586
Telefonos segítség...
  • Slayer2566
    #546
    Üdv!

    A segítségeteket szeretném kérni!

    Van egy Maxell 16 gb class 10-es SD kártyám, amit egy Ulefone Be Pure mobilban szeretnék használni. Talán egy hónapja sincs, hogy megvettem a kártyát, és - többek között - az a probléma vele, hogy adatvesztés történik a gép<>telefon között USB-n keresztül. A LOST.DIR mappában meg is jelennek fájlok. Volt, hogy véletlen eltávolítás nélkül húztam le a gépről, nem tudom ez okozhatta-e a problémát.

    Egy példa rá: Az SD kártya a telefonban van, másolok rá fájlokat a számítógépről. Mikor lehúzom (meghajtó eltávolításával, ahogy kell), akkor a telefon már kiírja hogy "SD kártya sérült". Újraindítás után már beveszi, de a fájlok vagy nincsenek is rajta, vagy hiányosan, használhatatlanul. Ha újra rákötöm gépre a telefont, hogy megnézzem az SD kártya tartalmát, akkor már ott is hiányos, alig olvasható.

    Az SD kártyát kártyaolvasón keresztül a géphez kötve már formáztam, próbáltam SDFormatter-rel. Formázás után teszteltem h2testw_1.4-el is, és minden oké volt. Teletette szépen, és maradéktalanul vissza is olvasta. Telefonnal is formáztam már, mert olvastam, hogy az a legjobb, ha a használni kívánt eszközzel formázom. Nem segített.

    Az érdekes az, hogy akkor kezdődik a gond, ha a telefonba beteszem az SD kártyát. Előfordul a fentebb említett adatvesztésese probléma, de olykor a fényképezett dolgot sem képes lementeni az sd kártyára, illetve a play store-ból legtöbbször csak úgy tudok letölteni bármit is, ha előtte az sd kártyát leválasztom a telefonról az android tárhelyre vonatkozó beállításaiban. Ha nem teszem, akkor letöltés végén/után az app telepítésénél legtöbbször hibát ír. Egyetlen egy appot sem tudok áttenni SD kártyára sem. Tehát mintha nem tudná írni a teló az SD kártyát. Van, hogy mappát sem enged készíteni SD kártyára az alap fájlkezelővel. Beletettem egy másik ugyanilyen típusú telefonba, abban is ezt csinálta.

    Nem tudom mit tehetnék még! Kérlek segítsetek! :) Köszönöm.
    Utoljára szerkesztette: Slayer2566, 2016.08.04. 10:09:49
  • Tetsuo
    #545
    Olyan applikációt keresek Androidra, ami Youtube videókból csak hangot játszik le illetve felőlem akár videót is, de közben ki lehet kapcsolni a telefon képernyőjét.
    Régebben volt a Viral Lite és a QueueTube nevű program, amivel ez ment, jelenleg egyikkel sem - a Google ellenvetése miatt.
    Van más ilyen, jelenleg is működő alkalmazás Androidra?
  • trident
    #544
    Sziasztok! :)
    Egy egyszerű tabletet vettem édesanyámnak, sikerült leejtenie, összetört a kijelző. Gyakorlatilag erre van szükségem a javításhoz?

    A tablet: lark freeme x4 9
    Köszönöm! :)
  • Aduci
    #543
    Xperia Z3 vs Galaxy s5 neo
    Affelol szeretnek erdeklodji, hogy ha az ar-ertek aranyt nem vesszuk figyelembe melyik keszulek a jobb, melyiket erdemes megvenni?
    A z3-nak 1,5 szeres a RAM es a CPU is jobb, de megis olcsobb. Ez azert van mert sony es nem samsung, vagy mert rejtett hatulutoi vannak?
    Koszonom a valaszokat
  • Smithie
    #542
    Üdvözletem!
    Már hetek óta küzdök egy Galaxy S Plus i9001-el, 5.1.1-es Lollipop-ot (CyanogenMod 12.1) akarok rátenni, most a gyári 2.3.6 van rajta, root-olva. Nem találtam egy SZÁMOMRA érthető leírást sem. Megkérnék valakit, aki csinált már ilyesmit, írja már le nekem, hogy miként tudnám rávarázsolni, fizetek is ha valaki ráteszi vagy segít...
    Ezt a fórumot [link]
     néztem, de egy nagy katyvasznak tűnik, letöltöttem mindent de nem merek belevágni pár jótanács nélkül...
    Előre is köszönöm ha segít valaki! 
  • A fenébe
    #541
    Sziasztok boldog Nokia 535 tulajdonosok és hozzáértők! Mit tegyek akkor, ha a telefonom kikapcsolás után - anélkül, hogy bármit is csinálnék vele 5 másodperc után újra bekapcsol, aztán 5 másodperc után újra ki. Persze ezzel az akku is hamar lemerül, hallottam már hírét ennek, le is töltöttem a sw frissítését, aztán újraindítottam - és mégis! Vigyem el vadászhoz? HELP!
  • Torq
    #540
    Sziasztok!

