44
Kőkemény realizmus, megalkuvást nem ismerő hitelesség - minden idők legerőteljesebb rendőrségi sorozata!
  • polluxware
    #44
    te az egészet nem érted...

    bocsi

    éljen viktor (ezt megérted gondlom..)
  • polluxware
    #43
  • GregSB
    #42
    Én tavaly néztem meg, és szerintem a legjobb sorozat amit valaha láttam. Nekem pont hogy tetszett benne, hogy sokrétű volt, bemutatta az utca emberét is és a legfelsőbb politikai köröket is. Akár szociológiai dokumentumfilmnek is elmenne, nagyon nyersen és életszerűen mutat be társadalmi problémákat. Ez az éra (80-as 90-es évek amerikája, a crack kokainnal összeköthető bűnözés és korrupció elterjedése) amúgy is az egyik "kedvencem", könyvet is olvastam már róla, és nagyon egybecseng mindennel ami a sorozatban volt.

    Én egyik részt, évadot sem untam, sőt hamarosan újra fogom nézni az egészet előröl.
  • stargatelost
    #41
    Na végignéztem...

    Azt hittem a király negyedik évad után egy újabb jó kis évadot kapunk... tévedtem... A fókusz most a baltimore-i újságírásra ment, és unalmasabb nem is lehetett volna...Főleg az elején. De ami kiverte a biztosítékot nálam, az McNulty és Lester egyre gyűrűződő hazugsághálója a hajléktalan gyilkosságokkal. Egyszerűen undorító volt, hogy egy hazugságra épült ügyet kellett végignéznünk, ami nem vezet sehová, mert nincs gyilkos. De maga az, hogy ilyenre vetemedjenek, és részről részre fokozzák, és mindenkit hülyítsenek (városi vezetés, újságírók), egyszerűen dühítő, és kritikán aluli volt. Tök mindegy, miért csinálták, hogy zárták le, mi lett a végkicsengés, azok a részek, amíg ment az egész, és építették a hazugságot, minősíthetetlenek. Szerintem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Omar meg... ütött, meglepő volt, váratlan. Megértem ezt a lépést, de mégis... azért gondolom a legtöbb embernek a kedvenc karaktere volt, kaphatott volna többet.


    Legjobb karakterek: Omar, Bubbles, Bodie, Chris és Snoop, valamint Marlo, és Stringer Bell is jó játékosok voltak. (Zsarukat, felsőbb köröket, politikusokat egyáltalán nem sikerült megkedveltetnie velem a sorozatnak)

    Első évad: egy nagyon hosszúra nyúlt, unalmas, nem igazán érdekes alapozás.
    Második évad: egy teljesen érdektelen, ugyancsak unalmas kikötős szál. Nagyon félrement ez az évad.
    Harmadik évad: Hamsterdam és a leszámolás felhúzta, ezek jók voltak.
    Negyedik évad: a legjobb évad, már leírtam miért.
    Ötödik évad: unalmas újságírói szál, a hazugságra felépített dühítő szál.

    Ettől függetlenül egy jó dara volt, be kellett pótolnom mindenképp, és elismerem a sorozat erényeit, de egyáltalán nem lett kedvenc.
  • stargatelost
    #40
    Na végre basszus, a 4. évad végre fasza volt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Főleg onnantól, hogy megválasztották Carcettit polgármesternek, ezek a felsőbb szálak is érdekesek lettek. Meg az egész Marlo szál is sokkal jobb, mint a 3 évadnyi Barksdale nyűglődés. Suli szintén király volt, és tartom az ötletet, hogy egy Oz-szerű sorozatot lehetne csinálni ebből a témából. Plusz még a szögbelövős szál is izgalmas volt. És Bodie basszus :'(


    Végre érdekes volt, végre megleptek párszor, végre izgultam. És végre nem úgy indítottam a következő részt, hogy kényszerből, legyek már túl rajta, hú de uncsi lesz, hanem mert érdekelt a folytatást. Kár, hogy kb. három évad kellett, mire ide eljutottunk, ha ilyen lett volna végig, ment volna a topba.

