90029
  • Solt
    #84613
    Na nem már basszus, azért mindennek van határa! :D Mintha mások lennének az erőviszonyok...
  • Her Laca
    #84612
    Na PH-n írták már.

    " Én csak gyorsan megnéztem a kedvenc helyemről zavodon, A B környékéről C,D-re zoomolni. Itt 64-es pályán beesik fps 50-60-ra FHD, Ultra 4x msa 90 fov. Mantleval ugyanúgy....
    Kártya egyébként húzva van, megnézem alapórajelen. Nem nagyon láttam órajel leesést, fagyást instabilitást amire Abu figyelmeztetett. :D"

  • Her Laca
    #84611
    Estére hidd el lesz a neten annyi teszt ,hogy nem győzi az ember a fejét kapkodni,oszt lehet majd magyarázni kinek épp melyik tetszik:)
  • Borg
    #84610
    Hát nemtom, ez is elég szürreális körülményeket sejtet, de legalább már ott van a 780 is a grafikonon...
  • Her Laca
    #84609
    Akkor nem hasraütéssel:) Ha ez így jobb:XD Bár mint mondtam én megvárom amíg a lelkes megszállottak kimérik,az a tui,nem pedig a különböző PC-s oldalak mindenféle mérései.
  • BooMiller
    #84608
    De a legjobb a mérés ellen hasraütésre vitatkozni:D na az konkrét..
  • Her Laca
    #84607
    Na erről van szó:)
  • Solt
    #84606
    Nem tudjuk, hogy teszteltek, de röhej a grafikon... sőt, ha mondjuk a legkritikusabb pillanatban tesztelnek, akkor kitörölhetjük a seggünket vele... oké.

    A többire majd visszatérünk akkor, ha lesz olyan teszt, ahol tudjuk a 780Ti-hez hasonlítani...
  • Solt
    #84605
    Lacám, a CPU limites helyzetek feloldása a fő gond PC-n, a Mantle ezen hivatott segíteni, és a tesztek alapján ezen segít is. Hogy nagy felbontáson, ahol GPU limit van mennyit tud segíteni, az majd akkor derül ki, ha lesz egy játék, ami a Mantle-re épül... :)
  • Borg
    #84604
    Ne bassz már fel, shanghai mapon a 670FTW-vel bőven több fps-em, nem eggyel, nem kettővel, de legalább hússzal... és hol van ez egy 290X-hez képest?
    Egy röhej ez a grafikon, semmi több...

    Vagy lehet, hogy a felhőkarcoló leomlása közben teszteltek, amikor beesik az FPS. Ha így van, ahhoz is csak gratulálni tudok, mert szépen kitörölheti a seggét mindenki az eredménnyel.

    Majd amikor a 780TI D3D eredményét teszik a 290X Mantle mellé, látunk 4 fps különbséget... de persze egyetlen eddigi grafikon se hazudott, csak épp úgy van minden kozmetikázva, hogy azokat a helyzeteket emeli ki, amikor a legnagyobb ugrás van. A mapon töltött 1 játékórád 4 másodpercében lesz 2x annyi fps-ed. All hail the new king.
  • Her Laca
    #84603
    Szóval most nem linkelem,de vannak már itt ott tesztek ,ám inkább megvárom amíg letisztul a helyzet,viszont Soltom elárulom láttam olyat is ahol egy TI seggbe rakta simán a mantlés radeont ugyanazon felbontáson,beállításokkal. Majd pár nap múlva kiderül aminek ki kell derülni,felesleges kóóóóperálnunk.
  • Solt
    #84602
    64 fős szerveren, úgy érzed ez kevés?? De tudod mit, lassítottak rajta... hogy ne legyen túl feltűnő, te mennyit lassítanál? 10% belefér? Legyen... így már csak 70-80% előnye marad 1080p-ben, és 20% 4xMSSAA-val... Ha neked így jobb, és még ez is kevés, akkor legyen így...
  • Her Laca
    #84601
    De van ám egy apró bibi:)
    Azaz kettő.
    Nagy felbontáson alig hoz valamit,pedig az lett volna a lényeg ahogy olvasgattam annó.
    Már tesztelgették ,és biza meg kéne majd nézni,hogy egy TI DX alatt mennyit csinál.
    De majd meglátod te is. Lufi ez semmi más. Mondom ezt úgy ,hogy nyomatékosítom ,nem érint a dolog egy cseppet sem. Nem ez lesz a világmegváltás.
  • Borg
    #84600
    Szóval akkor most tényleg az van a képen, hogy egy 290X mindössze 63 fps-t tud 1080p-ben D3D-ben?
    Kicsit gondolkodjunk már el ezen... Vagy a mantle patch-el párhuzamosan a DX-et meg belassították az eddigiekhez képest?
  • Solt
    #84599
    Basszus, nézd már meg alaposabban...

