90029
  • lo9in
    #79663
    kéthavonta jön whql, és 12.10 következik, mivel 12.8 az uccsó mikroszoft plecsnis változat jelenleg :)

    szóval csak bátran :D
  • DarkSector
    #79662
    Hát jah a következő, hogy a 10-es végű lesz-e azt nem mertem leírni...:)

    ".netframework 4.0 kiadásban gondolkodok mivel jobb az ? "

    Ez egy keretrendszer, de én sem értem.
    Lehet választani?
    4.0 tudtommal Vista-Win7/8
  • lo9in
    #79661
    tudtommal az általad mondott időpontban a 12.10whql érkezik
  • lo9in
    #79660
    .netframework 4.0 kiadásban gondolkodok mivel jobb az ? gyorsabb kevesebb ramot eszik ? :)
  • DarkSector
    #79659
    ezek valóban nem mérvadóak.
    Mivel manapság semmi nagy játék nem jött amire kellene frissítés ezért szerintem majd Október 27.-én mikor kiadák a Medal of Honor Warfighter Beta CCC-t. :)
  • [NST]Cifu
    #79658
    Nézzük csak:

    -Az AMD Enduro dolog nem érdekel, desktop gépem van.
    -10% teljesítménynövekedés a Lost Planet 2-ben - nem érdekel a játék, így nem befolyásol.
    -Nem érint a Crossfire bugfixek rész.
    -Nem az Overdrive-ban tuningolok, így az Overdrive bugja sem befolyásol.
    -Win-t használok, így a Linux változások nem érintenek.

    Amúgy én semmi drasztikus változást nem tapasztalok a 12.7-ről frissitett rendszeremen.
  • lo9in
    #79657
    üdv. 12.9 béta driverről vélemények ?
  • [NST]Cifu
    #79656
    Határeset, én lecserélném egy jobb tápra (FSP Raider 550W vagy Corsair CX430Wv2).
  • torok6
    #79655
    Egy Gigabayte Superb 450w táp elbir egy hd7850 vagy egy hd7870?
  • broman191
    #79654
    "Az energiahatékonyságot az AMD új, ZeroCore névre keresztelt megoldása is segíti, amely kikapcsolt kijelző esetén gyakorlatilag a teljes videokártyát képes áramtalanítani, ilyenkor az egység mintegy 3 wattot fogyaszt és nincs szüksége aktív hűtésre, így a ventilátort is lekapcsolhatja. A ZeroCore különösen a többkártyás konfigurációk esetében jön jól majd - a használaton kívüli kártyákat a rendszer le tudja kapcsolni, így csak az elsődleges egységnek van szüksége hűtésre." - forrás

    Ezalapján nem tűnik rendellenesnek... :)
  • grebber
    #79653
    Mert te is mint a legtöbbünk csak azt nézi amit kell hogy teljesít játékokban a VGA. A többi az csak arra jó hogy nv vs ati flamebe be lehessen szállni, hogy de az enyém éves szinten 2000ft-al olcsóbb villanyszámlát eredményez. 100ezren felüli kártyáknál valszeg azt fogom nézni mennyit fogyaszt ugyanmár.
  • Omlás
    #79652
    Én nem értem ezt a fogyasztás mizériát ... de biztos bennem van a hiba..
  • Solten
    #79651
    Hi. Nezd meg nincs-e olyan hatterben futo alkalmazas ami gpu-t igenyel.
  • bowari
    #79650
    Üdv.
    Nemrég vettem egy Sapphire 7870-es kártyát.Van ez az új energiatakarékos mód(zerocore power),ha kikapcsol a képernyő,akkor lényegében kikapcsolódik a vga és még a ventillátorok is leállnak...
    Nálam nem állnak le a ventillátorok...ez miért lehet?
    És akkor nem is vesz vissza a fogyasztásból?12.8-as Catalyst van fenn...
  • [NST]Cifu
    #79649
    Ha nem hiszel nekem, olvasd végig ezt a topicot például.
    Vagy ezt.