    Hmm... nem is volt ebben az évadban lehallgatás. Haha, vicces, úgy tűnik a sorozat címe és alapja az, ami nálam elvágta és unalmassá tette az egészet :D
  • ForzaInter
    #39
    Addig, mivel nem jött be az 1. rész, utána össze-vissza láttam a viasaton pár részt, de azok sem győztek meg. Biztos jobb lett kábelen, de rohadt sok olyan sorozat van ami jobban érdekel és darára vár, szóval nem hinném, hogy elkezdem a közeljövőben. A Shield-et már régóta leakarom darálni, csak időm nem volt eddig rá.. Majd most talán lesz a nyáron.
  • stargatelost
    #38
    Ha jól emlékszem, csak az első részig jutottál a Southlandben :D Miután átkerült kábelre, még jobb lett, 4.-5. évad pedig simán aláz. The Shield pedig olyan alap, mint a The Wire, nekem is nagy hiányosságom volt tavalyig. Annál már az első részben olyat lépnek, hogy leesett az állam, és onnantól csak egyre durvul. Mindkét sorozat nagy kedvenc lett, és a The Wiretől is vártam, hogy üssön, és többek között ezért csalódás, mert nemhogy nem üt, de untat. A Shiledet meg csak nyomassad, nem bánod meg ;)
  • ForzaInter
    #37
    OZ-al kb egy szint. Azt írni viszont, hogy a Southland jobb felér egy istenkáromlással.:D

    The Shield-et nem láttam, arról nem tudok nyilatkozni, de majd bepótolom.

    Ez a sorozat nem arról volt híres, hogy sokkolni akarja a nézőt, vagy hogy valami nagy cliffet bebasznnak a rész végére (mint sok mai sorozat) és igen a tempó is döglassú volt. A realizmus, színészi játék, hangulat ezek miatt az egyik legjobb sorozat a kategóriájában.

    A kikötés évad nekem amúgy nagyon nagy kedvencem volt. A "görögök" nagyon nagy arcok voltak.:D
  • stargatelost
    #36
    The Wire dara megy most nálam, elsőre. Negyedik évadot kezdtem ma, de muszáj kiírnom magamból pár dolgot. Nem ilyenre számítottam, az egyszer biztos. Azt nem vitatom, hogy jól meg van írva, de se nem érdekes, se nem izgalmas. Csak mennek az események, minden szálat látunk, semmi meglepőt nem húznak. Ha mégis jön egy durvulás, már annyira eluntattak, hogy nem tud felcsigázni. Nyögvenyelős na. Főleg az első két évad. Hiányzik belőle valami különleges, sima beállításokkal dolgozik, állókamerák, nulla zene.

    Azt el tudom hinni, hogy így zajlik egy igazi nyomozás is, hogy ilyen lassú, meg csak lehallgatnak, de nem gondoltam volna, hogy ezt így be is mutatják. Nem jó szerintem, hogy ennyire sokat látunk mindenkiből, a ranglétra legfelsőbb szintjeit is folyton mutogatják, politikát is belekevernek. Sok az a nettó egy óra is az epizódokra.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A második évados kikötői baromkodás például totál felesleges volt, akkor már inkább a bandák. Szerencsére a harmadik évados Hamsterdam szál végre érdekes volt, és Stringer Bell kicsinálása is igencsak faszára sikerült a csokornyakkendős és Omar összetársulása miatt :) Meg most megy a sulis szál Prezzel, és az jutott eszembe, hogy miért nem csinált még senki egy Oz-szerű sorozatot, ami ilyen feka gettó suliban játszódik? Kurva jó lehetne az is.


    Azt is ki merem jelenteni, hogy a The Shield és a Southland ezerszer jobb volt. Reálisnak reális a The Wire, azt nem vitatom. De a Southland fényévekkel jobban megoldotta a szintén nulla zene, utca mocska dolgokat. Ott volt feszültség, izgalom, bármi megtörténhetett. Itt meg szinte mindent felvezetnek, és nem húznak váratlant. Korai HBO gyermek volt az Oz is, hasonlóan téblábolós nettó egy óra epizódokkal, de ott különleges volt a narrálás, vágóképek, egy helyszín, saját szabályok.

