228
  • Gauge
    #148
    Ha valaki szeretne fellépni a jelen helyzet ellen (akár mobiltelfon adatok, internet adatok miatt), vagy csak egyszerűen aggályosnak tartja a jelenlegi vagy jövőbeni helyzetet, javaslom az alábbi civil szerezettel vegye fel a kapcsolatot:

    TASZ - Társaság a Szabadságjogokért Egyesület
    http://www.tasz.hu



    Ha nem teszünk semmit, akkor a mozgásterünk egyre kisebb és kisebb lesz. ÉBREJETEK! THE MATRIX HAS YOU!
  • Gauge
    #147
    Hankó úrék? Milyen törvénytervezetet tettek le ők az asztalra?
  • Bijesz
    #146
    Egy dolog a nagy vitából megint kimarad itt is.

    Az, hogy az érintett "gyerekeket" akik fiatalkorúak (nem kiskorúak! ne keverjük!) életkoruk miatt hátrányos megkülönböztetésben részesülnek azzal az indokkal, hogy őket akarják védeni. És valójában ők szenvednek ezáltal sérelmet. Ez egy nonszensz önigazoló szabályozás, ami igenis a konzervatív megközlítésből fakad.
  • Bijesz
    #145
    Ember...
    Te nem vagy normális
  • bvalek2
    #144
    Amennyiben nem érhető el a videóanyag kívülről, hanem belső hálón nézegetik a bantuk (és a kecske) felvételt, kizárólag magán célból, akkor az új törvény értelmében minden rendben...
  • magyarvok
    #143
    Amerika...NC
  • szivar
    #142
    "...lget egy 22 éves fiú egy 21 éves lányt é..."
    Pardon, 20 éves leányzót...
  • szivar
    #141
    Csak hogy a témához visszakanyarodjak, ezek a fiatalok megszopták. Jelen helyzetben ha nincsen pénzed valami nagyon jó ügyvédre, akkor akármiért is elítélhetnek. Ha van, akkor a nyilvánvaló dolgokat is kimagyarázzák a bíróság előtt. Ha emlékeim nem csalnak, akkor a demokráciát onnan ismerhetjük fel, hogy minden embernek vannak jogai és kötelességei. De jelen pillanatban akink van pénze, annak csak jogai vannak, akinek meg nincs, annak szinte csak kötelessége.

    Ha emlékeim nem csalnak, akkor az USA alkotmányában van egy olyan passzus, hogy mindenkinek joga van a magánélethez. Elméletileg ezen jogokat csak bűncselekmény alapos gyanúja esetén függeszthetnék fel, de jelen helyzetben nem ez történt. Először a kiskorú állampolgárok jogait vették semmibe, beavatkoztak a magánéletükbe, utána gyanusították őket olyan bűncselekménnyel, ami szvsz nem is bűncselekmény. Megint más lenne a helyzet, ha egy negyven éves bácsika kezelgette volna valamelyik fiatalt (vagy mindkettőt), és ő rakta volna ki az internetre a képeket&||videót, mint fizetős vagy szabadon hozzáférhető tartalmat.

    A helyzetet tovább bonyolítja, hogy bunkócia egyes államaiban 21 éves kortól számít valaki felnőtnek, míg más államokban ez a korhatár 18 év. Tehát ha az államhatár egyik felén kezelget egy 22 éves fiú egy 21 éves lányt és közben forog a kamera, az legális. De ha pl. 10 méterrel arrébb teszi ugyanezt -a határ másik oldalán-, akkor simán pedofilnak becézhetik és szankciókkal súlythatják.

