110
  • Halálos Smaci
    #70
    iWiW-ről néhány hasznos dolog, amit érdemes megnézned!
  • Dynamic
    #69
    "Hát ezért nem kell egy ilyen nyálveregető fosra regelni mint az iwiw hogy aztán még az utolsó cigány is tuggyon rólam mindent, gratula a sok idiótának..."

    Gratulálok a paranoiás és korlátolt gondolkodásodhoz.Olyan információkat láthatsz többnyire, ami mondjuk egy vacak telefonkönyvben vagy egyéb publikus helyen is megtalálhatsz.
  • InfectedMann
    #68
    Én biztos nem halnék bele ha megszűnne az iwiw.
    Régen még naponta felmásztam megnéztem az üzenőfalat, de ma már azt sem érdemes mert sokan chatnek használják és az esetleges hasznos infók elvesznek.
    Ha valaki bejelöl akkor megyek fel max.
    Aki igazán fontos az fentvan msn -en partnernek.
    Globális hírolvasáshoz inkább választom a külföldi oldalakat csak az itthoniakat olvasom el az origo -b.
    Freemail nálam alapból kuka. Ahogy találtam mást rögtön váltottam. Most GMail -t használok. Csoda azóta egy spamet sem kaptam pedig nem 2 napja vagyok beregelve.
    sztaki szótár elbaszásával igazán szíven találtam. Sikerült elbaszni egy jó szolgáltatást. Telebaszták reklámmal és még pár felesleges baromsággal. THX. Inkább letöltöttem a jomagam.hu -ról egy offline szótárt.
    Tényleg az egészet újra kéne írni vagy a mostani kódot átnyálazni átírni egy kicsit, de hát ez persze csak álom marad :)
    A lényeg a lényeg, hogy az emberek már megszokták és nem fognak tőle megválni és amíg a legtöbb felhasználónak jó arra amire addig nem fogják ímélekkel bombázni a t-online -t negatív levelekkel.
  • Psichopat
    #67
    Hernádkakot meg németit 300 méteres föut köti össze. Tehát nincs a két falu 2 kmre egymástól. És ráadásul nem is lehet beállitani egyiket sem iwiwen lakóhelynek :P. Na de ez csk szörszálhasogatás volt mer ott lakom :D.
  • Aspirin
    #66
    De tényleg mi az az Ajax error?
  • CSOCSO
    #65
    azert myspace felesegu fasszasgokra nem is vagyok kivancsi.. akarkit nezek valami buzi nigger rap zene szol feher hattek sarga betuk vagy valami hasonlo okossag.. stb...........
  • Balintka1
    #64
    Teljesen egyet értek a cikkel. Az Iwiw/Freemail rendszer, de főleg utóbbi akkora nagy kaki, hogy rotf :)
  • Match
    #63
    Van fogalmam nyugi (bár szó mi szó, csak tippelni tudok), és sokkalta nagyobbhoz is van szerencsém, persze a cég is nagyobb.

    Munkaerői szinten egy lap 2-3 millióból kijön havonta, erre még rádob egy nagyot a management, és kb 6 hónaptól 1 évig terjedhet egy ilyen lap fejlesztése (tegyük fel, a szerverek korszerűsítése még rádob ugyanennyit). Számold ki, vesdd össze a tcom napi iwiw-es reklámbevételével...ugye hogy nem is sok?

    Abban viszont igazad van, hogy az embereknek jó így is, minek fejleszteni..ezt már az első hozzászólásomban is leírtam.

    A külföldi látogatókkal csak egy példát akartam hozni, az nem számít hogy hány százaléka a felhasználóknak. Az iwiw-nél még az ld50 is jobb, ott sincs túl sok külföldi, mégis egész korrekten meg van csinálva a maga szubkultúrájának.

