153
  • dcyrax
    #73
    nem tudom mi ez a nagy huzavona, először jó a vista, aztán meg nem... tényleg úgy látszik kezd elbúlvárosodni az egész sg. Gondolkodjunk világosan ! Eddig is tudtuk mi lesz a vista, és teljesen nyilvánvaló hogy nem windows xp updateről van szó. Vagyis nem fog mindenki váltani rá azonnal. Nem vagyok kifejezetten microsoft fan, sok operációs rendszert használok csak kíváncsiságból, multimédiás pcre a windows a legjobb. Nem hiszem hogy ez lenne az utolsó windows hiszen a számítástechnika még mindíg robbánsszerűen fejlődik, és nem hiszem hogy patchelgetéssel fennt lehetne tartani a windows oprendszerek szavatosságát. Mellesleg mintha megfeletkeztünk volna a microsoft félbe hagyott projecteiről a winfs ről és sorolhatnám. Most mindenki úgy hözöng a windows vista kapcsán, mintha valami olyan oprendszert várt volna ami nem csak megfőzi a kávét, de ágyba is viszi. Igen persze hogy fel lehet törni persze hogy ez a verzió is lassab persze hogy ezen a verzión is képesek vagyunk vírusokat beszedni. És azt már mondanom sem kell hogy az én gépemben sem voodoo 1 található...
  • Soundmaker
    #72
    Nos ha a leírt titkosítási és DRM technológiákat bevezeti az MS akkor igen hamar teret fognak hódítani az alternatív rendszerek. Mire észba kap a regmondi, már számolhatja is fel magát mert ha ilyen irányban nyitnak vagy fejlesztenek tovább, akkor vállalati ügyfeleken kívül más nem lesz nekik. A független platform és szoftvergyártókat úgysem kényszeríthetik arra hogy csak az ő platformjukra fejlesszen. Az Internetnek sem ők fogják megmondani ki mehet fel és ki nem... Lesz visszaesés, de asszem ilyen úton az MS lassan de bizosan saját magára lapátolja majd a szart. Senki sem szereti ha lekorlátozzák...
    Lehet hogy nem lesz biztonságos alternatív rendszert használni, mert nagyobb a hacker támadás lehetősége, de inkább vállalok rendszer újratelepítést, minthogy egy olyan program fusson a gépemen, ami határokat szab mind a szórakozási formáim, mind a használt programjaimnak. Ez már egyéni szabadság korlátozás, amit nem hiszem hogy mindenki örömmel fogad.
  • NEXUS6
    #71
    "Ezt kell tennie, mert az átlag júzer nem tudja magát megvédeni."

    Talán ezért kéne egyszerű védelmi dolgokat a windózba rakni, hogy a júzer is megértse, nem pedig egy biztonságért felelős mesterséges intelligenciát. Eleve nem kellene a M$-nek olyanért felelősséget vállania, ami nem az ő felelőssége, ami meg az övé azt meg leszarja. (pl BG-nek ez a sapmmal kapcsolatos kijelentése vs. a windózok jogusultság kezelése.)
  • woker
    #70
    Hát nem tudom, én annó sokkal kisebb lassulást éreztem (és nem csak az asztalt bámultam, hanem filmet néztem, játszottam is egyszerűbb programokkal) amikor k6-2 500 MHZ-es procival és 256 MB SDRAM-mal szerelt gépemem lecseréltem a 2k-t egy xp-re mint most a 2,8-as cerkámra 512 MB DDR-el lazán feldobtam a Vistát (RC1) csak, hogy megnézhessem milyen is az (minimum grafikával futott csak, aero sehol).

    Ha megveszem végre az X2-őm akkor majd újra kipróbálom, de az eddigiek alapján nem fogok hanyattesni a sebességtől (az RC1 méginkább elvette a kedvem, hogy átálljak)...

