81
  • dez
    #41
    Nincs itt semmi rosszindulat, ő büszkélkedik újra és újra a jó keresetével, meg az újabbnál újabb szerzeményeivel (x2, 8800GTX, stb.).
  • psishock
    #40
    Lee56:
    "játékok legtöbbjének hótmind1, hogy core2 vagy a64 van alatta" ...?! guess again mate.

    "filmet nézni mind2-n lehet" ilyen procikat azért vesz valaki, mert "keményebb dolgokra" kell neki, a P2 bőven elég a filmnézésre (szûrések/effektek nélkül persze). Nem értem, miért jössz most ezzel. Az nem esett le, hogy az ember munkára (is) használ(6)ja a gépet?

    dez:
    dőlik felőled a rossz indulat XD (és a fanatikusság) :D Tegyük fel, Andrásnak szüksége van a teljesítményre, és jó árért meg tud szabadulni az előző vasától, és szintén jó árért meg tudja szerezni az újat akkor miért ne tenné? Nyilván, hogy felnőtt munkás ember, és keresete van amiből tud gazdálkodni. Ha vakakinek valamelyik feltétel nincs meg attól még nem kéne fújni mindenki másra.
  • dez
    #39
    Túl sok pénze van, és nem tud vele mit kezdeni. :D
    De majd megbánja, ha itt lesznek a K8L-es procik...
    (Bár lehet, hogy külön örülni fog, hogy megint megszabadulhat az addig halomba gyűlő zsozsójától, ki tudja.)
  • lee56
    #38
    Azt az egy dolgot tudom megérteni, amikor valaki elavult konfigját (akár intel, akár amd), ujítaná mostanában, és core2 duo-t vesz. De pl. egy x2-s procit miért kell lecserélni, miért éri+ ennyit ráfizetni (adott esetben alaplap, proci ugyebár, és még memóriát is venni) . Mer oké hogy gyorsabb a conroe, de a real life teljesitménykülönbségnél érdekes módon engem nem nagyon zavar, hogy gyorsabban csomagol ki/be, filmet nézni mind2-n lehet, játékok legtöbbjének hótmind1, hogy core2 vagy a64 van alatta (vagy ha van is különbség, vagy qrvajó videokártya is kell hozzá, vagy túlbutított grafikánál jöhet elő), max aki éjjel-nappal videot digitalizál/kódol, ott talán nem mind1 hogy meddig tart a dolog, de amugy...
  • [Jakuza]
    #37
    Erre ne vegyel merget azert :)

    Felmeres szerint nezd:

    Milyen hardvert használnak a PC-s játékosok?

    1. AMD 2.0 Ghz to 2.29 Ghz 199,584db
    2. AMD 1.7 Ghz to 1.99 Ghz 106,977db
    3. Intel 2.7 Ghz to 2.99 Ghz 106,610db
  • BiroAndras
    #36
    Ez az érvelés cask akkor érvényes, ha a már meglevő AMD konfigodat akarod fejelszteni (és bele is megy az új proci). Ez a vásárlók kis százaléka. Eleve legalább felének Intel procis gépe van, és a maradék nagy részének meg olyan régi a gépe, hogy nem megy bele az új proci.
  • [Jakuza]
    #35
    Nos pont ezzel jartam akkor jobban, mert mukodod 939es konfiguraciom volt mint sokaknak.
    Igy mindenkeppen az AMD erte meg jobban.
    Mindossze procit kellett vennem elozo ev szeptembereben.

    Masikhoz kellene lap, proci plusz alaplap.

    Nezzuk mennyi volt az ara ezeknek a cuccoknak, amikor 25k rafizetessel megvettem a ket magos procit.

    Jobb lap min 50k, 6300as proci ~60k, 1GB 800as memoria 40k.
    Hulyenek is megerte volna lecserelni a gepet.
    Itt van a kutya elasva, nem ott ahol felrebeszelsz. :D
  • psishock
    #34
    dez (meg az előző is):
    ez a másik oldalra is igaz, ott is direkt túlhúzottak a "flagship" példányok. :) De azoknak mindíg (átlag) emberfeletti áruk is van.
    Jakuza:
    Hát pont itt van a kutya elásva, hogy AZONOS keretből melyik húz többet ki. Semmiféleképp nem a "ha ennyit meg ennyit ráfizetnék" akkor "ennyit és ennyit gyorsulna" koncepcióról.
  • psishock
    #33
    persze hogy nem :), a kategória alsó példányait lehet mindíg a legjobban húzni természetesen.
  • [Jakuza]
    #32
    Ugye te a +20%-ert kiadsz plusz 60ezret
    Haat ehhez csak gratulalni tudok :D
  • dez
    #31
    Szerinted egy 2.93GHz-es Core2 Extreme X6800-ast 6-8GHz-re lehet húzni? Ugye ezt nem gondoltad komolyan. ;)
  • psishock
    #30
    Jakuza:
    "...Intel idiota...", "...elvakult Intel fanok..."
    ezek azért (és hozzáállásod is talán) eléggé fanboy-osan hangoztak ahhoz képest, hogy elméletileg nem is vagy az, u know.
  • psishock
    #29
    Jakuza:
    húúú, idedobtál most nekem egy overclockolt proci/memós tesztet, hogy hasonlítsak egy alap clock-út, vacak memóriával, everest-ben. Remélem nem kell elmondanom, hogy az alap Core2-t is majd 100-150% lehet huzatni különösebb erőfeszítések nélkül. (a memó is mehet az Intelnél ugyanúgy felfelé természetesen). De nekem különben sem a 3Dmark, vagy a hasonló pontozások számítanak, mivel nem ezeket nézegetem egész nap, hanem a "real life performance", azaz olyan dolgokban érdekel az erejük amiket naponta használok, 2D 3Dimage-rendelelés, film/zene enkódolások, játékok stb stb. Szerintem inkább beszél az a +20-30 néhány FPS bizonyos helyeken, mint az everest teszted, és ezt "csak" húzás nélkük produkálják, de mivel gyárilag eredetileg "lazítva" vannak, nagyon is húzhatóak felfelé.