    Néhány kérdésem lenne a következő készülékkel kapcsolatban: HTC Desire 620G Dual Sim.

    1. Az Android Lollipop mikor lesz elérhető erre a telefonra (ha egyáltalán elérhető lesz)?

    2. A sima 620-hoz gyártott Dot View tok kompatibilis a fent említett készülékkel, vagy külön modell létezik hozzá? És hol tudok egy ilyet beszerezni Debrecenben vagy környékén?

    A válaszotokat előre is köszönöm. :)
  • Benny04
    #539
    Sziasztok!

    A problémám a következő: van egy Blackberry Z10-esem, pár hónapja vettem használtan. Eddig semmi baj nem volt vele, de pár napja azt írta ki, hogy nem használható a hálózaton... Bevittem a tmobileba, hogy miújság, és aztmondták, hogy le lett tiltva az IMEI száma, valamilyen befizetés elmaradása miatt, és csak akkor lesz feloldva, ha befizetnek mindent... Viszont akitől vettem, kártyafüggetlenül vette egy Favorit GSM nevű érdi boltból, nem szolgáltatótól.

    Ilyenkor mit lehet tenni?
  • lacgondi
    #538
    Sziasztok!
    Egy Samsung Galaxy Grand Neo Plus-om van. Van rajta 8gb tárhely, ráraktam: facebook, viber, mortal kombat x, real racing 3. Át raktam ezeket sd kártyára, de úgy érzékelte, hogy még telefonon van. Valaki segítene?

    Segítségeket előre is köszönöm

  • KranaZoli #537
    Sziasztok! Ha esetleg vki betéved még ide, erre vmi ötlet?

    Huawei Ascend G620s vs Viber üzenet

    "Viber: Ha a telót nem használom huzamosabb ideig (ezt nem tudom pontosan megmondani mennyi, 1 óra, vagy több) és küldenek nekem Viber üzenetet azt nem kapom meg. Azt tapasztaltam, hogy a telefonon az értesítő led fehéren(lilásan) ugyan felvillan de a Viber pop-up ablak nem ugrik fel, ill. nem is "puttyog" a Viber, hogy üzenetem érkezett. Ha megnyomom a képernyő feloldó gombot, akkor megjelenik a felugró ablak és puttyog a Viber is, hogy üzenetem jött.

    Én vmi energiatakarékossággal kapcsolatos beállításra gyanakszom. (, hogy elalszik a telefon és vmiért a Viber üzenet nem kelti fel)....."

    Köszönöm!
  • Jancsi bacsi
    #536
    Sziasztok, először is, ha rossz topicban próbálkozom, sajnálom, nem találtam a megfelelőt első pillantásra :R
    Samsung Galaxy Ace 2 i8160 telefonnak bereccsent az érintő kijelzője, a kérdésem: érdemes e egyből szervizbe vinnem vagy magamnak is ki tudom cserélni? (láttam már csavarhúzót, nem áll távol a javítás tőlem, de telefonnal még eddig nem kellett foglalkoznom, tehát nincs sok tapasztalatom) Google barátom sok hasznos dolgot mutatott, de azért kíváncsi lennék még véleményekre :)
    Szép estét!
  • balcsi70
    #535
    Sziasztok! A telefon első beüzemelésénél ha jol emlékszem valami google fiókot kér,különbem nem tudsz tovább lépni.
    Most szeretném oda dani valakinek a telot. Törölni szeretném a telorol hogy a majd akié lesz ne az én mailjaim jelenjenek meg neki.
    A beállításokba fiókok és szinkronizálás beállításaiba ott van olyan hogy fiók eltávolítása. Ez lenne az? Köszönöm a segítséget.
  • Japep
    #534
    Talán sikerült megoldani, így tárgytalan.
  • Japep
    #533
    Hello,
    androidos telefont (Samsung Galaxy Core 2) szeretnék csatlakoztatni számítógéphez (win 7 x64), de amikor valamit fel akarok másolni, azt írja, hogy
    A(z) XY fájl nem másolható
    Az eszköz nem válaszol, vagy nincs csatlakoztatva.