    Vagy írd be a Google-ba, hogy Radeon 7950 laser cut...
  • Rita79
    #79648
    Tisztelettel köszönöm a válaszodat, de ezt az infót alá tudnád támasztani nekem egy linkkel?
    Csak mert emlékszem, amikor fél éve megvettem a kártyát, akkor az ASUS kártyákon, családon belül működött a dolog. Legalább is valahol ezt olvastam. Le is töltöttem ezt az ASUS Biost, de az nem akart felmenni a Sapphire karira.
  • [NST]Cifu
    #79647
    Nyugodtan számolhatsz a tuninggal, ha nem zavar a hangosabban pörgő hűtő. A mostani Radeonok elég barátiak ilyen téren, általában 100-200Mhz-et rá lehet húzni (nekem 900Mhz az alapsebesség, ebből lett 1100Mhz, persze ilyenkor már a ventije is elég hangos, mert melegszik is miatta). Ez pedig akárhogy is számolom ~20%-os teljesítménynövekedés, plusz még a Ram tuning is ott van, szóval tesztprogramtól függően +20 és +30%-ot sikerült nekem kihozni a 7950-ből, ahogy olvasom, a 7870 esetén is hasonlóak a tapasztalatok. Annyi, hogy utólag már jobb hűtős változatot vennék (ASUS DirectCU, HIS ICEQ vagy Sapphire Vapor-X), mert az csendesebb gépet eredményezne (alapból, tuning nélkül igazából elfogadható a zajszint).
  • arty
    #79646
    jah, nem véletlen: marketing (naéspersze extrém tuninghoz nem árthat... de ahogy írtad, azt nem tervezed)
  • Gibor
    #79645
    Köszönöm a bő információt, hasznos... Igazság szerint tuning az felejtős nálam, én a nyers erő híve vagyok, tuningal nem sok pluszt érek el. De az ok amiért érdemes lenne tápot cserélni még ha elég is lenne a 460, hogy jelen pillanat csak 4pines +12v-t tudok adni az alaplapnak, és már a legrégebbi lapom is 4+4pint igényelt volna. Eddig működött rendesen, de úgy vagyok vele hogy nem véletlen kérné a +4 pint, inkább megadom neki most már. Szerintem az FSP-t hozzá is teszem a kosárhoz :)
  • arty
    #79644
    miért kellene? sztem a 7870 a mostani cpuddal elmenne...
  • [NST]Cifu
    #79643
    [off]Általában azt szoktuk mondani, hogy jobb, ha a 12 voltos ág egy és osztatlan. A SuberB esetében viszont még az 570W-os tápnál is két ág van 17-17 amperes teljesítménnyel. A 460W-os egységed esetében ez ugye 14 és 15A, vagyis nem egy látványos előrelépés. Egyébként még a 460W-os is elég lehet, ha nem tuningolsz (~140W-ot vesz fel, ez 12 volt esetén ugye 11,6A terhelés). A gond az, ha a tuningot beállítod, mert úgy már 175W-ot vehet fel (14,5A terhelés), ami a mostani tápodnál már gondot okozhat, de az 570W-osnál is elég szép terhelés.

