113
  • rosemberg
    #73
    És gondolj tovább a mai világban amikor klónozásról beszélünk.
    Mi kell egy klónhoz DNS minta és kész.
    Kicsit sci-fi de lehet hogy 20 év múlva nem az.
    Na jó ez egy kicsit durva de én se szivesen adnám a dns-em.
  • Morden23
    #72
    Ezt honnan szedted?
  • Morden23
    #71
    "Innentől kezdve pedig már nem vagy más mint statisztika, és sokféle biztosítástól máris elestél."

    DNS-minta nélkül is statisztika vagy.

    Amúgy eléggé kétlem, hogy biztosítótársaságok magukra vállalnák a génellenőrzés elbaszott húzós költségeit - a kuncsaftokra ráverni meg ez (worldwide kategóriában) körülbelül annyira életszerű, mintha egy étteremben az őzgerinc rendelésénél elzavarnának vadászni. Nonszensz (azt nem kétlem, hogy létezhetnek ilyen biztosítótársaságok, bár akkor felteszem az egyszerű kérdést, hogy ki is köt velük üzletet/egészen pontosan miben nyújtanak extra szolgáltatást).

    Arról nem is beszélve, hogy a génszekvenálás jelenleg nem éppen Gattaca, hogy bedobod a gépbe a hajadat, aztán kiadja, hogy 30 éves korodban 78,6789%-ban elpatkolsz.
  • sathinel
    #70
    DNS-ből kimutathatják ki meleg pl. De van biztos más is amit nem tudunk.
  • sathinel
    #69
    Már vannak amcsiban ilyen biztosítók akik már kérik is a dns mintát ha jól tudom.
  • sathinel
    #68
    DNS mintát azért nem szeretik, mert egy biztosító pl hozzájut, akkot az örökletes betegségeket, ezekre utaló géneket, símán kiolvassa. Innentől kezdve pedig már nem vagy más mint statisztika, és sokféle biztosítástól máris elestél. Az adatokkal sokmindent el lehet érni. Újlenyomat annyira nem gáz. Ha nem csinálsz baromságot akkor nem is találhatnák meg. De azért szoktak csak olyanokról venni akik bűnözők, mert el is lehet helyezni újlenyomatot.
  • Morden23
    #67
    "Ha pedig az állam túl sok ellenörzéshez jut, akkor kb úgy mernek majd beszélni az emberek mint Sztálin, vagy Hitler alatt. Hová lessz a kontroll???"

    Még egyet is értenék veled jónéhány leírt dologban, de amúgy a DNS-minta és az ujjlenyomat mióta áll összefüggésben azzal, hogy az emberek mit mernek BESZÉLNI? Az azonosítás lehetősége még véletlenül sem minősül sem aktív, sem passzív megfigyeléssel, mert ebben a szituban nagyrészt kivitelezhetetlen. Tehát ha (teszem azt) a Magyar Rendőrségnek megvan a DNS-mintám és az ujjlenyomatom, akkor ezzel egészen pontosan mi csorba esett a fene nagy szabadságomon, illetőleg hol is lettem ez által korlátozva?
  • sathinel
    #66
    Az állam jó, az állam kell, mert ez véd a cégektől, és vigyáz a törvényekre, de nem az emberek vannak az államért, hanem fordítva. Ugyanígy a cégek között is egyensúlyra kell törekednie. Ezért gáz ha nagy állami cégek működnek, mert akkor valójában ott a pénz, és a hatalom is. Nállunk pl privatizáció ellen is tüntetnek, pedig ha szétnézünk nyugaton az állam sokkal kisebb hatalommal rendelkezik. ugyanígy az egyetemeknek is független önfentartóknak kellene lenniük, és akkor lehetne független az állami érdekektől az oktatás. Meg lehet nézni nállunk hány egyetem független. Nem szétverni az országot, és lelövöldözni a politikusokat, de nyomás nélkül az előző hozzászólók jól leírták, hogy a politika érdeke hogy megmaradjon a szerinte jól kiérdemelt helyén, változtatás nélkül. De ha átgondoljátok hogy miért rossz pl a kétpártrendszer, akkor ugyanerre a következtetésre jutsz(Amerika így műxik, és nem igazán tetszik).
    Ha pedig az állam túl sok ellenörzéshez jut, akkor kb úgy mernek majd beszélni az emberek mint Sztálin, vagy Hitler alatt. Hová lessz a kontroll???
  • Praetor
    #65
    Ne gyere afrikai államokkal, mert szar példa és nem is igazán passzol ide. Egy ország belső rendjét és működőképességét nem elsősorban az állam teremti meg. Baromság ez az indokolatlan piedesztára emelés. Egy országban a társadalom belső tömeges igényei/elvárásai, morális szintje, igényessége, és még sok minden más határozza meg döntően a rendet, és a produktivitást. Az államot a társadalom hozza létre, hogy a társadalom általános rendigényét/produktivitását/hatékonyságát manifeszt, kollektív szinten is megerősítse.

