479
Húsevő növények
  • Legend Killer
    #439
    én nem értek hozzá :P. csak1kicsit, vagy annyira se.
  • Alien1515
    #438
    Az jó, mert eléggé haldoklott :D majd rakok képet én is, meg kérdeznék 1-2-t :D
  • Legend Killer
    #437
    jawohl :D
  • Higany
    #436
    Jah!
  • Teitr
    #435
    Van
  • Alien1515
    #434
    Van még itt valaki?
  • Teitr
    #433
    Az újonnan érkezetteknek egy rövid leírást összeütök.
    Rendkívül ritka növény, természetes élőhelye kicsi, jelenleg is szűkül. A legbrutálisabb növény, már ami a rovarfogást illeti. Csapóit ne birizgáljuk fölöslegesen, mert hamar tönkremegy. Viszonylag könnyű tartani, folyton párás levegő kell neki, ezt floráriummal, vagy egy tál vízbe állítással is el lehet érni(érdemes naponta 1-2 szer lepermetezni desztillált, vagy esővízzel). Öntözni esővíz a legjobb, ha ez nem áll rendelkezésre, akkor desztillált víz. Nem ioncserélt. Tápszert soha ne adjunk neki, mert rögtön megdöglik. Szereti a napfényt, de tűző napnak azért ne tegyük ki. Nyáron elvileg ki lehet rakni a kertbe, de alapvetően a szobába való. Ha ültetni/átültetni akarjuk, amit egy-két évente azért érdemes megtenni, novobalt tőzegmoha a megfelelő. Szaporítani, mint lejjebb említette Spaw tőosztással, vagy magról lehet. Van egy téli időszaka novembertől-februárig, kb, ilyenkor akár visszafejlődhet is, elbarnulhatnak a levelei. Télen 5-15 fok között kell tartani, mesterséges megvilágítás ajánlott(csak fénycső).


    denevil!
    Ilyen nekem is volt ilyen, mikor átutaztattam a fél országon, nem viselte jól. Zala megyében pláne nem. Mikor visszahoztam pestre, rögtön jobban lett. Ha barnul, az azt jelenti, hogy valami nincs rendben, próbálj változtatni.

    zvaragabor!
    A virágot csak akkor hagyd meg, ha magot szeretnél, akkor is vágd le, rögtön utána. A magtartás/begyűjtés módszerét még én sem tudom, majd utánanézek. Ha éhes, hadd egyen, táplálékhiány pótol vele egyébként. Amíg nincs látható baja, semmi probléma.

    Remélem tudtam segíteni.
  • denevil
    #432
    Amugy az előzőre válaszolva énis ezthallottam és mondták hogy ha nemakarod mindenképp hogy virágot hozzon kiszedheted, csak megkíméled vele.
  • denevil
    #431
    Sziasztok, segítsetek! 3-4napja a vénusz légycsapómnak elkezdtek feketedni az új hajtásai és láttam hogy egy meglévőn is vannak fekete foltok, levágtam őket tegnapelőtt és azóta nem jelentkezett semmi rendellenesség, nagyon aggódom mi lehet a baja :( mindennap kiteszem napozni, áll alatta az 1-2cmes desztillált víz és nem etetem csak maga fogja a rovarokat. Tapasztalatokat vagy megoldásokat kérnék szépen :(
  • zvaragabor
    #430
    Légycsapótartók ide. Az igaz, hogy a növény megsínyli a virágzást? Valahol azt írták hogy akár bele is pusztulhat.
    Azt is írták, hogy ne etessük nagyon. Csak természetes módon fogjon táplálékot. Nade ez természetes módon is zabál. Szinte mindegyik csapdában van valami mindig. Remélem ez nem gond. Mert egyébként nől mint a gomba. Sorba hozza egymás után az újabb leveleket.
  • Spaw
    #429
    szaporítani tőosztással tudod,nem kell nagyon óvatoskodni, ha már ott tartasz látni fogod hogy hol válik el a tő. valahol olvastam hogy ha egy növénynek 7-nél több levele van az már nem is egy növény, szét lehet választani. azért óvatosan permetezd főleg tűző napon ne. ültetni meg ahogy írtad legjobb a novobalt mohatőzeg.
  • Teitr
    #428
    Igen, láttam, hogy eléggé meghalt a fórum, élesszük fel! :D
  • Legend Killer
    #427
    jó, hogy mondod. el is felejtettem és valószínűleg így kell.
    de nem árt egy utána olvasás.
    én nem vagyok húsevő növény szakértő, a többiek meg sztem nem is olvassák a topikot már, kitudja. én is azért néztem ide, mert kedvencek között van, mivel érdekel a téma. különben nem vettem volna észre, hogy írsz.
  • Teitr
    #426
    Jah, az kimaradt bocs. Vénusz légycsapója a dolog. Figyelek a viharokra, persze, sajnos ablakomban nem valósíható meg az elhelyezése, ezért tettem ki az erkélyre. Azt hallottam, hogy átültetésnél, egy levelet kell levágni a tövénél, és egy pohár desztillált vízbe állítani, az majd gyökeret ereszt, és el lehet ültetni(elvileg csak tőzegmohába).
  • Legend Killer
    #425
    egyet nem mondtál. milyen fajta? :D
    én elmentem üvegházba és ott vettem1pici kancsókát 500ért :P :D. megérte. azóta egy telet átélt és szépen jönnek a kancsói és növekszik.
    de nem fogott semmit :S :S :(. pedig sok köcsög légy repked ott :D.
    lehet pont a kancsóka miatt :S.
    amúgy én nemtom hogyan kéne szaporítani, én anyukám locsolja néha a desztillált vízzel és kész :S.
    de figyelj nyáron a viharokra, legutóbb is volt1nagy, az tönkre teheti sztem a növényt, ha kint hagyod. nekünk az ablakban pihen bent és így is kap napfényt sztem.
  • Teitr
    #424
    Sziasztok!
    Második napja van nálam a drága, de már egy családi program keretében bele lett pakolva egy sáska.. :D Kitettem az erkélyre, mert azt olvastam, hogy nyáron simán kilehet rakni a napra, csak több víz kell neki. Desztillált vízzel öntözöm, mert azt hallottam, hogy a felforralt lehűtött víz nem olyan jó... és egy nagy tál vízben(szintén desztillált) áll. Néha permetezek rá vizet(desztilláltat:D), hogy ne száradjon el a napon.Baumaxban vettem, 2900 Ft-ért, elég nagy cserép, szerintem olyan 4-5 növény lehet beleültetve. Ha túléli a telet, átültetésnél szeretném szaporítani, ehhez tanácsokat szívesen vennék. Előre is köszi.

