987
Enemy Engaged: Comanche Vs Hokum
  • Gyöször
    #827
    Válaszolt Amraam. Mostmár 7 a maxplayers de valamit nyűglődött, hogyha hosszú ideig fut 1 pálya akkor visszamegy a maxplayers 1 re.

    Viszont annyi van, hogy a szerver gépemről látom amraam játékát, amin játszanék azon nem.. Vagy valamit benézek, vagy nemtom. Megoldom (talán:) Mikor darálnánk le egy kis kávét? :)
  • Gyöször
    #826
    nem válaszolt, viszont újraindította a szervert mert egy ideig nem írt semmit a hoxdna, viszont maradt a maxplayers 1 :)

    Ettől függetlenül annyira okos voltam mikor mondtam h mit kell csinálni, hogy multizni lehessen az EECHval, de most meg én nem tudom meghenkelni, próbálkozok :D
  • Gyöször
    #825
    Írtam neki.
  • Gyöször
    #824
    Hmm, hát igen, nem figyeltem én sem.
    Current players: 1
    Max players: 1
    Hoxdna szerint...
    Tudtam a srác emailcímét, majd elővadászom valahonnét segítőkész, csak biztos nem figyelt oda..

    Mikor érsz rá? 1.13-ra vagy patchelve? Én még 1.12, de majd megoldom. Itthon maradt a másik gépem, ha megbeszéljük beízzítom a szervert.
  • Hiuuz #823
    Aha, lehet azért nem enged mert a név mellett a zárójelben 1/1 van ami a jelenlegi és max játékosokat jelenti...
  • Hiuuz #822
    Na! Nagynehezen sikerült addig összehozni, hogy látom a szervert a multiplayer pont alatt, de ha rákattintok nem történik semmi...
  • Gyöször
    #821
    Igen játszottam már, kicsit laggolt, de jó volt, viszont azóta nem 1 hanem 5 megás a netem. Szervert is csináltam már, működött remekül. Viszont most kb 3-4 napra kölcsön lesz adva a második képem, így az jövő héten kilőve, de a hoxdna oldalon elég masszívan fent van AMRAAM és ha őhozzá fel tudsz lépni akkor hozzám is fel fogsz. De ha mégsem akkor játszunk nála. Ennyi :) Jó próbálkozást! Azért tűzfalat kapcsold be, nem tudom az eset hogy működik nekem norton van, de ahhoz is biztos meg lehet adni a programok szabályozását. Én nem is pötyögtem be ezeket az értékeket, hanem a cohokum exe ki és bejövő minden portot használhat. Így működik.
  • Hiuuz #820
    Ha itt lesz szerver és a játékban látni fogom a multiplayer résznél akkor elvileg minden okés.

    Te játszottál már multit EECH-ban? Szervert csináltál már?
  • Hiuuz #819
    Átnéztem és úgy látom tegnap az ESET tűzfala viccelt meg. Most kikapcsolva nyitva vannak a megfelelő portok is, szóval elvileg működnie kellene.
  • Gyöször
    #818
    Hát igen azokat szabaddá kell tenni..

    Itt egy kis infó.
  • Hiuuz #817
    Bocsesz a késésért, család meg miegymás :D

    Szóval nézegetem, hogy hogyan lehet beizzítani a multit EECH-ban. A TCP/IP kapcsolatnál magyaráz valami portokat amiket szabaddá kellene tenni... Mit tudsz erről?
  • Gyöször
    #816
    Nagy a csend, mi a helyzet?
  • Gyöször
    #815
    Nem hiszem, hogy tettek kísérletet.

    A Jane's LB2 nagy kedvencem volt, egyszer régen leszedegettem hozzá valami peccseket, de odáig nem jutottam, hogy megpróbáljam működésre bírni XP-alatt, sőt ki se volt időm próbálni, hogy egyáltalán elindul-e. A patchre is vírust jelez a keresőm, csak úgy sikerólt megvédeni, hogy jelszóval mentett rarba raktam :) Ha gondolod tolhatjuk azt is, de abba még bele kell jönnöm. EECH 1.12 nél járok én most, nem emlékszme, hogy volt ilyen kísérlet, hogy ketten egy gépben, meg mostanában nem érek rá simhq fórumokat bengészni, hogy van-e ilyesmi tervben.
    Hétfő kedd csütörtök estéken általában minden héten ráérek! Néha a péntek is jó.
  • Hiuuz #814
    Benne lennék!

    Ha minden jól megy öcsémet is rá tudom majd "izgítani" a játékra!
    Jelenleg a Longbow2 multijával pepecselek. Ha sikerül összehozni, akkor abban a pilóta/lövész páros lenne nagy fíling! De hosszabb távon az EECH mellett maradnék meg, szóval jó lenne ha itthon össze lehetne szedni pár embert akikkel lehetne néha multizni egy jót...

    Azt nagyon sajnálom, hogy az utóbbi években elhanyagoltam a szimulátorokat! Én az 1.13-as verziónál csatlakoztam, szóval az előzményekkel nemigen vagyok tisztában. Nem tudom, hogy a modderek az EECH multiban tettek-e kísérletet az egy helikopter/két játékos módra, nagyon nagy lenne!
  • Gyöször
    #813
    Ja és lehet, hogy még működik unokatesómék teamspeak szervere is. Majd rákérdezek mi újság azzal, ha érdekel.
  • Gyöször
    #812
    Helló!
    Játszhatunk multiban! Elviekben tudok én is csinálni szervert, és akkor azon a pályán megyünk amelyiken szeretnénk, de ha nem jönne össze, akkor van egy srác asszem ausztrál, beszéltem már vele, szinte mindig fut a szervere. Amraam. A hoxdna.org/eech oldalon látható.
    Neked milyen időpontok lennének jók? Nekem hétköznap este.
  • Hiuuz #811
    Üdv!