    Ha egy erősebb európai államot áttelepítenél afrikába afrikai lakosság fölé(nyilvánvaló hülyeség az egész, mert az állam nem független a társadalomtól, de tegyük fel), akkor azt látnád, hogy az európában "jól működő" állam összedől, mint egy kártyavár. Afrikában a legtöbb probléma, hogy soxor erősebb szétfeszítő erők vannak a társadalom különböző szegmenseiben, mint az összetartó erők és érdekek összessége.

    Ha a társadalom nem dönt úgy döntő(!) többségben, hogy megbízik a fölötte csücsülő államban, akkor az állam keményen megszívta. Az európai társadalmak stabilitása, rendigénye, kultúrája, sokszáz év fejlődésének eredménye. Nem lehet egyik napról a másikra létrehozni. Afrikának az elmúlt 3-400 éves történelméből látszik, hogy értelmetlen dolog stabil, egységes államokat keresni a kontinensen, mert nem voltak meg a létrejöttükhöz szükséges feltételek. Persze van pár stabilabb és erősebb állam, de azok nem a gyarmatbirodalmak felszabadulásakor születtek, hanem már jóval korábban önálló közigazgatási egységként működtek, és a társadalmi önszerveződés szintje kellően fejletté vált a függetlenségük megszerzésekor.

    Vorpal fogalmazta meg jól, hogy az állam a természetéből adódóan folyamatosan növelné a hatalmát a saját(nem a társadalom) érdekében. Ezért kell nyomást gyakorolni az államra, és a társadalmi igényeket folyamatosan "tudatni" vele, hogy érezze azt hogy a társadalmat hivatott szolgálni, és nem önmagát. Államok jöhetnek mehetnek, de ha atomot nem dobnak le, akkor a társadalom marad. Az állam (a politikai elit) viszont "maradni szeretne", ezért igyexik erősíteni a hatalmát. Ennek kell egy legalább akkora ellensúly, hogy ne hízzon meg az állam, és hogy a saját érdekében ne csonkítsa a társadalom szabadságát, és ne veszélyeztesse annak jólétét.

    Bocsánat a terjedelem miatt.
  • Morden23
    #64
    Ez már akkor is megvolt, amikor még az ükapád sem élt. És meglesz akkor is, amikor az ükunokád élni fog.

    Tény, hogy félreállítanak, ha félre akarnak állítani (de ez nem csak erre, hanem az élet összes aspektusára igaz) - na és persze nem azért állítanak félre, mert megtehetik, hanem azért, mert érdekükben áll + megtehetik.

    Megjegyzem, elég kevés "átlagpolgár" mondhatja el magáról, hogy valaha olyan dolgot fog csinálni/tudni, amiért akárki akármikor félre akarná állítani. Ez sima rinyálás.
  • Mike
    #63
    egyrészt
    másrészt őt is szorongatják felülről (management vagy ha az nem akkor a a részvényesek, tulajdonosok) és a vért is kihajtja a beosztottjaiból
  • Morden23
    #62
    Ezt kifejthetnéd bővebben.

    A gondolatok KÖZLÉSÉÉRT (azaz publikálásáért) adott esetben járó büntetés/megrovás/börtön nem egyenértékű a "gondolatrendőrséggel". Gondolatért nem ítélnek el, tettekért, cselekedetekért igen (persze igen absztrakt módon akkor minden gondolatrendőrség, ezzel az erővel).
  • Morden23
    #61
    "Es habar tenyeleg a csucsragadozok azert elnek hogy "pénzt/javakat keressenek velük/belőlük", ezt siman megteszik olyan modon hogy kozben "kibasszanak az emberekkel". A ketto nem zarja ki egymast. "

