90029
  • BIZ0906
    #79583
    Az mitől van, hogy a VGA-m nem emeli meg a ventillátor fordulatszámát mikor melegszik? ref verzió
  • Nightt
    #79582
    Termeszetesen nem log bele semmi. Egyebkent tenyleg jo kartya csak biztos csapagyas lett a venti, elofordul...
  • lo9in
    #79581
    nekem is vtx kártyám van nagyon jó minőségű és halk a venti, hát ezt jól kifogtad, mindenképpen gari ha már megnézted nem e lóg be vezeték a lapátokhoz :(
  • janihunk
    #79580
    Afterburner ben hogy lehet meg hosszabbítani a core clok MHz-ét? 850 ig megy most.
  • Nightt
    #79579
    Sziasztok!

    A VTX 6950-esem egyik ventije elkezdett kerregni mostanaban. Halkan, de rohadt idegesito pl netezes kozben.
    Biztos, hogy az, mert ha novelem a fan speedet, akkor gyorsul a kerreges.
    Lehet vele valamit kezdeni szerintetek vagy gari?
  • kisbakter91
    #79578
    Köszönöm, megoldódott :)
  • arty
    #79577
    driver, directx, játék patch :)
  • kisbakter91
    #79576
    Sziasztok!
    Nekem egy olyan problémám lenne hogy a Dirt 3 nál a nap az zöld piros és kék színben pompázik :D A lehetőségek mint pl az igen nem oké az hol piros hol kék. de a játék az fut szépen. Bocs de nem tudtam máshogy leírni a problémám :D Azt mondják hogy driver csere! szerintetek is? Köszi előre is! :)
  • Inquisitor
    #79575
    Valamiért nem megy a link beszúrás ma:
    www.amd.com/us/Documents/AMD_HD3D_Setup_Guide.pdf
    Ebből kb. semmivel nem derül ki több. Érdekes.
    http://www.amd.com/us/products/technologies/amd-hd3d/Pages/how-to.aspx
  • Inquisitor
    #79574
    Nem tudom megmondani neked, mert sajnos már nincs meg se a gépem, se a jó öreg videokártyám, de nekem rémlik, hogy játékokban ami alapból tudta, megjelenik az opció. Ami alapból nem támogatja ahhoz kell a Tridef3D, de eleve adott Radeon kártyákhoz ingyen letölthető, legalább is rémlik a az AMD oldaláról ...
  • bcrics
    #79573
    Hát, abból indultam ki hogy az asztali gépemben nvidia kártya van,
    és ott ha a Vga telepített szoftverét indítom, ott alapból van egy olyan opció hogy 3d Vision kalibrálása, stb.
    A feltelepített drivercsomagban ez benne volt.

    Itt hiába feltelepítettem a Legfrissebb Catalystot nyomát sem találom a 3d beállításoknak, a hivatalos oldal is csak tridef 3D linket rakja ki, ezért kérdezem hogy akkor csak ez az egy járható út van hogy felpakolom a tridef appot, és ezután lehet 3d-ni, vagyis ez a hivatalos kiegészítése az Amd kártyák 3D-ben való működésének.
  • Inquisitor
    #79572
    A vicc az, hogy az én CRT-m simán tud 120Hz-et. Csak most se gép, se VGA hozzá. Radeonokhoz meg csak barkácsolni lehet aktív szemüveget.
  • Inquisitor
    #79571
    Mi a fenének lenne külön telepítő ha alapból tudja a videokártya meg a driver is, nem értem?

    Borg - Nálam a passzív negatívum. Nem kicsit.
    Amúgy benéztem, illetve a csodás kereső adott az IPS típusra egy teljesen más monitort. Az bizony TN paneles és 3D-ben kemény 18 fokos a látószöge. De ettől még a 18.000-es difi létezik. Csak ugye az IPS-es 27"-os LG már tunerrel együtt alig drágább még itthon is annál a 68K-nál, valahol alulról 90K, tehát a 24" verzió biztos a kettő között van. Csak nem kapni. A sor felezés meg nem érdekel, az olcsóbb passzív készülékek is csinálják, csak sokan nem tudják.
  • gurubefree
    #79570
    Javitok ... ez nem 120Hz-es ( csak tudja )

    http://120hz.net/showthread.php?94-Yamakasi-Catleap-Q270-Sale-Information!-(85hz-100hz-120hz)