    Teitr, aki viking
  • Legend Killer
    #423
    ok, np.
  • Legend Killer
    #422
    értem, köszi. én mondtam anyukámnak, h vágjuk le, de ő meg azt, h ne :D. na majd ma szólok neki még erről :D.
  • cenobite
    #421
    Ami lerohadt, azt vágd le! Utána valóban újra nő. (Hacsak nem rohadt el a levél is, amiből nőtt)
  • tigerbácsi
    #420
    nekem nincs! :-( ehhez nemétek! sorry!:-(
  • Legend Killer
    #419
    értem. van kancsókád? nekem van és asszem 7 kis növénye lehet, hát alapból lerohadt 6, egy zöldül kitartóan továbbra is, pedig kap vizet. :S. azt mondták, hogy ami lerohadt, újra nő, hát nemtom.
  • tigerbácsi
    #418
    nekem is ott vannak, meg nyáron az erkélyen, a falusi háznál meg olyankor kiültetem a fenyők alá! :-)
  • Legend Killer
    #417
    én azt nem tudom milyen kert az :D. nekem a szobában vannak :D.
  • tigerbácsi
    #416
    de ha nem zárt akkor az florárium vagy mi a szösz! :-DDDD meg azt írta a cikk, hogy nem szabad közvetlen napfénynek kitenni! :-) asszem akkor marad cserépben! de köszi azért! :-)
  • Spaw
    #415
    lehet palackkertben tartani de semmiképpen nem zártban. a vénusz pl szereti a napot, ha zárt palackban kiteszed a napra nagy eséllyel elpusztul.
  • tigerbácsi
    #414
    HELLO!

    volna egy kérdésem! olvastam minap, hogy lehetne húsevő növényeket tartani palackkertben is! de kérdem én hogy adom én be akkor neki a rovarokat? mert ha mindig nyitogatom a palackot akkor tönkremegy a mikroklíma! nem?
  • Legend Killer
    #413
    ha lenne pénzem rá :D, de most nincs.
  • Shagrad
    #412
    Hello!
    Egy nemrég nyílt forum, tapasztalt emberekkel, közös rendelés is van, csere-bere. http://rovaremeszto.extra.hu/smforum/index.php
  • Legend Killer
    #411
    VETTEM HÚSEVŐ NÖVÉNYEKET!!!!!!!!

    Kancsóka és vénusz légycsapó. Utóbbi még növekszik, naon picik, de így tök édik :D. Hol lehet normál méretűt venni? mer fűvészkertbe vettem és egy boltban a kancsókát, azok is még picikék :S.
  • Legend Killer
    #410
    Növényállatkert honlapján...

    "Képesek zsákmányt fogni, azaz állatokat csapdába ejteni, "

    fasság a köbön, nem?

    Max, mint a vidin látható volt lent, amit linkeltem, az egér a legnagyobb állat, amit ejthetnek.... nahjó, ahol őshonosak és nagyon nagyra megnőnek ESETLEG, ott még mást is, de az igen ritka... nem?
  • Legend Killer
    #409
    Encounters - Carnivorous Plants

    mára ennyit linkeltem :D
  • Legend Killer
    #408
    Carnivorous Plants : Feeding Carnivorous Plants
  • Legend Killer
    #407
    Carnivorous Plants vs Herbivorous Insects
  • Legend Killer
    #406
    , kösz szépen!
  • gibson9
    #405
    Köszönöm szépen!
  • Aquir
    #404
  • gibson9
    #403
    Helló! Ilyen Vénusz légycsapóját venni akartam, láttam az OBIban.. De nem vettem meg, mert fogalmam sincs róla, hogy mekkora a vízszükséglete, mennyi fényre van szüksége, mennyit kell ennie (ha kell) stb :S
    Valaki tudja esetleg?
  • cenobite
    #402
    Vénusz légycsapóját, harmatfüvet általában lehet kapni az OBI-ban, vagy Baumax-ban. Olyan 1000-1200 Ft körül van az áruk, szóval nem vészes. Kancsóka lehet, hogy van 15.000 Ft-os is, én 1500-ért vettem az enyémet, és nagyon szép. :)

    Itt is nézelődhetsz a témában. Van fórum is.

    Valamint egy másik igen jó fórum!
  • Legend Killer
    #401
    namégezt :D, ezen behaltam a röhögéstől :DDDD? háhháááá lökött eeeegééééérrr :DDDDDDDD
  • Legend Killer
    #400
    na, még ezt belinkelem és abba hagyom :D.

    nagyon kemény :D.