90029
  • JethroHUN
    #82611
    üdv, kellene egy kis segítség az alábbi kép értelmezéséhez. 7850 VGAról lenne szó 13.4-es catalyst van fent. grafics overdrive menüpont. Az aktivitás az 0% ergo üresjárat. Emiatt mutatja 300 és 150 Mhz a két órajelet? Mert lentebb a két csúszkán más van beállítva (gyárilag azok az értékei) Vagy azért mert a teljesítmény csúszka 0%-on van?



  • Solt
    #82610
    A boost 2.0 a hőmérsékletet is figyeli, ha eléri a max hőfokot, (alapból 80C) akkor visszavesz az órajelből... ezért szerintem pár fok is számíthat.
  • Solten
    #82609
    A Gigabyte szvsz halkabb mint 36 dBA terhelve, ezek a WindForce-ok ~50%-on porognek max, kb zajtalanul.
  • Her Laca
    #82608
    Igazad volt.
    Megoldottam másként.
  • broman191
    #82607
    Egyszerűen... :) A Giga 3 ventis megoldása pedig alig 2°C előnyben van az EVGA-féle dupla ventishez képest [de legalább a Giga nem kér el 10 dollárral többet az eredeti ajánlott fogyasztói árnál a közel semmiért]...zajszintben az sem tud jobb lenni a gyári hűtésnél.
  • arty
    #82606
    én tévén használom a fullrgb-t, mert pécére ez való :)
    programok, desktop, játékok -> rgb - ha ezt nem rgb-ben jelenited meg, akkor konvertálsz, méghozzá az rgb ycbcr konverzio veszteséges!

    ycbcr a filmekre van és semmi másra, mert azok viszont ebben vannak elkódolva!
    ha nálad nem látni a különbséget, az a monitorodból eredhet, mindenesetre fura :)

    a lényeg, hogy most rosszabb képet nézel, mint kéne, máshol kellene a színtelítettséggel játszani!
    de mivel te nézed, végülis a te dolgod :)
  • Solten
    #82605
    Nyilvan jobb, halkabb/nagyobb teljesitmenye. Akinek zero hazventije van az lehet hogy jobban jar a klasszikus egy mokuskerekes ref. hutessel.
  • Her Laca
    #82604
    Még amikor megjelent volt nálam 2 napig egy ref 680 ,meg egy ref 7970.
    A 680 az nagyon halk volt ,a radeoné az visított mint a tengeri malac ,de azért a tény az,hogy egy DC II es hűtést nem lehet a reffel összehasonlítani.
    Gondolj bele,hogy a 680 at 60 fok alatt tartja játék közben! és semmi hangja.Ilde 26 most pl. Ugyan ez az MSI is. Azért a ref az 70-80 fokig engedi .És hangosabb!
    A 7970 esen a DCII essel 68 fokos volt a max ilde meg 37. És mint annó mondtam hangosabb egy kicsit a radeonon a DCII es is,gondolom többet pörög vagy mi.
  • Borg
    #82603
    Volt ref 680-ad? Csak mert semmivel nem lehet összehasonlítani a ref hűtőjét. A legjobb ami valaha volt eddig, az amd ref hűtőjénél sokkal sokkal halkabb. (nekem is ref 680 hűtés van a 670FTW-n)
    És ezen a titan hűtője még tudott faragni egy minimálisat...
  • Her Laca
    #82602
    Két hűtés van amire én aszondom (tapasztalatból) ,hogy isten.
    A DCII es ,és most már ez a lightning cucc.
    Ref az hangos. Ezek halkak (nagyon) ,és olyan szinten hűtenek,hogy csoda.
    Megszokja az ember és ezek után minden más hangos.

  • Borg
    #82601
    Elég egyszerűen, ha áramlástanilag szart se ér az egész.


    Ellenben én csak olyan szemmel nézem a dolgot, hogy mennyire a hangereje idleben és loadon, illetve mit csinál azzal a hővel, ami terhelésen létrejön.
    És minekután az ACX hangosabb idleben, loadon pedig szintén nem halkabb, nagyon nincs miről beszélni. Igaz hogy 80 helyet t74 fokig engedi csak el gyárilag, de ez egyrészt elhanyagolható különbség, másrészt mindezt befossa a házba, és nem ki hátrafelé.
    Innentől ennek semmi értelme...
  • Her Laca
    #82600
    Nálam tökéletes. De mondom ez úgy ,hogy NV van a gépbe és avval a ycbcr444
    el pont ugyan azt a telítettebb színeket kapom mint ami a radeonon volt.
    Mint megtudtam ez TV-k hez való ,no meg a monitor sem mindegy hogy milyen ,meg HDMI kell hozzá.