  • gurubefree
    #79569
    Yamasaki Catleap ....
  • Borg
    #79568
    Csak épp az nem aktív, hanem passzív 3D... 120Hz-es IPS panel hivatalosan még nem létezik.
  • bcrics
    #79567
    Értem, de maradnék a papíros megoldásnál egyelőre, szóval csak az általad linkelt 2 program vmelyikével tudom a 3d-t előcsalogatni vagy van erre vmi hivatalos Official Radeon Telepítőkészlet is?:)
  • Her Laca
    #79566
    Mindjá megmondom ki trolkodik !:XD
    Én csak tényeket írok már ha ,de pont leszarom kinek milyen VGA van a gépében. És soha nem élcelődöm azokon akik Radeont használnak ,nem úgy mint te a máshogy gondolkodókon!:)Szóval ki a troll mester?:)
  • gurubefree
    #79565
    csokolom

    ha megkerhetnem akkor tegyen mar be egy 7970m-et a lecbe . koszontem
  • Inquisitor
    #79564
    Azért írtam, hogy a papírszemüveg nem éri meg, mer' van aki akár 800 forintot is elkér érte és úgy hallottam, ha jó helyen rendel műanyagot az ember, akkor kijön ennyiből vagy kevesebből és nem esik szét pár nap alatt.
  • Inquisitor
    #79563
    Lol. Most néztem meg szlovák áron IPS paneles 23"-os LG 3D monitor 49K, itthon meg 68K. És kintről 50K rendelésnél ingyen szállítás van ide. Csak kíváncsi voltam, mert utoljára még a TN paneles 3D volt vagy 80K.
  • grebber
    #79562
    Nem is azt mondtam hogy a Fortnitenak kell majd erős gép.Nemhiába "rajzfilmes" lesz a grafika.
    Erről a hozzáértők tudnának bővebben írni én is csak azt írom amit olvasok.
    De az UE4 kapcsán 8-16GB memóriával riogatnak.
  • bcrics
    #79561
    Szerk.
    A kijelző felbontása:
    1366*768, illetve nem képes 3D megjelenítésre.
  • bcrics
    #79560
    Egy Hp pavilion Dv6 típusú laposról lenne szó, amiben az AMD Radeon HD 6755G2 Dual GPU lapul.
    2db Vga kártya van a gépben:
    1db AMD Radeon HD 6620G 512mb dedikált ram
    1db AMD Radeon HD 6750M graphics card 1Gb Dedikált ram
    =
    HD 6755G2 Dual GPU 1,5 Gb Ram.

    Vagyis Natívan képes alkalmazni a ficsőrt,?
    A Kijelző natív felbontása : 1600*900

    Akkor hol is kellene keresgélnem hogy működésre bírjam a 3dt,(Bőven elég a vásári papírszemüveges megoldás), gondolom külön kell leszednem vmilyen programot, azok is megfelelnek amiket linkeltél?
    Csak mert az nVidiánál az újabb driverek már tartalmazzák a szükséges elemeket, a Radeon driver-csomagjánál nem találtam efféle opciót.






  • broman191
    #79559
    Ha már jövő és "compute irány", akkor az "xbox720" a mendemondák szerint a jelenlegi ATi techre épülő, de "a konzolos környezethez megfelelően átalakított" grafikus vezérlővel fog rendelkezni. A Fortnite-tal pedig az Epic a Minecraft sikerét szeretné meglovagolni, persze a népszerű játékkal népszerű lehet a motor is, már ha az Unreal technek az utóbbi évek történései után hatalmas népszerűsítésre van szüksége, szerintem csak az nem hallott róla, aki az utóbbi évtizedet egy barlangban töltötte... :) Egyébként nem hiszem hogy a Fortnite hatalmas gépigénnyel fog rendelkezni, tekintettel a kis mainstream játék jellegre, az új Unreal Engine keretein belűl annál csak gépigényesebb játék készülhetnek majd...plusz azt se feledjük, hogy az UE atyjai készítik a játékot, így az optimalizálásról felesleges is szót ejteni! :)
  • Inquisitor
    #79558
    A kérdést két részre kéne bontani. A HD6 és HD7 széria tud natív 3D-t (HD3D) csinálni és azt ráküldeni a megfelelő megjelenítőre. Akár aktív szemüveges, akár passzív ...
    Ha nincs 3D megjelenítőd és/vagy régebbi a kártyád, akkor pedig van pár szoftver, ami csinál neked Anaglyph megjelenítést, ilyenkor kell egy hozzá való színes szemüveg. Ebből van vagy 8 féle, és nyilván a beállításokban kell megadni, hogy pl. piros-zöld, piros-kék, stb.

    Ismertebb szoftverek: Tridef3D (14 nap után fizetős!)
    A másik pedig a IZ3D, ez meg most szünt meg, ez csak Anaglyphet tud ingyen, azt is csak 30 napig.

