24940
  • SHADOWEYES7
    #24697
    70 mázsa
  • Gatti
    #24696
    király videók , grat :) a nagy john deernak mennyi fér a tartályába?:D mondjuk búzából.
  • SHADOWEYES7
    #24695
    Ahogy igértem még jönnek videók.
  • SHADOWEYES7
    #24694
  • SHADOWEYES7
    #24693
  • SHADOWEYES7
    #24692
    Tegnap ott a környéken volt valami tűz is.
  • Gatti
    #24691
    igen! cska már ugye neki a fia nyomja a gazdaságot , náluk voltam most melózni. Együtt jártam vele suliba.
  • SHADOWEYES7
    #24690
    Sípos Zsiga mert ha ő akkor ismerem.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én meg Jakab Attila vok.

  • Gatti
    #24689
    arra bódi kovácsnak vágtuk a multkor. Most meg Síposéknak nemtom ismered e őket. Én meg Gonda Attila vok.
  • SHADOWEYES7
    #24688
    Alatkán ahol az almáskert van annak a közelében, a keresztdűlőben ami Püspöki felé visz.
  • SHADOWEYES7
    #24687
    Ti nem a Zoliék vagytok? :))
  • Gatti
    #24686
    merre készült a vidi?
  • Gatti
    #24685
    Te is miklósi vagy?
  • SHADOWEYES7
    #24684
    Tegnapi videó.
    Jön a többi is később. :))
  • SHADOWEYES7
    #24683
  • gibic
    #24682
    Hogy egy pár perces zápor mennyi galibát tud okozni, aratási szünet...
    De legalább a képekre van időm:D :
    Szállító brigád (oszlopos tagja):

    Amikor a vadkerítés miatt nem fér be a gép asztalostul...:


    Egyik telephelyen:
  • Gatti
    #24681
    változó volt. A legjobb földön olyan 50-55 mázsa/ha. de rosszabb földön meg 30-35. A vize viszont jó volt 9-11 es.
  • SHADOWEYES7
    #24680


    Lehet tudni mi lett az átlag?
  • Gatti
    #24679
    Ma befejeztük a búzát, 60 hektárt kivégeztünk :)
    az utolsó póton ami a fényképen is szerepel, 143 mázsa volt :D





  • ManoNegra
    #24678
    Én sem szívesen járok étterembe. Volt szerencsém dolgozni éttermekbe, mondanom sem kell meghatározó "élmény" volt. Ha tehetem én is inkább valami olyan helyet választok, ahol frissen sütik a kenyeret, zsemlét és friss felvágottal zöldséggel csinálnak gusztusos szendvicseket. De az otthoni kosztot semmi sem űbereli!
  • eugabesz
    #24677
    Sokan azt tartják Amerikában a tömeges elhízás egyik okozójának...Szerencsére én nem járok étterembe,a mekit meg csak kívülről láttam még...jah és mindent bio-ban termelek.
  • ManoNegra
    #24676
    Akkor, ha olyan városban vagyok, ahol nem merek bevállalni ismeretlen éttermet, évente két - három alkalommal. Annyi még belefér. Nem mondom azt, hogy nincs más egészségre sokkal veszélyesebb dolog, pl szmog, de a GMO-nak a környezetre gyakorolt hatását sem ismerjük még.
  • SHADOWEYES7
    #24675
    "Ilyen rossz lenne a helyzet? Ha naponta fogyasztom, az is csak azért lehet, mert nem tudom kikerülni. Igyekszünk tudatosan vásárolni, de ez manapság lehet hogy nem elég.."

    Tuti jársz Mekibe!
  • ManoNegra
    #24674
    Ja és majd elfelejtettem, szép időt és jó munkát az aratóknak!!
  • ManoNegra
    #24673
    "Nem szennyezett hanem GMO-ról van szó."

