479
Húsevő növények
  • [Walaki]D`Lair
    #359
    Szevasztok! Most vettem egy Dionae-t, tök kis aranyos :) Előbb adtam neki egy icipici párizsi darabkát fogpiszkálóra tűzve, szépen "leharapta" róla :))
  • tigerbácsi
    #358
    okok! én ezt értem, csak yoooo lett volna még ma legkésöbb olvasni ott, mert most nem leszek 20. 21 ig! mék melózni s nem leszek netközelbe! de nem baj! nem vagyok elkésve még utána sem! :-)
  • gz8
    #357
    Szerdán jár le a büntetése. Ügyes és okos dolog a topic, de ne használja senki arra, amiért alapos farba rúgás jár...
  • tigerbácsi
    #356
    hmmmm megvárhattad volna, még meglesem a webcímét! :-) tod én is magról szeretnék ültetni! :-) na ha minden yooomegy, akkor kapok pm be, vagy citromba! ugye ez nem reklám? :-)

    s ekkolákko!
  • gz8
    #355
    Exoticsot a saját oldalának reklámozása miatt bannoltam. Ha csak simán írt volna ide, válaszolgatott volna a feltett kérdésekre, még nem lett volna baj.
  • 1488
    #354
    ja nekem is jöhetne...
  • tigerbácsi
    #353
    hello!

    s meg is adod nekem a webcímed? tos én is még kezdő vagyok e témában, s magra gondoltam én is, egyrészt a pénz miatt, másrészt így tom csak beszerezni. harmadrészt így könnyebb, mert így yooobban összeszokok a növényekkel! :-D

    előre is köszy!

    yaaaa ha nem naon publikus, akkor légyszi pmben! köszy!
  • moll
    #352
    sziasztok nem rég kaptam egy Vénuszt meg egy Martiniát(sárga zergeszarvat) és nem tom mennyire nap és viz igényes.. v hogyan kel ezt a növény tartani mer a vénuszról mindenhol találok leirást de erröl nem..:( elöre is köszi szépen a segitséget
  • Exotics
    #351
    1488

    Hát azt magja válogatja. Pl. a drosera fajok viszonylag gyorsan. Igazából ami sokat segít a kelési rátán, az az, hogyha a magok ültetés elött megfelelően legyenek előkészítve. Vannak magok, amik úgynevezett hideg vagy melegelőkészítést igényelnek. Ez az előkészítési idő több hét is lehet. Ezután jön igazából az ültetés. A csirázási idő szintén több hét. Tehát ha valaki magról próbálkozik, fontos hogy türelmes legyen. Nem kell pár hét után kidobni cserepestől a mótyót, hogy nem kelt ki :) Erről hamarosan olvashattok részletesen a weblapon is.
    Viszont a magvetés mellett szól, hogy gyakorlatilag tizedáron jutsz növényhez, mert egy növény árán veszel akár 4-5 csomag magot is, vagy mégtöbbet. És fontos azis, hogy az általad ültetett és kikelt növény ahhoz a klimához, azokhoz a körülményekhez lesz szokva, amit teremtettél neki!
  • 1488
    #350
    eegész jó oldal, engem csak az gondolkodtat hogy mikor kelnek ki a magok.
  • Exotics
    #349
    Sziasztok!

    Nem akarok off lenni, de ha annak érzitek, sorry.

    Húsevő növények kedvelői az alábbi helyen rendelhetnek husi magokat: [moderálva]

    üdv
    few.hu
  • tigerbácsi
    #348
    ok! megnézem! köszy!
  • gz8
    #347
    Mindegyik nagy falat neki, szerintem azokkal nem is csinál semmit. Érdekességek vannak a youtube-on, keress rá arra, hogy "venus flytrap". Van, hogy gilisztát kap el, aztán valahogy kimászik belőle. Már a giliszta a csapóból. :))
  • tigerbácsi
    #346
    ehhe! nem is szoktatom! nekem van kertitavam, s van olyan rész mi mocsarassabb. tőzeges homokkeverék, s napi 2 szer kis vízáradat van rajta, de leszivárog. s árnyékban is van 10 - 18 ig. vannak bögjök, meg darazsak is ott az nagy baj?
  • gz8
    #345
    A Vénusz légycsapója az tkp. vizes. Tőzegben vannak a gyökerei, nem árt napi rendszerességgel locsolni, annyira, hogy enyhén tocsogjon az anyag, hiszen alapvetően mocsárlakó a jószág. Ezért se nagyon lehet túlöntözni :DDD

    Kiültetni nem érdemes, bár vízből és napfényből szereti a sokat, bőségeset.
    Ha legyek vannak (nem bögölyfélék és egyéb nagy böszmetegek, hanem házilegyek), akkor azokat szeretni fogja.
    A kezdet kezdetén én fogtam neki kaját, aztán rájött a vadászat ízére :)
    Persze a szúnyogot is megeszi, csak az nem olyan dús falat.
  • gz8
    #344
    Jogos, nem kell rászoktatni a főnököt semmire... Max. arra, hogy pontosan betart(as)sa munkaidő kezdetét és végét, és járjon az óránként 10 perc szünet, ha gép előtt vagy :))
  • tigerbácsi
    #343
    ok értem! s valami vizes növénykével nem próbálkoztál?