    Fölösleges azt bizonyítani, hogy drága lett volna, mert nem lett volna az. Havi szinten sztem a reklámokból visszahozta volna.
  • OLIII
    #62
    én ezt mondtam, ha egyszer valami a madzsenta t onlányhoz kerül annak vége... nem megmondtam...
  • vanger
    #61
    Web 2.2 Symposium: iwiw, a második hullám - Simó György (T-Online)

  • Tetsuo
    #60
    A cikknek igaza van, csak kissé konszolidált, visszafogott.
  • saco
    #59
    A cikk nagyon jó
  • Zenty
    #58
    Nem divat fika egyszerüen a matáv egy kupac szar! Csak a marketingből él ez miatt nagy ,mert sok birka nem képes kicsit más útán nézni,és azt hiszi csak ők vannak a világon minden szolgáltatói téről :(

    A másik a matáv megvette az iwiw az iwiw fejlesztők alap lamak voltak ,de régen arra panaszkodtak ,hogy nincs pénz, nincs elég ember ezért nincs nagy fejlesztés..( alap kamu sablon dumák)
    Most van pénz akkor mivan?
    A matáv vehetett volna fel még egy új 1 csapat fejlesztőt akik mondjuk párhuzamba írták volna egy új oldalt! A másik csapat meg addig patchelgetett volna tovább még nincs kész stb.( lehet most igy csinálják csak kurva lassan ,bár kétlem :D)

    Csak egyszerüen azért nemcsinálja ,mert 1 milliárdot költött rá! És reméli ,hogy igy ilyen trágya dombal is tovább nagy nyereségel vissza hozza a pénzt... (szal ez a mi csodás t-com bocs matávunk :D)
  • Dj Xyberpunk
    #57
    Az egész iwiw egy igénytelen reklámfelület, béna, designtalan, és foslassú. Gratulálok a T-online-nak. A fejlesztést nyugodtan felejtsük el szvsz.
  • eax
    #56
    Ezt esetleg meg erdemes megnezni: jo-hely.hu, ebben valoszinuleg elobb benne lesznek a hianyolt funkciok, mint az iwiw-ben. (Ugy nezzetek, hogy beta verzioju, es kb. 3 honapos).
  • chase
    #55
    "Az iWiW másfél éve - a felvásárlás előtt - maga is egy új fejlesztés volt" - Tüdős András

    Jellemző emberünkre, azt sem tudja, hogy az iWiW másfél éve már legalább 4 éves volt. És mind a mai napig olyan sz@r mint 2002-ben amikor beregisztráltam. :(
  • juzosch
    #54
    Kinek mire kell. Részemről qrva jó, hogy van egy lista az ismerőseimről, ha netán elhagynám a telefonom. (bár arról is van bekáp)
    És rá lehet akadni rég elveszett haverokra, akivel fel lehet eleveníteni a kapcsolatot. Épp ezért nem érdekel, hogy nem fejlesztik, mert ami nekem kell, azt tudja. És egyre stabilabb.
  • BStage
    #53
    "Az meg hogy egy napra se maradhat ki a működés...Ezt te sem gondoltad komolyan...Nem lehet egy "működő" lappal párhuzamosan fejleszteni egy másikat? Erre valók a teszt szerverek, az adatbázis replikák"

    van fogalmad, hogy milyen szerverpark szolgálja ki az iwiw-et? (nem egy kis sarokba letett pc-ről van szó) Tudod mennyibe kerülne azt mégegyszer felépiteni, szeparálni, konfigolni, felügyelni, replikálni rá a teljes éles adatbázist? Mert természetesen nem tesztelhetsz egy kis szerveren, hiszen éppen arról van szó, hogy a tucatnyi szerver, hogy load balancing-ol, szinkronizál, hogyan osztoznak a megosztott lemez alrendszeren stb-stb, tehát pont ugyanolyan szerverpark kellene, duplikált teljes adatbázissal, nas-sal, nlb-vel, mindennel...

    "akármekkora munka is lenne, mindenképpen belefért volna sztem a költségvetésükbe"

    hát... ha ezen azt érted, hogy nem csődölt volna be világszinten a T csoport, akkor igazad van. De, hogy nem hozná vissza a belefektett pénzt az elég valószinű.

