26
Magyarok hogyan érvényesülhetnek a zenei világban? A magyar zene (akár angolul) mivel jobb a többinél?
  • Desiderata #1
    Sziasztok!

    Egyre több magyar előadó készíti el számait angolul is.
    De azon túl hogy energiát fektetnek belé, nem tudom hogy mi hasznuk van belőle.
    Esetleg megjelennek egy külföldi válogatáslemezen? De gondolom az a csúcs.
    Viszont a netes terjesztés legtöbbször kimerül a Myspace oldal készítésén.
    Még sokszor arra is lusták hogy a honlapjukat lefordítsák angolra.
    Arról nem is beszélve hogy egyes énekesek angolja annyira bugos hogy még az én fülem is hallja.

    a másik: Magyarul énekelve van esély arra hogy ismert legyen egy együttes?
    MTV Europe néha bemutat 1-1 magyar klipet egy műsorában.

    Kiváncsi vagyok a véleményetekre a témában
  • Desiderata #2
    gondolhatunk millió dalra és zenekarra
    kezdve a Tankcsapda - Ez az a ház angol verziójára
    vagy Varga Zsuzsa Lányok másra várnak dalának Girl wait for not... kiadására

    vagy a napokban MTV-n leadott Lola - Say You Love Me számára
    ami szerintem nem túl sok vizet zavart, bár páran biztos felírták az előadót és a szám címét, viszont a weblapon koppantak egy nagyot, mert angol infó nincs a site-on
    így tényleg nem értem hogy miért van az erőfeszítés
    ez kb olyan mintha elültetek egy magot és sós tengervízzel locsolom, lehet fura a példa de ez jutott eszembe
  • Kmarha
    #3
    Az első példa ami az eszembe jutt a Sunscreen. Külföldön már aranylemezesek voltak, mikor idehaza megnyerték a tehetségkutató versenyt :)

    Ahogy nézem a koncertek kb 20 százaléka az amit idehaza tartanak, de probálnak olyan városokban játszani, ahol azért nagyszámú magyar él vagy könnyen kijuthat.

    Egész jó zenét játszanak, főleg magyarul, de nem kevés az angol szöveg. A legérdekesebb számaik azok, melyek a két nyelv keverékéből áll :)

    De ha jól tudom úgyanúgy eladták odakint anno a Moby Dicket is.

    De hogy nincs a számunkra sok ismert magyar zenekar odakint, az csak azért van mert egyszerüen nem ismerjük őket. Kint jobban meg lehet élni a zenéből, hát miért jönnének vissza Magyarországra. Ha kint beváltak, idehaza nem, akkor persze hogy nem nagyon hallunk felőlük.

    Napoleon Boulevardnak is voltak kint sikerei ha jól tudom. Bőven találhatunk pozitiv példákat szerintem még a zeneiparban.

    Szerk.: ha a winamp nem tette volna most be a Quimbyt, el is felejtem. Ők is szép sikert zsebeltek be külföldön vagy külföldről. :)
  • FRe4k
    #4
    Ne felejtsük el az Ektomorf-ot sem! Európában turnéznak,szerintem az egyik legbefutottab magyar zenekar külföldön
  • barnie1990
    #5
    Ektomorf-nak van promója,hajtanak a sikerre,nem csoda hogy befutottak.
  • tigeroo
    #6
    subscribe
  • zakika
    #7
    en most ellenpeldat mondok.
    a Romeo Verzik szlovakiai magyar zenekar, de jobban ismerik oket magyarorszagon, tobbet is koncerteznek ott. mult hete talakoztam az egyik taggal, uj lemezt keszitenek es a koncerteket MO tervezik
  • zakika
    #8
    ami a magyar zenekarok illeti kulfoldon
    Solaris - ismertebb kulfoldon mint MOn
    Syrius - regi szep idok, akkor meg MOnak kicsit fura volt a progrock
    Omega - nem csak a keleti blokban voltak ismertek
    Akos - probalkozik, de valahogy csak magyar "muvesz" marad