    A pontozó rendszer meg semmit nem ér, egy nagy vicc az egész. Az még okés, hogy a cerkámat 3,8-ra lehúzta, de az 512 MB DDR miért ér csak alig többet mint 1 pont? A másik vicces dolog az volt, hogy az ősöreg 7200 rmp-es 40GB-os maxtorom amire feltelepítettem 5 pont felett kapott :D

    Minden esetre én kivárok (támogatás úgy is van az XP-hez még bőven és amúgy sem létfontosságú, hogy a legújabb csilli-villi 0 tartalmú sláger játékkal játszak, arról nem is beszélve, hogy odébb lesz az még amikor megengedhetek magamnak egy tényleg dx10 kompatibilis VGA-t), sokat kell még a Vistának fejlődnie (minimum annyit mint az XP-nek, de inkább többet).
  • turul16
    #69
    Nagy testvér kellemetlen mellékhatás :)
  • BiroAndras
    #68
    "Ezek szerint a vista megvédi magát, és a gépet még a saját felhasznlójától is?"

    Ezt kell tennie, mert az átlag júzer nem tudja magát megvédeni. Másrészt amit futtatsz, az mind a te jogosultságoddal megy, tehát ha te mindenhez hozzáférsz, akkor a vírusok is.
    Megint más dolog a DRM rendszer, ami az illegális használatot próbálja megelőzni. Ez esetben a korlátozás jogos, csak az a baj, hogy jelenleg kellemetlen mellékhatásai vannak.
  • GulaSoft
    #67
    Na megjött Bíró úr is és meg is védte a rusnyát.
  • ZoliJ
    #66
    ja amúgy offtopic, a chello 20/1 mbites csomagot vezet be és megszünik a korlát
  • turul16
    #65
    Ja bocs, trusted lejátszok is belethetik a vizjelet. A Vista licensed alapján meg visszakeresnek.
  • Cat 02 #64
    van rajta FF ? XD
  • turul16
    #63
    Tök furcsa, hogy a média kiskereskedőket pont a DRM veszélyezteti :)
  • turul16
    #62
    Akkor járj utánna digitális vízjelnek.
    Ha anonimousként egy boltba szerzed a cumót, akkor nem találnak meg.
    Ha internetről, ami ki fogja szorítani a hagyományos zeneboltokat, ahol vizjeles zenét kapsz, ami kis zajok után is felismerhető. Vagyis megtalálható a terjesztő.
  • mogyi925
    #61
    És ha én mondjuk szeretnék egy gyors hello world szintű programot összerántani, mert mondjuk gyorsan szükségem van valami piszlicsáré számításra, akkor nem tudom futtatni tesztelésre sem, mert nem támogatott? Ha ez a jövő, akkor nem bánom, hogy képbe kerültem más platformokkal is...
  • BiroAndras
    #60
    "Nem vicc, az XP számomra legkellemesebb "fejlesztése" az volt, hogy a feladatkezelő valószínűleg a legalacsonyabb prioritást kapta, mert egy komolyabb szoftverfagyinál várhatsz rá vagy 10 percet, mire reagál valamit, ha egyáltalán történik valami..."

    Az nem fagyás, hanem egy magas prioritású szál rosszalkodik, vagy valami driver (CD vagy háló szokott). De az is lehet, hogy nem a proci van leterhelve, hanem a vinyó.
  • BiroAndras
    #59
    "És egy tévedés: AZ OS-eknek a fejlődés során természetes, hogy több HW-t esznek... Az OS feladata a gép üzemeltetése, és felhasználói burok biztosítása a használathoz... Lehető legkisebb erőforrásigénnyel, leggyorsabban. A gép legfontosabb és legterhelőbb feladatának nem az OS futtatása kellene lennie..."

    Azt felejted el, hogy az igények változnak. Ha nem így lenne, akkor még DOS-t használnánk. Az is tudott mindent, amit egy OS-nek kell.
    Ma már elvárunk az OS-től egy halom plusz szolgáltatást, ami bizony erőforrásokat igényel. A linuxok gépigénye is nő, csak az az a különbség, hogy azt könnyebben vissza lehet butítani.
  • ZoliJ
    #58
    Vistában lesz egy-két érdekes dolog, amit az MS a linuxtól nyúlt, ha elterjednek hozzá a megfelelő gépek, akár még használható is lesz:)
    Amikor kijött az XP mindenki sírt, hogy nagy gépigény, meg felesleges szarok, stb., most meg majdnem mindenki azt használja (én nem, csak játszom rajta, amúgy ubuntu)
  • BiroAndras
    #57
    "256 -al is elmegy az XP csak használni nem lehet annyira belassul, XP nek 512Mb a szükséges (1Gb ajánlott)."