    "arról nem beszélve hogy annak az 1 millió iwiw felhasználónak kicsit jobb véleménye lenne a tonline-ról"

    ez meg már nem technolgóiai kérdés, ezt a pr-osok megvizsálták és úgy találták, hogy a jelenlegi felállásban is behozza a szükséges pénzeket, felesleges kidobni mondjuk mégpár tizmilliót, nem hozza vissza az árát.

    "hogy ha pl egy külföldi valaki, aki járt magyarországon, és tartani akarja a kapcsolatot 1-2 magyarral, akkor ne úgy kelljen már belépnie a lapra hogy "bazzeg, ezek még egy normális site-ot sem tudnak csinálni"."

    szerinted ez az eset mekkora százalékát teszi ki a teljes iwiw felhasználó bázisnak? Mit tippelsz, mekkora az a befektett pénz ami még megtérülne ennek a tucatnyi embernek a jobb kiszolgálásából? És ennyi pénzből hány programozó és admin órát (másodpercet?) lehet finanszirozni?
  • Match
    #52
    Apropo, a session-ös cucc miatt már írtam nekik...
    Lehet tippelni hogy legalább annyit válaszoltak e hoyg "köszi, megkaptuk".
  • Match
    #51
    Vedd bele hogy a yahoomail-nél a régi is jó volt :)
    Ott nem azért kellett újat írni, mert a régi szar volt.
    Itt annyi van hogy kinőtte az adatbázis az alkalmazást.
    Persze a gyerekbetegségei, amik régen is megvoltak, azok most mégjobban előjönnek.

    Az iwiw-nél ha írnának egy jobbat, senki nem akarná a régit (tekintve hogy teljesen újra kéne írni, ez valszeg elég nehezen lenne megvalósítható).

    Az hogy az iwiw ilyen, 1 dolognak köszönhető: szar a management.
    Nincs egy bug report oldal, egy known issues, vagy akármi visszajelzés, amit a fejesek is ellenőrizhetnének.
    Innentől kezdve faszt sem érdekel hogy mi van a lappal...
    Ha lenne egy valami, amivel vissza tudnának szólni a felhasználók, és naponta 1 millió emberből 20 ezer küldene egy negatív reportot, hidd el hogy rögtön felfigyelnének.
    (elég ciki lehet amikor azért kell felszólni a vezetőségnek mert kéne pénz egy email serverre, mert a mostani nem bírja a bug reportokat :D)
  • sathinel
    #50
    azért a Yahoomail elég jól emg tudott változni, és még mindíg működik a régi fajtája is. És miért? mert a flash-est nem hozza be egy alap linux amin nincs flash feltelepítve(pl usblive sax 256megás pendrive-on) és ekkor a régire váltassz és ugyanazt látod) lehet fejleszteni de okosan és ésszel.
  • Match
    #49
    Az meg sem fordult a fejemben hogy a myspace-el felveszi a versenyt...
    Mindössze annyira gondoltam, hogy ha pl egy külföldi valaki, aki járt magyarországon, és tartani akarja a kapcsolatot 1-2 magyarral, akkor ne úgy kelljen már belépnie a lapra hogy "bazzeg, ezek még egy normális site-ot sem tudnak csinálni".

    Pont arról beszéltem hogy alapból úgy kellett volna gondolkozniuk hogy az egészet ki kell baszni a picsába.
    Nem azt mondtam hogy ehelyett írjanak egy világklasszis alkalmazást, csak legalább használhatót.
    Az adatok migrálása sztem az iwiw tekintetében nem annyira nagy gond.
    Az meg hogy egy napra se maradhat ki a működés...Ezt te sem gondoltad komolyan...Nem lehet egy "működő" lappal párhuzamosan fejleszteni egy másikat? Erre valók a teszt szerverek, az adatbázis replikák, hogy a hülye teszterek mindent át tudjanak nézni, és ha azt mondják hogy mehet, akkor van az izgulás meg a hajnal 3-ig melózás amikor kivágják az emberek pofájába.
    Pont egy ilyen project közepén vagyok, úgyhogy nagyjából vágom miről beszélek (persze nem teljesen :D az a manager meg a fejlesztő dolga :D)