    Ha erre is azt mondod, hogy ez irreleváns, akkor feladom... 64 játékos, 1080p Ultra beállítás, 3770K mellett majdnem duplája az FPS... 4X MSAA mellett is több mint 30% az előny...
  • Borg
    #84598
    Ja, reméljük olcsóbban lehet majd nv-t venni.

    Amúgy mi ez a 720p-s teszt? ne röhögtess már, nem konzolon játszunk.... teljesen irreleváns.
  • Solt
    #84597
    Íme az elmélet... :) Azért ez így abban a formában, hogy maga a játék DX-re lett tervezve, a Mantle az első drivert kapja, szerintem elég meggyőző multiban...

    De mint említettem, számomra már az is világmegváltás, ha csak annyit érnek el vele, hogy elmozdulunk a holtpontról... az eddigiek alapján erre tuti, hogy jó lesz.

  • Solt
    #84596
    Úgyis nekem lesz igazam mindkettőben! :D
  • Borg
    #84595
    Úgy mondod ezt, mintha a mantle már megváltotta volna a világot. Holott meg se jelent. Második hónapja halasztják. Csupa elmélet, és PR bullshit létezik egyelőre csak arról, hogy mit hoz és hogyan.
    Azt meg ugye tudjuk, hogy papíron mindig szép és jó az AMD, csak aztán a valós eredményekig már ne lapozzon el az ember. Lásd kaveri teszt is a PH-n.
  • Her Laca
    #84594
    Tudod mit:) Legyen igazad. Én már ehhez is lusta vagyok,hogy leírjak több mondatot és kifejtsem az ellenérveimet.
    Csak annyit mondok ,majd meglássuk:) Emlékezz mit mondtam:))és visszatérünk erre is majd ,ahogy arra a búvárszemüvegre. De mint mindig tudod ,hogy mint Besenyő Pista bácsi :XD
    Mindamellett nekem aztán 8.
  • Solt
    #84593
    Mesterem... van tockos, nem is kicsi. Először is a farvízen szép csendben beevezett az AMD a konzolokba... most pedig olyan területen húztak váratlant, ahol az MS és az NV teljes biztonságban érezték magukat! Ez bizony tockos, mert, ha erre nem reagálnak és minden így marad, akkor hatalmas hátrányba kerülhetnek.

    Az MS szándékos konzol felé terelése így már bajosabb, az NV-t meg már nem védi a DX korlát... megszűnt az, hogy minek fejlesszek, a DX úgyis korlátoz.

    EZEN az oldalon találsz két táblázatot, abban szó szerint minden benne van. Egyértelműen látható, hogy a GCN mennyivel fejlettebb a másik két gyártó termékéhez képest, a DX pedig mekkora korlátozó tényező. Ezt látva kár azt taglalni, hogy melyik mit tud, mivel olyan volt a szituáció eddig, mintha úgy hirdetnél autóversenyt, hogy 30-ra korlátozod a sebességet... odaállhatsz a traktorral is a Ferrari mellé, nem lesz nagy különbség.

    Az pedig, hogy erre a hardverre "tajkoltak" egy API-t, az bizony több okból is juj! :) Először is, olyan helyzetbe kellett lavírozniuk magukat (konzolok), hogy ezt megtehessék, mert bizony a konzolok nélkül a hajukra kenhetnék a Mantle-t, a kutya nem foglalkozna vele valószínűleg. Másodszor rá kellett lépni az MS tyúkszemére, amihez azért nem árt a bátorság, harmadszorra pedig mindehhez olyan hardverekkel kellett előállni, amivel ez az összetett lépés kivitelezhető volt.