    Úgy másoltam ki a cikkből, arra gondolnék, hogy nem az egész tábla volt génmanipulált, hanem a normál vetőmag közé keveredhetett. Közben találtam még egy cikket: http://www.bama.hu/baranya/gazdasag/kitarcsazott-szojavetes-szazmillios-kar-384804
    Ha valahol az országban (állítólag romániában, szlovákiában nagy területen van génmódosított növény ültetve) ültetnek ilyen növényt és az beporozza a normál kukoricát, akkor annak a termésében módosul a génszerkezet. Javíts ki ha nem jól tudom.
    Ez azért is veszélyes lehet - az egészségre gyakorolt hatásán kívül, amit még nem is tudunk pontosan mivel jár - mert a monsanto már hazánkban is jelen van, nehogy elintézze azt ami az USA-ban már bevett szokás, mivel levédették azt a genetikai változtatást, és a termelőket sorozatban jelentette fel, lehetetlenítette el a gazdálkodást stb...

    "Egyébként fogyasztod naponta más élelmiszerekben ugyanezt."

    Ilyen rossz lenne a helyzet? Ha naponta fogyasztom, az is csak azért lehet, mert nem tudom kikerülni. Igyekszünk tudatosan vásárolni, de ez manapság lehet hogy nem elég..

    "Ne vásárolj sehonnan hanem magadnak termeld meg az erkélyen."

    Annál azért nagyobb étvágyam van :-) És akkor a család még sehol sincs. Erkélyem nincs, de városban állatot sem lehet tartani kutyán kívül.
  • SHADOWEYES7
    #24672
  • gibic
    #24671
    Igazad lett! :D Tökéletes volt a vize! Meg is leptek minket mint a legyek! :D 3 kombájn (2x lexion 600, nh cr9080) vágta a kavicsosban pirult búzát, 4 másik kombájn (lexion 550, 560 mega 204, 360) pedig repcézett. Pár óra alatt 200 tonna repce gyült össze a garatokon! :) Képeket teszek fel amint lesz egy kis időm, de holnap hasonlóan nagy örületre számítok.:)
  • nandorb
    #24670
    Legyelszives linkeld be a zoldsegtermesztok forumjat/topik linkjet amit 1x adtal.
  • SHADOWEYES7
    #24669
    Ne vásárolj sehonnan hanem magadnak termeld meg az erkélyen.
  • SHADOWEYES7
    #24668
    Nem szennyezett hanem GMO-ról van szó.
    Egyébként fogyasztod naponta más élelmiszerekben ugyanezt.
  • ManoNegra
    #24667
    Üdv!

    Erről mi a véleményetek: http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/07/08/genmodositott_buzat_vetettek_baranyaban/

    Mintegy 160 hektárnyi kukorica kitárcsázására kényszerültek baranyai gazdák, miután kiderült, hogy a növények génmódosítással szennyezett vetőmagból keltek ki
  • serggy97
    #24666
  • Gatti
    #24665
    köszi! viszont kívánom! Remélem jól haladunk majd :)
  • SHADOWEYES7
    #24664
    Mindenkinek nagyon jó aratást és bő termést kívánok! :)
  • SHADOWEYES7
    #24663
    Délre tuti jó lesz mert 35-37 fokot mondott és meg is lesz az! :)
  • gibic
    #24662
    Ha vize jó lesz, akkor holnap 3 lexion rajtol a repcében, 1 nh pedig belefog a búzába. :) 1250ha búza és 875 ha repce várja a gépeket. :)
  • Gatti
    #24661
    Tritikálé aratása :) én voltam a fuvaros.

  • SHADOWEYES7
    #24660
    szombaton kezdjük a repcevágást

    videók később,fotók lehet még este :))
  • csx7080
    #24659
    Idén ismét lessz OMÉK!!
  • gibic
    #24658
    Még van fenn 50ha árpa... de eső nehezíti a munkát... repce a hétvégén valószínű vagy jövő hét eleje.