24940
  • serggy97
    #24777
  • ZTM
    #24776
    Sziasztok!

    Huhh de rég jártam itt :)
    A vágyaimat még most sem adtam fel, traktoros leszek ha törik ha szakad:)
    Ja bocs Növénytermesztő Gépész, ha valaki megkérdezi ez jobban hangzik, hátha elgondolkodik rajta mi az :D:D:D

    Már több mint 1 éve megvan a B-kat. jogosítványom, nyáron gond nélkül belekóstolhattam ebbe az életbe alkalmi munka keretében.
    1. nap délelőtt egy veterán mellé raktak aki magyarázta a dolgokat, aztán én is porondra léptem egy másik trakesszal bálát pakolgattam csak úgy a nagyobb földeken, hogy ne keljen annyit járkálni, azután már én is rakodtam a pótkocsikat :-)
    A hidraulikaolaj folyt, a szervó ki-ki hagyott de ment:)
    Íme a csodagép:



    Azért semmi sem fenékig tejföl, sikerült egy defektet kifogni:



    Bár még nincs 2 éves a jogsim, pótkocsit nem húzhatnék de hát ez a parancs jött felülről, a kormány eléggé furán járt benne, mikor 9.-be túrtam neki főúton üres póttal megizzasztott mikor egy-egy autó miatt lejjebb kelet húzódni, de nagyon tetszett ez a veterán:
  • eugabesz
    #24775
    Talán azért,mert el van az ekefej deformálódva.Nézd meg 025-nél,látszik hogy a tarlós kerekkel egy vonalban(a harmadik)lévő ekefej teljesen orra áll.
  • vidu01
    #24774
    A traktorok szépek, de én sreggi videóiban még normális földet nem láttam. Eszméletlen rögös hantos területek vannak a spanyoloknál, öklömnyi v emberfej nagyságú kövekkel. Hagyományos nyírócsapszeges ekefej biztosítással itt nem boldogulna az ember. Arról nem is beszélve hogy a minimális lejtés 12%, ennél vízszintesebb terület talán nincs is náluk.:)
  • Micsu
    #24773
    ezt nevezik gépgyilkolásnak, az erőszabályzó emelne rajta a partnak de olyan gyorsan megy hogy reagálni se bir vagy ki van kapcsolva így nyakik belehúzza a földbe, nájsz :D
  • serggy97
    #24772
  • SHADOWEYES7
    #24771
  • SHADOWEYES7
    #24770
  • SHADOWEYES7
    #24769
    Ilyen földbe könnyen szalad az eke.
  • serggy97
    #24768
  • serggy97
    #24767
  • SHADOWEYES7
    #24766
    helyes
  • vidu01
    #24765
    Holnap indulok Hannoverbe az Agritechnica kiállításra. 4 napig ott leszek, majd hozok képeket róla hadd csorogjon a nyálatok.:)
  • serggy97
    #24764
  • SHADOWEYES7
    #24763
  • serggy97
    #24762


  • SHADOWEYES7
    #24761
  • belapeter
    #24760
    Ilyen nekem is van :)

  • robi11
    #24759
    saját.

  • belapeter
    #24758
    Sziasztok..
    Felújított Zetor 7245,7745 illetve 7340 érdekelne..
    Szeretnék fotókat is ...
  • vidu01
    #24757
    Tudsz spanyolul? Ha igen akkor úgy kérdezz tőle.

    http://www.youtube.com/user/serggy97
  • Gatti
    #24756
    Hát igen ha jó idő van rá :)) Idén nekünk a kukoricára a vetéstől a betakarításig 55mm esett.....ilyen az alföld:P
  • Micsu
    #24755
    ez melyik gép átfestve? :D valszeg valami agco csoportos fejlesztés
  • Micsu
    #24754
    kukoricán lehet a legtöbbet kaszálni ott ahol jó terem, sok helyen nem ritka a 10 mázsás kukorica sem, 40-50ks áron simán elment aratáskor, ha betárolod valszeg tavasszal 60k, lehet számolni

  • serggy97
    #24753
  • SHADOWEYES7
    #24752
  • serggy97
    #24751


  • Gatti
    #24750
    hát a legpénzesebb szerintem a napraforgó na meg a repce(de neki fontos h miylen az időjárás). A búza általába biztos jövedelem de nem lehet annyit kaszálni rajta mint a naprán.A lucerna inkább azoknak érdemes akik állattartással foglalkoznak. A kukorica megint csak nagy időjárás függő. Na és arról nem beszélve hogy nem tudni melyik évbe mit mennyiért tudunk eladni.
    Tehát ami pénzes: napra repce (ezek igényesebbek)
    Közép kategória a búza kukorica árpa
    Alacsonyabb : lucerna , zab ilyenek

    És vannak még olyan növények amik úgy hallottam drágán lehet eladni (bab, borsó , tökmag)

    Ez az én véleményem lehet mások más véleményen lesznek :)))
  • thumf
    #24749
    Akkor azt mondjátok, hogy a legcélszerűbbek a kukorica, búza, lucerna és napraforgó. Áhá, most már értem! Végül is gondolhattam volna, hogy, amiket legsűrűbben lehet látni azokat érdemes.
    Esetleg, ha még annyiban tudnátok segíteni, aki járatos benne, hogy a fent említettek, plusz a vetett füvet is összegszerűsítené. Ezalatt azt értem, hogy ÁTLAGOSAN mennyi tiszta haszonnal lehet kalkulálni, Ft/ha?

    Köszönöm az eddigi segítséget!
  • Gatti
    #24748
    tudja valaki hogy a kukoricát hány % os nedvességtartalomtól lehet betárolni? (zsákokba)
  • Micsu
    #24747
    fűbkeverékkel akkor se ha nagyon jó időjárás van, Lucernán azért lehet fogni ha van rá piac és jó ára van, + évente legalább 4x lehet kaszálni
  • Gatti
    #24746
    bár az energia fűnek is nagy ára van már elvileg és nincs vele sok gond.
  • Gatti
    #24745
    napraforgóval próbálkozzál :)
  • SHADOWEYES7
    #24744
  • serggy97
    #24743
  • eugabesz
    #24742
    Meg sem közelíti,de ez relatív,ugyan is a költségek sem érik el a kukorica vetését...
  • thumf
    #24741
    Helló mindenkinek!
    Nem vagyok túl jártas a mg-ban, ezért úgy gondoltam megkérdezem, hátha tud valaki segíteni. A kérdésem az lenne, hogy egy átlagos földet, ha mg-i fűkeverékkel vetnek be, akkor azon is elérhető annyi nyereség mint kukoricából vagy búzából? Vagy meg sem közelíti?
    (Ha a termések 100%-ban eladásra kerülnének.)
    Előre is köszönöm!
  • Gatti
    #24740
  • SHADOWEYES7
    #24739
  • SHADOWEYES7
    #24738
    Ez így van! :)