90029
  • Laci82
    #79703
    Hát nézd 3ból 3 vga-nál is hibát produkál,ezt én biztosra veszen hogy monitor hiba.
    De min lepődök meg a monitor hátulján ott vagy hogy made in Romania...
  • arty
    #79702
    lehet, hogy a videon másnak látszik, de ott valóban tearing / vsync off-nak tűnt... ha gariztatod, szervizelteted, ird meg, h tényleg a monitor volt-e a bűnös
  • Laci82
    #79701
    Monitor hiba lesz ez,rákötöttem másik gépre is ott is ez a hiba,rákötöttem az integrált vga-ra ott is .
  • Laci82
    #79700
    Ugyanezt csinálja ie alatt is.
  • kazuma89
    #79699
    a catalyst is elég hiányos lett csomő funkciò eltünt
  • kazuma89
    #79698
    szasztok az mitől van hogy a felbontást nemtudom 1920x1080ba tenni?ujraraktam a windowst és vele eggyütt a drivert is. catalyst:12.8 vga: hd4850 segìtséget köszi
  • IMYke2.0.0.0
    #79697
    Ez igaz.
  • arty
    #79696
    20k-ban minden ronda :(
  • arty
    #79695
    lehet, hogy a böngésződ miatt van? próbáltál chrome-t, ie-t, firefoxot?
  • IMYke2.0.0.0
    #79694
    A GIF utolérhetetlenül csúnyább eredményt produkál :)
  • Laci82
    #79693
    Aero bekapcsolva.
    Indulás után fut a magic tune,a control center,virtual clone drive security essentials.
    Igazából most vettem észre ennél az oldalnál amit említettem,hogy ez a szürke sáv ennyire vibrál,de pl a hardverprónál is csinálta kicsit enyhébben ezt a problémát.
  • Blum
    #79692
  • arty
    #79691
    sponsored by
  • arty
    #79690
    aero bekapcsolva? (átlátszó a taskbar pl?)
    milyen programok (folyamatok) futnak win betöltődése után?
    mióta van ilyen gondod? korábban jó volt? volt esetleg drivercsere? valamit feltelepítettél azóta?
  • Blum
    #79689
  • Laci82
    #79688
    Így van az van fent.
  • arty
    #79687
    és legujabb driver+CCC van fent? 12.8?

  • Laci82
    #79686
    WIN 7 home premium 64 bit
  • arty
    #79685
    milyen OS-ed van? xp, win7 starternél nincs vsync a desktopon :(
  • benőmenő
    #79684
    sry nem olvastam végig
  • benőmenő
    #79683
    Játékokban is van ilyen opció, de a ccc-ben is a játék -> 3d beállítások -> várakozás függőleges frissítésre csúszka.
  • Laci82
    #79682
    Magyarul az amd vison engine control centerben.
    Ok,de azon belül hol?
    A játékoknál tudom,hogy itt hol lehet bekapcsolni,de magánál a dekstopnál hol kell ?
  • arty
    #79681
    CCC-ben
  • SuLtAN17
    #79680
    Mit gondoltok, ha megyek kicseréltetni a Gigabyte HD 7870 oc-t, akkor keressek más gyártós Oc-t a helyére, vagy egy 7950 kb 10 ezer forinttal többért megéri?
  • Laci82
    #79679
    Mármint a monitoron vagy a catalyst controll centerben kapcsoljam be ?
  • [NST]Cifu
    #79678
    Kapcsold be a V-sync-et...

    Annyi történik, hogy nincs a V-Sync bekapcsolva, ezért nem várja meg a VGA, hogy a teljes képet kirajzolja a képernyő, hanem ahol éppen jár, frissiti. Szóval a képernyő tetején van az X állapot, középen az X+1 képfrissités, alul meg az X+2...
  • Laci82
    #79677
    Sziasztok.
    Nem kimondottan témába vágó de valahol mégis szorosan hozzákapcsolódó problémám van.
    Van egy Samsung S22B300B monitorom és a következő jelenséget produkálja:

    ez lenne az

    Vannak ugye ezek a vízszintes csíkok,de ez még mind nem elég,az ehhez hasonló oldalakon a két szürke oldalsó mező villódzik ha a görgetősávot használom az oldalon.
    Kipróbáltam már a monitort hdmi-dvi,dvi-d single link illetve dvi-d dual link kábeles csatlakozással is mindháromnál ez a bibi.
    Na de mi lehet ez a bibi?
  • marci555
    #79676
    Kipucoltam a gépből minden eddigi ati driver nyomát és felraktam újra a legfrissebb drivereket rá. Lejjebb vettem egy picit az órajeleket és most hibátlanul megy minden szerencsére.
  • Omlás
    #79675
    Akkor még is csak hardver hiba volt ezek szerint :/
  • SuLtAN17
    #79674
    Akkor bizony bajban vagy, mert tegnap elszállt a kártyám. Először ilyen tüneteket produkált majd tegnap teljesen elromlott szétesik a kép, és csak csökkentett módban indul el, driver nélkül. 1.5 heted 7870 OC mehet a szervízbe
  • marci555
    #79673
    Hali!

