507
  • AranyKéz
    #347
    "Én többször tapasztaltam h nincs véletlen."

    Fura, akkor nekem vannak tévképzeteim sztochasztikus tulajdonságú dolgokról ?

    "Szerintem minden ki van találva előre és ha bele gebedek akkor is úgy lesz."

    Sajna nem nagyon mélyedtem bele a kvantummechanikába, valaki mást meg kéne kérdezni hogy mit gondolnak a fizikusok.

    Egyébként meg nem látom hogy miért lenne jobb vagy rosszabb egy determinisztikus világ egy sztochasztikus világtól.
  • sathinel
    #346
    És ha valakit zavarna hogy kevesebb bolygót lát mint amiről tud, akkor felhívom figyelmét érdemes megnézni melyik időben milyen asztrológia szerint kell számolni. Azóta már változott.
  • assdf
    #345
    Ebben egyetértünk. Senkisem mondta azt hogy a tudománynak nincs igaza minden téren, vagy hogy hülyeségeket állit. Mindösszesen annyit mondtunk, hogy az a pici kis rész, amikor nincs igaza, vagy nincs magyarázata, nos azt elintézni egy véletlennel, ahogy tanult kollégám is irta, kb. ugyanolyan szintü mint amikor egy pap azt mondja hogy isten volt...

    De a tudomány ezt nem ismerte el eddig sosem, elintézte egy mezei véletlennel. Pedig ha megnézed, a keresztény egyház is sokat fejlődött ám, ma már nem nyilvánitanak semmit sem csodának csak ami egy komoly és összetett tudományos vizsgálaton átment és kiderült hogy incs tudományos magyarázata...
    FOrditva ez miért nincs igy?
  • AranyKéz
    #344
    "Egyébként tartok tőle, hogy a tudomány és a vallás egy ponton egyesül csak nem veszik észre."

    Ez akkor fog bekövetkezni ha a vallás eltűnik, és mindent meg tudunk magyarázni a tudománnyal (ugye, az isten szerepe mint magyarázat az ismeretlen dolgokra folyamatosan csökken, egyértelműen).

    "A vallás amit nem tud megmagyarázni azt mondja isteni csoda. A tudomány meg azt mondja hogy véletlen... Nem lehet hogy ugyanaz csak kétféle néven? :)"

    Nem, mert az egyik puszta véletlen, a másik meg feltételez egy röhejes tulajdonságokkal rendelkező, a valóságba kénye-kedve szerint belepofázó intelligens lényt.
  • sathinel
    #343
    Tényleg? Ezt honnan veszed?

    A védikus asztrológia 9 bolygót különböztet meg: ezek a Nap, Hold, Mars, Merkúr, Jupiter, Vénusz, Szaturnusz, és az előbb említett két árnyékbolygó, a Rahu és a Ketu. A bolygók hatással vannak az életünkre. Az általuk kibocsátott gyenge sugarak színei megegyeznek a különböző drágakövek és féldrágakövek színeivel, amelyek energiájukat a bolygókból nyerik.

    Lol és még utánna sem olvas csak magyaráz és azt hiszi hogy amit halott.
  • AranyKéz
    #342
    Fura. Én szabadon szidom a kurva istent, mégsem cigizek.
  • assdf
    #341
    Annak hogy leesett nincs (de van) de hogy túlélte annak már van. Ha bizonyitott tény hogy nem élheti túl, és mégis túléli az bizony igen erős cáfolat nem gondolod?

    Amúgy el kéne már fogadni, hogy mind a tudomány mind a vallás valaminek a megmagyarázásra születt. De nem mindennek a megmagyarázásra. A történelem folyamán láttuk hogy mi történik, ha megprobálnak mindent a vallással magyarázni, és azt hiszem azt is látjuk/láttuk már hogy mi történik ha mindenhol
    a tudomány érveit használjuk. A tudomány segit atombombát épiteni, de arra már nem ad magyarázatot hogy mikor használd és mikor ne.
    A tudomány nem rossz dolog. De veszélyes mikor azzal kecsegtet hogy egyszer majd mindent tudni fog. Valóban sokkal többet tud most mint ezer éve. De sokkal több dolgot nem tud mint ezer éve. Lehet hogy a dolgok 99%ra van magyarázata, de az 1%ra nincs ezt elintézi egy véletlennel... És mára már tudjuk hogy a világegyetem szinte végtelen, benne szinte végtelen sok dologgal, és bizony ez az 1% (ez lehet egy tetszőlegesen kis szám) szorozva egy majdnem végtelennel bizony igencsak nagy értéket ad ki. A tudomány megprobálja kideriteni miből is állunk. Sejtekből... nem atomokból... nem protonokból és neutronokból... nem tévedtünk... manapság már szinte elképzelhetetlenül apró részecskéket hoznak létre és még mindig nem értek az aljára. A végén ott tartunk hogy kiderül, a semmiből állunk. ÉS ez a sok semmi ad ki egy nagyot. Nos ez a tudomány. Részleteket néz.
    A vallás pedig nézi az egészet. És magyarázatot ad az egészre (vagy megprobál).

