5435
  • PrisonMan
    #4669
  • remus500
    #4668
    Pontosan
  • Ladizlav
    #4667
    Hát én is azt hiszem, hogy nem lehetünk csalódottak. A fél világot meghódította az Avatar. Kicsit felbosszant hogy egy ilyen sz*r film mint a Bombák földjén 6 oscart nyerjen. Meg ez a kavarás a voksokért....
    Mindegy, számomra az Avatar a világ legjobb filmje, a barátaim is imádják, szóval szerintem ez a lényeg. Kicsit lehangolt ez a tegnapi nap. Viszont 2. részt úgy várjuk mint senki más! :D
  • Midas
    #4666
    ez az
  • zaki
    #4665
    lol :D

  • Watchmen
    #4664
    Mindig azért nem lehet neki odaadni a díjakat kicsit unalmas lenne már:D
    De tény az ő filmjei szinte mind korszakalkotóak, és mindenki ismeri őket.
    Emlékszem anno a 12 éves fejjel a Terminator 2-őt rojtosra néztem.
    Most meg alig van nap, mikor ne néznék bele az Avatarba.
    Valamit tud az emberfia:D
  • VRSDM
    #4663
    hw-ról lopva az ötletet ehhez
    szóval...
    JC-nek meg nem hulla mindegy már amúgyis?
    az egész világon ismerik a filmjeit, ez még egy a köbön. ezzel is beállított egy új rekordot. a többivel is egyet- egyet
    mindent nem vihetett :)
  • Watchmen
    #4662
    Így igaz örülni kell kapott 3 Oscart amit megérdemelt közbe az egész világot meghódította bevételeivel. Az emberek imádják kel ennél több? Dehogyis....az embereket nem lehet Osacarral megvenni.

    Cameron amit akart megint elérte az emberek végre újra moziba járnak majd a 3d miatt, és ez mindennél többet ér.
  • böröczk
    #4661
    ja, hát ez óriási volt : D iszonyat forma
  • böröczk
    #4660
    Abszolút így van ez.

    az oscar már teljesen értékét vesztette, lásd pl Gyűrűk Ura vs Brokeback Mountain. Utóbbi felejtős (sőt pocsék, de ez már magánvélemény), GYU tipikusan oscar-díjas alkotás, emlékezetes.

    Manapság már nem az egyedülálló filmek kapják a díjat.

    Hiába, itt volt a lehetőség, hogy meglegyen az első női oscar-díjas rendező, hát kaptak rajta.

    az Avatar megkapta az arra méltó díjakat, nem sajnálom, hogy nem zsebelt be mindent, sőt. Csak az zavar, hogy még így sem az arra méltó film kapta az elismerést, és hogy az oscar-díj teljesen elértéktelenedett.
    lásd: Sandra Bullock, Hurt Locker idén.

    de az Avatarral szemben kivételesen korrektül jártak el, én is ezt a három díjat szavaztam volna meg neki.

    Nézném meg ismét imaxban, de egyszerűen telítettek a helyek.
  • VRSDM
    #4659
    na már azthittem vita van hogy 26új hsz :)
    Oscar megvolt.
    lehet örülni nem örülni.

    én személy szerint nem vagyok csalódott, ha 9et kapott volna se lennék boldogabb, ha nem kapott volna sem lennék szomorúbb.
    nekem nagy élmény volt többször is megnézni és a varázsa alá kerülni, a többi nem érdekel.

    nameg meg kell hagyni. azért ez a dvd-kel együtt majdan közeli 3milliárd azért nemkutya :D
  • Tyler1
    #4658
    tegnap a gála után Cameron azonnal hozzálátott a folytatás előkészítéséhez, és meg is találta emberét a 2. rész egyik főszerepére

  • PrisonMan
    #4657
    Pontosítok: Titanic 14-ből 11-et kapott meg :)
  • Daell Drow
    #4656
    Hat szamomra is csalodas volt az oscar, mint pl tavaly sem ertettem hogy a getto milliomos hogyan kapot 8!!! oscart. Ami egy tok atlagos tucat film volt szerintem, egyszer megneztem es azota se tervezem hogy ujra megnezzem.
    Bunda az egesz.
  • Arcor
    #4655
    Jah szerintem átírják a sztorit

    Az extrákra gondoltam ami kiegészíti kicsit.
  • BaliBoy
    #4654
    A király visszatér mint közönség látvány film...
  • MrSpock
    #4653
    Egy pontosítás:Sandra Bullock 2 különböző alakítása volt. Egyik málna,másik oscar.
    Egyébként várható volt,hogy nem fogja megnyerni az Avatar a legjobb filmet. 20 évente ha van hogy közönséglátványfilm nyer.(Király visszatér)
  • mosoporr
    #4652
    1dolog vigasztal. A közönség díjat ami ugye csak pénzben mérhető az kapta aki megérdemelte,a többi süket duma.
  • DjDano
    #4651
    Ez az Oscar már egy huszadrangú valamivé silányodott... sokat elmond hogy az arany Málnás Sandra Bullock Oscart kapott azért az alakításért amiben előtte a legrosszabbnak ítélték....

