24940
  • SHADOWEYES7
    #24819
    Mit fogsz vetni?
  • eugabesz
    #24818
    Sehogy.Én már rég nem vetek ősszel.Nem éri meg.Az ember fia egész télen "cidrizhet",hogy mi marad.Ha meg valami még maradna is,majd elviszi az esős idő.
    Tavasszal jobban látszik azért,mi a helyzet...bár biztosíték itt sincs,de a kockázat is kisebb.
  • SHADOWEYES7
    #24817
    Hálaistennek nem vetettem repcét ősszel,de a búzámmal sem vagánykodok még most....

    Ti,hogy álltok az őszi vetésekkel?
  • SHADOWEYES7
    #24816
    Száz éve nem volt ekkora szárazság novemberben Magyarországon
  • SHADOWEYES7
    #24815
    Az évszázad legszárazabb éve volt 2011 Magyarországon
  • SHADOWEYES7
    #24814
    Gondban leszünk?
  • SHADOWEYES7
    #24813
    Mediterrán kánikulák jönnek Magyarországon
  • serggy97
    #24812
  • vidu01
    #24811
    Ezeket azért permetezni is kell ám. Nem tudom mennyire kényesek a japán szilvák, de biztos hogy igénylik a növényvédelmet.
  • F1ú
    #24810
    sikerült találnom japánszilvát, végre
    Black King, Angelina, Giant Super
    és Sweet Autumn

    ezekből kettő alma méretűre nő, ezek inkább rostosabb keményebb húsú szilvák, nem olyan löttyedt.
    Isteni lesz ebből lakmározni. Ha majd felnőnek, tudok küldeni nektek oltóágakat ha szeretnétek.. nem kérek érte semmit, csak ha kínáltok cserébe más különleges gyömölcsöket, más japánszilvákat.

    Nem túl nagy a kertem :(
    Nincs elég helyem a fáknak. Szerintetek ha ültetek ki a határba eldugott helyeken különböző gyümölcsfákat, szerintetek mennyi az esélye annak, hogy elviszik előlem a gyümölcseimet??? :(

    lesz most vagy 10 különleges gyümölcsöm..valahova muszály találni nekik helyet..
    esetleg nincs itt aki befogadná őket? jászberény környékén...
  • mindero
    #24809
    Hát erről nem sok szó esik :(
    És mennyi ilyen van még...
  • F1ú
    #24808
    :(

    most már értem az okát, hogy miért vannak háborúk

    ez tényleg hazaárulás amit művelnek
  • vidu01
    #24807
    Csak linkben :)
  • mindero
    #24806
    Már miért tiltanának ki? Csak nem ellenőriznek már minden kis fórumot az Eu-s bürokraták. Csak a káromkodásokat hagyd ki.
  • vidu01
    #24805
    Persze szabad piac van, de ha nem kapsz rá támogatást és nem veszi meg tőled senki akkor meg b@szhatod a répát ott rohad el a föld végén és nem fog kárpótolni senki. :)
  • F1ú
    #24804
    megértelek..

    miaz hogy nincs kvóta akkor nem termeszthetsz?
    hát nem szabad piac van?
  • vidu01
    #24803
    Eladták a magyar cukoripart bagóért azért hogy piacot nyerjen a nyugati tőke. Nincs kvótád nem termeszthetsz cukorrépát. Ennyi! Következtetéseket talán le tudod vonni, ha én elmondanám az őszinte véleményemet akkor kitiltanának a fórumról.
  • F1ú
    #24802
    de miért nem engedik?
    Én úgy tudom, hogy magyarország olyan gazdag termőföldben, hogy a 2. világháború után szinte egyedül mi tartottuk el egész europát élelmiszerrel, minden ország tőlünk importált mert olcsón és jó minőségben termeltünk. Mi voltunk a mezőgazdasági nagyhatalom a térségben.
    Ezzel szemben ma már nem nagyon van ipara itthon a mezőgazdaságnak.
    Ami van az is jórészt külföldi tulajdonban van, vagy ha van felvásárlás mezőgazdasági termékekre, az is csak filléres dolog ami meg nem éri meg.
    Közben meg úgy tudom, központilag szervezetten teszik tönkre a termelő magyar gazdákat, különböző import szerződésekkel mint pl délamerikából jön a paprika, paradicsom, meg egy csomó gyümölcs is utóérlelve.
    A japán szilvámat is amit a zöldségesnél szoktam venni, itt az országban ilyen szilváról még csak nem is hallottak. A föld másik feléről jön, miközben szilvából is meg meggy, cseresznyéből is világhatalom voltunk. Mindenki tudja, hogy a legjobb a magyar paprika meg a makói hagyma, de ilyen már nincs... javarészt idegen országokból hozatjuk be...

    van erre valami értelmes magyarázat?? Miért kell így tönkre baszni a mezőgazdaságot?
    Miért nem engedik és kik nem engedik, hogy a magyar termék is jó legyen, és kimehessen a világpiacra?