    Hankó úrék törvénytervezetével meg nagyon is egyetértek, mert nincs is annál felemelőbb érzés a szülők számára, amikor a 14 éves fiukat||lányukat egyszerre tíz bantu néger kezelgeti, miközben éppen egy kecskét elégít ki orálisan... És ezt meg is nézheti videón, ahányszor csak akarja, mert fent van a világhálón. Szerintem ilyenkor bármelyik szülőnek hízna a mája a büszkeségtől...
  • Cefet
    #140
  • Cefet
    #139
  • Gauge
    #138
    És 1 év múlva vagy 2? Hány telefonod volt az elmúlt 5 évben? Az ismerőseimnek nagy részének min 7., de alapvetően még mindig ugyanarra használták őket, mint a legelsőt is: telefonálásra vagy SMS küldésre....

    Igenis az emberek ész nélkül fogyasztanak, ezért hívják fogyasztói társadalomnak.
  • Gauge
    #137
    Inkább azt mondanám, hogy nagy részt inkább az állami terrorintézmények használják fel megfigyelésre és adatgyűjtésre. Ő nekik ugyanis sokkal könnyebb a mögöttes információkhoz hozzájutni, mint a bűnözőknek vagy terroristáknak, sőt az általuk végzett keresések szinte láthatatlanok. Ha jól sejtem, akkor rendszerek nagy részébe képesek ki-be járkálni anélkül, hogy bárki is tudna róla. Magukat meg leadminisztrálják arra az esetre, ha valami kiderülne. És törvényileg elfogadhat indokot ugyis bármikor tudnak kreálni, szóval ne legyenek illuzióink...
  • Gauge
    #136
    Meséld már el légy szíves hogy hogyan is védenek engem azok a törvények! Szerintem a törvények azért vannak, hogy azokat felhasználják az emberek ellen! Teszik ezt pl. azzal, hogy a törvények nem egyértelműen és alapvetően csak büntetés orientáltak (a felfogással van baj, ez ugyanis szinte semmennyit nem változott az év ezredek során....), hanem az objektívnek egyáltalán nem nevezhető (és empatikus készséggel egyáltalán nem rendelkező) bíróságok kényük kedvük szerint küldenek embereket börtönbe és teszik az életünket pokollá.
  • Mythic
    #135
    15 éves koromban a torvények érdekes módon egyiktol sem védtek meg. Sem az alkoholizmustól, sem a cigitol, sem a szextol. Akartam, csináltam. Sot véleményem szerint jobban élveztem így, hogy tiltani szerették volna ezerrel. Jóformán minden hétvégén házibulikban volt elég részeg, és már ott elkezdodott az izgalom, hogy vajon hol szerezzuk be a heti ellátmányt. Az hogy ez véget ért, annak koszonheto, hogy szuleim rávezettek hogy csinálhatom ha akarom, de akkor csúnyán elbaszom az életem. Magamnak kellett rájonnom, hogy mit szeretnék elérni 20-30 évesen, és az nem ossszeegyeztetheto az akkori életemmel. A torvényeket meg leszartuk, és nem csak én, az osszes fiatal akit csak ismertem. Egy embert nem ismerek,akit ez megvédett volna az alkoholtol vagy a cigitol, esetleg attól hogy egy zulott éjszakán ne fekudjon le azzal a csajjal aki ott kavargat elotte. Részemrol ennyit a torvények nyújtotta védelemrol!
  • bvalek2
    #134
    Nem ezt állította, szándékosan érted félre amit ír?