    Akárhogy is nézzük, akármekkora munka is lenne, mindenképpen belefért volna sztem a költségvetésükbe. (arról nem beszélve hogy annak az 1 millió iwiw felhasználónak kicsit jobb véleménye lenne a tonline-ról, ha egyik nap úgy tér vissza a profiljára, hogy egy jól működő lap fogadja.
  • Atomy
    #48
    Szánalmas hogy 2-4 hetet kell várni egy meghívóra, eszembe jutnak a régi szép idők mikor a vezetékes vonalra éveket kellett várni.
  • BCs design
    #47
    egy office programot ugyanazzal az alappal el lehet rendezni ugy hogy mindenki megszeresse és könyedén használja meg úgy is hogy az életbe nem használod többet az adott progit mert a felhasználó idegen felépítése miatt örökre elmegy a kedved tőle
  • BCs design
    #46
    a gond voltaképen csak az hogy a milliárdos t-online kis vezérek közt meg az oldalt programozó fentartó stb emberek közt a hiearhiában nem igazán van olyan ember akinek nagyon jó érzéke lenne ahhoz hogy hogyan kel ki néznie egy át látható rendszernek a felhasználó szemszögéből
    az aki irányítja a a programozót
    aki alatt már dolgoztak programozók az jól tudja hogy attól függetlenül hogy szinte mindent megtudnak csinálni amire szükség van a 90% nak nincs érzékük ahoz
    hogy milyen egy átlátható , könnyen navigálható elsőre is átlátható rendszer


  • sathinel
    #45
    Na az origó is ugyanolyan szélsőséges lap mint a többi. Fórumokat itt az SG-n láthatsz és még akkor is ottmarad a hozzászólásod ha leosztod a cikk íróját.
    És igen Itthon mindent jobban csinálunk mint külföldön.... Mi vagy te? T-osztógép-nél dolgozol vagy igazgató pozícióból pont te csináltad ezeket?
  • kbupdate
    #44
    az origo.hu tényleg jobb (ha már a 2 közt kell választani...), mint az az igénytelen index.hu bulvár kacsa kamu magazin.
  • DjDano
    #43
    "hiába van így, ha wahtever. a site csúcsokat dönt (külföldön meg az übertré myspace teszi ezt), így hatalmas a siker. a freemail nélkül sem lenne sehol az origó. az 1.0-ás felhasználónak nincs sok igénye."

    Az IWIW nem szar, nyílván lehetne sokkal jobb is. De érdekes módon nem a MyWip-et fikázzátok, pedig azt sokkal inkább lehetne (idióta, keresőablak, képek lekicsinyítése, szar kezelőfelület.... stb A többi "próbálkozást" meg jobb egyenesen elfelejteni...

    Az Origo-t szintén nem fikáznám le... ellentétben a bulvárkirály Indexel, aminél már arra sem képesek, hogy a 10 éves elavult ocsmány sárga külsőt lecseréljék, az alpári stílusról nem is beszélve

  • kbupdate
    #42
    AJAX ERROR:D:D
  • ebertek
    #41
    Pécsi gimi, egyik osztályban van két hungarista, ami iWiW-es profil alapján 'egyértelműen kiderült'.. Erre lejött az ORFK beszélgetni az igazgatóval, hogy kéne tenni valamit.. :)
  • kisgabo
    #40
    igaz. sok hülye csak gyüjtögeti az ismerősöket.... nem 1 embertől olvastam, több kára volt az iwiw-ből mint haszna, nem szabad az adatokat kiadni...

    magam részéről, keresek az iwiwen, akit akarok megtalálok, felveszem a kapcsolatot, de telivágtam kamu adatokkal, és gyűjtögessen 100 régi balféket aki eddig le se szart az, akinek 2 anyja van.
  • BStage
    #39
    "Inkább azt érdemes fikázni hogy egy elég erős tőkével rendelkező cég miért nem akar egy olyan projectet csinálni belőle, ami akár még külföldön is megállná a helyét."

    valószinűleg azért, mert az egészet ki kéne dobni a kukába és a nulláról felépiteni korszerű technológiákra alapozva, az pedig nem két fillér, figyelembe véve, hogy a site egy napig sem állhat le és a teljes adattartalomnak migrálhatónak kell legyen az új rendszerbe...