    falun szerintem találna annyi bogarat mit csak akar! nem? vagyy nem szabad kiültetni nyárra?
  • tigerbácsi
    #342
    :-DDD áááá majd otthon néztem volna meg! annyira nem sűrgős! meg nehogymár még a főci azt hiszi sokat dolgozom, s aztán azt várja el! :-)
  • gz8
    #341
    Én úgyszinén.
    Két perccel kevesebb kv- vagy cigiszünet, és már hopp, meg is van, amit kerestél. :)))


    A Vénusz légycsapója kevésbé nyűgös, jobban bírja a kaja hiányát, a harmatfűvel sajnos nincsenek szerencsés tapasztalataim. Elsősorban talán azért, mert valamikor kora tavasszal vettük őket, és a harmatfűnek inkább kisebb állatkákra van szüksége.
  • tigerbácsi
    #340
    :-DDDD yaya azt tettem volna, de ha lesz rá időm! tod dolgozom! vagyis melóhelyen vagyok! :-)

    s Te személy szerint melyiket ajánlod? mármint növényt.
  • gz8
    #339
    Igazán nincs mit ^^
  • tigerbácsi
    #338
    köszönöm szépen meglesem!

    hogy mindig Te segítessz rajtam! :-))))
  • gz8
    #337
    Fusd végig a totyikot ^^

    Valahol 200 körül linkeltek be irodalmat.

    315, 272, 270...
  • tigerbácsi
    #336
    ekkolákko!

    tudnátok nekem ajánlani egy yoooo szakirodalmat? mert én is mostanság szeretnék egy husievő növénykét venni, csak még nem tom milyet, s nem tom mik az igényei! igazából csak nagyon teccenek, s azért szeretnék. szóval én inkább valami vízi húsevőre gondoltam, bár ha nem beszerezhető, akkor a szárazföldi is yoooo lenne!

    előre is köszönöm!
    további szép napot!
  • gz8
    #335
    Én csak azért aggódok, mert nem látom, hogy új hajtások nőnének. Igaz, május közepén szépen megnőtt csapók szára, de azóta mintha nem nagyon lenne aktív.
  • Aquir
    #334
    nekem is feketednek meg közbe nőnek újak
  • gz8
    #333
    Én is ezt tapasztaltam szegénykémnél. Vizet azért persze kap, de lehet, hogy nem eleget. A fene tudja.
  • Rage47
    #332
    jah ilyesmire gondoltam én is.
  • Spaw
    #331
    hehe nekem is feketedik. azt olvastam 28 fok felett árnyékolni kell.az enyémet 40 fokban is sütötte a nap. lehet hogy nem bírja az erős uv-b sugárzást?
  • Rage47
    #330
    Az én vénuszom is doglődik, egyre több levele feketedik. Én a hőségre gyanakszom, meg arra, hogy nem raktam ki közvetlen napsütésnek, mivel túl erős mostanság.. Aztán lehet, hogy túléli, mert elraktam egy jobb helyre már:)
  • gz8
    #329
    Kedvesem egy harmatfüvet vett, de a kis méretű kajalények hiányában szegény feldobta a pacskert. Pedig próbáltam neki fogni ezt-azt :/
  • gz8
    #328
    Pedig itt figyel a Szmájlik, a Makrók, az URL beszúrása, a Kép beszúrása... Ennél evidensebb nem is lehetne ;-)
  • 1488
    #327
    fene, ezt az url beszúrás dolgot mindig elqrom...
    de ez talán hajnali 01:44-kor megbocsájtható :)
  • 1488
    #326
    ejnye de kihalt a topic :)
    én két növény között gondolkodom:
    [link]http://www.vizi-husevonoveny.hu/sarracenia.htm[/link]

    [link]http://www.vizi-husevonoveny.hu/drosera_telallo.htm[/link]
    illetve gondolkodom még egy Vénusz légycsapó beszerzésén az OBI-ból csak... Hát már volt olyanom, csak nem vágtam le a virágát meg valószínű nem tudtam biztosítani neki a körülményeket így elpusztult.
    Ja, szintén innen akarom rendelni: [link]http://www.vizi-husevonoveny.hu/[/link] A minimális rendelési költségbe beleszámít az 1400 Ft-os postaköltség is?
  • Rage47
    #325
    najah :D
  • Spaw
    #324

    #263-hoz képest kicsit megnőtt.
  • Rage47
    #323
    lol. minden leírás ezzel kezdődik...
  • Csuhai G
    #322
    Hmm...szóval nap is kéne...
  • Spaw
    #321
    jaja rengeteg víz,és még több nap.az kell neki.
  • Rage47
    #320
    kapott elég napfényt?