    Magam részéről annyit tennék hozzá, hogy akármilyen okos is valaki, minél fiatalabb, annál könnyebben félre lehet vezetni, mert nincs élettapasztalata. Lehetsz nagyon intelligens, hamis információk alapján, rossz döntéseket fogsz hozni.
  • Mike at home
    #133
    miért gondolod, hogy mindeki hülye aki fogyast?
    nem gondolod, hogy ez túl sommás vélemény?
    te vettél már 3 hónap múlva új mobilt? vagy valakit ismersz aki ilyet tett? az emberek nem hülyék, te, én, nem vagyunk hülyék, tiszteljük annyira embertársainkat, hogy nem tekintjük őket magunknál hülyébbnek
  • Mike at home
    #132
    9 évesen még inkább ne!
  • Mike at home
    #131
    a 128 vicc volt!
  • Dj Faustus #130
    Mielőtt bárki azt állítaná, hogy túlontúl konzervatív lennék; a cikkben közölt eljárással (magánkommunikáció-lehallgatása+ez alapján elitélés) nem értek egyet - csak a túlontúl szabados, "fogyassz, ne gondolkodj"-világ ellen vagyok. Mint azt már a [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1172236009&no=87]#87[/url]-es hozzászólásomban mondtam.
  • Dj Faustus #129
    "aki pénzt küld, az már tudja mit csinál"
    Az emberek a média által remekül manipulálhatóak - "vedd meg a vadiúj mobilt, mert megörökítheted vele az élményeidet!" - és tadam: megveszi, pedig nincs szüksége rá (3 hónapja vette az előzőt). Tudja mi csinál....

    "tehát a fiatalokat önmagktól kell megvédeni, mert szegények annyira hülyék - kiskorúak"
    Ne forgasd ki a szavaimat. Sehol nem említettem azt, hogy a fiatalokat "maguktól" kellene megvédeni (hanem őket) vagy hogy hülyék.
    Egyébiránt a cigaretta, az alkohol, és a túlontúl szabados szexuális élet felnőttkorban is okoz problémákat.

    Gondolj csak bele: ittasan volán mögé ülsz - a rendőr megbüntet.
    Ittasan mész be a munkahelyre? A főnök (a művezető, stb...) lehord.
    Este ittasan állítasz be? Asszonypajtás (anyós) sodrófával fog várni, "már megint elittad a pénzünket, te részeg disznó!" Koton nélkül szeretkezel? Nagyon jó esetben mind a ketten jól érzitek magatokat. Rosszabb esetben kapsz valami kellemetlen, viszkető fertőzést. Még rosszabb esetben 9 hónap múlva váratlanul értesítenek egy számodra kellemetlen ügyben. A legrosszabb esetben hullaházban végzed az AIDS miatt. És a cigarettáról való leszokást segítő tapaszok gyártóinak remek bevételi forrását, és a belgyógyászod jobb zsebébe csúsztatott összegről (tüdőd megmentése érdekében) ne is beszéljünk.

