153
  • dav1d
    #113
    máma 2 gépen teszteltük a vistát:
    pentium4 3000Mhz 512Mb geforceFx 5600 Aero felülettel tökéletes sebeség sőt mappákat gyorsabban nyitja mint az xp (igaz az 2éve van a gépemen xD) 1280x1024 felbontásban (több progi is simán futott rajt)

    pentium celeron 2800ghz 512Mb Intel grafikus kártya Aero felület nuku 1024x768 megfelelő sebeség képeknél 1-2x beszagat de semmi egetverű akadozás v valami

    nos valaki még énekel még itt nagy gépigényről???
  • Mike at home
    #112
    nem a pénz számít
    hanem az, hogy a legalás többet ad mint a warez
  • Mike at home
    #111
    kit érdekel a kernel? szerinted az átlagusert érdekli az oprendszer működési elve, felépítése? nem
    ő csak használni akarja a pc-t, gyakorlati előnyökre kiváncsi nem a technikai ujításokra
  • Mike at home
    #110
    véhre valaki felhozta ezt a nagyon is fontos dolgot
  • Darth Sith
    #109
    "Egyelőre nehéz őszintén ajánlani a beszerzést, hiszen a Vista nem sok valódi újdonságot kínál"
    jah, végülis csak az egész kernelt írták újra az alapoktól. Utána kéne olvasni, hogy miket is tartalmaz a Vista, bár tény, egy átlaguser szemében tényleg nem sokat vesz észre belőle, de ez nem azt jelenti hogy nincs.
  • Mike at home
    #108
    tetszik a cikk
    pontosan arról ir, ami bennem is felmerült: minek ez nekem? miért jó ez nekem?
  • turul16
    #107
    MAC élet érzés nem tudtad :)
  • turul16
    #106
    Á alig költöttek többet egy milliárd dollárnál markiteingre. 200 000 000 000+ HUF.
    Talán még a fejlesztést is olcsóbban megúszták.
  • turul16
    #105
    DRM -es anyagokba lesz beépítve az ára.
    A másik felét a média ipar fizeti :)
    Milyen rendesek, olcsó viszta nagy testvérrel :)
  • smaszi
    #104
    Hát engem nem győzött meg a Vista.. Szó szerint csak lassított a gépen... Sok a csicsás plusz kiegészítő megoldás, és persze mint minden új op-rendszernél kevés a szoftveres támogatás...de majd idővel... Addíg is maradok a 64 bites Xp-mnél, az tökéletesen visz most mindent..:) De ha valaki fogékony a hirtelen váltásokra, ne habozzon, nem fog csalódni (grafikailag biztos nem:)
  • tuxika
    #103
    Vista Business 28210 +afa
    Vista Home Basic 17680 +afa
    Vista Home Premium 22210 +afa
    Vista Home Ultimate 37790 +afa

    Office 2007 Basic 36950+afa
    Office 2007 Pro 60530+afa
    Office 2007 SBE 48420 + afa
  • Bith
    #102
    Bocs, erre volt reagálás az előbbi hozzászólásom: #59
    (itt már ott van jobbra lent)
  • Bith
    #101
    "Ha nem így lenne, akkor még DOS-t használnánk. Az is tudott mindent, amit egy OS-nek kell."
    Te vagy nem tanultál soha informatikát, vagy nagyon rosszul. Esetleg nem tanították, hogy mi az OS feladata. A DOS-t csak hatalmas jóindulattal hívták OS-nek, igaziból a tizedét se tudta tán, mint ami egy OS feladata. Nézz csak utána mi a feladata egy OS-nek.
  • mrlujoak
    #100
    Nagyon kíváncsi leszek a tényleges felhasználók véleményére, akik azok lesznek, akik nem tesztelni és kipróbálni, hanem használni szeretnék a Vistát. Nem csak profi és kezdő userekre gondolok itt, hanem a tényleges átlagra.
    Azokra, akik tudják mi fán terem a Windows, kiadnak - mert ki tudnak adni - érte ennyi pénzt, és megróbálják azt használni.
    Megosztják ők a véleményeket, mit is művel egy Xp után a Vista a gépükkel, illetve mit tudnak majd ők maguk kihozni belőle.
    Az is kiederül majd, megéri-e olyan hamar lecserléni Xp-nket.
    Anno az Xp "megszületésekor" nem volt ekkora HW-igény különbség, míg ennél van.
    Akkor az átállás viszonylag rövid időt vett igénybe, itt szerintem többet fog felemészteni.
    Bár magamra leszek még kíváncsi - nyilván a megszületett vélemények fegyelembevételével - mikor fogok áldozni a Vista-ra.
    Személyszerint az Office érdekel, azzal szívesen töltenék pár órát...