    Más is találkozott már hasonló problémával? :S Sem MTP, sem PTP módban nem lehet másolni. A telefonon tudok böngészni, a memóriakártyán is, de semmi több.
  • sandoranagy
    #532
    hali! most jött meg az új galaxy s4 mini telóm. mi lehet az oka, hogy az értesítési panel csak fektetett helyzetben húzható le? köszi előre is!
  • Sippie
    #531
    Üdv!
    Ismerősöm céges xperia U telefonjáról xperia Z3-ra vált, viszont szeretné a számokat, sms-eket, fényképeket, és egyéb dolgokat magával vinni. A vodafone-nál nem tudták áttölteni állítólag, és ugye a sim kártyát is meg kell majd vágni. Mivel halvány lila fingom nincs hogy működnek a sony telók (illetve az androidosok), ezért kérdezném hogy ezt hogyan lehet megoldani?
    Nokiánál régen volt a PC suite, amivel mindent lehetett gépre szinkronizálni, és elvileg vissza is (bár sose próbáltam, lehet ott se megy :D), ilyesmi van a sonynál? vagy az androidnál?
    Köszönöm!
  • Mondeo19
    #530
    Sziasztok! Vannak olyan okos telefonok amik nem érintősek?
  • Maximus4
    #529
    Sziasztok!

    Hozzájutottam Galaxy s5-höz és abban kérnék segítséget,hogyan tudnám rootolni a telefont,mert baromira idegesít,hogy például 1 napig nincs bekapcsolva és majdnem teljesen lemerül.És azt olvastam,hogy van egy progi,nevezetesen a battery calibration,amivel "resetelni" lehetne az aksit és valamivel többet bírna,de root jog kell hozzá,hogy elindítsam.
    Amit próbáltam:
    - Minden háttérben futó alkalmazás kilőve,plusz a kijelző is le lett "butítva".
    - A supersu nem indul el,mert valami bináris su hiányára hivatkozik.
    - A towelroot szintén nem csinál semmit,mert nekem 4.4.2-es android verzióm van és az állítólag régebbihez jó.
    - Egy videón láttam az odin program használatát,de azzal sem sikerült (ehhez is kell a towelroot).

    Ez az első okostelefonom és azzal tisztában vagyok,hogy ezek nem bírnak valami sokat,de keresgélve a neten,olvastam,hogy valamennyit lehetne javítani rajta.Nem vagyok egy guru,úgyhogy csak finoman a válaszokkal:)
  • Jerry Lewis
    #528
    Szevasztok

    Gyors kérdés LGG2 telón meg lehet e változtatni az alap fehér hátteret a menükben ? Témával próbáltam az nem változtatja meg. beállításokban meg nincs ilyen lehetőség.

    Köszönöm a választ.

  • balcsi70
    #527
    Sikerült!
  • balcsi70
    #526
    Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. A telefonomra jó régen telepítettem a skypet. (jelszót anno beütöttem,-aztán automatikus bejelentkezést választottam). A laptopon csináltam egy Windows visszaállítást majd próbálok bejelentkezni a skypen de nem tudok mert nem emlékszem a jelszóra. Az (anno megadott mailcim már nem létezik tehát hiába kérek elfelejtett jelszót mert az email cím már nincs). Kérdésem hogy telefonból nem lehet valahonnan kikeresni a mentett jelszót? valahol nem tárolja az ilyesmit? Válaszokat előre is köszönöm.
  • balcsi70
    #525
    Sziasztok. Egyik ismerősöm vett egy Nokia Lumia 610 et(használt-T.Mobilos). A telefon működő képes, vagyis fényképező stb.megy rajta, telefonálni nem lehet pedig mégis T.-s kártyát rakták bele. (csak segelyhivasra jó). Mi lehet vele? A válaszokat előre is köszönöm. Üdv
  • qwertzasdfgh
    #524
    Üdv!
    Samsung galaxy mini telefonom ma feladta a harcot és indításnál megjelenik a fota updating (medem binary update start, update fail, ECODE:0x80000539f lash_write_image success, majd success to erase partition). Sikerült belépnem kétszer is a recovery-be, itt adtam egy reset parancsot, de semmi változás.
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • Sippie
    #523
    Üdv!
    Nokia 5800 telefonom van, de az érintésre bizonyos helyeken már nem igazán reagál. Vagyis ha az egyik sarokba megnyomom, akkor kb a képernyő közepén érzékeli. Néztem ebay-en lehet kapni új touch screen-t, azt elegendő cserélni, vagy kell LCD screen-t is venni hozzá? Mondjuk a képernyőnek baja nincs, csak az érintés problémás.
  • Mydgard
    #523
    Udv!

