van még, hogy amikor megakad a kép játék közben, a képernyő alsó 1/3 része elcsíkozódik, mikor már fekete a kép.
  • arty
    #79437
    most jön az, hogy "nekem tönkrement az enermax tápom" :D

    (és tényleg!)
  • V43 1105
    #79436
    Hát Pesttől tényleg k.va messze van :(( Nem tudom futár cég visz-e oda valamit és melyik azon keresztül még megoldható lenne esetleg ..
  • huncsik
    #79435
    Borsodnádasdon lakom! sztem nincs közel hozzád!
  • V43 1105
    #79434
    Nekem is HX650-em van, imádom
  • [NST]Cifu
    #79433
    Lassan átmegyünk táp-topicba. :)

    Nyilván be kell lőni egy árszintet, de rögtön megjegyzem, hogy itt sokkal összetettebb a dolog, kezdve azzal, hogy ahogy te is említetted, gyártófüggő milyen bele van a tápnak (nekem Seasonic beles Corsair HX650-esem van)...
  • wright
    #79432
    Köszi szépen!
  • V43 1105
    #79431
    Minden bizonnyal jobbak az általad felhozott alternatívák mint az M-Tech

    A kérdezőtől, aki táppal kapcsolatban érkezett ide, megkérdezhetem merre lakik ? Lehet tudnék segíteni nagyker áron való beszerzéssel ..
  • [NST]Cifu
    #79430
    @Wright: játéktól és beállításoktól függően 10-30% erősen hasracsapásra. Azért 5e Ft-t megér, már csak azért is, mert a 9800GT mégiscsak egy négy éves technológia (és a kártya kora is a körüli lehet), míg a 6770 csak tavaly jött ki.

    @Fazer: Olvass vissza, nyilván erős korlátozó tényező a pénzügy, szóval kétlem, hogy egy 15e Ft-s tápegység alternatíva, én ezért írtam, hogy oké, illene legalább a CTG-450W környékén kinézni, de persze ha csak az iArena 450W-os fér bele a keretbe, és az is jobb választás lehet, mint az M-Tech.
  • Borg
    #79429
    Ha már elvonatkoztatunk a gagyitápoktól...
    Én tápból csak Enermaxot vagyok hajlandó venni... (vagy max seasonicot).Most egy Lepa G700 van, ami 1:1 Enermax Modu87+ 700W... hogy minek a 700W? Persze hogy nem terhelem annyin, de így legalább a 140mm ventije is csak 600rpm-et forog... nincs hangja. Plusz 24/7 üzemben a hatékonysága sem utolsó szempont, ami ugye ráadásul bármely tápnak nem a max terhelésen lesz jó, hanem pont 50% körülin.
    Szóval már csak a hang, és hatékonyság miatt se értek egyet azzal, hogy 400w-os tápokat kell erőltetni csúcsgépekbe, csak mert elviszi (PH-n ez a divat mostanában).
  • V43 1105
    #79428
    M-Tech, jujujj gyilkos hangja van :D

    Egyébként úgy vagyok vele, hogy tápegységen nem illik spórolni ..
  • [NST]Cifu
    #79427
    Természetesen vannak egyéni preferenciák, de azért ez már egy 15e Ft-s tápegység... Mi pedig egy nem egész 7e Ft-s tápegységtől (M-Tech 550W) indultunk...
  • wright
    #79426
    Sziasztok!
    Egy 9800gt után mekkora upgrade egy asus 6770 hd?5 rugót kellene ráfizetni.
    Válaszokat előre is köszönöm.
  • V43 1105
    #79425
    XFX PRO SERIES ..

    450W

    550W

    Elég bivaly kis cucc, múltkor raktam be haver gépébe és vígan vitt mindent, nem cicergett nem volt vele semmi probléma ..
  • [NST]Cifu
    #79424
    Az a gond, hogy ilyen árban (12-13e Ft) kevés a jó alternatíva. Az FSP Hexa 500W-os is pl. két ágon adja le a 12V-ot. Seasonic-ból én meg itthon inkább 14-15e Ft-től felfele láttam csak árlistában, de inkább még feljebb.

    Viszont ha akár csak az iArena GPA-450W-ot is nézzük, az is képes akár egy 7850-est elvinni... Aligha hiszem, hogy ennél komolyabb kártya opció lenne.

    Vagy ha igen, akkor huncsik mostmár tudni fogja, hogy tápot is kell majd cserélnie. :)