    Na de félreértés ne essék, nem lehúzni akarom a sorozatot, látom, hogy ez egy 10/10-es cucc, tele kiváló színészekkel és karakterekkel, és vannak remek pillanatai is, de nekem ez már kevés sajnos a The Shield, Southland, Oz után...
  • Teppik Amon
    #35
    +fav, nemrég daráltam le az egészet. Tényleg csak ajánlani tudom én is mindenkinek. Kár hogy vége.
  • ForzaInter
    #34
    Rétegsorozat, ezeket nem nézik sokan.
  • Svlad Cjelli
    #33
    Miert van az, hogy ezt az epic sorozatot alig nezzik paran?

    Lehet mert regi? Az OZ is axz volt.

    Spoiler -

    Szerintem a masodik evad volt a legjobb eddig. A negyedikben idegesitett, hogy haterbe szorultak paran.
  • Jakuza001
    #32
    Pedig ez egy nagyon jo sorozat. Keves ilyen jo sorozatot latni.
    Nalam ez egy szinten volt a Deadwood-al es csak a Spartacus SB/GotA, valamint a Tronok harca, ami megjobban lekotott.
    Szerintem az altalam leirtak, mind a remekmu kategoriaba sorolhatok.
    Jobbakat nem igazan lehet talalni, bar van akinek az ilyen Dr. Who, meg ScorchWood jon be, ami az en megitelesem szerint a gumimaszkokkal es a lathatoan angol szintu rendezessel, kb a hulladek kategoria. :D
  • ForzaInter
    #31
    Az HBO sorozatok híresek arról, hogy lassan indulnak be a történések, de utána ha beindulnak..:D
  • LoSA
    #30
    Adok még esélyt ennek a sorozatnak, csak az első rész valahogy nekem nagyon nem jött be. 60 perc kicsit lapos volt nekem. De majd még folytatom, aztán majd meglátjuk, hogy mennyire fog tetszeni.
  • polluxware
    #29
    hidd el megéri.. az első 3rész alapvetően picit lapos..

    ott kezd el érdekessé válni amikor az öreg néger (miniatűr készítő) elkezd nyomozni..

    az egész 5 évad egy rettentően összefüggő egész

    ez nem kifejezetten egy CSI las vegas, vagy bármi hasonló jellegű egy rész /egy ügy jellegű dolog

    ha ezt megnézted.. -> broadwalk empire
  • LoSA
    #28
    Én most kezdtem el nézni az első évadot, még csak az első részt láttam... Ami bevallom, nem nagyon tetszett. Későbbiekben jobb lesz? IMDB-n hihetetlen pontja van a sorozatnak, szóval biztosan jó, csak ki kell alakulnia?!
  • ForzaInter
    #27
    shhhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit
    :D legnagyobb
  • polluxware
    #26
    most néztem meg 2x-ra az egészet...

    áhhh brilliáns
  • polluxware
    #25
    béfejeztem...

    háááát... számomra az elejétől a végéig TÖKÉLETES!

    imb 9,7:10 25000 szavazó véleménye

    rettentően jól játszik benne még a legegyszerűbb statiszta jellegű szereplő is

    a vége is olyan hogy érdemes volt végignézni

    (végre egy sorozat aminek normális befejezése van)
  • polluxware
    #24
    3.ik évad végefele tartok... nagyon tetszik ez a sorozat

    rettentően elvan találva a realitás/humor/akció elegye

    ha tudtok még ajánlani hasonlót ami megüti ennek a színvonalát azt szívesen venném

    (karakterek is kimondottan az ember szívéhez nőnek)

    brilliáns -> egy szóval
  • polluxware
    #23
    végignéztem a totyikot, milyen nézhető sorozatok vannak még így V, Lost és CSI lv után:)

    megnéztem az első részt... Denzel Wasington-t hiányolom csak a sorozatból:)

    mondjuk a "fuck" szó elég sokat szerepel.. szóval a szókincs elég egysíkú
  • ForzaInter
    #22
    tényleg nagyon jó, én is nem rég végeztem vele

    az tetszik benne hogy realasztikus, bár hbo sorozatok általában azok..