    es multkor talaltam egy magyar dolgot Thy Catafalque - Tuno Ido Tarlat 2004 albumat. addig nem is hallotam roluk, de erdekes zene
  • rekettyes
    #9
    A magyar zenekaroknak továbbra is nagyon kicsi az esélye a kitörésre!
    Rengeteg jó zenekar van de hiányzik a tőke amit a promócióra és a turnékra fordítanának, ami nyugaton természetes. De mindez nem számít mert az underground pezseg. Kisebb koncertkörutakat azért sokan tudnak futni.Lemezeket tudnak megjelentetni, sok szinvonalas stúdió van az országban.Pl. a Sear bliss és a Casketgarden lemezei kaphatóak külföldön is. De koránt sincs akkora ismertségük mint pl egy átlagos svéd zenekarnak.
  • szacsi
    #10
    a Thy Catafalque az magyar es itthon nyomulnak...viszont Katai Tamas Erika szobaja cimu szololemeze megjelent 1000 peldanyban, eu-s terjesztessel meg vmikor tavaly...
  • Lacee
    #11
    The Puzzle, Rémember - kint élnek, több-kevesebb sikerrel azért haladnak előre.
    és hát ugye Yonderboi.. :)
  • _Atti_
    #12
    Nekem most hirtelen a heaven street seven meg yonderboi jutott eszembe..
  • Desiderata #13
    nekem a legnagyobb csalódás a Jamie Winchester és Hrutka Róbert együttese ugyanis minden daluk angol, az énekes ír, a weboldal mégis csak magyarul érhető el

    feltettem pár számukat youtube-ra, feldolgozásokat is mint pl. One Of Us (Joan Osborne), Hold Me, Thrill Me... (U2)
    és az embereknek tetszik, de nem találnak angol infót, persze sír az együttes hogy nem tudja eladni a lemezeit, közben meg hozzám jönnek a külföldi levelek hogy honnan is lehetne megvenni
    szóval valami nem stimmel


    aztán vannak a nem pop bandák, azokat külföldön többen ismerik mint itthon, ezekből én is tudok sokat
    pl. Mystery Gang is most kezd itthon ismert lenni, mert viva felkapta Woodoo Doll klipjüket
  • ajem kisa
    #14
    Sexepil, Fresh Fabrik...
  • Lacee
    #15
    téényleg, freshfabrik.
  • Dying Soul
    #16
    Ektomorf egyértelműen, hatalmas kiadó alatt vannak, amúgy Dalriadát is ismerik...spanyol torrentoldalon láttam feltéve.
    Szerintem van esély arra, hogy magyarul énekelve külföldön befussanak, "csupán" innovatív zenét kell játszani, nem Amerikából lekoppintani dolgokat.
  • B0B0
    #17
    LGT
  • stp4trick
    #18
    Neo? azt se tudtam, hogy magyar, azt mégis, és évek óta ontják a slágerzenéket
  • cenobite
    #19
    Szerintem ha igényes, normális - értsd nem producerek által összepakolt tucatzenét - zenét játszó zenekar sikert akar elérni, akkor csakis külföldön szabad próbálkozni. Sajnos itthon -több más dolog mellett- az igényes/értelmes/normális zenékre sincs igény. Legalábbis nincs látszatja...

    Sok zenekart ismerek, és szerencsére egyre többen küldik külföldre a demóikat. Én is ezt tenném.
  • zakika
    #20
    vagyis ket dolog van - slagergyaros MOn ismert banda ami meg a falbol is csorog (csopog, anyira szirupos) igy mindenki ismeri vagy retegzene amit kulfoldon elismernek, de a magyarok nem is tudnak a letezeserol
  • Dying Soul
    #21
    http://www.ektomorf.com/

    Nem is lehet magyarul megnézni a weboldalukat
  • Lacee
    #22
    és persze ott a klasszikus- vagy jazz zene is, aabból elég jók vagyunk: Balázs Elemér, Snétberger Ferenc, stbstb
  • grizzly21
    #23
    nincs is azzal baj
  • Dying Soul
    #24
    nem is mondtam
  • szacsi
    #25
    vhk?
  • RadeoN
    #26
    superbutt