    mrlujoak
  • TH448
    #99
    Na jó, ezekből nagyon kezd elegem lenni...
    OSX stabil, de miért kell agyonisteníteni? Annyira bolondbiztosra egyszerűsített, hogy az már külön fogalmat érdemelne. Nekem személy szerint vista kinézete is jobban tetszik.
    Meg ms-nek nem volt stabil alapja, ezért kellett mindent újraírni. LOL. Főként a fejlődés miatt kellett. Meg apple nem írja át. Megint LOL. Meg apple bugmentes. LOL. Bugmentes progi NINCS!
    És egyenlőre mac-ek használata a legjobb tudomásom szerint pár százalék körül van, szóval a globális piacból nem sokat szakít. Majd ha elér egy bizonyos szintet, amikortól nem csak egy beszállítója lesz, meg amikor ott fognak lobbizni a gyártók, hogy ők is akarnak gyártani, és hirtelen megugrik a 3rd party driverek száma, meg a kétesebb forrásból származó progiké, na majd akkor meglátjuk, mi lesz. XP is elég stabil volt megfelelő géppel. De addig is mindenki nyugodtan istenítheti elvakultan a gépét, csak kérem, ne a fórumban...
  • irkab1rka
    #98
    Marketingben és bullshitben ismét szarrá verte az MS a linuxot.

    Way ahead of u :)
  • woker
    #97
    Akkor se tűntek volna fel jobb színben. Ennek a rendszernek a legelső ütemterv szerint már rég készen kellene lennie (ez azért elég nagy presztízsveszteség amit a fejlesztés nyújtásával nem, hogy megállítani nem tudták volna, hanem egyenesen tovább rontották volna). Azoknál a usereknél akik nem csak ki- vagy betudják kapcsolni a gépet további rossz pont a rengeteg kihagyott feature, az összes közül talán a legfontosabb/legérdekesebb a WinFS lett volna.

    Az OS X-nek azért van 1-2 előnye. Pl egy jól bevált alapra épít (unix) és nem milliónyi hardverrel kell számolni az esetében hanem alig pár verzióval amire sokkal könnyebb optimalizálni a cuccot, hogy gyorsabb legyen. A félreértést elkerülendőan, nem az OS X érdemeit akarom kisebbíteni, de azért nem árt ha pár dologgal mindenki tisztában lenne. Mint PC-st engem is érdekelne egy apple gép, mert kíváncsi vagyok rá, csak hát keretem nincs rá (a közelben meg senki nem tart ilyet) :D
  • Su0my
    #96
    kegyetlen nagy ez a tornászos kép:)
  • Su0my
    #95
    Én nagyon nem szeretem a Microsoftot. Ezt előrebocsátom. De nekem tetszik a Vista. Külsőre. Mint a sok gépet használni nem tudó suttyónak. Szerintem ha megvárjuk a 8-10 hónapot, elég jó alternatíva lesz, a legroszabb a mostani rendszerben, hogy a védelmet még csiszolni kell-> a gépigény azért nem érdekel, mert azt is úgyis fogják csiszolni, de a védelem az a legfontosabb. Az is tetszene, hogy ez lenne az utsó Windows, ezek a modulokkal történő frissítések elég logikusak és sokkal felhasználóbarátabb megoldásnak tartom, mint egy saját magadra nem szabható rendszert.

    Viszont UNDORÍTÓ az, hogy egy gyermekbetegségekkel küzdő, nem biztonságos, lassú, FOS oprendszert van képük 50k HUF-ért árulni és még verni is mellé a mellüket. Gratula Microsoft. Megint sikerült egy keserű mellékízt tenni az amúgy egész jó elgondolásba... Pedig, ha egy jó fél évet vártak volna a kiadással, sokkal jobb színben tűntették volna fel magukat is, meg a rendszerüket is... :/

    UI: remélem Apple megoldja majd a Vista támogatást a MacBook Pro-kra :D
  • Max Damage
    #94
    Ott még nem tartanak, ahhoz még 1-2 év kell nekik :) Amig a biztonsági rések, a vicces megoldások, a lassú bootolás és hosszú indexelések és főleg ez a nagy kalózellenesség és adatküldözgetések uralják a Vistát, addig még messze járnak az OSX-től... S a Leopard megjelenése után ez a táv tovább növekszik majd, akármilyen optimista is az MS...
  • zzebi
    #93
    Az OS X update-eket nem lehet a Windows update-ekkel osszaehasonlitani. Azok sokkal inkabb olyanok, mint egy-egy uj linux disztribucio verzio.

