90029
  • Her Laca
    #82571
    De neked GE van az meg ugye a legjobb.
    Akkor majd meghúzom 1350 re ezt és fityiszt mutatok:))
    Na jó viccet félre téve,én megállapítottam ,hogy erőben tök egyformák ezek a hardverek,egyik sem jobb vagy erősebb igazán a másiknál,még a beharangozott újítások sem éreztetik a hatásukat,a döntő szerintem,hogy milyen élményt nyújtanak. És ezt az élményt tág értelemben nézném.
    És itt az AMD nek még fejlődni kell,ha egyszer sikerül nekik akkor valóban megérdemlik az elismerést.
  • Solt
    #82570
    És akkor ott vannak még azok a 7970-nek, amik ilyen 1300MHz körül mennek... csak ugye nekünk olyan példányunk nincs! :)
  • Her Laca
    #82569
    7970 -> 680 -> 7970GHz a sorrend majd jön az én Lightningem:)))))
    Ezek a tesztek mint telefonon is mondtam ,lófaxt se érnek.
    Az igazi az amikor játszol,használod.Lehet neked egekben az FPS ha valami sántít mellette,és ezt nem nézik amikor csinálják a teszteket.
    Mérik az fps-t aztán sanyi.Nem akarok én se belebonyolódni,de asszem most úgy nagyjából látom mi a reális helyzet.
  • Solt
    #82568
    Ne kezdjük ezt el... hónapok óta arról szól minden teszt, hogy 7970 -> 680 -> 7970GHz a sorrend... :)
  • Borg
    #82567
    Mennyivel, 3%-kal? ott vannak az összesített friss tesztek... szal annyira régóta nem, meg a "veri" is túlzás.


    De nem is a szavával van a gond, senki sem vonja kétségbe a hozzáértését, csak a jóslatai nem nagyon jöttek be eddig, ami a GCN meg dx11.1, meg az opencl és hasonlók hirtelen felvirágzásáról álmodozott.
  • Solt
    #82566
    Kevesebb fejlesztés PC-re mert nem fogja megérni... még ennyi szim sem lesz mint most! :S A hardverek meg drágák lesznek...

  • Her Laca
    #82565
    Mit aggódsz? Szimet nem lehet konzolon játszani. Majd 1 milla lesz egy VGA de azt használod 5 évig:)
  • Her Laca
    #82564
    De az is csak addig igaz amíg pc re nem csinálnak egy hasonlót,és lássuk be ,ha a két rivális AMD,NV ebbe az irányba halad akkor lesz amit csak ezen ,lesz amit csak azon fog tudni futtatni az ember ergo már hasonlatos is lesz az egész mint a konzol. Vagy amit írtam az marhaság és valaki úgy an blok csinál pc re is egy jó kis APIt.
  • Solt
    #82563
    Már megvóóót... ezek szerint nem ment át... :S Küldöm megint...
  • Solt
    #82562
    Korlátozott a DX11.1... hiába erősebb a PC, a konzolos API fejlettebb.
  • Her Laca
    #82561
    Uram! Gyűrje mán le azt a tesztet,de akár kettőt is kééérem:) Megől a kíváncsiság:) Csak nem sajnálod azt az 5 percet tőlem:)
  • Solt
    #82560
    Hááát... a referencia 680-t elég régóta veri a 7970GHz... :)

    Egyébként én adok a szavára... szeretnék tized annyira érteni ezekhez mint ő! :) Ha jól értelmeztem a szavait, akkor a konzolos API annyival fejlettebb lesz, hogy többre lesz képes látványilag mint a DX11.1, ergo hiába a nyers erőfölény, ha az API korlátoz.
  • Solten
    #82559
    Ja felreertettelek (inkabb felreolvastam ). Valamiert ugy ertelmeztem hogy a konzol hardver miatt a butitott verzio a PC-s. Amugy miert kene butitani?? PC-s, X86 alapu hardver.
  • Borg
    #82558
    Jaj, aztán mit nem jósolt már 1 éve, meg 2 éve is Abu, és abból mi valósult meg... még a 7970ghz is csak mostanra tudta behozni a 680-at (mostanra is csak fps-ben), nemhogy az le lenne maradva, meg elvérezne, meg ki tudja miket jósoltak még neki, mert a GCN így meg úgy, meg a dx11.1 stb...
    Crysis3 előtt is ment a riogatás, hogy gaming evolved, meg mi minden technológia, aztán a mai napig gyorsabb 680-on.
    Nem kell ennyire túllihegni ezeket a dolgokat.