    A zöldek előtt két út áll... GCN típusú hardvert fejlesztenek, vagy elkezdik erőltetni az OpenGL-t. Más út nincs, a saját API totálisan értelmetlen lenne.

    Szóval, ha valaki kapkodja most a fejét, akkor azok pont a Zöldek... totálisan lépéshátrányba kerültek. A konzolokban AMD hardver, ez, plusz a konzolos API-hoz iszonyatosan hasonló Mantle API megkönnyíti a portolást konzolról PC-re, így garantálható, hogy az AMD-s konfigok előnyben lesznek, és ez az eladásokban is jelentkezni fog ahogy jönnek a népszerű játékok portjai. Megszűnt a DX védőhálója...

    De mint arra céloztam is lentebb... ha valami csoda folytán, kihúz valamit az NV a kalapból amire senki nem számít, az MS kipofozza a DX API-t, akkor a Mantle máris világmegváltó, ugyanis kimozdította ezt az egész szart a posványból... az én véleményem szerint, ha nincs a Mantle, akkor a következő 5 évben iszonyatosan beszűkült volna a PC-s piac... még szarabb játékokat kapnánk, és még drágábbak lennének a hardverek a szűkülés miatt.

    Persze az MS szerintem nem fog komolyabban a DX-hez nyúlni, az NV pedig nem tud mit kihúzni a varázskalapból, elkezdik majd erőltetni az OpenGL-t, és ennyi... sokáig viszont nem fog menni, hogy drágábban adnak majd lassabb hardvert...
  • Her Laca
    #84592
    Ti álmodoztok:)Milyen tockos? Meg kiknek? Ugyan már. Ez max arra jó,hogy növelje az eladásait az AMD ,tisztán látszik,hogy megvolt a nagy hírverés ,boldog boldogtalan rohant az új szériát megvenni .
    Különben miért is puhapöcs az NV? Csak kérdezem? Mit nem tudott amit az ellenlábas nem? És kicsivel jobban is? Most,hogy direkt erre a hardverra tajkoltak egy ilyen api-t az jujj:) Majd a zöldek is csinálnak valamit oszt majd csak kapkodja mindenki a fejét ,mert mint itt mondta már valaki,jól kettészakad az egész marhaság. Még hogy tockos:)
  • Blum
    #84591
    Ahogy Solt is irta: "így legalább felkavarodik az állóvíz!"

    Jelen pillanatban nem azt kell celnak kituzni,hogy meglegyen itt valtva barmi is,hanem hogy TORTENJEN MAR VALAMI. Valamilyen szinten felfoghato ez a Mantle egy irdatlan nagy tockosnak is a puhapocsu ms+nv brigadnak,amiert evek ota ritmikusan huzogatjak a futyijuket a nagy semmire. Hogy az a tockos celba er-e avagy sem majd kiderul,de ketsegtelenul jot tenne nekik es persze nekunk.
  • Her Laca
    #84590
    Lóxar lesz itt nem világmegváltás! Majd csak figyeljed. És ezt most minden fajta irónia nélkül mondom.
  • Solt
    #84589
    Ehhez APU kell, mert hiába a Mantle, ha PC-n nincs közös memória címtér! :) Amit írsz szerintem csak akkor következhet be, ha az APU-k sokkal erősebbek lesznek.
  • Solt
    #84588
    mantlés játék DX-el lasabb lesz, ez szinte biztos - nvidiás megszívta

    És? :) Eddig meg az AMD-s szívott a pisix miatt, de feldolgoztuk, különösebb nyűgünk nem volt miatta. Így legalább van valami, ami a konzol nyomában marad.

    nvidia API-s játék (lesz, hiszen fizixük is volt) meg vöröskártyán lesz lassabb - amds megszívta