    Egy mar regota tapasztalt, zavaro jelensegre keresnek megoldast ha letezik ugyan. A kovetkezorol lenne szo. Amikor mobilon netezek, akkor jelentkezik a problema. Sok weboldalon, blogoknal, hireknel, cikkeknel van facebookos kommentelesi lehetoseg. Amikor egy nagyobb hozzaszolas van a szoveg vegen megjelenik a "Continue reading" opcio, a hozzaszolas tobbi reszenek olvasasa, nos pont ez az ami mobilos bongeszokben nem mukodik csak Pc-n, laptopon.

    Tehat mobilon miert nem lehet megnyitni es elolvasni a teljes facebook-os kommenteket, mi ez, bug?
  • tigeroo
    #522
    chrome alatt ha google keresésből akarok egy linkre kattintani akkor about:blank page jön be. elég idegesítő. mitől csinálhatja ezt?
  • Zozo76
    #521
    A heten frissult a chrome, es hat lettek vele gondok amik idegesitenek. Az egyik az hogy sem az ncore, sem a pretorian-rol nem kepes torrent filet letolteni. Az istennek nem megy, allandoan sikertelen letoltest csinal. Az az erdekes hogy a pretorol mar korabban is megszunt a letoltes, de az ncore legalabb meg mukodott. Most mar egyik sem. A masik gond hogy laggol az egesz bongeszo. Nehany oldalnal, tok random (pl index.hu) egyszeruen megfagy, nem reagal, aztan olyan 4-5 mp mulva elindul es vegrehajtja azokat a dolgokat amit a fagyas alatt csinaltam neki. Mondjuk le/fel scrolloztam es akkor ezt utana sorban vegrehajtja. Baszott idegesito. Mar toroltem a bongeszo-cache-t de semmi javulas. Ideiglenesen visszatertem a gyari, alap android bongeszohoz. A telefon nem egy eromu amugy: SGS2
  • balcsi70
    #520
    Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy a telefonkönyvet szeretném exportálni az SD kártyára mint eddig is csináltam. De most olyat csinál hogy elindul menti a vcf filet de olyan 30%-nál megszakad és kiírja hogy "Az android.process.acore váratlanul leállt" akárhányszor próbálom akkor is ezt csinálja. Hogyan tudnám másképp kimenteni mert szeretném az sd-t egy másik telóba belerakni és ott majd Importálni.(van valamilyen program erre)? Válaszokat előre is köszönöm.
  • dregnarr1 #519
    Üdv!

    Ha azt szeretném, hogy a telefonom állandóan bekapcsolt nettel rendelkezzen és folyamatosan aktív legyen az email/fb/kapcsolatok szinkronizáció, akkor egy hónapban körülbelül mennyi adatforgalomba kerülne ez?

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • tigeroo
    #518
    sziasztok! egy sony xperia-ról lenne szó, pár éves.

    a hétvégén előjött egy gond vele: újraindul a telefon, a pin kód beütése után ismét újraindul, ezt játsza folyamatosan.

    a sim kártyát egy másik telefonba beletéve működik gond nélkül, valamint másik simet berakva a "hibás" telóba működik. csak az adott sim kártya az adott készülékkel nem működik mostmár valami oknál fogva.

    a neten találtam már mindenféle leírást, de ilyet még nem hogy -amúgy a készülék és a sim is működne más gépen még nem.

    valaki tapasztalt már hasonlót? köszi a választ előre is!
  • domjeno
    #517
    Sziasztok Egy 3 éves LG Gt540-es telefonom van. Most egy Cyanogenmod 2.3.7-es rom van rajta. Működik rendesen. A kérdésem az hogy hogyan tudok felszabadítani belső memóriát. Olvastam egy általános fórumon, hogy formázni kell az SD kártyát, létrehozni két partíciót, és arra átvinni, az alakalmazásokat. De nem akarok csak úgy tudatlanul belevágni, ezért mivel úgy gondolom itt vannak profik ezért először kérdezek, mielőtt papírnehezéket csinálnék a telómból:) Milyen progikat ajánlotok ehhez? Mert az 513 Mb-ből már csak 33 szabad :( Köszi a segítségét mindenkinek aki tud segíteni. Jenő
    u.i.: Az asztali gépemen Xp van, az összes a telefonhoz szükséges driverrel. Fastboot mode van a telómon. és KDZ updaterrel raktam fel a swiftdroidot.
  • Svenhotry
    #516
    Mivel más topicokban nyilvánvalóan lefizetett moderátorok vannak, ezért itt is jelentem a renitens egyedeket, hátha van a modik között olyan, akinek gerince is van.