    Itthon mennyien játszanak az EECH-val? Gondolom kb. maroknyian :)
    Van valakinek tudomása olyanokról akik rendszeresen játszanak, esetleg multiznak?

    Kb egy hónapja a vaterán találtam egy eredeti dobozos verziót a játékból! 2000Ft-ért le is csaptam rá azonnal, még a hagyományos nyomtatott kézikönyves verzió. Az angol nyelvű mellett magyar is benne van! Simán megérte!

    Nekem itthon egy jó öreg 2.4Ghz-es P4-em van egy Ati X1950pro-val 2Gb rammal megtámogatva, Win Xp alatt fut. Ahogy Buren írta az eredeti játék telepítése után kell a hivatalos patch, majd utána jöhet az 1.13 allmods. Nekem más nem kellett. Ezután az "eech.ini" file-t kellett átnézni és módosítani itt-ott ahhoz, hogy minden rendben legyen. Ezt az EECH-Central leírása alapján tettem meg.
    Az Ati catalyst vezérlőjén keresztül bekapcsoltam az vonalsimítást, anizotróp szűrést és egyéb nyalánkságokat. Jelenleg 1280x960-ban fut a játék max. grafikai beállítások mellett és átlag 30Fps-t tud a játék. Csak a városok közelében lassul be a játék a sok épület miatt. Szerintem nagyon jó gépigény/grafika aránya van a játéknak.
  • Gyöször
    #810
    Találtam egy videót de lehet csak nekem új.
  • 42nd Intruder
    #809
    Müködik faszán, majd még be kell állítanom, de az már rutin. THX!
  • Buren
    #808
    Az Allmods 1.13 előtt fel kell rakni az 1.41c hivatalos patchet (enélkül biztos NEM indul!) utána pedig az OpenAL nevű valamit (nem tudom hogy ez mennyire kell) Nekem ugyan 32bit-es rendszerem van de próba cseresznye...
  • 42nd Intruder
    #807
    Kicsit bajba vagyok... A jómúltkor felraktam a EECH-t Win 7 x64-re, utána egyből a 1.13-at. Na mármost nem indult, mondom nem probléma, rendszergazdai jogokkal, kompatibilitással indítottam, de semmi. Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan kéne müködésre bírni Win7 x64 alatt?
  • sakkay
    #806
    Öreg szimulátoros vagyok, a kedvencem volt..de azért köszi. A cápa után nagyon reménykedtem, de hát a-10. Ez van.
  • Buren
    #805
    A Janes Longbow 2-t szerintem érdemes kipróbálni, nézz körbe simhq-n hogy kell telepíteni új rendszeren.
  • sakkay
    #804
    Köszönöm. Gondolom ezen meg a black sharkon kívül nincsen több(jó) heli szim.
  • sakkay
    #803
    Köszi.
  • Gyöször
    #802
    Nem tudom mostanában már én se követem. Sajnos nincs időm gépezni.
  • 42nd Intruder
    #801
    Sérülés model most se változott, viszont az avionika ha azt nézzük sokat fejlődött, de még mindig nem egy DCS:BS szinvonal.
  • sakkay
    #800
    hali. Valaki meg tudná mondani, hová soroljam ezt a játékot? Mondjuk a Black Shark-hoz képest. Régen játszottam az alappal, de szinte semmi sérülési modell nem volt, ez változott? Köszi.
  • Wampa
    #799
    Üdv Gyöszi
    A kattingatható uj apache MFD még nem jött ki?
  • Gyöször
    #798
    1.12.3
  • Gyöször
    #797
    Ilyesmi kínálat szokott lenni Szolnokon a pálya végéről nézve.
  • LeonSilver
    #796
  • 42nd Intruder
    #795
    Elvileg írja, hogy EEAH telepítés után el kell indítani. Namármost ott kért CD-t a EECH az nekem orginal :D
  • Wampa
    #794
    Melyik cd kell?
  • Gyöször
    #793
    Nekem szerencsére nem kéri. Sztem erről beszéltünk régebben, sajna nemtom mikro és kivel, nézegesd vissza, hátha meg lesz a válasz. Sztem nekem más "verzióm" van meg.. Ha érted mire gondolok :)
  • 42nd Intruder
    #792
    Sajna 1.12.2-ben valamiért korlátozták a nézelődési szöget kabinban. Remélem későbbi változatban visszaállítják.

    Másik, hogy leszedtem az EE:AH-t de nem tudom elindítani mert kéri az eredeti CD-t, így viszont a Hokumnak még mindig nincsenek műszerei. Ti hogy csináltátok meg, hogy jó legyen?
  • Gyöször
    #791
    Nemtom, nem tettem fel a legújabbakat. Viszont most tettem újra a win-t, most meg nem tudom kipróbálni :)
  • 42nd Intruder
    #790
    Az normális, hogy a 1.12.2-es verziónál a Chomache kabinban nem lehet teljesen lenézni, csak éppen az MFD-k alsó részéig? Így nem látok olyat mint pl a kollektív kar, vagy magát a botkormányt, ami kicsit idegesítő, mert ezelőtt mindig le lehetett nézni teljesen. Valaki tud erre megoldást? Hokumban még nem néztem.
  • 42nd Intruder
    #789
    Egyébként van már 1.12.2-es patch is. Sajna most nincs hely a gépemen, de nagyon gondolkodtam rajta, hogy újra fel kéne tenni :)
  • sftomee
    #788
    Köszönöm! ;) Már töltöm a patchet 566 mega. Összement a mosásban. :D Még majd lehet lesz pár kérdésem. Ahogy magamat ismerem...
    Hali!