Magyarok hogyan érvényesülhetnek a zenei világban? A magyar zene (akár angolul) mivel jobb a többinél?
  • Kmarha
    #3
    Az első példa ami az eszembe jutt a Sunscreen. Külföldön már aranylemezesek voltak, mikor idehaza megnyerték a tehetségkutató versenyt :)

    Ahogy nézem a koncertek kb 20 százaléka az amit idehaza tartanak, de probálnak olyan városokban játszani, ahol azért nagyszámú magyar él vagy könnyen kijuthat.

    Egész jó zenét játszanak, főleg magyarul, de nem kevés az angol szöveg. A legérdekesebb számaik azok, melyek a két nyelv keverékéből áll :)

    De ha jól tudom úgyanúgy eladták odakint anno a Moby Dicket is.

    De hogy nincs a számunkra sok ismert magyar zenekar odakint, az csak azért van mert egyszerüen nem ismerjük őket. Kint jobban meg lehet élni a zenéből, hát miért jönnének vissza Magyarországra. Ha kint beváltak, idehaza nem, akkor persze hogy nem nagyon hallunk felőlük.

    Napoleon Boulevardnak is voltak kint sikerei ha jól tudom. Bőven találhatunk pozitiv példákat szerintem még a zeneiparban.

    Szerk.: ha a winamp nem tette volna most be a Quimbyt, el is felejtem. Ők is szép sikert zsebeltek be külföldön vagy külföldről. :)