68
  • syn7h37ic
    #68
    Viszont felesleges beszólásra volt időd...
  • babajaga
    #67
    Nem olvastam el a cikket, mert nem kell, felesleges. kár az időért, értelmesebben is el tudom tölteni.
  • uniu
    #66
    Ha igazan hulye hirt akartok latnii, akkor tudom ezt ajanlani: http://www.sg.hu/cikk.php?cid=50257
  • rebot2
    #65
    "Rémtörténeteket én is ki tudok találni... :) "

    CSAK azt.
  • babajaga
    #64
    "van 1 vizvalaszto fiatalok es "idosebbek" kozt, tenyleg mintha mas vilagban elnénk"

    Van egy nagyon egyszerű dolog. Ha ugyanarról a dologról ketten pont ellentétest állítanak, akkor az egyik valótlant mond. A cikkben sehol sem szerepel hogy az elkészített anyagnak megmérték a keménységét és az a gyémántnál keményebbnek bizonyult. Ennyire egyszerű. Valaki azt mondta de hisz az a cikk címe. De az csak cím és nem tény.

    Fotós topicban valaki azt írta egy optikáról hogy lencsesor. Kiigazítom hogy a szakkifejezés lencserendszer.Már azért is rendszer mert van eredője míg a sornak nincs.És nem lehet rábeszélni hogy hibás amit mond.
  • Epikurosz
    #63
    Mennyé má'. Ha nincs jóérzés, nincs jószex sem. :-)
  • uniu
    #62
    "Ez egy életkori sajátosság, majd kinövöd."
  • wanek
    #61
    ????
  • uniu
    #60
    "Illem meg jóérzés - itt kezdődik minden." de nem a jo sex :)))
  • uniu
    #59
    Inkabb Herr Wanek-nek szolt a postom :)De Epi a te velemenyed is szamit!:)
  • Epikurosz
    #58
    Semmi probléma nincs az idősek és fiatalok között, egy úgy hülyeség ahogy van. Soha nem is volt ez igazi probléma. Nekem fiatalon is a hülyékkel volt gondom, függetlenül attól, hogy velem egykorúak voltak vagy sem. Illem meg jóérzés - itt kezdődik minden.
  • uniu
    #57
    eheheh:) van 1 vizvalaszto fiatalok es "idosebbek" kozt, tenyleg mintha mas vilagban elnenk. Na de!
    Nekem meg azert huzta ki a gyufat ez a cikk, mert x+100. kiserlet volt arra -mindennapjaim soran-, hogy valami maszlagot etessenek be velem... nekem pl ez a legnagyobb problemam. koszonom!
  • Epikurosz
    #56
    Nekem meg az ilyen kis hülyéktől megy el a kedvem, aki ha egy hozzászólásban nem írja le 2x, hogy "leszarom" nem tud jóízűen reggelizni/ebédelni/vacsizni.
  • babajaga
    #55
    Hamár wanek pajtás az életkort említette elárulok neked egy nagy titkot én 65 éves vagyok, és mit gondolsz csak úgy eltellett az idő és hülyültem nem okosodtam, nem tanultam hanem felejtettem? Na erre köss csomót ha tudsz!
  • babajaga
    #54
    Áruld el már hogy mivel bizonyították hogy ez az anyag keményebb a gyémántnál? Erről a mérésről egy kurva szó nincs. Akkor honnan veszik? A sokszáz "tudósnak" lehetne ennyi esze.Bizonyítani kell nem dumálni. Ha ez a világ legkeményebb anyaga akkor a gyémántot fürészelni lehetne vele. Ennyire egyszerű, csak gondolkozni kell.
  • babajaga
    #53
    "főként wanek, és babajaga miatt). mi"

    És vannak neked olyan fizikai és kémiai ismereteid hogy tudd hogy milyen óriási ellentmondások vannak a cikkben, ezért ennek az anyagnak a csodálatossága erősen kérdéses. Az évek folyamán sokszor feltaláltak már csodaanyagot és mi lett belőle? Lófing, vagy az se. Csak az tud érdemben bírálni akinek vannak ismeretei.Nem hinni kell mert az a templomba való.
  • wanek
    #52
    Ahogy elnéztem az életkorodat, igen, ez a cikk a te korosztályodnak szól. Nem a cikk tartalma a lényeg a számodra, hanem szerepel-e benne valami szenzációsnak tűnő "LEG". Tudod, mint legnagyobb, leggyorsabb, legkeményebb, stb. Ez egy életkori sajátosság, majd kinövöd. De ugye nem akarsz hülyén meghalni, úgyhogy azt javaslom, hogy a cikkel szembeni kritikákat is olvasd el időnként, amiket többek között én is leírok a hozzászólásokban... :)
  • Borzpapir
    #51
    Jaj srácok!