    "de legjobb ha gyerekeket elzárt helyen neveljük biztos ami biztos"
    Megfordítva a példát: 9 éves kortól legyen nagykorú a gyerkőc! Ihat, dughat, kábítószerezhet, cigarettázhat! Iskola? Ugyan minek! (We don't need no education. We don't need no thought control. No dark sarcasm in the classroom. Teacher leave the kids alone.) Fekete Pákót minden reggel ébresztőnek, utána Norbi/Rubint Réka-torna. Fogyassz, fogyassz, fogyassz, ne gondolkodj, nem vagy felelős semmiért! Minden nő a tied: a nő közös tulajdon! Lányok! Jelentkezzetek még ma szalonunkba, hogy a férfiak (kik 14 évesen alig várják ölelésetek) megvásárolhassanak (ők tudják mit vásárolnak)!
  • Mike at home
    #128
    aki 18 évesen még nem szűsz, börtönbe kell dugni
    de legjobb ha gyerekeket elzárt helyen neveljük biztos ami biztos
    jaj de a nevelők fix pedok, mert hát ugye ki menne más ilyennek, tehát a nevelőket helyettesítsük robotokkal
    a legjobb az lenne, hogyha az embereket zárt rendszerben, emberi beavatkozás nélkül gyártanánk, a késztermék pedig agy 18 éves, kellő tudásannagal ellátott példány lenne
    vagy lehetne egy gyerekország mege gy felnőtt ország, lényeg hogy a gyerekeket elzárjuk a felnőttektől
    igaz ez sem jó mert a nagyobb kiskorúak is erőszakoskodhatnak a fiatalabbakkal, ergo télleg ivartalanítani kéne mindenkit, így fix nem szexelne senki
  • Mike at home
    #127
    tehát a fiatalokat önmagktól kell megvédeni, mert szegények annyira hülyék - kiskorúak
  • Mike at home
    #126
    illetve a családtagok
    ugyanis kiskoruak terhére elkövetett büncselekmények jelentős része házon belül történik
  • Mike at home
    #125
    nem kivánom neked, hogy üss el valakit busszal és aztán a rokonság beleiden lógva akarjon látni
  • Mike at home
    #124
    Ma Magyarországon bárkit, névtelenül! feljelethetsz, és ez alapos gyanúra ad okot, tehát a rendőrség el fog járni
  • sathinel
    #123
    ennyi erővel azt is mondhatjuk hogy amerikában már nincs levél amit ne néznének át. Ha nállunk is ez lessz akkor gáz van mert a gond hogy emberek ekzében van és visszaélhetnek vele. PL egy politikusról kiderül valami kompromitáló levél akkor máris korrumpálható. Ez volt a gáz a nagy ki-kit ismer szofware-kkel, ahová önként dalolva feljelentkeznek, és nagyrészt láthatod ki mit csinál, kik a barátai, mit csinál, stb. Nem az adatok tárolása a gond hanem azok akik ezekkel bánnak. Mert hát semmi gond ha csak teroristák vagy bűnözők ellen használják de mint a példa is mutatja sok kellemetlenséget okozhat. + emberállat sokmindenre képpes a hatalomért.
  • Mike at home
    #122
    akartunk anno csinálni egy olyat pár éve - indexes önszerveződő forum volt - hogy a budapesti kátyujat jól látható festékkel körberajzolva megjelölni, saját pénzen - de nem lett belőle semmi, mert az rongálásnak minősül. a túlburjánzott sövényt, bokrot én nem byirhatom meg mert nem az enyém. az hogy gondolzatlan, au csak engem érdekel az önkormányzatot nem. de ugyanez volt a helyezet amikor a kerékpárosok kipucolták a kerékpárutakat, az sem volt éppen legális
  • Mike at home
    #121
    vannak erre is elképzelések, lásd a németeket, akik kitalálták ugye, hogy börtönnel kéne büntetni az erőszakos játékok készítőit, illetve azokat is akik játékben embereket ölnek
  • Mike at home
    #120
    most még nem
    de ha majd (ne történjen meg!) elhidegültök egymástól illetve meggyűlölitek egymást, a gyerekelhelyezési perben simán
  • Mike at home
    #119
    letolnak
  • Mike at home
    #118
    szvsz ha mindeki 130-cal haladna az autópályáinkon, mint mondjuk Ausztriában, nagyon dinamikusan lehetne haladna. Ellenben mi van itthon, a küsőben vánszorognak, a belsőben meg letólnak. Nem lehet egyenletes sebességgel haladni
    Másik a girbegurba útjaink. Nálunk miért nem lehet nyílegyenes, jól belátható utakat építeni? Ha van egy vasuti vágány, azt miért kell 10 km-en belül legalább 4-5x kereszteznie egy mellette párhuzamosan haladó útnak?
  • Mike at home
    #117
    ebben nem az az aggályos, hogy elkapták azokat, akik pénzt küldtek
    aki pénzt küld, az már tudja mit csinál
    az aggályos, hogy ezért több millió tranzakciót néztek végig
    pontos statisztika készíthető a vásárlási szokásaidról, melyik cégnél havonta mennyit költesz, stb
    ez az aggályos, szerintem
  • Mike at home
    #116
    a világ soha nem haladna előre ha a tekintélyelv olyan szinten uralkodna, mint amit te vizionálsz
    legyen az élet bármelyik területe, akár a kutatások is
    szerintem miért huszonévesen jönnek az emberek új elméletekkel, amit a konzervetiv akadémikusok azonnal lehurrognak?
  • Mike at home
    #115
    csináljatok magatoknak egy faj- és mélymagyar államot, aztán ott nyereg alatt puhíthatjátok a húst
  • Mike at home
    #114
    au ázsiak nem éppen a kihalás szélén állnak
  • sathinel
    #113
    Lol tényleg már itthon is gond van. Azt mondom hogy szerintetek hogy jön ide a pedofília mikor két szerető csinálta magukról a képet. És nem volt szó a képek eladásáról, internetre rakásáról. Csak elmentette magának. Nem is volt szó erőszakról. Az hogy vannak állatok ez ebből hogy következik?????? Csak nekem nem működik az agyam?? A családi fotót is azért mondtam mert nem beteg gondolatokkal készítették de ennyi erővel letartóztathatnák a szüleimet is, vagy bárkit aki a gyerekéről fotót csinál, mivel bármikor elveszhet és olyan kezébe kerülhet aki beteg.