    Én személy szerint inkább javasolnék egy FSP Raider 550W-osat (PCX link), PH! teszt most volt róla, vagy pedig Corsair CX430W-osat.
    Viszonyításképpen az FSP táp 42A-t tud egyetlen ágán leadni, a CX430-as pedig 28A-t.
  • Gibor
    #79642
    Ejjj, de baszki a tápomat is le kell akkor már váltanom jut eszembe (Gigabyte SuperB 460W). Szerintem ez megfelel a célra, lap vga ssd, velük vegyítve.
  • [NST]Cifu
    #79641
    Fizikailag vannak letiltva (lekötve) a Tahiti GPU-ban a modulok a 7950 esetében, szóval nincs és nem is várható olyan BIOS MOD, ami a letiltott részeket aktiválja, mint pár korábbi Radeon kártya esetében történt.
  • Rita79
    #79640
    Hello,
    Lehet volt róla szó, de amióta itt voltam utoljára, valami irdatlan mennyiségű hsz keletkezett, így nehéz lenne kikeresnem.
    Tehát az lenne a kérdésem, hogy létezik-e már 7950-hez kompatibilis 7970 BIOS flash?
  • arty
    #79639
    3600mhz + fullhd - nem lesz ott különös gondod a legtöbb játékban :) egyelőre nincs AMD szvsz amire érdemes lenne váltanod.
  • [NST]Cifu
    #79638
    1.: Korrekt-nem korrekt, ilyen áron mennek a 7870-esek.
    2.: SSD esetén célszerű a merevlemezre vagy ramdiskre rakni a böngésző cache-t, kikapcsolni az indexelést, stb.
    Általánosságban viszont "normálisan" kell használni, a sűrűn használt játékokat, programokat rátelepíteni. Csak aztán hozzá kell tenni, hogy rendes használat mellett ne számolj 10 éves élettartammal. Az SSD-k most olyan 3000 írási ciklust bírnak, ami ugyan még mindig 3-5 év rendes használat mellett, de ez ugye nem az a kategória, mint a 10 éve működő 160 gigás WD vinyók esete (igaz a mai merevlemezek sem húzzák már addig, hiába, az adatsűrűség növekedésének árnyoldalai is vannak).
  • Gibor
    #79637
    Szerintetek korrekt ár 65k egy Sapphire 7870-ért? Alaplapom megadta magát 3év után :\ Gondoltam illő lenne a szegény 4870-est is frissíteni egy kicsit. Bár ördögi körforgás mert a 965-ös proci se fogja megfingatni a 7870-t, viszont procit nem szívesen cserélnék. Nem figyeltem egyáltalán mostanában őket és nem tudom hogy mi a jó felhozatal az AMD-nél. Illetve még egy kérdésem lenne hogy SSD-t ha vennék, mekkorát érdemes és miként használni, anno olvastam hogy nem kell mindent SSD-n használni elég a windows blablabla... Azóta nem tudom változott e valami, illetve mik a valódi tények, már elég sok ember használ.
  • Her Laca
    #79636
    Inkább annak van az ára jó helyen. Pont annyit tud egy nem ref 670,mint a ref 680. Utóbbi van túlárazva derekasan,de veszik a népek,így gondolom eszükbe sem jut csökkenteni az árát.
  • Her Laca
    #79635
    Értem. De árban mindig is drágábbak voltak az NV kártyák ami nem azt jelenti ,hogy feltétlenül jobbak lettek volna.Én azt mondom,hogy a redeonok értékállóbbak,pontosabban inkább időtállóbbak a felső házban ,lévén egy jó pár dolgot pluszban tudnak ami talán a jövőre nézve hasznos lehet ,bár kérdéses,hogy ezeket valaha tudják e hasznosítani a felhasználók. Teljesítményben jelenleg pont egál én aszondom.Na most van az,hogy fogyasztás ,hő az NV nek kedvez ami érdekes:)Persze ezeket a felső kategóriára értettem.
  • IMYke2.0.0.0
    #79634
    Hát, én még a 670-est is túlárazottnak érzem. Pedig, az felső kategóriás.
  • broman191
    #79633
    Az AMD-hez képest több hónapos késéssel érkeztek meg a felső kategória alatti megoldásaik, ráadásul a hasonló kategóriás AMD-s modellekhez képest túlárazva - a GTX650 és 660 legalábbis, a 660Ti és felette fogjuk rá rendben van.
  • Her Laca
    #79632
    Milyen hátrány vélsz tudni? Komolyan érdekel.
  • IMYke2.0.0.0
    #79631
    Természetesen () elgépeltem. Ahogy, véletlenül kihagytam a memória órajeleket is a "jövevényeknél".
  • barmi
    #79630
    8850 max fogyasztás 13 W
  • broman191
    #79629
    Persze hogy nem kell készpénznek venni a dolgot, nem hivatalos, senki nem is mondta, de az biztos hogy már a bevezetés idején olcsóbbak lesznek mint a HD78xx modellek anno, a 28nm-es gyártás javában beindult, kevesebb selejtet gyártanak és többé nem nagy tech újdonság hogy drága legyen, plusz az architektúra sem fog várhatóan lényegesen változni. Az irreleváns a jövőre nézve hogy a legfőbb konkurens jelenleg lépéshátrányban van, a következő generációnál nem feltétlen lesz abban, ki tudja vidiáék' mit főznek a boszorkány konyhában. Versenyképességről beszélni pár alapvető adat alapján még nagyon korai, a nyers számítási kapacitás növekedése szép %-os adatként kifejezve, de a valósan mutatott teljesítmény változás más tészta... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #79628
    Osztom az előttem szóló véleményét. Qrvára fake-nek tűnik. Főképp, ha a teljesítmény arányokat megnézitek a táblázatomban - az XT kártya mindig gyorsabb MINDENBEN a Pro-nál.
    A 88xx-as (hamis) táblázatban gyakorlatilag akadnak tök egyforma mutatóik az új jövevényeknek. A készítője lusta volt még hamis számokat is kitalálni. Szerintem.

    Logot azért tettem, hogy ne higgyék hivatalosnak a neten :)

  • [NST]Cifu
    #79627
    Elmondod nekem mi a logika abban, hogy vagy fél évvel a megjelenés előtt street price-ot adnak meg? Főleg, ha valóban ilyen versenyképes lesz a kártya? Miközben a legfőbb konkurens eddig lépéshátrányban van?

    Fake...
  • broman191
    #79626
    AMD "Oland" Radeon HD 8800 Series SKUs Unveiled - dafuq?!



    Ha ezek az infók valósak, akkor finoman szólva nem lesz rossz a HD8800, a számítási teljesítmény növekedésének mértéke azokkal a HD7800-hoz képest szépen megnyírbált fogyasztói árakkal..."gyereknap". :)
  • broman191
    #79625
    Minden játéknak eltér a gépigénye, a CS:S nem egy gépgyilkos, esélyesen nem hajtja a hardvereidet 100% közelében, ebből kifolyólag nem csoda hogy nem forróak! :)
  • Metalmilitiakid
    #79624
    Na most már tényleg nem értem mi van, leszedtem a CS:S t is, csak hogy megpróbáljam, mert azért az már az optimalizálatlansága miatt eszi a VGA-t rendesen, erre nagy részben high beállításon 58-60 fokon megáll a kártya. Most akkor itt valami különleges dologra reagálna a kártya ilyen nagy melegedéssel ami nem minden játékban van meg ?