    Más: persze 75 év... ebből nem az jönne ám le, hogy milyen értékes az a 75 év, hanem egyszer úgyis meghalsz akár szenvedtél életedben, hát inkább élj úgy hogy élvezz ki minden percét. Ez gyakorlatilag globális anarchiához vezetne, hisz én pl. sz@rnák rá hogy te miben hiszel, igy is ugy is meghalok, elveszem ami nekem kell és élek úgy hogy élvezzem minden percét. Te meg szivsz... VAg yte is ezt csinálod és kész az anarchia.
    Most azonban tudatt alatt mindenki hiszi hogy nem céltalan az értelme (hisz ez a csupán 75 év ezt jelenti. Az életednek nincs értelme, céltalan, egy büdös nagy véletlen). Még az itt jelenlévő legkeményebb legracionálisabb tudámyhivő ember is, ha oda kerül a sor, bizony nem Newtonhoz fog imádkozni vagy Einsteinhez... Ezt elhiheti nekem bárki, tudom én hogy 20 évesen könnyü keménykedni, de ahogy édesapám is mondta, amikor odakerül a sor bizony mindenki betojik...

  • sathinel
    #340
    Lol a kereszténység normális, míg más vallások nem? miért akarod hogy ne mondjam rád hogy idióta, ha még más vallások nézetét, értékét sem ismered el? Ennyi erővel akkor ne lepődj meg ha azt mondják rád hogy manapság könnyű azt mondani amikor még nincs meg mindenre a magyarázat hogy Isten teremtette..... Grat szinte magadat járatod le...
  • AranyKéz
    #339
    "Ha istenkáromlást követtek el ,és még jól meg is fűszerezitek, akkor nem támad egy ici-pici bűntudatotok ? :)"

    Miért támadna ? Mert egy képzelt csávót szidunk ? Mert esetlegesen megsértjük valakinek a képzelt barátja iránt táplált érzelmeit ? Elhiszed hogy baromira nem érdekel ?
  • who am I 7
    #338
    Az atomrobbanás tesztelő Abhszolút tudhás (tm) se sokkal jobb ezeknél...Úgy látom van két nézet.és ezek "hívői" akik belemagyarázzák a saját nézeteiket a történésekbe...Hát ez gondolom már csak igy lesz örökké :)
  • AranyKéz
    #337
    http://en.wikipedia.org/wiki/Anecdotal_evidence

    "És hidd el nem egy ilyen van."

    Elhisszük mi hogy egy kis százaléka az összes rákos betegnek spontán meggyógyul, de komoly gyógyításhoz szart se ér ez a hozzáállás.
  • AranyKéz
    #336
    Azt úgy hívják hogy placebó. Pszichológiai hatása van, de komoly dolgokra használhatatlan.
  • who am I 7
    #335
    jah, és akkor mekkora marha, mert hát ez VÉLETLEN VÓT, hát nem érted? :D hiába próbálom neki mondani, hogy ez ugyanolyan mint, ha egy vallásos azt szajkózná, há' az ISTEN TEREMTETTE nemééérted?Mondanom sem kell, egyik se jó.....
    Engem azért érdekelnének az összefüggések is egy a kisgyerek esetében.És még sok más esetben... ( ha pl. az egyik utcán hamarabb fordulok le, és ha a másikon tovább mentem volna, ahol baleset történt, akkor én lettem volna bajban...)
  • AranyKéz
    #334
    "Mi értelme az életednek? A tudomány válasza az, hogy semmi, mivel nincs túlvilág (szitén a tudomány szerint) akármit megtehetsz ebben az életben. Gyak. lődd szét a fejed, idd le magad vagy ahogy tetszik."

    Már nem azért, de ha kiderül hogy nem végtelen sok évünk van a mennyországban, hanem csak ~75 évünk a Földön, akkor nem épp hogy értékesebb az a 75 év ?

    Meg egy célja mindenképpen van: csináld a kölyköket!

    "Szóval óvatosan azokkal akik azt mondják hogy le a hittel vagy a vallással. Mert bizony a vallásoknak ezekre a kérdésekre vannak válaszai, mig a tudosoknak nincs."