    Nem a bűnöst büntetik meg ezentúl hanem az áldozatot mert volt annyira hülye hogy engedte? Nemsokárra kitalálják hogy ezek is teroristák és még életfogytiglant is kapnak vagy helyben fejbelövik őket. 16-17 éves. Az aki azt mondja túl fiatalok az szexelt már valaha? 18 éves fiúk nagyrésze azért már túlvan rajta. Vagy tudja hogy milyen évszámot írunk? Nem azt mondom hogy nem érdekelnek a gyerekek de inkább szexeljen mint lövöldözzön. De hol itt a bűncselekmény????????????
  • Dj Faustus #112
    Az általad idiótának titulált törvények arra is szolgálnak, hogy a 18 év alatti fiatalokat védjék (alkoholizmustól, a cigizésből származó károkból, a nemkívánt terhességtől, nemi betegségek terjedésétől), hisz belőlük kellene lenni az eljövendő munkaerőnek, akik a te öregkorodban a termékeket szolgáltatásokat előállítják.
    Nemcsak a fiatalokat tiltják, hanem a termékeket árusítókat is szabályozzák, illetve a bűncselekményt elkövetőket riasztják el - szóval a társadalmi felelősségre hívják fel a figyelmet.

    "A fiatalokat nem torvényileg korlátozni, hanem nevelni kell tisztelt szulok!!!"
    Természetesen nem elfeledendő a szülői felelősség sem - amit előszeretettel hárítanak át (tisztelet a kivételnek) az iskolára ("majd az iskolában megnevelik!") - de mint előbb említettem a társadalom, illetve a fiatalkorú - 14-18 év közötti - emberpalánta felelőssége sem elvetendő.
  • Mythic
    #111
    Az idióta törvényekkel (18év alatt nuku cigi, pia, szex) csupán azt sikerul elérni, hogy még inkább izgalmassá teszik ezeknek a dolgoknak a használatát. Ha én nem vehetem meg azt a rohadt uveg whiskey-t akkor ki kell találni valami nagy otletet hogy meglegyen és már hozzájutni is buli. A fiatalokat nem torvényileg korlátozni, hanem nevelni kell tisztelt szulok!!! Ha van annyi esze valakinek 14 évesen, hogy szeretkezzen vagy dugjon akkor tegye, ha apuci-anyuci így nevelte akkor ne akarja már azt a szerencsétlen gyereket bortonbe dugni aki esetleg nem tudott ellenállni a kislányuk miniszoknyája alól kivillanó seggének.
  • BenceYCE
    #110
    Melyik az?
  • karcsi
    #109
    utyvan ivareret emperegnek mid korladosszak a szegzualis tevekenyseket esz nevedsekes talan iteiklenesen ivardalanitani kene mintengit 18eves koraik vaty mi a termezet torvenyei utyis erosebek minta kockafejju alprut polidikusoke ha fodotakarog csinalni makamrol utyis mekcsinalom mer esza termeszed torvenye pungtummm geciek