    128 megával is megy az XP. Persze nem túl gyors, de használható. Amikor kijött az XP, akkor 512 mega csak a legcsúcsabb játékgépekben volt.

    "Néhány játék már eleve követeli a 2Gb -ot XP alatt, vista alatt ez felkúszik 3-4Gb -ra."

    Ez butaság. A Vista 1-2 száz megával többet foglal, és kész. 2GB RAM mellett észre se veszed a különbséget.
  • Petko
    #56
    és az esetek többségében nem is beszerezhető *
  • Petko
    #55
    ja persze, és amiről ez a TPM szól biztonság név alatt, az meg olyan hoyg nem tudsz felrakni szintéjn egy virtualdub-ot hogy pl. filmet rippelj, egy softice-ot, hogy crackelj stb.
    Persze én ezekről tuti lemondanék, hogy még egy szaros amerikai sorozatot se tudjak mondjuk letorrentezni, amit lehet hogy mo.-on soha az életbe nem fognak mutatni, egy játékot megyvegyek ami itt 3x annyiba kerül normáljövedelmben, és 10x reáljövedelmben, és az esetek többségében beszerezhető... persze..
  • Petko
    #54
    ez ok, bár nem akarok paranoid marhaságokat írni, de a lényeg az lesz hogy bármid van le se tudod játszani, ugyanis nem tudsz olyan programot felrakni a gépedre amit ők nem akarnak. Tehát, tegyük fel én nem mediaplayerrel akarok zenét filmet hallgatni, mert az majd semmit se játszik le ami neki nem tetszik (csak újlenyomatos anyagokat, amihez nekem "jogom" van)... felrakok(nék) egy media player classicot, erre kijelenti a vista hogy az a program nem támogatott, használjam cask a jó öreg media playert... felraknék egy audacity-t, szintén kapom a barátságos "észheztérítést" hogy az a program nem támogatott
    felraknék egy bittornadot, vagy azareust, e-mulet, de valahogy az se lesz támogatott... felraknék egy openofficet-t, de az se, inkább használjam a jó öreg ms office-t... szóval a többit ki lehet találni...
  • floatr
    #53
    Szvsz ha ezt télleg komolyan vennék a ms-ék, akkor az oprencerük alatt vágnák a fát. Előbb utóbb -- ha ilyen kényszereket alkalmaznak -- a legszimplább lúzerek is megtalálnák az alternatívákat (melóra linuksz, játékra nintendó)
    Vicces lenne ha a kiadócégek így szétb.sznák a piacot
  • bakagaijin
    #52
    Bocs, rossz volt a hosszabbítós link, helyesen itt
  • bakagaijin
    #51
    Most hirdették meg, hogy az XP támogatását az otthoni felhasználók számára is, 2014-ig. Valószínű azért, mert már XP felfutása/elterjedése is lassabb volt, mint mondjuk a 95-nek. Számomra ez azt jelenti, hogy a Vistánál még ennél is lassabb elterjedéssel számolnak. (Az más kérdés, hogy mit mondanak.) Ehhez hozzájön, hogy kb. másfél-két éve szüntették meg a W2K támogatását (a legnépszerűbb munkahelyi OS, volt...), tehát sok cég még csak most tér(t) át XP-re...

    Egyébként a 800MB-nyi memdrivert nyilván nem a memóriában tárolja. De hogy mi a ***** lehet benne 800M azt nem tudom elképzelni. Hacsak nem telenyomták videókkal, hogy hogyan kell bekapcsolni az egyes készülékeket. Így már el tudom képzelni miért kell 1 DVD az installnak.