    Az alapveto kulonbseg az, hogy a Microsoftnak eddig nem volt megbizhato OS platformja, amire epithetett volna, igy minden alkalommal teljesen ujra kellett irnia az oprendszert. Ez tortent a Win16-nal, a Win95-nel, az NT-nel es most a Vistanal.
    Ez csak azt bizonyitja, hogy vagy a MS maga sem tudja, hogy mit akar, vagy nem tud 5 evre elore tervezni, vagy keptelenek jol programozni.

    Csak azert, mert a MS bena es mindig ujrairja az oprendszeret ne varjuk el a tobbi OS fejlesztotol is, hogy ugyanezt csinalja.

    Amugy mar a MS is eszrevette, hogy ez igy nem megy tovabb. Bejelentettek, hogy a Vista az utolso nagy operacios rendszer projektjuk. Ugy tunik biztosak benne, hogy ez az architektura kisebb update-ekkel evtizedekig mukodokepes maradhat.

    En speciel sokkal jobbnak tartom az Apple megoldasat, hogy ok gyakorlatilag csak uj funkciokat adnak az OS X-hez az egyes frissitesek soran.

    Ha megnezzuk, a Microsoft is ugyanezt teszi, csak sokkal benabban, mert ok mindig ujrairjak az egeszet. A Vistaval mar kb ott tartanak, mint az OS X. Bravo!
  • turul16
    #92
    Apple-nél még nem tudom, hogy hova soroljam.
    iTunes az övé.

    Mivel nincs a tröszt ellenzői között így megállapodásra lehet gyanakodni, vagy úgy gondolja jól szerzőzödott a partnereivel, és kiszorítja az MS-t :)
  • turul16
    #91
    http://hup.hu/node/34318
    "Teljes Mac OS X fut az iPhone-on" "500 MB-os méretben"
  • InfectedMann
    #90
    Az említett TPM rendszer miatt a Vista nem nagyon lesz népszerű. Sajnos többen használnak illegális dolgokat mint legalálist.
    Bár biztos lesznek olyan ügyes emberkék akik feltörik a Vista -t és pl. ezt a TPM rendszert "hatástalanítják" amíg nem lesz egy a warez társadalom körében is elfogadott Vista ami nem jelzi a mikrofosnak, hogy épp mikor megyünk szarni addig nem lesz valami népszerű rendszer. Az én oprendszerem ne jelezze a májkrofosnak, hogy mire használom a gépemet. Lófaszt a seggükbe. Akkor inkább áttérek MAC -re vagy megtanulom a Linuxot és használom valami Windows Emuláló programmal.
    Ez így tényleg nem jó, hogy elakarják lehetetleníteni a illegális tartalmak elérését. Ezzel semmit nem érnek el. Ettől inkább mindenki visszakozni fog a Vista -tól.
    A gépigényről annyit, hogy ez van. A helyfogálásról meg annyit, hogy ez az egyik ok amiért biztos nem fogom feltenni a Vista -t. 15 giga egy oprednszer? Nevetséges. Olyan drivereket rak fel amikre nincs is szükségem. Miért nem tárolja az összeset a DVD -n és ha kell valami akkor kéri, hogy tegyem be és akkor feltelepíti? Bár úgylátszi a májkrofosnál ez a fajta gondolkodás hiányzik.
    Sok port fog még kavarni a Vista az egyszer biztos.
  • Commandante
    #89
    NY-Európával ne példálózz pls! Itt még fösvényebbek az emberek, mint Magyarországon. A német netforgalom több mint 50%-ét a torrent teszi ki, és ugyanúgy mindenkinek van kamu diákja is...
  • TH448
    #88
    Az iPhone egy teljesen zárt platform, azért. :P Egyébként meg annyi köze van annak az osx-nek az asztalihoz, mint a winxp-nek a mobile win 2003-hoz, szóval csak a marketing...
  • NEXUS6
    #87
    Ez jól hangzik, csak az embereket marha nehéz rávenni, hogy olyan dologért fizessenek, amiért nem kapnak semmit cserébe. Mert ugye végül is nem az M$ meg a többi nagy cég fizeti ki ezeket a biztonsági technikákat, hanem a vásárló.