    Szóval azért nem olyan egyszerű ez, mint ahogy "pistike" elképzeli az otthoni kis gépe előtt ülve.

    Ja és "külföldön is megállná a helyét"? Mire gondolsz? Majd felveszi a versenyt a myspace-el? Jóvicc...
  • fifi
    #38
    "Először is a fejvadászok és a munkaügyis szakemberek kánaánja"
    éppem ma kerestek meg az iwiwen ilyen témában... bár tárgytalan lesz a dolog, mindenesetre érdekes...
  • Match
    #37
    Na azért az iwiw motorját annyira nem kell szídni.
    Nem mai project (ok, megalkotásánál sem lehetett túl korszerűnek mondani).
    Inkább azt érdemes fikázni hogy egy elég erős tőkével rendelkező cég miért nem akar egy olyan projectet csinálni belőle, ami akár még külföldön is megállná a helyét.
    A HTML kód engedélyezését egyébként én nem nagyon szeretem a myspace-en sem...vannak olyan oldalak amiket se a gépem, se a netkapcsolatom nem bír, de tekintve hogy a gépem is meg a netem is szar, ez inkább az én hibám.

    A lényeg hogy az emberek így is, úgy is használni fogják, akkor meg jól van így.

    (régen kint voltak a reklámok árai (amikor még nem vette meg a tonline). Azóta nem hiszem hogy csökkentek (sőt!), és az alapján számolás nélkül is meg lehet mondani hogy sztem amióta a tonline tulajdonában van az iwiw, bőven lett belőle annyi bevétele, hogy az összes kiadását visszahozta volna (ebbe beletartozik egy korszerű, fejleszthető site, szerverpark és még maga a lap megvétele is).
  • sathinel
    #36
    A magyar is fizet nézd meg pl a wow-ot. Hajnal 1-kor sorok vannak a játékboltok előtt+havonta fizetnek? Nem a pénz a gond hanem az ész.... A T-nél meg soha nem a felhasznáó volt az elsődleges mivel az ország nagyrészén csak ők szolgáltatnak. Ezt hívják monopól helyzetnek.
  • kow83
    #35
    Amúgy a magyar web2-ről annyit, hogy csak béta-tesztelni érdemes itt, ha bevételt is akarsz, vidd ki külföldre a projectet.
  • BiG G
    #34
    ebben sajnos teljesen igazad van. azok az emberek, userek, akiknek nagyobb igényeik lennének, netán sokkal nagyobb igényeik, az össz-userszám ezrelékét teszik ki, tehát nagy valószínűséggel marad minden ahogy van, és a T-Birodalom növekszik tovább megállíthatatlanul.
  • sathinel
    #33
    A yahoo nekem nagyon tetszik. Főleg az új flash design. A spam-eket, vírusokat is jól szűri. Már rég rajta vagyok és nagyon megbízható gyors volt eddig nekem. Eggyetlen hátránya a túl erős spam szűrés, és néha át kell néznem a spam könyvtárat hogy rendes leveleim kiszedjem belőlle(egyébként havonta max 1-2 síma levelem kerül így spam-be). Hát ja ők mivel sok ügyfelük van rögtön észreveszik ha sok ember ugyanazt az e-mailt kapja. Ja hogy programozni kell csak:D
  • Csuhai G
    #32
    Jaja, szerintem is a GMail a legjobb, "legokosabb", legyegyszerűbben használható, és szuper a spamszűrője!
  • kow83
    #31
    "Minden egyes továbblépési lehetőséget megvizsgálunk, és eleve semmit sem vetünk el, ám az iWiW - az úgynevezett Myspace modellel ellentétben - alapvetően a kapcsolati hálóra és a valós személyekre épül, nem pedig az abban az értelemben vett "felhasználó készítette tartalomra".
    -Tüdős András

    Ezek alapján Tüdős úr nem sok fantáziát lát a You Tubeban sem :D
    Szánalmas...