    Nem lesz NV-s API! Mantle-nek is csak a konzolok miatt van esélye... csak úgy bedobni még egy plusz API-t nem lehet, a kutya nem fog foglalkozni vele. NV az OpenGL felé akarja nyomni a fejlesztőket, azzal meg az AMD-s nem szív...

    konzol nem tud elhuzni, mert nagyon kevés a számolóegység azokban - a pc max nem tud ANNYIRA elhuzni, mert erőből ellensúlyoz majd
    1-2 effekt pécés hiányától meg nem hiszem, hogy falnak mész majd (ha lesz is ilyen), miközben a frémráta és a felbontás "nálad" nagyobb


    A konzol már elhúzott... a közös memória címtér, és a konzolos API hatalmas előny a PC + DX kombinációval szemben, ezt erőből csak egy bizonyos határig lehet legyűrni. Azt pedig ne feledd, hogy teljesen a nextgen konzolra fejlesztett játék tudtommal még nem jelent meg, az igazi előnyeit még nem demonstrálta semmi. Az API és a közös memória miatt olyan fizikai szimulációs előnyei vannak, ami után a PC + DX csak kulloghat... még a Mantle is csak arra jó, hogy csupán egy lépés távolság maradjon... Így is durván érezni az MS-nek a konzol felé terelő magatartását... ha nem lenne a Mantle, még jobban erősödne ez a tendencia a következő években.

    Én is kiegyenlített csatát szeretnék, de, ha jobban belegondolsz, a DX alatt sem volt ez így. Az NV próbálta erőltetni a pisixet, fejlesztés helyett házalt a pénzes bőröndökkel, az MS terelgetett a konzol felé, míg az AMD meg a jövőnek fejlesztett, de ezt idáig kenhette is a hajára az előző kettő miatt...

    Én úgy látom, hogy ebből az egész Mantle sztoriból csak profitálhatunk... ha felkapják a fejlesztők, akkor lépéskényszerben lesz az MS is, és az NV is, és így legalább felkavarodik az állóvíz! :)
  • arty
    #84587
    mantlés játék DX-el lasabb lesz, ez szinte biztos - nvidiás megszívta
    nvidia API-s játék (lesz, hiszen fizixük is volt) meg vöröskártyán lesz lassabb - amds megszívta

    konzol nem tud elhuzni, mert nagyon kevés a számolóegység azokban - a pc max nem tud ANNYIRA elhuzni, mert erőből ellensúlyoz majd
    1-2 effekt pécés hiányától meg nem hiszem, hogy falnak mész majd (ha lesz is ilyen), miközben a frémráta és a felbontás "nálad" nagyobb

    utolso mondatoddal viszont maxima egyetértek!!! :) kiegyenlített csatát szeretnék, az tény!
  • broman191
    #84586
    Ha egy játék alapvető gameplay élményét a Mantle segítségével megvalósítható szintre lövik be, akkor a "max lassabban fog futni rajta kitétel" DirectX + konkurens VGA gyártó esetében jelenthet akár folyamatos egy számjegyű FPS értéket is és lehet játszhatatlanságról beszélni, változtatható grafikus beállításoktól függetlenül...lehetséges persze az adott programon butítani, csak akkor pont a játékélményének lényege veszhet oda. Ha jönnének ilyen játékok a jövőben, akkor borítékolható a kötsögtekkdemózó' hater tömeg. :D
  • Solt
    #84585
    Miért lennének lassabbak, és miért ne tudnál játszani rossz színű VGA-val?

    A DX támogatást a Mantle-re fejlesztett játék is megkapja, tehát NV-vel tudod játszani, max lassabban fog futni rajta, és pár effekt kimarad...

    Ez az előre menekülés még mindig jobb, mint az, hogy a konzolok fényévekkel elhúzzanak, és emiatt még jobban szűküljön a PC-s réteg. Pár éve még 100000.-Ft környékén voltak az egy GPU-s csúcs VGA-k... most kb a duplájánál járunk, és ez nem a forint miatt van...