    http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=469&model2=433&chart=166

    Lehet nézelődni, de ha a gyomrod nem viseli a tomshardware-t akkor google-ozhatsz is.
  • [Jakuza]
    #28
    Nem hinnem, hogy vedekeznek.Ez a valosag.
    Foleg azoknak a megjegyzeseknek a fenyeben, hogy amikor azt allitjak, hogy a 4 magos AMD gyorsabb lesz az Intel megoldasanl, egybol azzal takaroztok, hogy persze mert 9 honappal fiatalabb lesz a processzor.
    Hat akkor mit mondjunk ?
    Ja es a 64 bit ? A sima 32bites processzorok is gyorsabbak voltak az Intel idiota Netburstos technologiajanal.
    Aki takarozott valamivel az a elvakult Intel fanok voltak, hogy 1GHzel gyorsabb az Intel procik orajele.

    A masik en nem vedek semmit es senkit, ez a valosag.
    Marpedig ha a K8L gyorsabb lesz az Intel processzoranal siman azt fogom venni nem a Core 2-t.
    Ja es megvalamit. 25ezerbe kerult a proci csere mig a Core2-nel ez kerult volna jo 80ba, ha a hasznalt cuccaimat eladom.
    Vajon melyik erte volna meg jobban ?

  • psishock
    #27
    Jakuza: "Egy valamit elfelejtesz a Core 2 egy 3,5 eves procival versenyez. :D"
    érdekes, hogy valahogy csak mostanában védekeznek ezzel. Amikor az AMD kijött a "64bites" arhitektúrájával akkor senkit sem zavart, hogy az öregedő P4-ekkel hasonlítgatták őket. Merthogy az "Intel-ölő" volt és kész. Nem is tagadom, akkor az volt. De mi értelme is van ennek a "fanboy" szindrómának? A vásárlás előtt megnézek egy bizonyos terméket, és ha ugyanabban a keretben az egyik gyártónak az üdvöskéje sokkal jobbban produkál mint a többieké akkor azt fogom venni. így tettem anno az AMD-vel is, és most az Intellel. Az ég világon semmit nem fog számítani, hogy mennyire véded az egyiket vagy a másikat. (max a lelkednek lesz jobb)
  • [Jakuza]
    #26
    Egy valamit elfelejtesz a Core 2 egy 3,5 eves procival versenyez. :D
    Meg szerencse, hogy gyorsabb nala.
  • psishock
    #25
    fair enough
  • JTBM
    #24
    Szerintem készül már az AMD nagy dobása, de biztos, hogy nem ez lesz az...
  • Sanyix
    #23
    Hát az intel inkább több mint 3 évig nem csinált semmit. Kb a p4 megjelenése óta a core2-ig.
  • BiroAndras
    #22
    "Egyépként érdekel miért választottad most az AMD kétmagos megoldását?"

    Amikor vettem (kb. 1 éve) még nem lehetett Core2-t kapni, sőt tesztek se voltak róla. Ha tudtam volna, hogy ennyire jó lesz megvárom.
  • Gabesz amd64
    #21
    "mire kijön a k8l 65nmre kb kint a core2 45nmen. "

    LOL
  • Gabesz amd64
    #20
    Csak ne feledjétek h az Intel több mint 3 évig nem csinált úgymond "semmit"...AMD egész végig tartotta magát.hiába volt az Intelnél kb 1,5 éve a 65Nm-re váltás nem jelentett semmit csak lejebb vették a az Intel CPU-k kazánjának a hőmérsékletét.Teljesitményben nem ez a lényeg...
    Intel: minél nagyobb Mhz-ek annál gyorsabb. hát ezt az AMD már réges rég bebizonyította, h nem így van
    és 3 évbe telett míg az intel is rájött hehe

    na mindegy...
    Amd még messze nincs elásva.
  • dez
    #19
    Így pontosabb: 0.5-1 évvel. Még pontosabban: 2008 közepe táján. (Inteles 45nm meg lehet, hogy csak ez év végén jön.)
  • dez
    #18
    BTW, ha valaki még nem tudná, 2- és 1-magos proci is lesz K8L maggal.
  • dez
    #17
    Már tavaly novemberben kész voltak a protitípusok. Már a most lehozott teljesítmény-adatok is prezentálva voltak az AMD oldalán, de valahogy nem figyeltek oda az újságírók, úgy látszik, "szenzációsabb" volt a 4x4, ami azt megelőző nap debütált.
  • psishock
    #16
    BiroAndras: "Én lassan eladom, és veszek egy Core2-t."