    Valamit szerintem félreértesz. Egy felsőbb vezető (legyen akár politikai vezető, akár egy cég vezetője) nem azért "szopatja" az alkalmazottait/alárendeltjeit/népét, mert neki élmény a sok hülye vinnyogást/tüntetést/elégedetlenkedést látni, hanem azért, mert magas ívben leszarja őket, statisztikai adatnak, számsoroknak nézi őket (ami egy bizonyos embermennyiség felett nem is csoda), és ugyanúgy nem kérdezi meg tőlük, hogy "kipihent vagy-e 72 óra folyamatos meló után?", mint ahogyan én sem kérdezem meg a mobiltelefonomat, hogy eléggé kipihent-e ahoz, hogy ma használjam.
  • Mike
    #60
    szerinted az államot a "jobbak" vezetik?
    a társadalom az állam pátyolgatása nélkül nem fejlődik? szerinted az állam tehet arról, hogy ma van oktatás
    régen is volt állam
    érdekes módon akkor nem zavarta, hogy lakosság jó része iskolázatlan
    volt egy egyház, ami az élet minden területébe beleszólt
    pont az oktatás az ami arra neveli az embereket, hogy egyedül is képesek legyenek létezni, az állami csecs nélkül

    egy minisztériumi osztályvezető vs. traktoros? lol
    tényleg nem kell
    a traktoros jó eéllyel ért ahhoz amit csinál, a minisztériumi ember, hát talán igen, talán nem, egy kicsit naiv vagy azt hiszem :)

    "Az_emberek_nem_egyenlőek"
    jog elött még igen
    másrészről igen vannak hülyébbek, okosabbak, valamiben mindeki tehetséges, de csak a mesében van az, hogy az okos miniszériumi osztályvezető a hülye meg tarktoros, mint ahogy egy diploma sem jelent semmit, amellé sem osztanak iq-t
    nem tudom mikor mondtam, hogy mindenki egynelő

    ki mondja meg hogy ki az alkalmasabb? Fodrász Sanyi? Esetleg az, aki magát alkalmasabbnak hiszi? vagy a haverja, sógora, komája?
    a közszférában ma a legalkalmsabb emberek dolgoznak? de gondolkodjunk számokban. a számok ugyanis nem szubjektívek. ki gazdálkodik ma jobban rábízott vagyonnal? az állam vagy egy magáncég? melyik tud sikeresebb lenni? messze nem az állam. tudod erre volt egy 70 éves kisérlet
    nem jött be

    illetve további visszaélésekre ad lehetőséget
    az államot mint mondtam gyarló emberek üzemeltetik, nem robotok
  • Mike
    #59
    :DDD
  • haxoror
    #58
    Te meg nyilván egy hippi/punk vagy akit már párszor elpicsáztak a rendőrök persze "igazságtalanul"

    (hagyjuk a sztereotíp személyeskedést plz)
  • haxoror
    #57
    Felelőtlen ember:
    - bűnöző
    - alkoholisták
    - drogosok
    - mindenki akinek lehetősége lenne tanulni de inkább hülye marad
    stb

    Az elérhetetlen célod:
    Amikor azt hiszed hogy az állam beavatkozása nélkül is idővel jobbá válik majd a világ.

    az államot is a fajankó, önállóan gondolkni nem tudó emberek tartják fennt, azok mitől különböznének az átlagembertől?

    Ugye nem kell magyaráznom a különbséget egy minisztériumi osztályvezető és egy traktoros között?

    Az_emberek_nem_egyenlőek.

    Soha nem is voltak és soha nem is lesznek, vannak jobb és vannak rosszabb képességűek, ideális esetben a jobb képességűek vezetik a többieket, még ha a "nagy átlag" műveltebbé is válik (pl 200 évvel ezelőtti viszonyokhoz képest ma már gyakorlatilag mindeki tud írni és olvasni) akkor is lesznek náluk jobbak akik alkalmasabbak a vezetésre.
    A mindenki mindenkivel egyenlő világa maximum egy hangyabolyra igaz de még ott is vannak kasztok, nincs osztályok nélküli társadalom.

    Ha Fodrász Sanyi szerint valami rossz az nem azt jelenti hogy az tényleg rossz hanem azt hogy Sanyinak joga van kimondani azt amit hisz, viszont a nála alkalmasabbak majd döntenek helyette így nem változik a világ egy zűrzavaros élhetetlen hellyé.
    Most így működik/működhet csak a világ.

    Attól hogy valakit lerabosítanak még az illető nem válik bűnözővé és az egész procedúrának nem csak a bűnüldözést könnyítő hatásai vannak, egy komplett a lakosság egészére kiterjedő ujjnyomat-tárnak rengeteg más előnye is lehet pl simán kiválthatja a személyigazolványt stb a DNS nyilvántartással ugyanez a helyzet.