  • vidu01
    #24801
    Holmer van nálunk is, hatalmas gép ősszel voltam répát hordani hát elég sok szállító jármű kell hozzá. Gyakorlatilag 10 perc alatt megszed egy 8 tonnás pótkocsira való répát. Szomorú de 2 gazda termeszt nálunk répát az egész megyében pedig itt a hazája, Európát el tudnánk látni cukorral ha engednék. Üdv a Kisalföldről!
  • serggy97
    #24800
  • eugabesz
    #24799
    Én már 6 éve foglalkozom vele elég mélyre hatóan,vegyél fel skype-n,eugabesz1 a nevem,majd dumcsizunk.
    Egy darabig még az öko-piacra is jártam,illetve tervezem is,hogy újra nekiindulok,csupán a távolság ami visszatartó erő,ugyan is már elég jónak kell lenned,ha 240 km-ről megéri felmenni a bp.-i piacra.Gondolok itt az árú minőségére és sokszínűségére,az elengedhetetlen.É-K-en lakom.
  • mindero
    #24798
    Sziasztok!
    Szerintetek mi lenne a menete egy saját gazdaság beindításának?

    Jelenleg 0 ismeretanyagom van, ezért egy sulival indítanék, majd ahogy fokozatosan okosodok vennék/bérelnék földet és próbaképp elkezdenék gazdálkodni rajta, egyelőre csak szűk ismerősökkel együttműködve.

    Van létjogosultsága szerintetek a magyar mezőgazdaságnak?
    Hallani róla hogy most nagyon föl akarnák pörgetni kormányzati szinten is, de az Uniós szerződések eléggé megszabják a támogatási rendszer keretét. Beszélni amúgy is szeretnek a politikusok, aztán hogy mi lesz belőle...

    Van valami EU-s fiatal gazda pályázat is ha jól tudom.

    Engem kifejezetten az ökológiai gazdaságok érdekelnének. Nektek biztos vannak tapasztalataitok ezzel kapcsolatban is. Köszi!
  • F1ú
    #24797
    lassan ültethetem a szilvákat, léci segítsetek már
  • F1ú
    #24796
    most mivan? azért mert be mertem írni már mindenki bojkottálja a topigot?
  • F1ú
    #24795
    valami baj van a linkkel, nem japán szilvák jönnek be vele
  • F1ú
    #24792
    japán szilvák
    itt is vannak, innen szivesen megpróbálkoznék egy Elephant Heart-el, egy ozakuval meg egy venus méretűvel.. :P
    De már annak is örülnék ha lenne bármilyen japán szilvám.
  • F1ú
    #24791
    tavasszal szeretnék még japán szilva csemetéket is ültetni " azok a hatalmas nagy alma méretű finom gömb alakú szilvák"
    De sehol nem találtam egy faiskolában sem, pedig tudom, hogy nálunk magyarországon is sikerrel honosították..
    hova menjek? kivel beszéljek?
  • F1ú
    #24790
    Segizzetek már rajtam
    olyan fűmagot keresek, amit ha elvetek, kikel megnő egy kicsit, és utána már nem nő tovább.. mittom.. olyan 4-5 centisre megnő és úgy marad, nem kell vágni.
    Olyan füvet akarok, amit nem kell fűnyírózni, vagy ha kell is nagyon ritkán, ha csak havonta az is jó lenne.. ugye van ilyen fű ugye?
    Nagyon nagyon nagy szükség van rá, jön a tavasz, és mindig nekem kell fűnyírózni, és beigértem egy olyan füvet amit majd nem kell vágnom.
  • disznóöl
    #24789
    az merre van?
    elmondanál nekem részletesebben?
  • serggy97
    #24788
  • Gatti
    #24787
    nem laksz akkor messzi :) Arra laktak régen apámék(tenyősziget) :) nekünk csak szúri fele van föld nemtudom hogy tudod e merre van :)
  • Niimo
    #24786
    Üdv... hektáronkénti termésátlagokat keresek Magyarországon, csak kb-ra.
    Paradicsom, sárgadinnye, gesztenye, stb.... javascript:document.newmessage.submit();
  • disznóöl
    #24785
    pickány...

    Szandaszőlősön laksz? Mármint én is ott lakok. :D
    Van pár földünk, nem gazdálkodunk (szeretnék majd). Egyik Kölcsey uton van(Potoriék mellett van, ha ismered őket), a másik meg réten van.

    Amugy kb.1960 as Ford traktor az tiéd?
    Nyáron dolgoztunk(Gaál Jenőékkel) kint a tenyőszigeten bálát felpakolni futóra bálázás(ti csináltatok asszem) után. :)
  • SHADOWEYES7
    #24784
  • serggy97
    #24783


    Fendt katana 65
  • SHADOWEYES7
    #24782
  • pickány
    #24781
    Kellemes ünnepeket mindenkinek! kicsit megfogyatkozott a fórum de azért még van...:D
  • SHADOWEYES7
    #24780
    De mennyire!
  • Micsu
    #24779
    nah ez az eső jó lett volna 2 hónapja :D
  • vidu01
    #24778
    Na hát pont ezt írtam a #24774be, így gurigáznak a kövekkel hogy egyáltalán tudjanak szántani. :)