    Lefizetett, hálózati azonosításról mit sem tudó, tudatlan buta moderátorok figyelem. Ad 1 , meg kéne tanulni, hogyan használjuk a számítógépet, mert ha fingod nincs róla, hogyan csináld, akkor mi a retket keresel azon a munkakörben!?

    Azonkívül ki lehet húzni a fejeteket a sötétebb testrészetekből, de úgy látom ez nektek nem szükséges.

    Plusz, ahogy ezt tőletek elvárható, eltanultam a feljelentgető magatartásotokat és újból feljelentem azt, aki a nagy haverotok, ne adj isten nyalotók és finanszírozótok, itt az ámokfutása :

    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=4077
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=4060
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=3926
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=3920
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=3903
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=3889
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=3879
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=4213
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=4210
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=4200
    http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1232056832&no=4155

    Tessék intézkedni!
  • KaBuTo666
    #515
    Kicsit volt már bennem alkohol aztán nem gondolkodtam, de átszámoltam és nem ilyen átbaszós a csomag...
  • KaBuTo666
    #514
    Telenornál van ez a All-In L csomag.:

    13 990 Ft havidíj. E-Komfort csomaggal. Korlátlan beszélgetés és SMS belföldön, 500 MB belföldi adatforgalom L-es méretű csomag.
    0 Ft üzletben.

    "Előfizető vállalja, hogy számlás és új generációs kártyás előfizetés esetén 24 hónapig az Előfizetői szerződését nem mondja fel, nem függeszti fel és a Telenor által történő felfüggesztésre, kikapcsolásra nem ad okot."

    Akkor az 336ezer forint két évre? Annyira nem értek ehhez, csak az egyik ismerősömet érdekli ez a csomag, azt akarom megtudakolni valamelyik okosabbtól mint én, hogy ezzel a csomaggal végül is jól járna, vagy átbaszásos, azaz jó sokat kell +ba fizetni, mint ha megvenné egy pénzbe a mobilt?
  • Pokerface86
    #513
    Sziasztok! Egy alkalmazást szeretnék telepíteni a mobilomra, de nem jön össze mert az írja hogy kevés a helyem! Ez igaz mert a belső memórián tényleg csak pár mega va, de van egy üres 8 gigás sd kártya is a telóban! Hogy lehet azt elérni hogy az sd kártyára telepítse az alkalmazás?
  • bepi
    #512
    Akkor hát válaszolok magamnak mert rájöttem a probléma okára.
    Az alaplapra forrasztott, hangerő fel nyomógomb mozgó müanyag alkatrésze letört, (vadi uj telefon) és egy piciny müanyag darabka beékelődve nyomva tartotta az érintkezőt. Eltávolítva a törmeléket a telefon normálisan müködik.
  • bepi
    #511
    Nokia Lumia 520 kijelzőjén bekapcsolás után egy villám s mellette egy fogaskerék ikon jelent meg.Tovább nem lehet semmit csinálni. Az akku elvileg fel van töltve.
    Vaggy az akkunak annnyi?
  • fixi2
    #510
    Sziasztok! Meg nagyon kezdo vagyok a mobilok teren ezert kernek segitseget.
    Hogyan tudnek androidot frissiteni vagy ujra felrakni ra? A hard reset az mar megy egy huawei y200 van szó meg firmware frissites is jol jonne esetleg egy ujabb android rendszer ra. Nagyon megkoszonnem ha segitenetek!
  • cantu
    #509
    Sziasztok,
    Segítenétek kitölteni az alábbi kérdőívet szakdolgoztam fő kutatásának alapját képezi.
    Témája: az utazás, internet, mobilalkalmazások kapcsolata

    Kérdőív - utazás, internet, mobilalkalmazások
  • ForzaInter
    #508
    Sziasztok!
    A telekom-nál a net&roll 1 gb mobilnet bővítő szolgáltatást, hogy lehet lemondani? nem nagyon találok erről semmit.