    Ugyanez a bizalmatlanság ment akkor is amikor a személyiket vezették be, ma már mindenki természetesnek veszi és belátja hogy így mindenkinek könnyebb az élete.
  • Mike
    #56
    te egyébként biztos rendőr vagy, azért tetszik neked ez az ötlet anynira
  • Mike
    #55
    az emberek amúgy is csinálják, ha tiltod nekik akkor is
    több információval a birtokukban azonban jobban tudnak dönteni, felelősebb döntést tudnak hozni

    ki vagy te, hogy megmond ki felelős ember ki nem, mi a felelős viselkedés?
    ne játsz Istent

    hol sírtam én? milyen elérhetetlen cél után?

    azért mert nem tartom helyesnek a gondoskodó, az állampolgárait agyatlan fajankónak gondoló, mindent helyettük jobban tudó államot
    tudod az államot is a fajankó, önállóan gondolkni nem tudó emberek tartják fennt, azok mitől különböznének az átlagembertől?

    mondtam már másnak is, engem nem zavar ha téged rabosítanak, de engem ne, én nem vagyok bűnöző
  • haxoror
    #54
    Igen, az egy érv.

    tudás kell az mebereknek, információ, hogy felelősségteljesen tudjanak dönteni

    Te komolyan azt hiszed hogy az emberek tanulni és művelődni akarnak maguktól(!) hogy jobbá válljanak?
    Nem véletlen hogy kötelező a közoktatás és még így is tele vagyunk felelőtlen emberekkel.

    Kettőnk közül TE élsz álomvilágban és TE sírsz elérhetetlen célok után miközben szídod a rendszert meg összeesküvést gyanítgatsz csak közben elfelejted hogy ez a rendszer a fő oka annak hogy most nem azt a szar életet kell élned mint egy afrikainak.
    És senki sem fogja az éjszaka közepén rádrúgni az ajtót ezekért a kommentekért szal...

    húúú rögzítik az ujjnyomatokat meg DNS mintát vesznek az emberektől jajajaj a rohadt fasiszták meg a sátáni állam, gyerünk gyorsan lázadjunk minden ellen...
  • Mike
    #53
    mondasz egy szélsőslges példát, szerinted ez érv?
    hidd csak azt, hogy az állam azért van, hogy a te boldogulásodat tartsa szem elött, nekem aztán nem fáj, ha ezt gondolod, elhiheted
  • Mike
    #52
    Hollandiában nincs nagyobb bünözés, nem haltak ki
    tudás kell az mebereknek, információ, hogy felelősségteljesen tudjanak dönteni
    erre van szükség, nem pedig zérótoleranciára, aztán mindenki csinálja sutyiban

    a maffia meg meggazdagszik

  • Mike
    #51
    lásd bukkottkliiermonstercdiró topik
    a lebukott cd msolótól x bontott ablakot vett, kimentek hat hozza is hazkutatni

    egyebkent meg emnnyibol all adatokat venni? nalunk a BM nyiltan safarkodik az adatainkkal
  • Mike
    #50
    abban egyetértek, hogy mindenkit mindenért bekasztlizni nem akarnak
    csak érezd azt, bármikor börtönbe kerülhetsz, ha ők úgy akarják
  • Mike
    #49
    már ma van gondolatrendőrség
  • haxoror
    #48
    másrészről pont az ilyen birkák miatt tehet meg az állam mindent, mert elhiszik, hogy mindez miattuk van, nekik jó, aztán önként tapsikálva dugják járomba a fejüket

    Ja igen, a gonosz állam aki az emberek vesztére tör.
    Próbálj pár évig közép-afrikában élni és kapsz egy maradandó élményt arról hogy milyen "szabad és felvilágosult" az élet egy olyan országban ahol gyenge az állam...
  • haxoror
    #47
    #13
  • remark #46
    "Amúgy senkinek nem lenne jó, ha a világ szignifikáns százalékát dutyiba kéne vetni "gondolatbűnök" miatt."

    Eleg mas koraltok koze vetni, olyan korlatok koze aminek meg orul is, ja de most latom hogy te is ezt irod:

    "Ellentétben a buta közember idióta véleményével a kormányok, cégek, munkaadók és egyéb politikai/gazdasági csúcsragadozók nem azért élnek, hogy kibasszanak az emberekkel, hanem hogy pénzt/javakat keressenek velük/belőlük. Ha börtönben rohadsz, akkor ez sajna nem jön össze."

