36
..Ha valamelyiknek nem tudod a megoldását..
  • Pheel
    #36
    #3
  • Dj Faustus #35
    Babááám? A Csámpás Rózi legyen a "babád" (bár még ő is kikéri magának Regős Bendegúztól).
    Mi van itt? Globális felmelegedés? ;)
  • Petko
    #34
  • Dragooon #33
    csókollak (babám)-> #3 & #13 :C

    #28: ez már magas :D [matekból hülye, tud kört rajzolni]
  • autoszimulator
    #32
    igen, ennyit vártunk tőled, stfu
  • Tmac
    #31
    Megtudom csinálni, nem azért raktam be. Bár az tény hogy hosszadalmas nekem kb egy fél kréta elment rá mikor megoldottam a táblánál, csak gondoltam beteszek valami kicsit gondolkodtatóbb feladatot...
  • nf1
    #30
    ok

    gtfo
  • nf1
    #29
    lol :DD
  • Shadow_THH
    #28
    ez tényleg nem nehéz

    a+b négyzet alakra kell hozni a logaritmuson belül, közös alapra kell mindegyik tagot hozni és utána ha jól emlékszem az exponenciális egyenlet szigorú monotonitására hivatkozva kijön egy másodfoku egyenlet
  • bertino
    #27
  • j0nNyKa
    #26
    ez sem nehez csak undorito szamokbol all, es hosszadalmas
  • PJack
    #25
    ejj. há' figy'őni kéne órán oszt' tudnád 'es!
  • Tmac
    #24
    jah és a valós számok halmazán kell értelmezni az egyenletet
  • Tmac
    #23
    Akkor egy kicsit izgalmasabb feladat :P

  • zoolee
    #22
    Figyelni kell az óran oszt annyi...
    LÁMA...
  • Shadow_THH
    #21
    jó most értettem meg az m-t akarod kifejezni nem az oldalakat

    akkor ok nem szoltam
  • Rexor
    #20
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1067516807

    A topik zárható!
  • Shadow_THH
    #19
    az m-et nem ismered
  • Tmac
    #18
    vagy szinusz tétellel kiszámolod a maradék 2 oldalt onna tudsz egy területet mondani a háromszögre (a*b*szinusz gamma)/2 ami egyenlő lesz az a*m/*2 (a-t b-t ismered a gammat is) és kész a feladat
  • Shadow_THH
    #17
    igen de csak szökőévekben
  • NEOreg3
    #16
    az eredmény független attól melyik kezemen számolom meg?
  • passatgt
    #15
    vedd elő egyik kezedet, és számolj: egy, kettő
    Ezt ismételd meg és számold meg mennyit mutatsz
  • NEOreg3
    #14
    2+2=?

    nem kell megoldanotok, de csinálhatnátok nekem egy vázlatot a megoldás menetéről

    thx
  • Dj Faustus #13
    Nono, akkor a Matek feladatok topik mire szolgál?

    Hogy konstruktív is legyek:
    1. A háromszög belső szögeinek összege 180° Két szög már megvan.
    2. A szögek, és a velük szemközti oldalak között arányosság van ( a : b : c = sinα : sinβ : sinγ - szinusztétel).
    3. A magasság (jelöljük x-el), két részre osztja az 500m hosszú a-val jelölt alsó háromszög oldalt: y-ra és y-a-ra.
    Ebből adódik az alábbi egyenletrendszer:
    x^2+y^2=c^2 és
    x^2+(a-y)^2=b^2

    Ezt a kétismeretlenes másodfokú egyenletet kell megoldani (veszed a két egyenlet különbségét, a kapott y értéket visszahelyettesíted az első egyenletbe, és már meg is van az x, a magasság).

    Ajánlott olvasmány: Hajnal Imre Matematika II, 1988-as kiadás, 189-190. oldal
  • Cat 02 #12
    csak vázlat kell tényleg :)
    annyit segítek h ha a tali pontról lehúzod akkor lesz 2 derékszögő 3szöged
    (bár amitn látom Shadow is leíeta :D)
  • Shadow_THH
    #11
    nem. azzal hibás lenne

    egyébként enélkül tényleg nem sok esélyed van az érettségin.

    rajzolj egy vázlatot amiben van egy háromszöged aminek az alapja 500 és az ezen nyugvó két szög 30 és 45 fok. a csúcsnál lévő szög az 105 fok ebből. Ebből a szögből lefelé merőlegest állitasz az alapra és lesz két derékszög háromszöged úgy hogy az első szögei: 30, 90, 105-x és 500-y hosszu a másik meg: 45, 90, x és y hosszu és egy oldaluk közös amivel az egyenletet kifejezheted

    nm
  • autoszimulator
    #10
    cosinusz szinus, neaggyisten tangens kotangens is kellhet hozzá !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! meg kis képzelőerő :(
  • Rage47
    #9
    használj függvénytáblát
  • tigeroo
    #8
    jóvan barom könnyű de sehogy nem tudom megcsinálni (szögfüggvényeket vesszük)

    amugy meg nem lehet szerkeszteni, pedig azzal tényleg 2 perc lenne
  • Gladiator
    #7
    hat ez aztan borzalmasan bonyolult... ha ezt nem tudod megcsinalni, akkor hogy akarsz kesobb eretsegizni? igaz az sem volt mult evben nehez, de azert ennel joval osszetettebb volt...
  • Shadow_THH
    #6
    hülye gyerek
  • REALista
    #5
  • Bucser
    #4
    talán figyelni kellett volna órán??
  • kuci06
    #3
    matek -_-'
  • Szabi1991
    #2
    -.-
  • tigeroo
    #1
    Sziasztok! Nos, rákerestem a 'matematika' címszóra, valami tanárvesztegetős, egy geometriai könyv topicra mutatott rá a a kereső...viszont ez ilyen izéé.. általános matematikai topic lenne (remélem azlesz)
    Öhm, igen , az én első kérdésem: Egy hegyre két egyenes ösvény vezet, amelyek azonos szintről, ellentétes oldalról, egymástól 500m távolságról indulnak. Az egyes ösvények vízszintestől számított emelkedési szöge 30°illetve 45°. Milyen magas a hegy?