    Ezzel a nextgen konzol témával is az a baj, hogy olyan hardver kerül beléjük, ami JELENLEG már elérhető PC-be. Magyarán amint megjelennek, minimum fél - 1 évvel lesznek lemaradva a PC-től. Tehát pont semmi ok nincs riogatásra. Mire arra kerül a sor, jön a 8-as radeon, a maxwell, a haswell, meg ki tudja még mi PC-hez is... Architektúrálisan úgyis ugyabba az irányba fejlődik a PC is. Most hogy a konzolban egy chipre lesz téve már ősszel a CPU/VGA, csak egy dolog.


    Egy dolog miatt kellhet butítani a portokat PC-n, az meg a fejlesztők hozzáállása. Ha azt akarják, hogy PC-n szarabbul fusson, akkor szarabbul is fog. Lásd GTA4. Tiszta üzleti cél, hogy kvarcjátékra többet adjanak el.
  • Solt
    #82557
    Szerintem régen sem, de kíváncsi vagyok mit mond Solten... :)
  • arty
    #82556
    max régesrégen lehetett így :) (konzol 8. évében aligha)
  • Solt
    #82555
    Nekem ez új? Azt mondod, hogy a jelenlegi konzolokon szebb valami mint PC-n?
  • Solten
    #82554
    Hahh, mar eddig is csomo ilyen jatek van/volt.
  • Solt
    #82553
    Abu nem sokára készít erről egy cikket... azt írta, hogy eljöhet jövőre az az időszak, hogy a PC-re portolás során butítani kell a játékokat! :S
  • Solten
    #82552
    Az uj X-Box/PS-ben ugye egy 8 magos x86 AMD APU van, ergo jatekok teren is eljon vegre a szeleskoru multicore tamogatas kora?? A PC port tokegyszeru lesz ezaltal, bucsut mondhatunk a dedikalt VGA-knak? Izgalmas korszak kovetkezik...
  • Her Laca
    #82551
    És ha valaki lefuttatná a Valley-t akkor referálhatna ,hogy röcög e neki is,mert nálam nem volt sima futása a radeonnál. Olyan microakadás féle dologra gondolok itt.
  • Her Laca
    #82550
    Ez ok,de 2100 fölötti pontot dobott rá ,az nagyon nagy ugrás az alap állapothoz képest.Most hasonlítgattam amiket a napokban csináltam,és meglapődtem ezen. A 7970 essel 1830-50 körül voltak az eredmények.
    Alapon a 680 nál 1895 (mondjuk a legújabb beta driverrel ezt hozzá kell tennem) ,a VHQL el csak picivel volt több mint a radeonnak.
    No de a gyorsulás az 200 pont fölötti így a memóriáknak köszönhetően,az azért nem kevés.
  • arty
    #82549
    (mivel a 680 erősen memsávszél limites.... 256bit, ugye)
  • Her Laca
    #82548
    Valaki akinek 7970 ese van és akár még jól meg is cibálta ,tudna csinálni egy Valley tesztet extrém módban.
    Nekem megvannak az eredményei ,de az csak 1125 ,ön tudott menni,hátha van akinek jobban hasít.
    Megnéztem ezt a 680 ast a GPU-nak alap feszen + 70 et tudtam adni ,viszont a memóriáknak 500 at,és a tesztben nagyon komoly gyorsulás lett az eredménye.
  • Her Laca
    #82547
    Jelzem nem játszik ,csak becheket csinál. Van ott nitrogén ,víz meg a tököm tudja mik még.
  • Her Laca
    #82546
    Mint a vicces fiúk a Srekk ből:)

