123
  • dez
    #43
    3-mal előtted írtam le, hogy lesz.
  • dara
    #42
    Most figyelj! Ilyen is van.Meg ilyen is. Ahogy most adják a DVI -> VGA átalakítókat, úgy valószínűleg utóbbi is tartozék lesz ezeknél a kártyáknál.
  • dez
    #41
    A GPU "bazi erős", de nem minden feladattal bírkózik meg, amivel pl. egy CPU, vagy egy más célú célchip. Korábban a videodekódolás gyorsítás a pixel shaderek igénybevételével történt, ami a dekódolási feladatoknak csak egy részét tudta elvégezni. Így a CPU-nak is maradt munkája bőven. Ez az új dekódoló core remélhetőleg mindent elintéz egymaga. (Talán egy jó minőségű de-interlace-t is.)
  • dez
    #40
    A DVI kompatibilis a HDMI-vel, így összeköthető egy DVI kimenetes kártya is egy HDMI bemenetes eszközzel (pl. egy HDTV). Még a HDCP-t is tudhatja. Ezeknél az új kártyáknál tudja is. Így HD Ready lesz az egész.
  • dara
    #39
    Milyen az a PCI-X tápcsatlakozó? Én még nem láttam olyat, csak PCI-E(xpress) tápcsatlakozót. Egyébként a kártyán egy PCI-E 1.0 (2x3 tű) és egy PCI-E 2.0 (2x4) csatlakozó van.

    Ez a kártya pedig OEM verzió, azért ilyen hosszú (ezt nevezik teljes hosszúságú kártyának, Dell gépekbe hasonló kialakítású GF7900GTX-ek kerültek, tehát nem újdonság és nem egyedi). Az alsó képeken látható a hűtő nélküli kártya, ami kb olyan hosszú, mint a GF8800 széria. A Retail verzión rővidebb hűtés lesz.

    Egyébként a hírek szerint a fogyasztása sem lesz sokkal nagyobb, mint egy 8800GTX-nek, szóval egy húzott C2D konfighoz is elég lesz neki egy normális 350W-os táp.
  • lee56
    #38
    Csak te.
  • BiG G
    #37
    tessékmondani, PCI-E mellett elérhető lesz-e AGP-ben, vagyesetleg PCI foglalatos verzióban? anyukám számítógépébe szeretnék ilyet venni, és az pentium egyes, teccenektudni, és nemtudom hogy belefog-e menni!!!4
  • 0ckH4M
    #36
    Elején a Geforce FX széria is majdnem ekkora volt. Majd ez is kisebb lesz...
  • vax
    #35
    Szerintem Vesa Local Bus-os. :)
  • Sanyix
    #34
    "Xilleon video processzort" Ott van egy bazierős gpu, de külön proci kell a videolejátszásra... lol

    Én sem látom a HDMI kimenetet, bár nincs is rá semmi szükség.
  • [NST]Cifu
    #33
    Csak én nem látom a képeken a HDMI kimenetet?
  • asysoft
    #32
    Szerintem egyértelműen ISA-s
  • oregonlogos920
    #31
    reméljük lesz kisebb változata is. Egyébként szerintetek mekkora táp kell majd neki? 500w? 600w? 1000w? Az áramszámla meg majd az eget fogja verdesni. Éljen az energia :)
  • BiG G
    #30
    BAZMEG MIEZ ANYAHAJÓ
  • dez
    #29
    (A kisebb testvérek eleve 65nm-en készültek.)
  • dez
    #28
    Azért fogyaszt ennyit, mert 80nm-es, és ehhez képest túl sok tranyúból áll, maga a chip is iszonyú nagy. Épp ezért készül már a 65nm-es változat, az sokkal kisebb lesz, és sokkal kevesebbet is fog fogyasztani.
  • dez
    #27
    Mert? Attól még használhatnád PCIe 1.0-ban (1.1-ben?) is, kompatibilisek, mint az USB 1.1-2.0.
  • dez
    #26
    "A HD természetesen a nagy felbontású tartalmak támogatására, a Blu-ray és HD DVD korongokon található H.264 és VC-1 formátumú anyagok kitömörítését felelős Avivo HD motor jelenlétére utal."

    Ennél többről van szó. Egy új, un. Universal Video Decoder van a chipen, ami magában foglal egy bizonyos Xilleon video processzort, ami egy licencelt core, több HD-s set-top-boxban is megtalálható.
  • silanor
    #25
    Ha nincs PCI-X-es tapcsati a tapodon akkor ennek mar 4 db molex kell. Szornyu hova tart a vilag... :( Tenyleg megint eljutottunk a Voodoo5 meretehez. A tortenelem ismetli onmagat...
  • Evogordon
    #24
    remélem nem pcie 2.0-ás lesz.
  • dez
    #23
    Nem! Azért HD, mert: 1. HDCP kompatibilis a DVI kimenet. 2. Full HD-s videodekóder van a chipre integrálva. 3. Kisebb kártyákon hangot is tudó HDMI lehet.
  • Enlight
    #22
    Hmm, így képek alapján nagyobbnak tűnik, mint egy Voodoo5 6000 :D
  • schrank
    #21
    hogy lenne már agp-s nincs az az agps régi rendszer ami ezt csak be is melegítené
  • pajti
    #20
    Ekkora péklapátot... Hova fér ez be?
  • lpmaskmancick
    #19
    ez most agp-s v pcie-s?
  • neoG
    #18
    hát pont ezért jár atom a kereskedőknek!
  • fade2black
    #17
    elméletileg
    aztán gyakolratilag meg egen
  • Alwares
    #16
    Csak annyit hogy 400 dollár nem egyenlő 400 euróval...
  • GVG
    #15
    http://www.sg.hu/buntetopontlista.php
    itt megnézheted magad
  • GVG
    #14
    figyelmeztetés egy moditól...
  • mikloss
    #13
    Mien felkiáltójelet? #13
  • BCs design
    #12
    durva az a gyárí hűtés, hosszabb nem volt ? :D
  • asysoft
    #11
    A felkiáltójeleidet is így fogod számolni?
  • mikloss
    #10
    #10
  • quentit
    #9
    Nem fantáziadús HD...
    Most ez a trendi, ha ez kell a sikerhez hát hajrá..
    (Mennyivel jobb a Windows "XP"?)
    Ők csinálnak egy tök jó karit, te meg cserébe viseld el a HD jelzést
  • praetorian
    #8
    Ez most jobb mint az en Gef2 karim, vagy csak rozsaszínebb?
  • asysoft
    #7
    Csak középkategóriában is sikerüljön időben kihozni egy ütős kártyát, és annak ne legyen ekkora az étvágya.
  • GVG
    #6
    mindenki kint van a szabadban mivel jó az idő...akkor én is megyek inkább valahova
  • GVG
    #5
    bazzeg valaki írjon már mert jól elvagyok magammal...de unalmas
  • GVG
    #4
    de a 400dollár=400eurót még mindig szemétségnek találom, most újraolvasva a cikket...
    ennyierővel jobban járok kintről behozatni, ha kell