    Az internet forgalmának 90%-át teszik ki a ma még illegálisnak minősülő/nem fizetős tartalmaknak a továbbítása, P2P, warez, miegymás.

    Úgy tűnik a nagyágyúk nem úgy akarják átcsábítani az embereket a "jó oldalra", hogy a legális tartalmak értékesebbek, megbízhatóbbak stb. Hanem megpróbálják lehetetlenné tenni a ma még illegálisnak minősülő tartalom elérését.

    Szerintem ez nem jó, nem járható út.

    Az emberek nem akkor fizetnek valamiért -amiböl a legális talán kicsit jobb is-
    amikor már törvényileg lehetetlen a warez megszerzésére, hanem amikor lesz pénzük arra, hogy az oridzsit megvegyék. (Lásd pl Amcsi, japán vagy Ny-Európa.)
    Ezeket a védelmeket emberek készítették X nagyságú pénz befektetésével, a feltörése X/100 időbe és pénzbe fog kerülni, a sokévi tapasztalat szerint!;)
  • turul16
    #86
    Sokan nem értették, hogy Apple iPhone -ra, miért csak az Apple tud progit rakni, amikor OSX van rajta, valószinüleg ezért.
  • asysoft
    #85
    Úgy tudom nagyobb verzió ugrásért fizetni kell.
  • TH448
    #84
    Nem a legjobb hely a kérdésnek, de: valaki meg tudná nekem mondani, hogy ha veszek egy apple gépet, ahoz kapok legújabb osx-et, de meddig tudom online frissíteni ingyen? Következő nagyobb csomagig (pl. 10.5), vagy esetleg tovább?
  • Magnificat
    #83
    valóban nem azt jelenti, hogy alfa, de azért mondtam, mert hihetetlen instabil volt, és ahhoz képest az RC2 és a final sokkal biztosabb (pl RC1-es effektus volt a bemutatón: 1,2 giga ramot használt a gép, mikor összesen vagy 4-5 ablak volt nyitva (XAML szerkesztő, böngésző, meg két-három windowsos), mutatta a rendszernaplózást, tele volt kritikus hibajelzésekkel, többször is behalt, hibaüzeneteket dobált, lassú volt (a gép Core 2 Duo-s hightech noti volt 2G rammal), egy szerkeztési feladatnál nem talált valamit a fickó, 15 percet szenvedett, erre kiderült, hogy a projektor miatt 1024-re vette vissza az 1400x1050-es felbontást, és kintmaradt (!!!) az üres térben az ablak... ilyen hibák miatt mondtam, hogy az RC1 inkább alfa (de tudom, hogy nem az :) )
  • woker
    #82
    Hát nem tudom hogy vagy vele, de a release candidate (RC) nem azt jelenti, hogy alfa :) (bár mondjuk az más kérdés, hogy windows-ról van szó :D ) hanem, (más gyártók esetén) hogy már majdnem kiadásra kész verzió. Ahogy én láttam más gyártóknál (tök mindegy, hogy OS vagy más) ez úgy szokott lenni, hogy RC1, RC2 azután már jön a végleges.
    Az alfa verziók (illetve annak is csak nehezen mondható) azok voltak amelyek már évek óta közkézen forogtak a warezolók berkein belül.
  • kvp
    #81
    "Kb 250 millió PC-t adnak el minden évben, kinek van rá kapacitása mindegyiket végigböngészni, hogy mi van rajta, mikor ráadásul legalább a felük warezos winnel + progikkal működik."

    Ha egy pc-ben van TPM, akkor magatol be fog jelentkezni es kozli ki es mire hasznalja. Ha minden hardver keszitot ra tudnak venni, hogy tamogassa technolgiat, akkor nem is lehet mas gepet kapni, tehat egy par ev utan, mikor az utolso regi gep is kikopik, mar csak ilyen 'megbizhato' rendszerek lesznek a vilagon. A rendszer feladata a felhasznalok ellenorzese. Ezt a folyamatot elo lehet segiteni olyan modon, hogy csak a legalis rendszeren lehessen jatszani, filmeket nezni, szoveget szerkeszteni es internetezni. Egy-egy halozat uzemeltetoje akar elo is irhatja hogy csak megbizhato geppel lehet a rendszerehez csatlakozni. Innentol minden gep tartalmaz egy ellenorzo rendszert a felhasznalo megfigyelesere. Ez a tpm, drm, wga, ocp, hdcp stb. rendszerek celja. Alapfeladatuk a felhasznalo meggatolasa a gep keszitoje altal nem engedelyezett tevekenysegekben (drm, ocp) es minden gyanus tevekenyseg jelentese (wga), tovabba probalkozasi kiserlet eseten a hardver tonkretetele (lasd: tpm, hdcp key revocation).
  • kvp
    #80
    "OSX rulz... Eleve MAC rulz... még nem hajtottam soha olyan jó gépet, mint az volt (pedig nem volt igazán kemény: eMac: 1,25GHz-s G4, 256 ram...)"