    #82589 re

    Ez spekuláció megint. Senki sem erősítette meg , a krapek is eltűnt,nem nyilatkozik.Nem hinném ,hogy életveszélyes fenyegetést kapott volna:))
    De ha így is lenne ,akkor mi van?
    Különbséget nem vesz észre senki ,ergo hótmindegy:)
    Max lehet rágni a gumicsontot:)
  • arty
    #82599
    2 venti hogy tud nem jobb lenni mint 1?
  • Borg
    #82598
    Van róla már teszt is, semmivel sem jobb, mint a ref hűtő.
  • V43 1105
    #82597
  • Solten
    #82596
  • V43 1105
    #82595
    És..! 10%-al lassan mint a Titán ..
  • Solten
    #82594
    Pofatlanul draga ez a vacak :)
  • V43 1105
    #82593
    Gondolkozom én is egy próbán.
  • Solt
    #82592
    3-4 hét és ott fog figyelni a gépemben... :D
  • grebber
    #82591
    200 ezerért valami legyen is már....
  • V43 1105
    #82590
    Bár off valamennyire.. de az EVGA tud adni a dizájnra úgy érzem ..

  • arty
    #82589
    nvidián visszatér az FX korszak?

    megint butitani kell itt-ott a minőségen, hogy meglegyen a frém?
  • Laci82
    #82588
    Sziasztok.
    Nektek nem laggolnak bizonyos játékok (pl fifa 13 )az utóbbi két kiadott driverrel?
  • arty
    #82587
    és pl az sg-n, a kedvenc topikjaid melletti piros, uj, még nem olvasott hsz számoknál nem látod, hogy kevésbé konturos, éles a vörös betű a világos háttéren? (én a tévémen igen)
  • Her Laca
    #82586
    LG IPS 237
  • arty
    #82585
    milyen megjelenítőn nézed?

    nekem samsung tévén a fullrgb láthatóan jobb képet ad!
  • Metalmilitiakid
    #82584
    Bocsánat csak sürgősen kellett a válasz és mivel az egyik helyen nem reagáltak 2 óra alatt gondoltam kiterjesztem a dolgot.
  • Blum
    #82583
    Ne kerdezd meg tobb helyen legyszives.
    Szoval akkor megegyszer: NEM
  • Metalmilitiakid
    #82582
    Nem éppen Ati de szerintem eléggé benne vagytok a témában, szóval. Szerintetek ez a táp elbírna egy EVGA GTX 280 SSC Edition rajta egy Accelero Extreme hűtővel, ebben a konfigban.
    1 sata Dvd író, 2 sata2 HDD, és egy AMD Phenom II X4 965.

    Előre is köszi a választ.
  • Solten
    #82581
    Koszi. Na majd a DX 12... (vagy 13? )
  • Her Laca
    #82580
    Urak. A digitális színfotmátumot rgb-ről átállítottam erre az ycbcr444 re és bakker kb ugyanazt kaptam mint a radeonnal.
    Ez most hogy is van?
  • Solt
    #82579
    Belinkelem Abu írásait erről, szerintem ebből több minden kiderül, mint amit én makogok össze. :)

    1. 2. 3.

  • Her Laca
    #82578
    Elméletileg nem tudod tönkre tenni ha fesz lock os.
    Told fel aztán vagy vagy. De szerintem ezek a kártyák (most nem csak a radeon 7970 ,hanem pl az 680 akra is gondolok) eléggé ki vannak hegyezve,elvétve találni egy egy jobban teljesítő példányt.
  • Solten
    #82577
    ez: #82558 Na meg a PC eseteben beszelhetunk evoluciorol, az "uj gen" konzolokban 5 evig ez a hardver lesz.
  • Solt
    #82576
    Hát amikor pont az a 10 fps hiányzik a stabil 60-hoz... :))

    @fazer: Naaaaa... adj neki! :D
  • arty
    #82575
    miért üzleti cél, h arra a platformra adjanak el többet, ahol a vételár egy része nem a játék kiadójához, hanem a konzolgyártóhoz vándorol?
  • V43 1105
    #82574
    Állítólag az XFX-em menne 1300 körül de nem mertem vele még játszadozni ..
  • Her Laca
    #82573
    Ahol kevés valami 1100 en ott kevés lesz 1300 an is,na jó lehet hogy az a +10-20 fps kisegíti néhány necces helyzetben a hardvert de összességében én nem vagyok híve ezeknek a tuningoknak. Egyiknél sem.
  • Solt
    #82572
    Nem, nem a legjobb! :D Ebből is van olyan verzió amin nincs voltage lock... asszem. De a referencia modellek jobban mennek... hűtőcsere, és nem ritka az 1300MHz, az enyém meg "csak" 1100MHz... :)