    Jajj milyen szép is látni amikor az Abhszolút Tudhás (tm) birtokában levő hívők robbantgatják magukat, másokat, klinikákat. De az se rossz látvány amikor a Szcientológusok perkálnak hogy megismerjék az Abhszolút Tudhás (tm) részleteit, ami ugyebár hogy Xenu története
  • babajaga
    #333
    Az hogy a gyerek leesett az ötödikről, és életben maradt semmi köze a tudományhoz! Ne erőszakoljuk már meg a legegyszerűbb fogalmakat!
  • babajaga
    #332
    "2+2 néha 5"

    Marhaság. Te egy film címét mondod.
  • babajaga
    #331
    "miért maradt mondjuk életben"

    Ilyen kérdést miért, a véletlennél hülyeség feltenni!Teljesen értelmetlen. Van egy kalap benne ezer szám. Azt magyarázni hogy miért az került a kezedbe amit kihúztál, már komoly elmebeli problémát jelent.
  • assdf
    #330
    Magyarán amit a tudomány nem tud megmagyarázni az véletlen...

    Na most mi a különbség a között hogy:
    "Amit a tudomány nem tud megmagyarázni az
    a, véletlen
    b, isteni csoda
    c, egyéb
    ???

    Egyébként alapvető dolog a tudományban hogy mindennek van bizonyitása és nem ismert olyan ami azt megcáfolná.
    Magyarul ha be van bizonyitva hogy 2+2=4 akkor az mindig annyi lesz. És ha csak 1!!! esetben is bebizonyodik hogy 5 akkor dől az egész elmélet mindenestül.
    Ellenben a valóságban azt látjuk, hogy 2+2 néha 5 hiába állitja a tudomány azt hogy az mindig 4. És amikor erre valaki felhivja a figyelmet, az általában le van sajnálva, és el van intézve egy véletlennel...
  • who am I 7
    #329
    Aham, tehát akkor téged egy csöppet sem érdekel, h miért maradt mondjuk életben.Minek köszönheti ezt.Hanem, elintézed egy véletlennel oszt jóVa'.Ez ugyanolyan hozzá állás pont, mint aki szentül hiszi, h Isten pihent egy jó nagyot vasárnap és az előzőnapokon szépen lerendezett mindent :) és azóta éljük piciny életünket.
  • babajaga
    #328
    Hát ha nem érted hogy mi a véletlen akkor az a te bajod.A véletlent magyarázni a legnagyobb marhaság.Felfedezések találmányok jöttek létre a véletlennel. Newton almája. Röntgen nem a Röntgensugarat kereste, nem tudod? Véletlenül azt találta meg.
  • babajaga
    #327
    Teljesen felesleges magyarázni, megtörtént és kész. Értelmetlen felesleges rágódni a véletlenen.
  • babajaga
    #326
    "Uri geller és tsai"

    Szar szélhámosok. Semmi értelmes dolgot nem alkottak. Nem becsülöm őket annyira mint a klozetpucolót.
  • who am I 7
    #325
    Az igen.Na az a kemény.baba te tényleg nem fogod fel?Ok véletlen.És milyen fizikai hatásokkal magyarázod pontosan, hogy nem loccsantszét nem lett baja, amibe bele halt volna.Mert ha tudod, h véletlen, akkor azt tudod is bizonyítani, pontosan.És ha azokat az állításokat alkalmazod egy másik emberen ugyanúgy...akkor elméletileg, annak is túl kellene élnie.....
  • babajaga
    #324
    Hát ez a te bajod.
  • babajaga
    #323
    Nem láttad a TV a 4-5 éves gyerek leesett az 5.emeletről és túlélte. Ha valaki nem érti meg hogy ez a véletlen akkor még sok mást sem ért meg.
  • babajaga
    #322
    Hogy jött létre Nemo Kapitány? Honnan származik az időutazás? De marha nehéz.
  • assdf
    #321
    Már hogy élhetnél túl 70-80%ban egy zuhanást? kb. 100 méter felett már tuti hogy akkora sebességre gyorsulsz fel, hogy a szerveid kiszakadnak a helyükről. A multkor láttam egy tesztet, egy dinnyét bukosisakba raktak, bekötözték és ledobták a 6. ról (ez csak kb 12-15 méter!!!) a betonra. Kivülről semmi baja nem volt. Majd levették a sisakot és kiderült hogy a dinnye darabokra szakadt, mert a beljese nem kevlárból van, ahogy az ember agya sem. Egyszerüen kiszakad a helyéről és odakenődik a koponya belső falára. A tőbbi sdzervről nem is beszélve.
    De azt hiszem erről egy orvos többet mesélhetne.
    És mégis vannak akik túlélik. Úgy hoyg mindenki más meghal. Fizikailag a dolog képtelenség, gyakorlatilag meg igen.