    Komolyra fordítva.
    A krapek naprakész a csúcshardverek tekintetében,most egy 79970 et vett éppen,meg mellé egy + 7970 est.
    Az alaplapja árából más komplett gépet épít:)
    Két ,háromhavonta ,biztos lecseréli a VGA it és azt mondja,hogy a radeonokat (az van több neki) számolásra veszik meg tőle ,nem játékra, lévén a Tegra a megfizethetetlen kategória az egyszeri paraszt számára.
    Viszont azt is mondja,hogy játékra szerinte is jobb választás az NV kártyái ,kevesebb a macera velük. Most a Legfelső kategóriáról beszélek azt tegyük hozzá. Mondja,hogy annyira komplex a radeon,hogy egyszerűen e miatt szinte képtelenek minden nyűgöt kiküszöbölni,míg most az NV ugye kidobott minden felesleges sallangot és így jóval kevesebb a megmagyarázhatatlan probléma velük.Viszont az erő most a radeonoknál van!
  • arty
    #82545
    a gömbcomp a cia fedőcége, mindig is gyanus volt, az a sok eladott radeon ...


    (amugy bitcoin termelésre azt mondják valóban a 7970 a tuti, meghát tudjuk h computeban erős igazán - persze az amatőr játék-kártyák közt)
  • Solten
    #82544
    Mi van a Gombcomphoz jar az osszes hekker meg az irani titkosszolgalat?
  • arty
    #82543
    én - ha jol meghuzom a 7950et és furmarkolom - el tudom érni, h lekapcsoljon a gépem (seasonic 500w)
  • JaSoN HuNTeR #82542
    Az én lenti gépemet egy 460w Gigabyte látja el energiával és nálam ilyen problémák nincsenek.
  • JaSoN HuNTeR #82541
    Phenom 2 X4 940 4GB RAM 4850 és van mellette egy sz*r 550w-os táp.
  • arty
    #82540
    táp?
  • JaSoN HuNTeR #82539
    Off:
    Ki találkozott már ilyen hibával?
    Haverom játszik a gépén az új Hitmannel és 20 perc múlva kikapcsol a gépe... Diablo 3 és Lol-nál nem csinálja ezt. Mi lehet a hiba?
  • Her Laca
    #82538
    Ellenben a legújabb driverral 50 pontot ráver a radeonra.
    Na ezért hanyagolom én ezeket, össze vissza mutogatnak,de a lényeg a játék.
  • Her Laca
    #82537
    Nos urak ez azért ide tartozik.
    Ugyee most váltogattam a VGA kat ide oda és a következőre jutottam.
    Az első 680 nál én nem futtattam teszteket mert nem érdekelt,a radeonnal igen mert kérték a vevők. Nos most evvel a gtx el is lefuttattam a valleyt és sommázom.
    Pontban 20-25 ponttal többet kapott a radeon ugyanolyan beállításokon.
    DE! A gtx en simán röcc nélkül lefutott a teszt míg a radeonon néha dadogott.
    Hogy ez miért van nem tudom,de a Clod ban is hasonló a helyzet. Bár az nem releváns tudom.
    Gombcomp akitől ezt vettem (azért ért valamit hozzá) aszongya ,hogy a radeonok erősebbek,de mivel komplexebb az egész (amit a játékok nem is használnak ki) így sok a buktató bennük.
    Mondja ,hogy amiket elad radeonokat (mind csúcs ) azokat nem is játékosok veszik hanem kódokat törnek velük.

  • arty
    #82536
    +pár nap alatt elfelejti az ember a "más" képet egyébként is ... :)
  • Borg
    #82535
    Digital vibrancen egyet böksz feljebb, akkor már formázza, de a legjobb tényleg a kalibrálás, azzal tényleg olyan lesz, amilyennek lennie kell.
  • Solt
    #82534
    Azt azért ne! :D PH-n vannak ilyen mókusok akik megcsinálják... ha gondolod megadom annak az elérhetőségét aki az enyémet is csinálta. De, ha nem akarod, akkor majd jön Borg és válaszol neked... ő képben van ezekkel a szaturációs dolgokkal vagy mi... :)
  • Her Laca
    #82533
    Most nézem 1201 re boostol alapon. Ez bitang.
  • Her Laca
    #82532
    ok:) Akkor veszek egy monitor kalibrálót:)