    Az ugyanis nem indok, hogy egy lemezen rajta van az összes változat. Ugyanis már az XP is ilyen volt, telepítés előtt egy gyors registry hack-el meg lehetett változtatni, hogy Home-ként vagy Pro-ként települjön ugyanaz a cd.
  • Inquisitor
    #50
    A The Inquireren van valami cik, hogy meg lehet törni a DRM részt a Vistában, de ha jól étem hivatásos ember jött rá, sz'al lesz javítva, de valószinüleg mások is meg tudják (újra) oldani majd. :)
  • strogg
    #49
    Mondom: Tiszta mátrix. Hülye aki nekiáll ezzel szenvedni.
  • kvp
    #48
    ""A driveres dolog... tényleg, mi a reteknek felmásolni több gigányi drivert? Nagyon nehéz lenne betenni a dvd-t, ha úgy HW-t raknak a géphez?""

    Az ibm mar a win3.1-et is teljes install-ban rakta fel. Volt egy drivers konyvtar windows alatt, ami a telepito floppy-kat tartalmazta. Igy haromszor annyi helyet foglalt, viszont soha nem kert be a gep egy install floppy-t sem uj hardver telepitesekor. Mondjuk ugyanebben 386-os gepben volt eloszor atx-es tap, hibernalas (rapid resume neven) es innen jon a ps/2-es csatlakozok neve is.

    "majd a sztereo kimeneten kijött hangot egy hangrögzítő sztereo bemenetére toljuk, oszt azt védjék le akármilyen drm meg anyámkínja teknikával! Új zeneként új azonosítót kap, nem lesz rajta kulcs oszt máris mehet a másoldába!! TELJESEN FELESLEGES dolgok!! Amit füllel meg lehet hallgatni azt el is lehet lopni! Ugyan ez vonatkozik a szemmel megnézhető anyagokra, videokimenten kimegy bemeneten bejön , repack, share!"

    Az analog kimenetek le lesznek tiltva hd tartalmak lejatszasa kozben. Tehat semmi nem fog kijonni az altalad leirt csatlakozokbol. Csak hdcp-s hdmi csatoloval felszerelt periferiakat engedelyez a vista. Igen, meg a hangfalat is titkositassal kell ellatni. Egy hardver feltorese eseten (mondjuk sikerul megblankolnod a hangfal belso csatlakozo kabelet) a microsoft visszavonhatja a hardver licenszet, amitol uj tartalom lejatszasakor a vilag osszes ilyen hardvere megszunik mukodni. A leirt tamadasi modszer elkerulesere van par megoldas, pl. a microsoft a gyartas soran fekete ragasztoval tolti fel a felhasznalo altal hozzaferheto es titkositatlan adatokat tartalmazo aramkorok dobozait. Ez valoszinuleg kotelezo lesz, nagyban megnehezitve az analog jelhez valo hozzaferest. Marad a microfon es a kezikamera, addig amig lehet kapni ilyen analog felszerelest.

    "Akkor valszeg mégsem érdemes eladni a régi hw-t, ami az ilyen megkötéseket még nem támogatja."

    Ezeken le lesz tiltva a lejatszas, tehat a vedett tartalmat nem fogjak tudni dekodolni. A dekodert pedig a vedelmi rendszerbe integraljak, tehat csak egyutt lehet megvenni oket. Csak politikai okokbol (cenzura megkerulesere) erdemes a regi hardvert megtartani, legalabbis amig felengedik a halora azonositochip nelkul.
  • strogg
    #47
    Ezek szerint a vista megvédi magát, és a gépet még a saját felhasznlójától is?
    Magyarán: nem t mondod meg a gépnek mit tehet, hanem ő mondja meg neked?
    Nesze neked mátrix.
  • BiroAndras
    #46
    "A driveres dolog... tényleg, mi a reteknek felmásolni több gigányi drivert? Nagyon nehéz lenne betenni a dvd-t, ha úgy HW-t raknak a géphez?"

