479
Húsevő növények
  • Csuhai G
    #319
    Nekem sajnos lassa meghal mind a kettő növényem. :((
    Úgy kezdődött, hogy az egyik levél elfeketedett...aztán szépen lassan a többi is, és már alig van 2-3 egészséges levél! :(
  • Spaw
    #318
    nem
  • Takimate
    #317
    ha nem szeded ki a rovart a légy-csapójápól akkor elfeketedik és lepusztul az a levél ugye ?
  • Rage47
    #316
    hüha, ott az egyik képen nagyon vörös a vénusz légycsapó. remélem az enyém is lesz ilyen, bár még alig van erre utaló jel...
  • Epikurosz
    #315
    Csekk disz!
  • Spaw
    #314
    Nekem is gyorsan nő,és elkezdett virágozni.Könyörtelenül levágtam.
  • Aquir
    #313
    Elég gyorsan nőnek új levelek és csapók a vénuszaimon:) A harmatfű meg már fogott egy muslincát és már kezdi betekerni =)
  • Rage47
    #312
    thx:)
    obiból szereztem 1 hónapja asszem
  • TCelica
    #311
    jujj de szép :))
    honnan lehet ilyet szerezni és mennyiért?

    szép napot
  • Rage47
    #310
    most csináltam:)

    Mikor kell átültetni, szal azt honnan látom meg? És nincs valami különleges dolog, amit figyelembe kell venni átültetésnél?
  • Aquir
    #309
    Én meg voltam annyira elfoglalt hogy nem jutott eszembe hogy le kéne vágni a virágot, most meg egyik napról a másikra ott volt a teljesen kinyílt virág.:) Szóval egyszercsak tök hamar kinyilt, persze már nincs ott :)
  • Emcsyke
    #308
    Nekem pénteken lecc meg :s Ennyit kellett rá várnom h találjak 1et vhol...csak rittig h Pesten hagytam, péntekre hozzák utánam...
  • Aquir
    #307
    akkor nemtom milehet vele..
  • Pheaper
    #306
    azt mondta a sárc mrá feladta
  • Rage47
    #305
    :DDD
  • Dragooon #304
    nekem egyenesen belerohadt :\ :D
  • Rage47
    #303
    nekem is 2 hétig ette :))
    aztán úgy odaragadt, ha alig tudtam levenni(hegyes csipeszféleséggel szoktam)
  • Takimate
    #302
    nekem még mindig eszi :(
  • Aquir
    #301
    visszairtak hogy elküldték? mertc akkor több mint hét eltelt mióta rendelted
  • Aquir
    #300
    nemtom:)
  • Spaw
    #299
    gondoltam rá!! obiban van?:D
  • Pheaper
    #298
    még mindig nem kaptam meg :(
  • Aquir
    #297
    precíziós lézer? =)
  • Spaw
    #296
    Növénykém 3 hetet rágódott egy dagadt legyen,tegnap kinyilt a csapója gondoltan na akkor kiveszem a megboldogultat. De annyira annyira odaragadt a csapó egyik oldalához,hogy bármilyen óvatosan nyúltam hozzá képtelen voltam kiszedni anélkül hogy össze ne záródna.Ilyen körülményes mindig kiszedni a maradványokat?Mert ez olyan mintha marokkót vagy jengát játszanék.Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
  • Takimate
    #295
    Igen, amíg még ilyen "gyerek" a növény addig nem szabad virágozni hagyni. Vagy ha mégis, akkor hamar levágni, és szétszórni a magjait a saját földjében.
    Nekem ezt mondta akitől vettem a neten.
  • Spaw
    #294
    Azt olvastam,hogy ajánlott levágni mert mmég a természetes élőhelyén élő egészséges növények is nagyon megsínylik.Ha virágozni fog én mindenképpen levágom,amúgy sem magról akarom szaporítani.
  • Aquir
    #293
    Kéne valami feltűnően nagyra megnövő termesztett mutáns példány :D Egyébként akkor tényleg le lehet vágni a virágját, és attól gyorsabban is nőnek a csapók (vagyis a maradék növényke)?
  • Aquir
    #292
    akkor holnapra szerintem megkapod :)

    ó azt egyébként levágtam hogy atom :)
  • Spaw
    #291
    én desztilláltat adok neki.ugy vettem észre,hogy ez a vénusz nem egy kényes növény.csak nap meg víz dögivel és nagyon szépen piroslik meg nő.tervben van hogy az összes kapható fajtáját beszerzem.
  • Dragooon #290
    letörött a vénuszkám egyik csapója (egy új hajtás volt).
    nem gond, jön helyette még 3 :)
  • Pheaper
    #289
    köszi:)
    atomnaka logoja
    de h ne offoljak nagyon várom már a virgákákat:)
  • Aquir
    #288
    akkor ok :)
  • Rage47
    #287
    én ilyen vizet használok pár hete, és eddig szépen növöget...:)
  • Aquir
    #286
    nekem is vannak icipici harmatfű-darabkák a vénuszban:) tálkába 1-2 cm forralt majd lehült víz akkor elég neki ugye? :)

    (Pheaper jó a logód :) egyébként minek az anim-ja?
  • Pheaper
    #285
    az jó nmeke m azt modnták az ünnepek után (azaz ma) adják postára:)
  • fravik
    #284
    hali! ja, asszem úgy volt, hogy 17-én este (10-kor) írtam a srácnak, hogy tutira kell a dolog, másnap feladta és 1 nap múlva megjött (ez így 2 nap..:) )
    jó rég nem írt senki, pedig már a top 10-ben is benne voltunk:)
    mi történt?
    az én növényem már teljes gőzzel hozza az új hajtásokat, nemsokára kinyílik az egyik csapó. A harmatfüvem viszont sajna nem valami jól viseli a körülményeket (lehet, hogy megégett a napon :( ) Az már kezd kiszáradni.
    Viszont amelyik harmatfű egy cserépben van a légycsapóval (nem t'om, hogyan került bele), az virul.
    írjatok ti is a növényetekről, hogy mi a helyzet...:)
  • Aquir
    #283
    detto:) fraviknak asszem 2 nap után jött meg? én csütörtökön rendeltem és a hétvége miatt hétfőn adták postára és szerda du. jött meg :)
  • Aquir
    #282
    ja
  • Pheaper
    #281
    rendeltem egy 1500 ast és egy 1000 est:)

    kb mikor jön meg?:P
  • Rage47
    #280
    :D
    enyém bekapott 2 legyet magától, azóta sem nyíltak ki...

    egyébként azt olvastam, hogy ajánlatos a levél 1/3-nak megfelelő méretű cuccot adni.