    mindenképpen a core2 a legjobb választás jelenleg, ha 2magos rendszert akarsz. Szinte mindíg AMD konfigom volt, de most nyugodt lélekkel váltottam, és nem bántam meg. Azt is aláírom, hogy fantasztikusan jól lehet húzni az architektúra egyedeit. Talán eddig látott CPU-k közül a legjobban. "stock" hûtéssel is majd 50% lehet plussz-ba adni rá semmilyen + volt emeléssel, stabilan, elfogadható hőmérsékletek mellett. Ha egy picit szeretne adni az ember a hûtésre akkor 100-150% emelkedés sem gond, egy normálisabb léghûtéssel. Csak ajánlani tudom. Egyépként érdekel miért választottad most az AMD kétmagos megoldását?
  • fade2black
    #15
    méfurcsa ezvan piacon.

    Intel desktop 65nmre jó 1.5éve ált, AMD 2hónapja. 1.5év kb jeenelg a két gyártó közti különbség, mire kijön a k8l 65nmre kb kint a core2 45nmen.
  • kandeláber
    #14
    Mivel nincs újabb, muszáj a régivel összehasonlítani. Az AMD már lassan 2 hónapja szállítja 64 nm-es processzorait. Az AMD és az IBM már évek óta közösen fejleszti a gyártéstechnológiát, a jelenlegi ütemterv szerint egy évvel később lesz 45 nanos AMD, mint 45 nanos Intel.
  • Sanyix
    #13
    Kicsit az is furcsa, amikor a core2-t egy 4-5 éves konstrukcióval hasonlítgatják össze (a64), amitől az x2-se külömbözik annyira.
    Egyébként az amd aszem mostanában megy 65nm-re, most 90-en van, 90nm-el, és egy 4 éves konstrukcióval sem maradtak le nagyon, milesz ha kijön a k8l 65nm-en? Sőt valami egyezséget is kötött az amd az ibm-el, szal lehet hogy az a 65nm is gyorsan 45nm lesz.
  • BiroAndras
    #12
    "Lassan úgy is be akarok szerezni egy 2 magos AMD-t!"

    Én lassan eladom, és veszek egy Core2-t.
  • shabba
    #11
    Mire az AMD lemegy 45nm-re, addigra kész lesz az Intel native 4 coreos rendszere is, ami a core2 tovább javított változata lesz. És le merem fogadni hogy az Intel ugyanúgy el fogja játszani abból is a 2x4 coreos változtatot, ahogy tavaly ősszel is megtette a Core 2 Duo, Quaddal.
  • ttt ttt
    #10
    Bocsi nem tudtam, hogy nem szabad, de így már jobb :)
  • GABOR16
    #9
    Aztán az AMD is lemegy 45nm-re, és megint ugyan ott lesznek mint elötte, mikor kijött az első K8L...
  • NEXUS6
    #8
    Ez az csökkentsék csak az árat!

    Lassan úgy is be akarok szerezni egy 2 magos AMD-t!;)))
  • shabba
    #7
    Ez az akár 40% kicsit olyan mint most ADSL sávszél emelésnél az akár 8Mbps. ;) Meg az is furcsa hogy egy tavaly ősszel megjelent procihoz hasonlítják, amit 9 hónappal később valóban illene is lenyomni. Csak addigra már lesz 45nm-es Intel is és inkább az ellen kellene versenyezni. A 45nm-es szerver procinál meg vagy megemeli az órajelet az Intel(Core2-ben 65nm-es is voltak tartalékok) vagy a kisebb fogyasztás felé is terelheti a termék kínálatát.

    Az biztos hogy ezzel jobb lesz az AMD mint eddig volt, de nem hiszem hogy ezzel újra visszakerülnének oda ahol voltak.
  • fade2black
    #6
    egyébként meg úgylegyen fenének se hiányzik, hogy amd megbukjon
  • fade2black
    #5
    min gyuri hogyan?
  • GyuriX2572
    #4
    Azért valami benchmarkot nyomhattak volna .....
  • sopi
    #2
    Igazad van...Jöjjenek csak a négymagosak a kétmagosak meg had csökkenjenek csak :)
    Akkor jön el "a procivevés ideje" :))
  • grebber
    #1
    Már kurvára kiváncsi vagyok erre a 4 magosra.
    Jöhetnének már raklappal és akkor a kétmagosoknak mégtovább esik az áruk.