    Gondolom nem emléxel már a 9x-es időkre. Akkor pontosan így működött a dolog, és nagyon szar volt. A júzerek többségének nincs meg az install CD. Vagy nem emléxik, hogy hova rakta, vagy sose volt neki (pl. ismerős felrakta saját CD-ről).
    Ha azt nézzük, hogy közel 20.000 driver van a Vistában, nem is sok az a hely.
    Egyébként csinálhatsz saját installert, amiből ki vannak takarítva a felesleges driverek.
  • mogyi925
    #45
    Akkor valszeg mégsem érdemes eladni a régi hw-t, ami az ilyen megkötéseket még nem támogatja. Mikor bejött a videokazettákon a másolásvédelem, akkor is a régi magnókat kellett használni másoláshoz (emlékeimben valami olyasmi dereng, hogy a védett film szalagján a tévé képernyőjének látható részén kívül elhelyeztek egy irreálisan fényes jelet, amit az új magnók másoláskor igyekeztek korrigálni, emiatt a kép háromnegyede sötét lett a másolaton).
  • mogyi925
    #44
    Jól értem, hogy lassan oda jutunk, hogy a gép először kér egy retinavizsgálatot, ujjlenyomatot, aztán webkamerával végigpásztázza a szobát, elemzi a képet, meggyőződik róla, hogy rajtam kívül nincs senki a szobában, és csak akkor engedi lejátszani a zenét vagy a filmet, ha pedig kísérletet teszek rá, hogy elindítsak egy bittorrent klienst, akkor kinyílik a laptop monitora, előjön egy nehéztüzérségi ágyú, és szitává lövi az agyamat?
  • GulaSoft
    #43
    majd a sztereo kimeneten kijött hangot egy hangrögzítő sztereo bemenetére toljuk, oszt azt védjék le akármilyen drm meg anyámkínja teknikával! Új zeneként új azonosítót kap, nem lesz rajta kulcs oszt máris mehet a másoldába!! TELJESEN FELESLEGES dolgok!! Amit füllel meg lehet hallgatni azt el is lehet lopni! Ugyan ez vonatkozik a szemmel megnézhető anyagokra, videokimenten kimegy bemeneten bejön , repack, share!
  • Atkamon
    #42
    Hát igen elég nagy a gép igény... Viszont nekem nagyon tetszik a grafika.
  • kvp
    #41
    "Ne feledjük, a gépünk biztonságáról a Microsoft és az United States Department of Defense gondoskodik, mi bajuk lehetne, ha Vistát használunk."

    Es sok ember mar magyarorszagon is ezt teszi, csak ok az xbox360-at hasznaljak. A konzol rendszere gyakorlatilag megegyezik a vista biztonsagi funkcioival. Az utolso kibujasi lehetoseg akkor fog elveszni, amikor az emberek elkezdenek TPM-es gepeket hasznalni. (sok uj gep mar ilyen, pl az apple, ibm/lenovo, hp es dell-ek, de mar nehany asus is, tovabba a lenovo mesterkulcsai pl. a kinai allamnal vannak) Innentol a kulcs tulajdonosa donti el hogy az ember mit tehet meg es mit nem a gepen.

    Egyebkent a vista-s es xbox-os kulcsok masolatat a department of homeland security kezeli. Az amerikai alkotmanyba utkozo lehallgatasok is az o hataskorukbe kerultek a patriota torveny ota. Az hogy valaki magyar es nem amerikai allampolgar nem jelenti azt, hogy az amerikai torvenyeket nem alkalmazzak rajta. Viszont a technologia lehetoseget rejt a cenzurara is. Barmi amit az ember leir egy 'trusted platform'-ot futtato gepen, az kesobb visszakovetheto hozza. A betiltott tartalom torolheto minden azt hordozo geprol es konnyen azonosithatoak azok a szemelyek akik lattak. (ez jo pl. politikai nezetek alapjan torteno valogatasra is)

