81
  • lee56
    #81
    Jah igy már más, de csak egy kicsit... :)

    PS: gondolom TFT-d van, vagy valami überfasza CRT, mer a képrissités igen "halálos" átlag monitorokon ilyen felbontásban (már amelik támogatja 1általán), de nyilván tudod :)
  • lee56
    #80
    Arma volt az 1ik amire énis gondoltam, 1etértek, GTA:SA ról már igen nehéz elkézelni, de igazából nemtudom, a második 2-ről meg nemnagyon hallottam... Bár ha a War Front - Turning Point-ra gondolsz, akkor azt is kétségbe vonnám. Bizonyitékod esetleg van valamilyen formában? (csak hogy visszatérjünk a Bíróság-ra)
  • dez
    #79
    "Ez régi (1 éves) X2, valószínűleg közel sem húzható annyira, mint a mostaniak."

    Szóval még csak ki sem próbáltad.....
    Mondom én, hogy túl sok pénzed van....
  • BiroAndras
    #78
    "namost ha jól értem neked nem mindegy, hogy pl. cod2-ben 683 fps-ed van, vagy 10-20 al több vagy kevesebb, procitől függően, erről van szó?"

    Én inkább 1600-ban csutkára húzott grafikával szeretek játszani, így messze nem olyan gyorsak a gamék, bőven jól jön még egy pár fps.
    Az olyan tesztekben, ahol 100+ fps-eket látsz nem közepes procikat használnak alap órajeleken.
  • BiroAndras
    #77
    "kiváncsi lennék, mik azok a gamék, amikben annyira komoly fps-növekedésre számítasz."

    Pl. Armed Assault, GTA:SA, War Front, Field Ops.
  • BiroAndras
    #76
    "Felbontásfüggő, csak közepes és az alatti felbontásokon."

    1600x1200-ban játszom. És még így is CPU limites sok játék.

    "Meg ne tuningold azt a 4200+-t, mert még kiderül, nincs is értelme váltanod..."

    Ez régi (1 éves) X2, valószínűleg közel sem húzható annyira, mint a mostaniak.
  • lee56
    #75
    Végülis, igy még érthetőbb lenne :)
  • dez
    #74
    (Ahol már néha "as low as" 60fps alá esik a dolog, full beállításokkal, AA+AF-fel. :) )
  • dez
    #73
    Csak nem azt gondoltad, hogy ne lenne neki egy 24"-es, 1920x1200-as, vagy nagyobb monitora is hozzá? :)

    Bocs Andras, de ezt nem lehetett kihagyni. :)
  • dez
    #72
    Tényleg, azt el is felejtettem írni a #68-as közepén, hogy "...közepes és az alatti felbontásokon, [u]de ott meg már nem számít, lévén 2-300 az fps." :)
  • lee56
    #71
    "Én használok, így nekem kell az erősebb proci is mellé."

    - Azért megértem a logikádat, csak abban nem vagyok biztos, hogy ez mennyire ésszerü lépés, és hogy valóban megéri-e majd neked, de ez a te döntésed, az égvilágon semmi közöm hozzá, szal itt be is fejeztem a kihallgatást, felmentelek a vádak alól, szabad ember vagy ismét :)
  • lee56
    #70
    Ja igen, ezt el is felejtettem leírni, most bepótolom.

    Ha csupán játékos szemmel nézzük a dolgokat, adott ugye egy fasza videokari(d) 8800GTX, namost ha jól értem neked nem mindegy, hogy pl. cod2-ben 683 fps-ed van, vagy 10-20 al több vagy kevesebb, procitől függően, erről van szó?
  • lee56
    #69
    "Mivel erősen CPU limitesek a gamék, komoly FPS növekedésre számolok."

    - Mint már mondtam, ez elég kevés játékra igaz, igy ahogy azt leirtad, kiváncsi lennék, mik azok a gamék, amikben annyira komoly fps-növekedésre számítasz.
  • dez
    #68
    "A Core2 sokkal gyorsabb, főleg tuningolva."

    Nem igaz, adott órajelen csak átlagosan 20% a különbség. De az igaz, hogy a C2D jobban húzható.

    "Mivel erősen CPU limitesek a gamék, komoly FPS növekedésre számolok."

    Felbontásfüggő, csak közepes és az alatti felbontásokon.

    "Én használok, így nekem kell az erősebb proci is mellé."