    Es habar tenyeleg a csucsragadozok azert elnek hogy "pénzt/javakat keressenek velük/belőlük", ezt siman megteszik olyan modon hogy kozben "kibasszanak az emberekkel". A ketto nem zarja ki egymast.
  • haxoror
    #45
    Túlreagálod a témát.
  • remark #44
    "Esetleg ha nem szabad megszólalnod és/vagy kimenned a szabad ég alá, akkor is tedd fel majd ezeket a kérdéseket. Magdnak."

    Hadd kanyarodjak vissza a vesszoparipamhoz, ami az, hogy mikor mindig valami politikai erot okolunk azert mert ugy erezzuk hogy bizonyos jogunk csorbult, akkor miert nem gondolunk a cegekre akiknek ha lehet meg tobb erdekul fuzodik ahhoz hogy a jogainkbol elvegyenek. Mint pl. a "szabad tér" felszamolasa, a szabadido felszamolasa, a szabad gondolat felszamolasa. Lehet hogy az elso ami eszebe jut az embernek hogy az ilyen forma kontroll az allam erdeke lehetne, na de nem csak az allam erdekelt, sot, a cegek jobban erdekeltek ebben, es tobbet is tesznek azert hogy a kontroll megvalosuljon. Teszik mindezt "teljesen legalis" modon, ugy hogy senki se kerdojelezi meg hogy amit tesznek azt jo-e hogy megteszik. Sot. Ez az egesz valamiert nem is tema. Ebbol is latszik hogy milyen jol vegzik a munkajukat. ;-)
  • remark #43
    "Igen is legyen joga mindenkinek jól bebaszni az olcsó sörböl, teletömni a zsebét ecstasy-val"

    Persze, legyen jogod, mint ahogy Hollandiaban pl. egesz sok mindenhez van jogod. ;-) A problema ott kezdodik, hogy miutan jol bebasztal vagy beszivtal, ugy erzed hogy rad semmilyen szabaly nem vonatkozik, es most ne a rendorokre gondolj. Ha Hollandiaban szepen lathatatlanul szivnanak be a tomegek, akkor nem hiszem hogy a jelenlegi szabalyozas megvaltoztatasan gondolkodnanak. De nem igy van. Szerinted ki szeretne egy Coffee Shop kornyeken lakni? Szerintem te se akarnad a gyerekedet Amsterdam belvarosaban felnevelni.
    Kozben persze engem az egyaltalan nem zavar ha a "kijelolt helyen" (pl. sajat hazad, vagy Coffee Shop) beszivsz, es addig hanysz zoldet mig belesapadsz, ez a te dolgod. De ha reszegen az en autom ele ugrasz, es ezert meg engem csuknak le, akkor merges leszek. Vagy ha miutan beszivsz nem tudsz elmenni dolgozni, es az en hazamba torsz be hogy legyen kis penzed, az mar zavar. A kettot meg hogyan akarod szetvalasztani? Egyelore a "jólét" nem jar meg alanyi jogon. Azert dolgozni kell.

    "és szívózni a rendörökkel, mindezt 21 évesen, különben szigort és terrort kiáltunk???"

    Engem osszesen 1x allitottak meg rendorok a 6 ev Hollandiai tartozkodas alatt. Akkor is csak azert mert ejjel 2-kor belefutottunk egy szondaztatasi akcioba. Megusztam. :-) Persze gyorshajtasert csekket tobbszor kaptam, de az mas. ;-)
    A lenyeg hogy en nemhogy azt nem latom hogy a rendorseg beavatkozna, de igazabol rendort se latok. Nem tudom hol vannak es mit csinalnak, de egesz rend van anelkul is (kisvarosban lakok).
    Ami viszont irrital az a sok hulye terrorizmus elleni intezkedes, johogynem meztelenre kell mar vetkoznom a repteren, meg ez a hulye szabaly hogy nem lehet csak parszor 1 deci folyadekot magammal vinnem!! Ahh. Parasztvakitas.
  • remark #42
    "fasiszta rendszer"

    Vannak olyan velemenyek miszerint az ami ma amerikaban megy az ugyanaz mint ami a harmincas evekben a nemeteknel ment. ("Patriotism in America in the 2000's = Nationalism in Germany in the 1930's")

    Es ugye a hazafiassag itt olyan ertelemben all, hogy az a hazafias aki nem kovet el haza elleni bunt, azaz pl. nem terrorista, de ez eleg rugalmas dolog, barmire ra lehet huzni. Ha megteszel barmit ami nem tetszik az uralkodo rendnek, akkor siman radfogjak hogy te a haza ellensege vagy. Ami ugye azt jelenti hogy a rendszre ellensege vagy, de milyen szep ha ugy fogalmazhatnak, hogy "nem vagy hazafi". Vagy mai amerikai szohasznalattal: terrorista vagy. Erre az analogiara Europaban is ki lehet talalni dolgokat.
  • remark #41
    "Az IBM szerepéről láttatok már videót? Mi volt a zsidók kezére tetoválva? És melyik cég csinálta hozzá a lyukkártyás gépet?"