    Aki pedig csaladi fotokat keszit egy drm-es fenykepezogeppel, az csak addig nezheti a kepeit amig fizeti az adott szolgaltatas elofizeteset vagy a szoftver/hardver licenszet. A szerzodes es igy a licenszkulcs lejarta utan az adatok elvesznek. Ez vonatkozik minden tpm-es rendszeren tarolt egyeb adatra is. Tehat az interneten megvasarolt es onnan letoltott zene is csak addig hallgathato amig van ervenyes elofizetese a felhasznalonak a zenebolttal. Online kapcsolat nelkul pl. nem masolhato egy jogvedett zene masik taroloba. Meglevo kapcsolat eseten a masolas csak akkor megengedett ha az uj tarolo is ugyanahoz az elofizeteshez tartozik. (tehat a szomednak nem lehet odaadni semmit)
  • woker
    #40
    Úgy, hogy nem a frissen feltelepített rendszerről készült snapshotot tölti vissza, hanem a teljesen beállított (driverek+egyéb programok) rendszert tolja vissza. Egyszer kell csak megcsinálni azután minden alkalommal lehet visszatölteni az image-et :)
  • NEXUS6
    #39
    "Ne feledjük, a gépünk biztonságáról a Microsoft és az United States Department of Defense gondoskodik, mi bajuk lehetne, ha Vistát használunk."

    LOL
  • Molnibalage
    #38
    Nem értem a hozzászólás második részét. A 2 óra az nem maga az XP, hanem minden szirszar újrarakás. Csak az SP2 telepíése 20 perc az alap XP kb.35 és még a formatálás és az elős indítás az kb. még 5.
    Mindezek után kell még egy rakás driver és fel kell raknom émg pár alaklmazást. Acrobat, Office, Tunerkártya progija és Flash ply, Java cuccok, joy drivere. Na így már megvan a két óra lazán.

    Hogy jön össze a tíz perc??? Csak a driverek eltartanak kb. 15 percig...
    Azért csinálom így, mert a trükközöses fércmegoldásoknak nem vagyok híve. Ezzel a módszerrel bizosan működik és nem kell szarakodni azzal, hogy működjön. Az ár a viszonylag sok idő..
  • kvp
    #37
    "A vistának úgyis kell net, miért nem szedi a drivert is a netről? Miért kell felmásolni? Mindjárt a legújabbat telepítheté netes telepítés esetében."

    Kepes lesz ra, csak meg kell varni, amig a driver-ek bekerulnek a microsoft hivatalos frissitesi rendszerebe.

    "Net nélkül el sem indul?"

    Elindul, csak aktivalni kell. Es idonkent ellenoriztetni a gepet a microsoft-al, hogy azota sem csinaltal semmi rosszat. Az uj 64 bites, tpm-es rendszer mar biztonsagos lesz, ott pont olyan kornyezetet kap a felhasznalo, mint xbox360-on. (viszont legalabb egyszeru lesz telepiteni, csak kifizeti az ember a programot es mar telepul is) A vista valodi rendszergazdai account-ja nem erheto el a felhasznalok szamara, csak a tavoli install program futhat alatta. Mar win2k-ban is volt ilyen rejtett felhasznalo, pl. az iisuser. Vista alatt most a valodi rendszergazda is ilyen lesz. Csak igy lehet garantalni, hogy a felhasznalo ne tudja feltorni a gep vedelmet. (a virusokat ez nem zavarja, viszont a virusok nem hasznalnak illegalis szoftvert es a microsoftnak sem okoznak karokat)
  • turul16
    #36
    Mit várhatunk a service packoktól?

    Hogy is fog kinézni majd a "javított" 64 bittes Vista?

    Nos a szoftver és Audió/Videó anyag gyártók megbízhatnak benne, talán ezt jelenti "Trusted Computing".

    VMX extensionak , és rengeteg titkosításnak (TPM) hála, szinte lehallgathatatlan lesz az adatok áramlása, ill. megfelelő kulcsok ismeretében a vinyórol való olvasása.

    Ez lehetővé teszi a fizetős tartalmak és programok újszerű terjesztését, legyen szó újságcikkekről, mesefilmekröl, vagy kedvenc előadóink legújabb számairól, vagy akkár TV műsorokról.

    Hogyan lehetséges mindez?
    Már bootoláskor, a BIOS segítségével meggyőzidk a rendszer, hogy "megbízható" -e, ezután a titkosított tárból,betöltődik DRM modul mintegy host operációs rendszer, aztán felhuzza a guest operációs rendszert, népszerűbb nevén Vistát.
    Vagy másik megoldás, kulcsot rendel az adott memória területekhez, hogy csak a "megbízható" programok férhessenek hozzá.