    Meg ne tuningold azt a 4200+-t, mert még kiderül, nincs is értelme váltanod... Persze ha a pénz nem számít (ezzel ezt sugallod), akkor mindegy.
  • dez
    #67
    Tényleg, igazad van, én is visszavonom, hogy a K8 elavult lenne. Sőt, jócskán a C2D előtt jár az integrált memóriavezérlőben (Intelnél ilyen másfél év múlva lesz csak) és a HyperTransport buszban. Csak adott órajelen valamivel lassabb, mint a Core2 és kevésbé tuningolható. Csak a K8L megjelenésekor lesz elavultnak mondható, ahhoz képest.
  • BiroAndras
    #66
    "mi benne az elavult konkrétan?"

    A Core2 sokkal gyorsabb, főleg tuningolva.

    "Ez meglehet, de azért nemhinném, hogy tul sok fps-t fogsz nyerni a cserén"

    Mivel erősen CPU limitesek a gamék, komoly FPS növekedésre számolok.

    "És azonkivül kétlem hogy sokan használnának 8800as videokarit"

    Én használok, így nekem kell az erősebb proci is mellé.
  • lee56
    #65
    *hogy hány %-a van tuningolva az eladott prociknak?

    finomitok rajta mielőtt kapok egy lehülyézést, szal hogy az emberek hány %-a veszi tudatosan ugy a prociját, hogy tuningolni fogja, na :)
  • lee56
    #64
    "Az X2 elavult..."

    - Eelavult?, mi benne az elavult konkrétan? Mindent tud amit egy core2, kivéve SSSE3-at (vagymi), csak valamivel lassabb adott órajelen, és jobban tuningolható a core2, de nem mindenki tuningol (erről jut eszembe, létezik olyan felmérés, vagy statisztika, hogy hány %-a van tuningolva az eladott prociknak?)

    "A 8800GTX mellé bőven kevés az X2 4200+, ami most van. Sok játék annyira proci limitált, hogy a grafikai beállításoknak szinte semmi hatása sincs a sebességre."

    - Ez meglehet, de azért nemhinném, hogy tul sok fps-t fogsz nyerni a cserén... , vagy ha néhány gaméban esetleg mégis sokat, akkor azok különleges játékok lehetnek :), és olyanból nincs és nem is lesz sok.
    És azonkivül kétlem hogy sokan használnának 8800as videokarit (még), és ebből kiindulva közép- és low-end grafikai szegmensben, már fokozottan igaz amit mondtam.
  • dez
    #63
    Nem irígykedek, de más nem dícsekszik ennyit. :)
    1 év? Szerintem jóval hamarabb.
  • dez
    #62
    Nem az X2 avult el, csak a K8.
    Egyébként no overclock? Na hát ez is pazarlás. :)
  • BiroAndras
    #61
    "Nincs itt semmi rosszindulat, ő büszkélkedik újra és újra a jó keresetével, meg az újabbnál újabb szerzeményeivel (x2, 8800GTX, stb.)."

    Nem büszkélkedem (na jó, egy kicsit :) ), csak leírom a tapasztalataimat, véleményemet, ha szóba kerülnek ilyen dolgok.
  • BiroAndras
    #60
    "Túl sok pénze van, és nem tud vele mit kezdeni."

    Ne irígykedj, annyira nincs sok, csak nem szórom el másra.


    "De majd megbánja, ha itt lesznek a K8L-es procik..."

    Mire azok elterjednek, megint letelik az 1 év. De szeritnem annyival nem lesznek jobbak a Core2-nél, hogy arról érdemes legyen váltani.
  • BiroAndras
    #59
    "Azt az egy dolgot tudom megérteni, amikor valaki elavult konfigját (akár intel, akár amd), ujítaná mostanában, és core2 duo-t vesz. De pl. egy x2-s procit miért kell lecserélni, miért éri+ ennyit ráfizetni (adott esetben alaplap, proci ugyebár, és még memóriát is venni)."

    Az X2 elavult. Az izlés, és pénz dolga, hogy ki milyen gyakran fejleszti a gépét. Nálam az 1 éves ciklus vált be, de volt már olyan, hogy 3 évig nem cseréltem procit, mert nem volt érdemes.

    "játékok legtöbbjének hótmind1, hogy core2 vagy a64 van alatta"

    A 8800GTX mellé bőven kevés az X2 4200+, ami most van. Sok játék annyira proci limitált, hogy a grafikai beállításoknak szinte semmi hatása sincs a sebességre.
  • lee56
    #58
    ""játékok legtöbbjének hótmind1, hogy core2 vagy a64 van alatta" ...?! guess again mate."

    - Talán a zárójeles részt nem olvastad , ugorj neki még1x

    ""filmet nézni mind2-n lehet" ilyen procikat azért vesz valaki, mert "keményebb dolgokra" kell neki, a P2 bőven elég a filmnézésre (szûrések/effektek nélkül persze). Nem értem, miért jössz most ezzel. Az nem esett le, hogy az ember munkára (is) használ(6)ja a gépet?"