    Komolyan mondom, egyedül vagyok a világban. Elkezdem olvasni, és azt gondolom: hmm... dejó! erre elkezdem olvasni a hozzászólásokat, és azonnal elmegy a kedvem az örömtől (főként wanek, és babajaga miatt). mi ez? miért nem lehet egyetlen egy - te tényleg csak egy - cikket fikázatlanul hagyni. én leszarom, mit hogy fordít az a faszi, aki ezt összedobta. itt most nem az a kérdés, hogy vajon tényleg létezik-e ez az anyag. nemde? mellesleg nekem meggyőződésem, hogy két amerikai és egy német kutató központ mind a sokszáz tudósával jobban tudja. a számok szarok, de a cikk érthető, nem?
  • Commandante
    #50
    "Hőállóképessége vákuumban meghaladja a gyémántéét is"

    A höállóságnak mi köze a vákumhoz? Amúgy meg a gyémánt baromira nem höálló, 770 C­°-on oxigén jelenlétében CO2-dá ég el. Wiki Hülyeségeket mondani könnyü. Hurz!!!
  • Epikurosz
    #49
    A szuperkemény anyagok tényleg lenyomják még a gyémántot is. Huh!
  • Epikurosz
    #48
    Mars a Wikire korrepetálni! :-)

    Szén nanocső [1].....1000+
    Gyémánt (C).....1050-1200 (rulez!)
  • Su0my
    #47
    GYÁÁHÁÁÁHÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!
  • Viet
    #46
    Volt egy osztájtársam akit lefejeltem , annak keményeb anyagból van a feje.
  • wanek
    #45
    "Amúgy van olyan anyag ami kemény is meg hajlékony is ez pedig a szén nanocső!
    Szerintem a legtutibb anyag. Hőállóképessége vákuumban meghaladja a gyémántéét is :)" - ez inkább a cikkíró egyik kedvence... Egyébként azt is tudtad, hogy a szén nanocső a leguniverzálisabb dolog? Egyszerre a legpuhább és legkeményebb, a legjobb szigetelő, és egyben a legjobb vezető, tápláléknak is kiváló, sőt, gondolatolvasó is... Ugyanmá'! Rémtörténeteket én is ki tudok találni... :)
  • Cleawer
    #44
    "Diamond is the hardest natural material known, scoring 10 on the relative Mohs scale of mineral hardness[2] and having an absolute hardness value of between 90, 167, and 231 gigapascals in various tests. Diamond's hardness has been known since antiquity, and is the source of its name. However, aggregated diamond nanorods, an allotrope of carbon first synthesized in 2005, are now believed to be even harder than diamond."

    Némáá mit mond az inglis wikipedia... énsem tudtam...
  • babajaga
    #43
    Megmondanád mi, mert én nem tudok róla.
  • zpe
    #42
    Halidéj !
    A keménység az a szúrószerszámmal szembeni ellenállóképesség a hajllító szilárdság az meg ugye a hajlítással szembeni ell.-képesség !
    De szerintem azért hasznos ez az anyag és tuti olcsóbb és nagyobb méretekben előállítható mint a gyémánt!
    Amúgy van olyan anyag ami kemény is meg hajlékony is ez pedig a szén nanocső!
    Szerintem a legtutibb anyag. Hőállóképessége vákuumban meghaladja a gyémántéét is :)
  • UnnameD
    #41
    Eddig sem a gyémánt volt a 'világ legkeményebb anyaga', pontosabban a természetes anyagok közül volt a legkeményebb.
  • chuckyX
    #40
    MI a neve a cuccnak?
  • Ulrich von
    #39
    "A kompozit anyag ellenállását a hajlító erőre - az úgynevezett Young modulusra - a lézerfény változásait nyomon követő fényérzékelő rögzítette." Ez a mondat megfelelteti a Young-modulust az erőnek? Ez fáj.
  • babajaga
    #38
    Professzor Úr! Feltaláltam a savat ami mindent szétmar! És miben tartja maga szerencsétlen?
  • Molnibalage
    #37
    "látszólagos Young modulust"

    Na itt az a baj, hogy szerintem a cikkíró sem tudja, hogy miről van szó. Létezik ugyanis kopmlex rugalmassági modulus és ott jön be ez a fogalom emlékeim szerint. Két éve nem foglalkzotam semmit mechanikával...
  • Cleawer
    #36
    Lehet hogy nem értek hozzá,de ez a cikk kb ugy van fordítva h olyan zöld a piros hogy már sárga.A forrásnál van egy szövetszerkezeti kép és 1 oldal rizsa.oszt jóvan. semmiylen adat h hány Rockwel/Vickers jött ki eredményként (ha már keményebb),a Young-modulusra se láttam adatot...

    (Nekem azt mondták a tanárok h ha kifejlesztünk/találunk egy anyagot ami keményebb a gyénántnál,akkor pályázzuk meg a Nobel-dijjat,mert esélyes.)
  • Cleawer
    #35
    Lehet hogy nem értek hozzá,de ez a cikk kb ugy van fordítva h olyan zöld a piros hogy már sárga.A forrásnál van egy szövetszerkezeti kép és 1 oldal rizsa.oszt jóvan. semmiylen adat h hány Rockwel/Vickers jött ki eredményként (ha már keményebb),a Young-modulusra se láttam adatot...

    (Nekem azt mondták a tanárok h ha kifejlesztünk/találunk egy anyagot ami keményebb a gyénántnál,akkor pályázzuk meg a Nobel-dijjat,mert esélyes.)
  • Tetsuo
    #34
    Hhát ez a cikk elég gyenge..
  • ssdb
    #33
    mikre nem képes a tudomány...
  • wanek
    #32
    Ebben egyetértünk.
  • uniu
    #31
    Persze, csakhogy 1 nagy faszsag.
  • uniu
    #30
    Nyugalom, az eredeti cikk is pontosan igy fogalmaz. Jopar SG-s cikknel tapasztaltam mar, hogy az eredeti, -soxor bugyuta- angol nyelvu cikket forditjak le 1:1 ben. Talan ez a leghelyesebb kifejezes erre az anyagra: "This is very clever," says composite materials researcher Mark Spearing of Southampton University, UK. "They've come up with an interesting material."(az eredeti cikkben volt)
  • wanek
    #29
    A cikk címe nem különálló valami, hanem a cikk része.