    Videot nem lattam, de a The Corporation c. filmben erre is kiternek. Sokat ajanlgatom, nezzetek meg.
  • Zivos
    #40
    Ok eletszerubb pelda:
    1998 aprilasaban csak 14 -en fizettem be a TB -t. Es meg 4 alkalommal.
    1996 december 20 -an beszeltem GyF -el (amugy uzleti ugyben).
    2003 januar 3 -an 120 -al lefenykepeztek.
    2011 -ben megpalyazok a Fidesz alatt egy munkat, szamitogep bekapcs, eredmeny:
    Megbizhatatlan, kommunista berenc, szabalyokat nem tisztelo: Kizarva.

    Ez az igazi veszely, hogy az adatok csak feluletesek, mert ennyi adatot nem lehet ellenorizni. Akkor mar minden bunozo racs mogott lenne.
  • Zivos
    #39
    Azt hiszem akik egyetertenek ezzel nem tudnak gondolkodni. Felolem tarthatnak rolam akarmit nem erdekel kulonosebben, de mi jogon? Azt az adatot nem az igazsag bajnokai hasznaljak az En erdekembem, ez teljesen nyilvanvalo. Az egy kamu duma, hogy a becsuletes allampolgaroknak jo ez. Max kozombos. Jelentkezel utlevelert, eloveszik a hivaslistadat: Bin Laden. Ooops nem kapsz. Ez meg ok. De mi van olyankor ha Bin Ladennel csak egy hasznalt Trabant utan erdeklodtel? Ez persze nem lesz a listan, csak a nev. Eleg szelsoseges pelda volt, de 2 veletlen egybeeses es mar 1-2 ev plusz/minusz, egy allast nem kapsz meg, kicsit tobbet zaklatnak, stb ... Elfogadhatatlanul bele akar avatkozni az eletunkbe az allam.
  • Morden23
    #38
    Nincsen a két dolog között összefüggés.

    Ez ("És mikor jön a gondolatrendőrség?") a tipikus túlspilázása a dolgoknak. Tudod mikor fog jönni? Amikor majd lesz rá technika. És ha lesz rá technika, akkor nem fogják népszavazásra bocsátani a dolgot - már ha valóban ilyesmit akarnának csinálni.

    Amúgy senkinek nem lenne jó, ha a világ szignifikáns százalékát dutyiba kéne vetni "gondolatbűnök" miatt. Ellentétben a buta közember idióta véleményével a kormányok, cégek, munkaadók és egyéb politikai/gazdasági csúcsragadozók nem azért élnek, hogy kibasszanak az emberekkel, hanem hogy pénzt/javakat keressenek velük/belőlük. Ha börtönben rohadsz, akkor ez sajna nem jön össze.
  • szivar
    #37
    Esetleg ha nem szabad megszólalnod és/vagy kimenned a szabad ég alá, akkor is tedd fel majd ezeket a kérdéseket. Magdnak.

    A NÉP.
  • sathinel
    #36
    Az IBM szerepéről láttatok már videót? Mi volt a zsidók kezére tetoválva? És melyik cég csinálta hozzá a lyukkártyás gépet? És hogy manapság ugyanilyen eszközt fejleszt az IBM ami bőr alá beültetve azonosít? ott is ugyanazok a számok vannak mint a 2. világháborúban a zsidók kezén.
    itt egy a sok magyarázat közül. Van ahol mutatják az IBM elnökét Hitlerrel egy asztalnál. ......Szépen kategórizálva kellünk, mindenkiről meglessz az adat...
  • Praetor
    #35
    És mikor jön a gondolatrendőrség?
  • Tetsuo
    #34
    Na ja ez jó Tma, sokat lehet róla vitázni, de minek? Úgyis megvalósul, Lkerülhetetlen.. hamarosan mindenki bekerül a Nagy Adatbázisba, ha még nincs benn.