    Hogy véletlenül se kerülhessék meg illetéktelen programok, a védett anyagokhoz Sealed storaget használnak, amihez a program kulcsa is szükséges.
    A programnak, hogy létjogosultága legyen ilyesmit művelni, nem árt (kötelző), ha az MS -el konzultál és megszerzi az digitális aláírást hozzá. (Jó ha az MS is meggyőződik róla, hogy a program nem szivárogtat ki adatokat)
    A védett anyagok másolásához, "megbízható" programok szükségesek, amik teljes titokban (titkosítva, Nem biztos ,hogy nem szólnak haza) kommunikálnak egymással, és teszik sealed storagbol sealed stroragbe az értékes adatokat.

    A védett tartalmak másolására, olvashatóságára (pl. hányszor lehet) vonatkozó információról, a gyártó tájékoztatja az operációs rendszert.

    DRM nem fogja védeni az illegális anyagokat (pl. pedofil) terjesztőket, hiszen a terjesztett anyagból kiderül ki a készítője, nevezzük digitális vízjelnek az alkalmazott technikát.

    Nem lesz gondunk a programjaink frissítésével, hiszen ezt maguktól megteszik. Nem kell agódnunk, hogy hibás programot kapnánk, mert az MS. ezeket is ellenőrzi, ha védett tartalmakat kíván a program kezelni.

    Kevésbé kell agódnunk a kártevőktől, hiszen csak digitálisan aláírt programok futhatnak a rendszerben, így program írója megtalálható.

    Mielőtt bárki arra gondolna, hogy virtuális gépben megkerüliheti vagy megfejti az obfuscatoron áteresztett biztonsági rutinokat egy gonosztevő, jó ha tudja, hogy ez igazán "megbízható" platform ez ellen is véd. A felkészített hardverek, picit máskép reagálnak, ha nem olyan ütemben olvassák őket, mint ahogy az MS laborjában történt, ebből lehet következtetni, hogy valaki hallgatózik.

    Hogy szoftver fejlesztő cég és a PC-nk közötti komunikációról, harmadik személy ne hallgathassa le, ezt is le lehet titkosítani.

    Mindenki gondolja át, mit pakol olyan tárhelyre amihez egy adott program kulcsa kell ,hogy kezelhesse. A program licensének lejártakor kellemetlen meglepetés érheti.
    Komoly agályokat vet fel, mi van, ha egy gonosztevő még is be tud jutni, és saját programját (hitelesnek) elfogadtatni a rendszerrel. Azzal ne foglalkozzunk, hogy a védett tartalmakat kezelő programokhoz az MS hozzájárulása kell, ami nincs ingyen, ami persze az ingyenes programok végét is jelentheti.

    Ne feledjük, a gépünk biztonságáról a Microsoft és az United States Department of Defense gondoskodik, mi bajuk lehetne, ha Vistát használunk.

    http://tcpa.vajko.hu/tcpa-faq.html (Régen mi baja volt ezzel az EU -nak?)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Trusted_Computing
    http://index.hu/infojog/tcpa0301 Trusted Computing == Orwell 1984
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=50047 Cégek összefognak a Vista ellen.
    http://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.html Richard Stallman -tol.
    http://stats.distributed.net/projects.php?project_id=8
    http://www.microsoft.com/technet/archive/security/news/ngscb.mspx?mfr=true
  • Inquisitor
    #35
    Még mindíg nem értem a felháborodást gépigény ügyileg, senki se mondta, hogy azért készült, hogy 4-5 éves konfigokra tegyék őket. Másrsézt meg lehet nem Vista Ultimatet kell feltenni összes létező szolgáltatással, és akkor lehet nem nyeli be azonnal a 2GB rendszermemóriát?
  • Inquisitor
    #34
    "1,4 GHz-es Pentium M dohog 1G RAM mellett es kb masfel perc mire a c meghajtot felhozza..."
    Indexelés elött vagy után?????