    Szóval szerintem te kevered az autóbalesettel vagy ha leég a ház, de egy repülőgépkataszrófánál a többség már a zuhanást kiváltó okoknál meghal, a másik része meg a becsapódáskor.
  • Szefmester
    #320
    Uri geller és tsai.. miért ne lehetnének olyan dolgok amit jelenleg még képtelenek vagyunk megmagyarázni?
    Túlélt repülőgépszerencsétlenségek? Ha úgy vesszük a zuhanást 70-80%ban túléled.. vsizont 80%hogy vagy a füst vagy a tűz végez veled az összeroncsolódott gépben, csak mert rászorult a szék a lábadra és nem tudsz kimenekülni.

    Kérdés: Istent ki teremtette? Vagy hogy jött létre?

    Mi számít istenkáromlásnak? A 7 főbűn teszem azt? Vagy az Isten rohassza rád.. kezdetű mondatok? Mert ha a főbűnök akkor egy kiadós szex után nincs bűntudatom pedig lehet hogy kellene nemde?

    Ha létezik menyország és pokol, az közös, vagy egyénre szabott? Mert ha közös akkor ki dönti el hogy számomra mi a menyország? Ha meg pokolra kerülök egyezséget kötök az ördöggel hogy had jöjjek vissza kísérteni a jónépet.. :D
  • stremix
    #319
    Bill Gates meghal, találkozik Szent Péterrel. Azt mondja Billnek:
    - Te sok jót tettél embereknek, választhatsz a pokol és a menny között.
    - OK, nézzünk szét lent először!
    Lemennek a pokolba és az ördög fogadja, mindenütt csinos lányok, kaja, pia, zene meg ami kell. Bill azt mondja:
    - Ez nagyon szép de nézzünk szét fent is!
    Felmennek és mindenütt csak unatkozó öregeket lát, csönd van és rémesen uncsi az egész. Úgy dönt, inkább lemegy a pokolba. Amint átlépi az ajtót, beledobják egy kondérba, alágyújtanak... Bill meg így szól:
    - Te figyelj, ördög, nem ezt mutattad nekem.
    - Ja, az csak a demó verzió volt...
  • stremix
    #318
    Nekem épp ez a problémám a gyerekneveléstől kezdve. A duma az h azért ne lopd el másnak a cuccát mert jön a büntetés, és ne azért ne lopd el mert az nem a tiéd. A vallással is ez az egyik gondom, fenyegetőznek h legyek istenfélő. Csak akkor nem értem ha a hívők annyira odavannak akkor miért kell félni tőle ahelyett hogy simán "szeretnék". Úgy élik le az életüket h nehogy valamit rosszul csináljanak mert jön a bünti, vagyis "semmit" sem tesznek őszinte szeretetből. Tényleg erre való a vallás? Nem hiszem.
  • stremix
    #317
    Én többször tapasztaltam h nincs véletlen. Szerintem minden ki van találva előre és ha bele gebedek akkor is úgy lesz.
  • dronkZero
    #316
    Nem.
  • dronkZero
    #315
    Nem, kérlek, ezt most dumcsizzák a 21. században. Azt magyaráz bele, amit nem szégyell.
  • babajaga
    #314
    Te nem ismered a véletlent, csodálkozom.
  • babajaga
    #313
    Én nem azért nem gyilkolászok mert szeretem az embereket hanem mert magamat tartom annyira.Nem azért nyitottam a rendelőben ki a gyerekkocsit toló mama elött az ajtót mert szeretem hanem mert stb. Ehhez nem kell vallás.
  • assdf
    #312
    Anyám, te aztán mindent be tudsz bizonyitani...
    Uri geller?
    Aki lezuhant a repülővel és túlélte? Úgy hogy mindenki más meghalt.

    Igazából te sem vagy jobb mint a vallás. A vallás azt mondja hogy isten mentette meg, te meg azt mondod hogy biztos van valami figyelembe nem vett magyarázat... (vagy inkább vegyük itt is elő a tudomány jól bevált magyarázatát, véletlen volt...)

    Egyébként tartok tőle, hogy a tudomány és a vallás egy ponton egyesül csak nem veszik észre. A vallás amit nem tud megmagyarázni azt mondja isteni csoda. A tudomány meg azt mondja hogy véletlen... Nem lehet hogy ugyanaz csak kétféle néven? :)
  • stremix
    #311
    Ismeritek azt amikor Bill Gates meghal és felmegy a mennybe?
  • stremix
    #310
    Odaát nincs is pénz. És sör sincs.
  • babajaga
    #309
    Na engem csak ne szeressen mert még pedofillnak nézem.
  • BaltásRém
    #308
    Akárhogy is van, a hívőknek van egy előnye !!!!!!!!!!

    Én fogadok bármelyik hitetlennel, hogy ha meghalunk, és igaza volt, akkor fizetek neki egy láda sört Szent Péter előtt!
    Vizont ha nekem volt igazam, ő fizet ! :)