    - Csupán megemlítettem, és kizártam még egy lehetőséget, nem értem mi a baj ezzel, és 1, nem tudom mire használja a gépét Biro Andris, te honnan tudod?, 2, ha erősen munkára használná is, ez miért is indokolja, azt hogy csak is a legjobb processzort kelljen megvenni? (jó azon az evidens dolgonon túl hogy valamivel rövidebb ideig tartana a munka)

    "Ha vakakinek valamelyik feltétel nincs meg attól még nem kéne fújni mindenki másra."

    - Ezzel 1et is értek, de félreértettél, nem fújtam rá, csupán kiváncsi voltam, ennyi.
  • [Jakuza]
    #57
    Jaj ne beszelj mar felre.
    Ki allitottta, hogy a Core 2 Duo lassabb ? Pont az ellenkezojet mondtam.

    Az allitasomat kell elolvasni nem felrebeszelni, ha legalabb olvasni tudnal, nem csak az elvakultsagod eroltetned.

    26# hozzaszolas.

    "Egy valamit elfelejtesz a Core 2 egy 3,5 eves procival versenyez. :D
    Meg szerencse, hogy gyorsabb nala."

    Szoval ezt azt hiszem benezted szep ocsem. :P

  • dez
    #56
    Vagyis nem H, mert az kicsit rázós lenne, hanem N. :D
  • dez
    #55
    Te is tudod, hogy ezek teljesen értelmetlen eredmények: épp csak egy bootolásig és egy CPU-Z futtatásig bírja a cucc, aztán fagyi, mert elpárolog a folyékony H, stb.
  • dez
    #54
    "erről a Cell-Cell über alles rigmusod jut eszembe.

    Kárhogy akiknek melóhelyen/otthon megvan a ps3 sdk ésmár sejtenek vmit azok nem így látják."

    1. Ez hogy a csudába jön a #39-eshez?
    2. Ebbe talán inkább ne szólj bele, mert láthatóan csak a felszínt ismered.
    3. Sosem mondtam, hogy über alles, az esetleg te képzelted oda.
    4. Rég tudja mindenki, aki kicsit is foglalkozott a Cellel, hogy miben jó, és miben nem annyira jó.
    5. Nem azok véleménye számít, akik épp csak elkezdtek vele ismerkedni, főleg nem, ha még ellenérdekeltek is.
    6. Talán nézd meg azok véleményét, akik évek óta dolgoznak vele.
    7. A Cell SDK szabadon elérhető az összes doksival együtt, cross-platform compilerrel és emulátorral.
  • dez
    #53
    "így igaz, de a HD-hoz a procin kívül még egy csomó más is elkell, ideértve a jó vidkarit kimenetellel, ami támogatja a szabványt, hddvd vagy blueray, esetleg óriás disk, ha (le)tölteni akarod a tartalmakat, de nem árt egy kultúrált kijelző is ami támogatja az adott felbontást, és élvezhető minőségben adja vissza. Egymondatban, aki a c2d ára miatt rinyál, annak bizony divx (esetleg dvd) filmeken jár az esze, nem hd tartalmakon."

    Ez egy nagy tévedés.
    1. Nem csak HD DVD-n és BrD-n lehet hozzájutni HD-s tartalmakhoz.
    2. 720p-s filmek h.264 és hasonló kódolással 1,5m alatti képernyőn való megtekintésre elfogadható minőségben ráférnek egy DVD5-re.
    3. Ugyanez 1080p-vel, 2m körüli képnél: DVD9, vagy 2 DVD5.
    4. Így nem kell hozzá HDCP.
    5. 720p-hez éppen elég egy 17"-es LCD (na nem 3m-ről nézve).
    6. Igazából 1080p-hez is elég általában a 17", mivel a 720p-s erősen szélesvásznú filmek eléggé keskenyek.
    7. De ma már nem ritkák a 20+"-es LCD-k sem.
    8. Sőt még a 32"-es LCD-TV-k sem, 720(+)p-s bontással
    9. Ez így elmegy egy A64-en, átlagos videokártyával.
    (720p=1280x720, illetve "szélesvásznúbban" kevesebb sor; 1080p=1920x1080, illetve "szélesvásznúbban" szintén kevesebb sor)

    "fejlesztő, gondolom nem sokat vacakolnak a fizetése körül, ha szükségük van az emberre, én végsősoron örülök, hogy valakinek van elfogadhatóbb keresete is. Erre felé sajnos nem igen jellemző. Az meg nem bûn, ha az emberünk szereti az új hardware-t, van aki kocsikat cserél évente, van aki csak elveri a városban a "havit", millió 1 módon szórakozhatunk, ha ő PC-s játékokkal teszi és élvezi, miért kellene jobban haragudnunk rá mint akármelyik másik embertársunkra?"