    Egyébként pedig megérdemelné mind az NV, mind az MS, hogy szopóágra kerüljenek egy kicsit... Az MS a DX szándékos butántartása miatt, az NV meg azért, mert szart a fejlesztésekre...
  • broman191
    #84584
    Majd eldől az elkövetkező évek során, még alig indult útjára... Mindenesetre fejlesztői szempontból megközelítve nem hiszem hogy egyértelmű egyeduralkodóvá válik belátható időn belül, mivel a Mantle mondhatni egy "hardcore" megoldás, amíg a DirectX egy "casual", nem fog minden fejlesztő hirtelen ráharapni a Mantle-re, csak az igazán elszánt szakik, akik a legtöbbet szeretnék kihozni a rendelkezésre álló szoftverből, hardverből. Nem ők teszik ki a piac nagy részét, így a DX esélyesen marad a legnépszerűbb API még évekig, a mostani nem túl korszerű formájában is. Ha a Microsoft lazít az elvein és hardcore fejlesztő orientáltabbá teszi a DirectX-et, akkor főleg. Bár jelenleg nem úgy néz ki mintha egyhamar megtennék... Persze az nVidia-t se felejtsük ki a buliból, ki tudja milyen választ terveznek... A pénzcsináló gépezet bűvöletében élő, rókabőr gyártást erőltető nagy kiadók valószínűleg előnyben részesítik majd a DirectX-et továbbra is, maximum annyira fogják beengedni a különböző gyártók felhasználó tábort megosztó technológiáit mint jelenleg, tehát PhysX kutyaszőrös Call of Duty dog, Mantle alatt xy %-kal gyorsabb Battlefield 13 és hasonlók... A célközönséget súlyosan korlátozó, alapjaiban egyetlen GPU gyártó API-jára épülő fejlesztéseket valószínűleg csak az elszántan innoválni vágyó (többnyire) indie fejlesztők fogják jobbára bevállalni, nekik nem fog odaszólni egy mammut kiadó, hogy ezt így nem kellene fiúk, mert akkor kevesebb lesz a bevételünk és elégedetlenek lesznek majd a támogató tőkések, jövőre nem csinálhatunk Widely Popular Shooter 12-t... :)
  • janihunk
    #84583
    Értem, és felhasználó bázisa szerintetek lesz egyszer olyan mint a DX?
  • arty
    #84582
    a kisebbik rossz, hogy 10-20%-al lasabbak a játékok mindenkinél

    a nagyobbik rossz, amikor rossz színű vga miatt egyáltalán nem tudsz játszani/szarabb a grafika/lassab/stb
  • kifli
    #84581
    #84563
  • BooMiller
    #84580
    El kellene vonatkoztatni a BF4-től... mivel az alapjaiban DX-re lett fejlesztve.
    Majd ha kijön egy alapból támogatott Mantle API-s játék akkor lehet ítéletet hozni.
    És akkor elég nagy különbség lesz a DX-hez képest, látványban hogy egyforma sebességet produkáljanak.
  • broman191
    #84579
    Ne, mivel a Mantle kihasználásához a belépőszint egy GCN architektúrával rendelkező GPU, tehát HD7x00 széria mininum. Viszont a jelenlegi driver verzióval még azok sem támogatottak, csak a legújabb modellek - az R7 260X, R9 290 és R9 290X.
  • kifli
    #84578
    azt hozzá tenném, hogy ez így elgondolkodtat 6950-ről váltásban. q9550-nél eléggé cpu limitem van. Így mégtovább tudnám húzni platform váltás nélkül :)
  • kifli
    #84577
    a tesztek azt szemléltetik, hogy cpu limit alatt hoz sokat a mantle. Ezért tettek gyenge gpu-t erős cpu mellé, és erős gpu-t gyenge cpu mellé. Így egyértelműen kijön a cpu és gpu limit.
  • janihunk
    #84576
    6850
  • janihunk
    #84575
    6860 el semmi gyorsulást ne várjak BF4 Single alatt?
  • Solt
    #84574
    Pedig ez a kisebbik rossz jelenleg... :) Ha marad a DX, akkor elhúznak a konzolok, még többen pártolnak át, még szarabb helyzetbe kerül a PC-s piac.

    Az sem zavarna, ha a Mantle miatt észhez térne az MS, és drasztikusan módosítanának a DX-n, de erre elég kevés esélyt látok...