479
Húsevő növények
  • Legend Killer
    #399
    ez is brutál :D
  • Legend Killer
    #398
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=t6rdRqAQ36I&feature=related]ez durva, vmi rohadt nagy pókot kapott el :D? v tömtek a "szájába" :D. ezé is kérdem, h emberre mennyire veszélyesek, megtudják emészteni akár őket is? :DDDDD de nem hiszem :).[/URL]
  • Legend Killer
    #397
    Nos, helyzet a következő:

    -Cephaloutus Follicularis

    - Dionea, vénusz légycsapó

    - Nepenthes, kancsóka

    - Pinguicula - hízóka

    Ezek a növények érdekelnek, de jelenleg tök csóró vok, mindenesetre elkezdek melózni vhol és gyűjteni, mer amint hallom, pl a kancsóka 10-15ezer forimt. ennél olcsóbban nem lehet beszerezni a listámon lévő növényeket?

    :(
  • Legend Killer
    #396


    gondolkozom egy ilyen növény megvásárlásán. nem veszélyes? :DD szeretnék1légy elkapó félét :D, meg nemtom, először szétnézek. pl most ezt az oldalt skubizom.
    mennyibe kerül MO-n egy ilyen drágaszág? :DD
  • doki11
    #395
    enyém szépen fejlődik majd nemsokára átültete m1 nagyobba
  • doki11
    #394
  • cenobite
    #393
    Az enyém topmodell, minden zabálás után rókázik.
  • doki11
    #392
  • Dragooon #391
    büfiztessetek is utána, nagyon fontos!!!. D:
  • doki11
    #390
    2-3 hetente adok nekik 1-1 legyet vagy vmit
  • Spaw
    #389
    nem kell etetni de ártani nem árt neki,én havi egy legyet azért adok a csapójukba.
  • cenobite
    #388
    NEM KELL ETETNI a növényeket! Megvannak nélküle is. Az nem gond, ha néha adsz neki egy legyet vagy ilyesmit, de nem kell mindennap lepkehálóval vadásznod a rovarokat! Az én husevőim az elmúlt két év alatt alig ettek még rovart és mégis nőnek mint a gaz! :D

  • doki11
    #387
    bocs 12-öt akartam mondani :D
  • doki11
    #386
    én csak legyte meg pókot adtam neki szépen fejlődik 2 héta alt tlet 8 új hajtás rajta
  • Spaw
    #385
    hát ha ügyes:) viccen kívül nekem volt már benne valami darázs,én olyat nem adok neki tehát egyedül fogta.
  • doki11
    #384
    és ha nőni fog idővel fogni fog magának?
  • Spaw
    #383
    nem baj ha nem fog magának,fogjál te neki de csak valami élőt,az sem baj ha több vízben áll,mert ezek a növények a természetes élőhelyükön ártereken élnek,ezért van amikor hetekre víz alá kerülnek.tehát kirohasztani nem tudod.
  • doki11
    #382
    Nekem lenen 1 kis gondom nem nagyon akar magának fogni nem vonzza ez szerintetek baj?
    a másik cserepestül folyamatosan 1-1.5 cm vízben kell állnia nyáron?
  • cenobite
    #381
    Köszi, azóta megvan! :)
  • Spaw
    #380
    novobalt mohatőzeg ami neked kell.kertészetekben lehet inkább kapni.
  • cenobite
    #379
    Most akarom átültetni a kis Vénusz Légycsapómat. Neten úgy olvastam, hogy tőzegmohába kell ültetni, de OBI-ban, csak sima tőzeget láttam. Ti mibe ültettétek át? Már aki csinált ilyet.
    Itt olvastam.
    előre is köszi a választ!
  • Spaw
    #378
    persze
  • robi3
    #377
    ha télen hozna levelet azt ebben a környezetben amit leírtam meg tudna tartani fénye van nedves a földje és közvetlen napsütést 14órától napnyugtáig kap???
  • Spaw
    #376
    folyamatosan száradnak a levelek nyáron is télen is.a különbség csak az hogy nyáron egy leszáradt helyére 3 új hajtás jön.a szárazakat a tövüknél leszoktam csippenteni.ja mégegy: ha jól tartod akkor tavasszal-nyár elején elkezd virágzani.amíg nagyon kicsi addíg ezt ne hagyd, mert ilyenkor minden erejét a virágzásra fordítja és nem fejlődik.a virágszárat a tövénél csípd le.de ezt lentebb leírták.
  • robi3
    #375
    amúgy köszi a választ
  • robi3
    #374
    most más helyre tettem 0-10fok közé és itt fény is van mintha már kicsit lelassult volna.az új hajtások még elszáradtak szája most egy sincs.ha nyáron sok levele lesz annak jó környezetben {télen} hány százaléka szárad le?
  • Spaw
    #373
    azért hoz új hajtásokat mert télen is viszonylag magas hőmérsékleten tartod,és azért feketedik mert nem kap fényt.a kettő eggyütt mindenképpen rossz.
  • robi3
    #372
    azt szeretném kérdezni olvastam hogy a levelek egy része elfeketedik de az én légycsapóm folyamatosan hozza az új leveleket de szinte még ki sem bújtak már feketék aztán persze kinyílás nélkül elszáradnak ez így jó?vagy csak azért lehet mert kb. 20fokon volt{amit sajnos csak most vettem észre} és kevés fényt kapott mert még nem igazán jártam utána hogyan kell tartani télen. a teleltetés megoldhatja a problémát hogy nem fekete száj kezdeménnyel bulynak ki aztán persze nem száradnak el.
  • Spaw
    #371
    Nna akkor vénusz tartásához néhány fontos dolog:

    Télen:
    - ne kajáltasd
    - tedd hűvös helyre Pl:2 ablak közé(0-10 fok az ideális)
    - ne szaporítsd (majd tavasszal)
    - ne locsold agyon (legyen mindíg nedves,de ne álljon alatta a víz)
    - a levelek nagy része télen elfeketedik,ez normális.tavasszal új erőre kap.

    Nyáron:
    - sok-sok nap(magas uv sugárzásnál árnyékold)
    - rengeteg víz (mindíg álljon alatta 1-2 cm,soha ne száradjon ki.)
    - havi 1 (max2)kaja,többet nem igényel,és a csapók 2-3 etetés után elpusztulnak.
    - csapvizet ne, ásványvizet ne(sok benne az ásványi anyag) legjobb az esővíz,vagy a desztillált víz(nem ioncserélt).
    - tápoldatot soha!!
    - párizsit,sonkát ne(tartósítószer miatt).

    A szaporításban nem vagyok nagy spíler,ebben nem tudok tanácsot adni,de úgy emlékszem hogy 1 növény csak max 7 levelet hoz. Ha ennél több van akkor már lehet szaporítani, úgy hogy a gyökérrésznél leválasztod.
  • TH0R
    #370
    Nem rég kaptam egy vénusz légy csapót. Elvagyok vele :) párszor meg etettem, mire olvastam hogy telelős időszakban nem szabad :P

    Az egyik levele el is feketedett, le is fog száradni :\

    Olvastam hogy forralt vizet vagy eső vizet kell neki adni.... hát nekem ez nem jött be. Mikor forralt vizet adtam neki minden levele elsatnyúőlt :(
    Persze meg vártm még kihült a víz xD

    Most áttértem egy általam használt módszerhez, szénsav mentes ásvány vizet adok neki :D
    Pár nap alatt erőre kapot töle és hirtelen búrjánzani kezdett...
    1 hét alatt 17 db új hajtás jött rajta :D

    Lehet, hogy bevált az ásványvízes trükk... vagy csak bezabáltattam :)
    A másik pozitívum, szépen pirosodnak a csapók... :)

    És lenne egy kérdésem... az szár dugványozós szaporításnál mekkora részt törjek le a levélből? Csak a csapót vagy az egész szárat a tövétől?
  • [Walaki]D`Lair
    #369
    VÁÁÁ TEGNAP FOGOTT EGY KIS LEGYET MAGÁNAK!!! MENNYIRE KIRÁLY NÖVÉNYKE EZ!!! :D:D:D

    vennem kell egyet magamnak is mostmár :))))
  • Aquir
    #368
    rovart eszik nem disznót :D
  • Spaw
    #367
    nem.vegyetek neki lisztkukacot állatkereskedésben, horgászboltokban.
  • Vardar
    #366
    És nyers hússal lehet etetni?
  • Spaw
    #365
    háát...jobban ártasz a nővénynek a párizsival mintha elkezded piszkálgatni, úgyhogy hajrá.
  • [Walaki]D`Lair
    #364
    Akkor most piszkáljam ki a szájából??
  • Spaw
    #363
    Nem csodálom hogy elfeketedett,a sonka meg párizsi tele van tartósító szerekkel meg egyéb mesterséges anyagokkal, ezekre a növény nagyon érzékeny.Ne etessétek ilyesmivel!!Egyébként lassan a húsevőket teleltetni kell, ilyenkor nem is kell etetni.
  • Csuhai G
    #362
    Én is sonkával etettem a végén, szerintem ízlett neki. Sajnos az utolsó napokban nem Kapuvári sonkát adtam neki hanem olyan Saga selyemsonkát, úgyhogy elfeketedett és meghalt. :/
  • [Walaki]D`Lair
    #361
    Há' most mit csináljak, honnan a faszomból fogjak neki legyet?:D:D
  • Rage47
    #360
    pfuj