    9-ből 3 Oscar igenis csalódás, pláne hogy a Titanic annak idején 11 jelölésből 9-et bezsebelt. Mindegy a jegyeladások nem a kritikusokat igazolják, messze nem...
  • mosoporr
    #4650
    bunda
    többé nem nézek oscárt.
  • cherubim06
    #4649
    Te elolvastad a hsz-t, amire reagáltál????
    Vagy szted átírják a sztorit a dvd-s verzióban??
  • edios
    #4648
    Picit csalódás az erdemény. Nem is azt sajnálom, hogy nem Avatar kapta Best Picture-t (bár én ennek a filmnek drukkoltam), hanem azt, hogy pont a középszerűnél egy fokkal jobb Hurt Locker (ráadásul 6-ot). Up in the Air és Inglouriuos Basterds is sokkal emlékezetesebb, értékesebb film szerintem.
  • BaliBoy
    #4647
    Ugyan a Bombák földjént még ne láttam, de egyáltalán nem csodálkozom, hogy nem az Avatar kapta a legjobb filmnek járó díjat. Az a díj olyan filmnek jár aminek eredeti a története. Az Avatarnak meg elég elcsépelt története van.
  • Probatbicol
    #4646
    Szerintem meg egyáltalán nem hiányzott a lepusztult föld bemutatása. Többek között pont azért lett ilyen sikeres a film, mert az emberek a saját szánalmas életterüket hasonlították össze a bemutatott édennel, hogy a koszból, zajból, dugókból két és fél órára kiszakadva a paradicsomban érezhették magukat.
    Ehhez képest minden konkrét, elcsépelt, posztapokaliptikus földi világ bemutatása túlzás és gagyi lett volna, én abban bízom, hogy folytatásba sem kerül bele.
  • Arcor
    #4645
    :) Tényleg lehetett volna még tökéletesíteni, kíváncsi leszek mennyi pluszt hoz a dvd.
  • mindero
    #4644
    Mondjuk ebbe van valami.
    Mostanában az a divat az Oscaron h meghasonlott emberekről szóló "realista" unalmas filmeket díjaznak. Szóval inkább 100x Avatar mint még egyszer Bombák földjén.
  • mindero
    #4643
    Szerintem mindenki látta.

    És nekem se tetszett sajnos.

    Már az eleje is rosszul kezdődött SZÁMOMRA. Az eredeti forgatókönyv ezerszer jobb lett volna.
    Láttuk volna h a Föld hova süllyedt, nincs növényzet, mérgező a levegő, nincs célja Scullynak, ehhez képest bevágtak a sűrűjébe néhány homályos utalással. Nem volt tiszta az emberek motivációja (főleg a főszereplő pálfordulása, nagyon hiányzott az a +10 perc az elejéről).

    Gyönyörűen fényképezett, baromi részletes, elképesztő grafikájú film volt, de még a Pocahontas is jobban megfogott érzelmileg.
    Mondjuk számomra fontosabb h egy filmnek legyen lelke. Hasonló témába tudom ajánlani a Battle for Terra c. animációs mesét. Na annak a története kenterbe veri az Avatart.

    Biztos bennünk van a hiba.

  • böröczk
    #4642


    igaz is, sokkal jobb egy újabb amerika majmolós film. de ha idén is rendeztek volna melegekről vagy kitaszított transzvesztitákról filmet, akkor meg az nyert volna, édes mindegy.
    Mondjuk én alapvetően nem az Avatarnak drukkoltam, mint legjobb film-rendezés (a megérdemelt díjakat így is bezsebelte), de nem is annak, aki végül learatta a legjobbaknak járó elismerést..
    Két filmet is előrébb hoztam volna a nyertesnél, de talán még az Avatart is, sőt.
    Előbb nézem meg 4x-re az Avatart, mint másodjára a Hurt Lockert.
  • Arcor
    #4641
    Láttad egyáltalán a filmet?
  • Narxis
    #4640
    Végre helyrerakták ezt a középszerű filmet. Túl nagy volt a hype.
  • Lipi1980
    #4639
    Manapság az ilyen filmek szoktak nyerni, amiben nem történik semmi! Én 2007-ben a Nem vénnek való vidéken és a Vérző olajon akadtam ki!
  • Smithie
    #4638
    Ez nevetséges,komolyan mondom elmennek a sunyiba.A Hurt Locker 6-ot?Mire?
  • CalebJoe
    #4637
    Azért egy mostani Iraki helyzetről könnyebb filmet készíteni mint egy külön világot kitalálni, már csak ezért is megérdemelt volna egy Oscart az Avatar, ebből látszik hogy az Oscar is már tiszta politika.
    Bunda volt mindenhol össze vissza írták hogy korszakalkotó film lett erre szart se kapott, de attól még kultfilm lett máris sztem.
  • Pharaoh
    #4636
    Nem értem mit esznek a hurt locker-en. Egy tök átlagos film ,amiben még történni sem történik semmi.
  • zaki
    #4635
    pf, avatar kapott 3 díjat, hurt locker meg 6ot

    legjobb díszlet, fényképezés, és vizuális effektusok. inkább nem írok semmit.
  • Kly
    #4634
    Kinézném belőle a kilencet is, de a hetet érzem reálisnak.
  • zaki
    #4633
    szerencsére van pro7em, már nézem is.
    sztem 5 oscart nyer, a technikai díjakat + a zenéjéért

    legjobb vágás
    legjobb hang
    legjobb hangvágás
    legjobb vizuális effektusok
    legjobb zene

    de lehet 9ből 9et megadják neki, ki tudja :D
  • mosoporr
    #4632
    köszke
    de pont a lényeg a magyar kommentár ami hiányozni fog,bár lehet jót fog tenni mostanság úgyis gyúrok az angolra,felét se fogom érteni elhadarják...
  • LasDen #4631
    talán itt lesz majd valami mikor kezdődik....
    de szerintem majd később lehet még találni....
    plusz lesz egy rakás liveblog...ami bár nem adja vissza, de több mint a semmi....részemről valószínű, hogy csak liveblog lesz :D
  • Pharaoh
    #4630
    Itt elvileg lesz online.