    Nekem egy hd 5870-es videokártyám van és sajnos előjött nálam egy olyan hiba, hogy mikor játszom kb 5-10 perc után szürke képernyő jelenik meg csíkokkal. Olvastam a neten, hogy néha előjön ez a probléma, de idáig nem találtam rá megoldást. Jelenleg a 12.9-es control center van fenn a gépemen. Olvastam, hogy van vmi hotfix re- de nem tudok belépni az amd support oldalra. Nagyon örülnék neki, ha tudnátok segíteni!

    Előre is köszi!
  • Omlás
    #79672
    Próbáld meg a Render Sampling átállítását más opcióba.

    Más játékok esetén nincs hiba ? Több fórumon is írták, hogy cseréltették az ilyen kártyát mert hibás volt. Nem feltétlen szoftveres gond lehet ami miatt elszáll csak tipp :).
  • Met
    #79671
    köszi
  • broman191
    #79670
    - az apró alusünik inkább csak optikai tuningnak minősülnek, mint komolyabb hűtési megoldásnak, így nem lesz gondod belőle
    - jól gondolod
    - 80-90°C fölé ne igazán menjen a GPU, bár az szerintem normálisan felszerelt hűtéssel, frissen pasztázva esélytelen, főleg a turbo modul ventik mellett
    - tipikus utólag felszerelt, nem gyári ventis eset, semmi gond, a gyári venti max fordulatszámának %-át nézia az AIDA és nem a jelenlegi venti max. fordulatszámának %-os kihasználtságát mutatja, tehát valójában mehet az utólag felszerelt hűtés ventije maxon is, sohasem fogsz 100%-os látni semmiféle progival :)
  • Met
    #79669
    Felraktam a Sapphire HD4830-ra az Accelero S1-et + Turbo
    Kérdések:
    - az egyik ramra nem tudtam felrakni a sünt mert útban volt a hőcső, szerintem annyira nem gond mert az idáig sem volt hűtve, jól gondolom?
    - a szerelési útmutatóban írnak valami volt szabályozó csippről hogy arra is kell borda, amiről azt gondolom hogy azaz a csipp oda sem fér fel a sün a hűtő miatt, szerintem annyira ez sem gond mert az idáig sem volt hűtve, jól gondolom?
    - mi a max hőfok amit még elbír a VGA? (van még egy plusz venti a házban)
    - a borda miatt nem tudtam a VGA-ra rádugni a Turbo csatlakozóját, molex átalakítóval megy, ennek ellenére az Aida jelez egy VGA fan-t 30-40%-on pörög, az mi a szösz?
  • SuLtAN17
    #79668
    Igen nekem is sajnos ez a megérzésem... A "vicc" csak az, hogy többek között azért vettem ezt a kártyát, hogy a GW 2 ultrán elmenjen rezzenéstelenül, erre tessék ennél még a régi kártyámon is jobban ment :D
  • broman191
    #79667
    Nagyon úgy hangzik hogy nem tehetsz semmit, csak várakozhatsz türelmesen, majd megoldják a GW fejlesztők/ATi-AMD fejlesztők.
  • SuLtAN17
    #79666
    Sziasztok!
    Egy hete vettem egy Gigabyte HD 7870 OC-t, eddig minden remek volt, de nem rég érkezett egy patch a guild wars 2-ben, és azóta 10 perc után crash, fekete vagy piros képernyő és hullára lefagy a Win 7-t pedig ilyen nem történt. Olvastam mindenfélét, hogy állítsam vissza az órajelet (megtörtént), kapcsoljam ki az AA-t megtörtént, kikapcsoltam a vírusirtóm is, de semmi. Nem tudom valaki találkozott már ilyen problémával, vagy tud valami megoldást?
    Minden más rendben működik szóval nem a kártya a hibás valószínű, de a probléma létezik,ugyanis sok poszt van erről más fórumokon is. A legújabb 12.9-es driver van fenn, de az előtte levővel is crashelt a gw2.
    Köszönöm a segítséget előre is!
  • arty
    #79665
    nem reménykedek, hogy jobb lesz :(
  • [NST]Cifu
    #79664
    Jujj. A dotNet egy fejlesztői keretrendszer, hogy különböző kódokat lehessen egybeépíteni, csak M$ és ezáltal nem platformfüggetlen. A Windows Vista és 7 alapból bír a .Net 3.5-el, ezért nem kell külön installálni. Az AMD/ATi azonban anno a CCC-t a .Net 2.0 alá írta, így pl. XP-hez külön fel kell telepíteni a 2.0-ás .Net-et, hogy fusson a CCC. A 4.5-ös .Net most jön majd a Win8-al.

    A dotNet 4.0 elviekben hatékonyabb, mint a korábbi 2.0, ezért vált az AMD. De ez csak a CCC-t érinti, magát a drivert nem.