    Na ja, de pl. nem kellene vele egyfolytában kérkedni, mert az már nem szép dolog. (Én is kérkedhetnék, meg mások is, de nem tesszük.) De nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy annyi pénze talán neki sincs, hogy pazarolja.
  • fade2black
    #52
    extra hütéssel nem 4ghezt mennek hanem 5.5ghz környékén. nesze extra hütéssel

    Hapedig az árak a probléma ott a 4300 ami a legszutykabb 333as fsbt bíró alaplapban a legrosszabb 667es ddr2rammal is mennek 3ghzet alapfesz alatt a boxos hütőjükkel. Tessék egy magyar írás róla log
    Meg egy teszt
    e4300 vs

    Node a kérdésemre még nem válaszoltál... komolyan lassabb a C2D mint az AMD? Csakmert anno fix állításod volt amit tesztek prezentálásával se tudtam elhessegetni.
    Bár mostse fogom úgyérzem.
  • [Jakuza]
    #51
    Ki mondta hogy rosszabb ?
    K8L-hez lett hasonlitva, mivel nem egy 4 eves architekturaval kellene osszehasonlitani. A kep es a magyarazat mindossze arra utalt, hogy mi eri meg 20% sebesegtobblet csomo penz rafizetessel, mikor tuninngal kilehet hozni olyan eredmenyt, mint ami a en kepemen latszodik, vagy gep csere horror aron ?
    Csak egybol jott a felrebeszeles, hogy minden fan azzal takarozik, hogy mindeg ezzel jon mindenki, hogy regi proci vs uj proci.
    Talan nem igy van ?
    Majd lehet a K8L-el osszevetni melyik a jobb processzor.
  • [Jakuza]
    #50
    Persze folyekony nitrogennel.
    Megveszed meg pluszba hozza a 200K-s hutot is ? :) Meg hozzakalkulaltad akkor mennyi volt a 6600 es a 975X lap ? Csak a lap volt maga 80k a proci szinten :)
    Akkor meginkabb megeri a hulyenek :)

    Nem tudom olvastad e a leghuteses eredmenyeket.
    Mennek kb 3200-3400MHzen 70C fok kornyeken. Nezegesd kicsit:
    http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=114591
  • psishock
    #49
    fade2black
  • fade2black
    #48
    jah még mindig tartod azt a véleményed, hogy a C2D rosszabb mint az X2?

    Nemazért neked elhiszem, reális a véleméyned meg minden.....
  • fade2black
    #47
    Mindig érdekesek Jakuza az Intel idióta szövegeid.....

    alapot alaphoz, tunningoltat tunningolthoz.
    btw egy 3.9re felhuzott e4300on is pont ennyit megy.
  • Gabesz amd64
    #46
    nem arról van mostz szó mibe dugod bele...hanem h AMD
  • fade2black
    #45
    ezígy totall rossz. egy adat sincs, hogy hány % 939 és hány% am2. Gyanítani azt aztlehet a többség 939. Abba meg nemdugod bele a k8lt.
  • fade2black
    #44
    erről a Cell-Cell über alles rigmusod jut eszembe.

    Kárhogy akiknek melóhelyen/otthon megvan a ps3 sdk ésmár sejtenek vmit azok nem így látják.
  • psishock
    #43
    így igaz, de a HD-hoz a procin kívül még egy csomó más is elkell, ideértve a jó vidkarit kimenetellel, ami támogatja a szabványt, hddvd vagy blueray, esetleg óriás disk, ha (le)tölteni akarod a tartalmakat, de nem árt egy kultúrált kijelző is ami támogatja az adott felbontást, és élvezhető minőségben adja vissza. Egymondatban, aki a c2d ára miatt rinyál, annak bizony divx (esetleg dvd) filmeken jár az esze, nem hd tartalmakon.

    "ő büszkélkedik újra és újra a jó keresetével"
    fejlesztő, gondolom nem sokat vacakolnak a fizetése körül, ha szükségük van az emberre, én végsősoron örülök, hogy valakinek van elfogadhatóbb keresete is. Erre felé sajnos nem igen jellemző. Az meg nem bûn, ha az emberünk szereti az új hardware-t, van aki kocsikat cserél évente, van aki csak elveri a városban a "havit", millió 1 módon szórakozhatunk, ha ő PC-s játékokkal teszi és élvezi, miért kellene jobban haragudnunk rá mint akármelyik másik embertársunkra?
  • dez
    #42
    Egyébként HD-s filmezéshez rég kevés a P2.