    Az izgalmasabb dolog minél jobb szemüveg szerzése, némelyek horror árban adnak papír szemüveget, sok utánjárással már lehet kapni rendes műanyag szemüveget is.

  • grebber
    #79557
    Már van konzolom szóval ami akad pc-n azt tolom konzolon igaz csúnyábban de nem akadozva!
  • Solten
    #79556
  • Blum
    #79555
    "én megvárom a következő generációt"

    Solten! Kezdodik...
  • bcrics
    #79554
    Üdv, az Nvidiának van a 3D Vision támogatás a kártyáira, a radeonoknál elérhető hasonló szolgáltatás, amivel egy egyszerű bazári szemüveggel is élvezhető látványt lehet elérni?

    ehhez milyen program kell, vagy Melyik catalyst?
  • grebber
    #79553
    Ezt mindenki tudja hogy mindig jönnek újak.De a jövő elméletileg a Compute irány (Fox engine -bár hiába multiplatform erősen érzem a pc-t elkerüli,bár ne így legyen) Unreal Engine 4 -a jövőre érkező első game nemhiába lesz olyan csira rajzfilmes elég erős gép kell jelenleg neki -remélem sikerül olyan szintre hozni az optimalizációt majd mint az UE3-nak)

    De ki hogy érzi milyen vesz én megvárom a következő generációt elvileg az nvidiának a 7xx-es széria még mindig a jelenlegire fog épülni szóval sanszos hogy atit lesz érdemesebb venni.
  • Solten
    #79552
    "@Borg: Itt eddig csak te voltál az, aki ezt az nVidia vs. Ati párbajt erőltetted. :)"

    Nsgyreszt igy van, valtasban trollkodik Herr Lacaval, epp melyikuk van muszakban... :) Bar Laca lustabb az igaz.
  • broman191
    #79551
    Számomra nem volt bosszantóbb ATi-AMD driver probléma az utóbbi időkben, bár a driveren belűl ritkán túrok az advanced beállításokban, AA módokkal és hasonlókkal nagyon ritkán szöszölök. Legutóbb talán ~tavaly ilyenkor a siralmas Rage futásteljesítmény okán túrtam a driverben, Catalyst AI on/off és egyéb okosságok, amit írogattak egyesek fórumokon, igaz érezhező változást nem hozott semmi, csak a játék config fájljának módosítása házilag.
    Egyébként úgy tapasztaltam, hogy általánosan nem egy nem két játékban küzdenek időnként futtatási kellemetlenségekkel ATi/nVidia userek egyaránt, persze nem mindent lehet a driverekre fogni, szerintem több a tudatlan user és/+ a tökéletlen programkód a játékfejlesztők oldaláról, mint a gatya driver a gyártóktól... :)

    ui.: Ha már driver téma, akkor itt a jelenlegi techpowerup szavazás, amely fut már egy ideje:

  • IMYke2.0.0.0
    #79550
    Á, értem én...
  • arty
    #79549
    kizárt! miután az amd gyárt szar drivert, ekkora beklövés csak náluk fordulhat elő!
  • IMYke2.0.0.0
    #79548
    ami leégette a kártyákat...

    Nem az Nringyiának volt olyanja?
  • arty
    #79547
    drivergondok? hát volt olyan driver, nem is olyan rég, ami leégette a kártyákat...

    oh, wait!
  • [NST]Cifu
    #79546
    @Borg: Megtudhatom mi gond van az ATi drivereivel? Csak ha már véleményt alkotunk ugye valamiről...

    @Solten: Nem érdekel az FXAA, ott van a minőségben sokkal jobb FSAA, azt akarom, akarnám használni, de pl. az MWO-ban sem működik a forced FSAA opció. Amúgy az MWO (mint Cryengine 3 játék) az MSAA-t erőlteti, és az működik is, többé-kevésbé szépen. A játékengine viszont egy hiba folytán elmossa a túl közel lévő objektumokat, amihez az MSAA-nak van köze (ha nincs MSAA, nincs elmosás bug, soha). Ezért akartam FSAA-t használni. Viszont sehogy sem megy. Oké, nem omlik tőle össze a világ, csak azért mégis...
  • Solten
    #79545
    Sok jatekban az FXAA-t eroltetik, ami nem is baj, eleg korrekt minoseget kap az ember jo teljesitmeny mellett.
  • Nightt
    #79544
    En ennek szemely szerint orulok, hogy csinalt egy jo kartyat az NV, vegre elesedik a verseny, amivel mi felhasznalok jarunk jol, mert a kovetkezo generaciok meg jobbak lesznek.