    egyébként eddig ahogy hallottam baltimore tényleg ilyen kb:D
  • Micsu
    #21
    csak nem azért szimpi neked omar mert homár? :D
  • Ragnar360
    #20
  • Ragnar360
    #19
    Tegnap/ma végeztem vele... nagyon sajnálom, hogy nincs tovább, az a tipikus érzés, majd csak az idő segít rajta, u fill me :)
    Omar :'(

    btw kurvasok videó van róla utubeon, nagyon népszerű, amcsik is nagyon szeretik/szerették - elég sok a valóság alapja, persze Baltimore nem teljesen ilyen, de sok minden valóban ilyen

    ha belegondolok még az is szép, hogy igy kiadhatták vagy nemtom, sok a realitás benne, bár a várost nem ismerem, majd a napokban kivesézek mindent

    Egyik legjobb sorozat amit valaha láttam, olyan rossz érzés hogy nincs tovább :( de biztos újranézem még a közeljövőben az tuti
  • schrank
    #18
    mennyit adott le a dunatévé mind az 5-öt ?
    mert annyit pofáznak benne hogy aki feliratosan nézi az mazoista ....
    amúgy tényleg nagyon lassan indul be de azért nem egy Shield !!!
  • tnm #17
    nekem a kedvencem:
    "You've got the briefcase i've got the shotgun."
    de az az egész jelenetsor kezdve a görög istenektől sírvaröhögős. sajnos már nem találtam meg múltkor youtube-on, pedig egy darabig fenn volt :S
  • SötétBarom
    #16
    Az egyik legnagyobb jelenet..
  • SötétBarom
    #15
    Ledaráltam mind az 5 évadot. Ez hihetetlen. Ez akármit odabasz, akármikor.
    Látni kell. Nuff said.
  • passatgt
    #14
  • skampi
    #13
    üdv!
    most végeztem ki a 4. évadot,de elég furcsán lett vége.igyekszem nem lelőni a poént,de a 13. részben nincs semmi lezárva,az utolsó kockákon a polgármester bemegy egy szobába és vége a 4. évadnak.lehet,h az én 13. epizódom nem teljes v van még egy rész?vagy csak az ötödikben lesz vége?
    v mi a bré?
    egyébként tényleg ez az egyik legjobb sorozat,amit eddig láttam.
  • ancsie18
    #12
    Na mi van, senki sem nézi a sorozatot? Én épp most gondolkodom rajta, de nekem annyira tetszik a dvd-je, hogy én egyből megvenni akarom. :P A páromnak tetszenek az ilyen jellegű filmek, szívesen olvasnám, hogy 3 évad után mi a véleményetek róla.
  • Mr Csé
    #11
    jo volt a bazmegolosrész :D

    bazmeg bazmeg bazmeg .....bazmeg
  • Hajnalcat
    #10
    Jó film (nagyon valósághű), jó szöveggel, talán a Pétervári banditákhoz tudnám hasonlítani, amerikai változatban.
  • vasmacs
    #9
    Hát első rész után nem lettem még függő, de azt mondják, hogy érdemes végignézni, úh most megnéztem 2.-at, és töltöm az egészet angolul, úh adok neki egy esélyt :-)
  • winnie
    #8
    "föleg azok után hogy az egyik legjobb forditások érhetöek el hozzá."

    a dvd-s feliratok valóban igényesek, a fanfeliratok elég gyengécskék, de legalább vannak.
  • LasDen #7
    csütörtökön megnézem az első részt azt ha kedvet kapok akkor leszedem......
  • Kaszi46
    #6
    Az attól függ miylen az izlésed. Ez egy lassan beinduló, végletekig részletes, szereplök jellemét alaposan kivesézö, dokumentum jellegü rétegsorozat.

    Szerintem a b kategóriás Szökésen, Lost-on stb. nevelkedett sorozatzabálóknak nem fog bejönni. Persze remélem nem igy lesz\van. (Bocs ha valakinek beletiportam a lelki, illetve izlésvilágába)
  • vasmacs
    #5
    Ez télleg ennyire jó?? Mert mindenhol csak és kizárólag azt olvsatam róla, hogy "az egyik legjobb sorozat", "az egyik kedvencem", stb. Hát úgy látom muszáj lesz nézni... :-)