    A nintendo wii-t neked talaltak ki. Abban meg ilyen rendszer van. Sajnos az uj apple gepek csak sima x86-os pc-k, a legujabb technologiakkal telepakolva. (az apple volt az elso pc gyarto ceg aki TPM chipet es efi bios-t hasznalt) Sajnos csak az elso x86-os apple gepek voltak hibas 1.1-es tpm chip-pel szallitva, a maiak mar 'trusted'-ek (1.2). Ebbol a szempontbol a teljesen vista ready pc-k jelenleg az x86-os mac-ek korebol kerulnek ki. (mar a hd lejatszas is megy rajtuk) Ez szomoru, az apple azert regen nem volt ennyire szemet a felhasznaloival. A pc-s vilag tobbi gyartoja pedig nem tehet mast csak koveti a microsoft es az intel ajanlasat.

    "Nem hiszem hogy ez lenne az utolsó windows hiszen a számítástechnika még mindíg robbánsszerűen fejlődik,"

    Az apple sokkal ugyesebb. Ok minden nagyobb service pack-et uj os verziokent adnak el. A microsoft eddig csak a winnt5.0-rol a winnt5.1-re atteresnel tudta ezt megjatszani. (win2k es winxp) A winnt5.0 ota az elso nagy lepes a winnt6.0 lesz. (mas neven vista, sp1-el winnt6.0.1)
  • NEXUS6
    #79
    Kb 250 millió PC-t adnak el minden évben, kinek van rá kapacitása mindegyiket végigböngészni, hogy mi van rajta, mikor ráadásul legalább a felük warezos winnel + progikkal működik.

    Ugyan az az adatfeldolgozási probléma, mint amikor a terroristákkat próbálják elkapni. A modern műholdakkal nem gond akár Oszamabinládent is lefényképezni! Csak éppen a műholddal begyűjtött és számítógépen tárolt és elemzett anyagon hol a francban van Oszama!

    Azt nem tudja senki.
  • Magnificat
    #78
    OSX rulz... Eleve MAC rulz... még nem hajtottam soha olyan jó gépet, mint az volt (pedig nem volt igazán kemény: eMac: 1,25GHz-s G4, 256 ram...)
  • Magnificat
    #77
    jó, ehhez hozzá kell tenni, hogy az RC1 az RC1... ALFA :D
    az egyetemen egy bemutatón is RC1-et mutatott a srác, be is halt vagy 4x... meg annyi gond volt vele...
  • Magnificat
    #76
    nem felejtettem el, de ha azt mondod, hogy az 500 mega ramigény meg a 15 giga felpakolt cumó OS igény manapság...
    Mellesleg a driverCD-s megoldást én sem támogatnám, hisz így is mire eljut egy felhasználóhoz egy kari, benne a driverrel, már rég elavult (2004-5ös drivereim vannak a CD-n), emiatt jogos a netes elérhetőség... Ezzel viszont nem kellene 15g-t feltennie... Akkoriban ugye ritkább volt a net, lassabb is volt, nem lehetett megoldani biztosra, hogy netről szedjen drivert... de manapság? (persze ma sincs mindenkinek nete, de az valszeg vista-t sem venne magának)
  • turul16
    #75
    Ezek szerint még nem láttál OSX -et :)
    Arrúl nem is beszélve, hogy multimédiás képességek hílyán a linux sincs.
  • turul16
    #74
    Gondolom olvastál az MS trösztröl ?

    Gondold el, hogy mindaddig elfelejtik teljes védelmet felhúzni, ill. vizjel alpján elítélni a másolókat míg nem terjed el 51%-ban, és nem sikerül a hagyományos kis média boltokat kiszorítani (10% alá vinni), az új DRM -es zenevásrlási bizniszükkel. (Látszat kedvéért mondjuk két MS barát cég is lesz, vagy az Almával haverkodik)

    Szerinted ~3 év múlva hányan fognak zenét venni a neten? És hányan kis-kereskedőknél?