361
  • dondore
    #201
    szurkeagysejt-allomanyod hianyossagai folytan nem latom ertelmet oktatasodnak.
    raus aus dem haus!
    :P
  • dondore
    #200
    persze te ku*va sokat forgattad a talmudot, illetve egyeb szent konyveket osszehasonlitas vegett es ez alapjan vonsz kovetkezteteseket.

    komolyan mondom beajulok mekkora ostirpakok mernek velemenyt mondani.
    a taigetosrol kis protekcioval repultel volna te is meg idejekoran.
  • BiroAndras
    #199
    Nem egészen értelek. Az világos, hogy van egy csomó ember, aki tisztességtelenül gazdagodott meg. És az is világos, hogy vannak zsidók. De azt a részt nem vágom, hogy a kettő közé hogy varázsoltál egyenlőség jelet.
  • Béla bácsi
    #198
    Ha már ennyire személyeskedsz, legalább oktathatnál. Csak a kedvemért. Ha itt nem, legalább privátban. Ilyen szempontból abszolúte liberális vagyok. Persze nem olyan liberális, mint az a pár majom a Duna túloldalán. Elvégre ez egy fórum. Vagy csak a blöff megy? Mögötte meg semmi? Hmmm, de ismerős ez a mentalitás valahonnan...
  • dondore
    #197
    eszt sem sokat orokoltel toluk ;)
    ma ugylatszik ilyen szemelyeskedo hangulatban vagyok.
  • NEXUS6
    #196
    Hát nekem is az a véleményem, hogy végre be kellene fejezni ezt a honfoglalósdit!
    Párszáz éve még szép volt, romantikus volt, hozzátartozik az adott ország történelméhez. De a 20. szd óta, pláne, mivel az ilyen események genocidummal kitelepítésekkel és ebből következően targédiákkal, humanitárius katasztrófával stb. járnak, ezért erkölcsileg sem elfogadható.

    Az adott térség szerintem azé aki, most ott él!!! Stipistop és kész. Ebbe még azért beleértem, hogy az ő ott élt de elkergették, ő azért had költözzőn már vissza már a saját szülőházába. És az aki máshol született találja már meg a saját szülőföldjén a boldogulását, ha meg máshol keresi akkor vegye a fáradtságot és alkalmazkodjon az adott közösséghez!!!
    Jelentem a Föld nevű bolygó megtelt, nincs fehérfolt a térképen, ha valakik helyet akarnak cserélni csak közös megegyezéssel lehetséges, pláne mivel a nagy zsűúfoltság miatt a kitörő verekedés pillanatokon belül eszkalálódik.
    Aki a XXI. szd ban az egymásmelletéléseknek ezen szabályait nem hajlandó figyelembe venni, az előbb erkölcsileg aztán jogilag is elítélendő.

    Az hogy 2000 évvel ezelött valahol azt írják hogy ott éltek valakik akikhez már régen senkinek semmi köze, abból már nem kéne napi politikát csinálni!
  • Béla bácsi
    #195
    Hát igen, ha mindenkiben ilyen szufla volna, rohdtul kevés lenne ez a három dimenzió. Két szék közül pad alá estek. Vagy egy seggel próbáltak két lovat ülni. Pórul jártak.
    Mellesleg az, hogy működik, kicsit szerintem erős, elhamarkodott kijelentés. Köztudott hogy az az állam eléggé hogy úgymondjam réfizetéses. Mert Izrael megalakulni se tudott volna, ha nincs meg az a megfelelő pénzügyi háttér. Csak ez tartja életben, semmi más. És hát kikezdtek lényegében a saját fajtájukkal (nem kell hőzöngeni, csak arra céloztam, hogy tulajdonképpen ugyanaz a nép marja ott egymást, lásd még: siíták vs. szunniták, stb.). És két ilyen fanatikus/fanatizálható közösség közt sose lesz béke. Nem biztos hogy Ázsiának az a része része ugyanígy fog kinézni 10-20-30 év múlva.
  • kukacos
    #194
    Ugyanez az oldalon (ami Amerika faji tisztaságáért küzd) vérvád meg zsidók vallásból eredő halálvágya. Jézus neve kizárólag egy beszúrt lábjegyzetben szerepel. Gratulálok, te már meggyőzted magad, hogy minden zsidó vallásából eredendően mocskos kereszténygyűlölő.
  • kukacos
    #193
    Nem vagyok megrökönyödve, tudom, hogy léteznek emberek (sőt, talán a többség), akik fejében inkább költemények és érzelmek vannak, mint logikus gondolatok. Csak nekik nem fogok verset írni, mert ők csak abból értenek, ha jól elverik a feneküket. Vitatkozni nem érdemes velük.
  • kukacos
    #192
    Visszatértek 2000 év után... :) Vicces. Mi is térjünk tán vissza az Urálba? Izrael elég sok szenvedést okozott a létrejöttével a helyieknek, mint egyébként minden államalakulat. De ma már nem ez a kérdés, megvédte magát és működik. Az államok létrejötte sosem szép körülmények között zajlik, valaki mindig veszít. Lásd pl. Trianon.
  • lokko
    #191
    van egy olyan gond hogy a zsidókat komoly kritika nem érheti, mert aki nem kedveli a zsidóságot az trágyaember, akinek a véleménye semmit nem ér ... itt mutatkozik meg az önkritikára való hajlamnak nem léte, és ez a zsidóságot abszolút jellemzi ... az olyan nemzeti paranoiai ami a 170-es bejegyzésben lévő gondolatokat szül, a zsidó közösség igencsak hozzájárult a szocializmus gazadsági állami és poltikai tevékenységeihez (a hatalomban erősen felülreprezentált voltak a zsidó származásúak) és erről a hatalomról nem mondtak le úgy zsipsz zsupsz rendszerváltásnál ... itt megint látszik egyfajta ok okozati viszony, hogy az antiszemitizmusért a más népek primitivizmusa a feleős, vagy maga a zsidóság ténykedései
  • Béla bácsi
    #190
    A szüleim engem neveltek. Pl. arra, hogy csúnya dolog a másik játékát elvenni. Vagy ha nem otthon vagyok, akkor ne viselkedjek úgy, mintha otthon lennék. De nem tömtek a fejembe mindenféle undorító dogmát. Nem mondták azt, hogy fiam, szedd el annak a fiúnak a játékát, mert hát te kiválaszott vagy. Nem mondták azt, hogy menj be a szomszéd lakásba, mert te megteheted. (vedd észre az utalásokat). Az ilyen mentalitástól tudok hányni. És ahogy elnézem, nem csak én.
  • lokko
    #189
    ez a kettős mérce egyik etalon példája ... hál isten ezt a gondolatmenetet a zsidókon kívül már csak kevesen veszik be. A zsidók többsége azért eszi meg mert így nevelik őket, hogy higgyenek tetteik morális felsőbbrendűségében, a többi kevés meg azért, mert a média a zsidóság egyik hatékony szócsöve
  • dondore
    #188
    nalad megis, ha valaszra kesztettek;)

    olvastad ennek a szerencsetlennek a 175-os hozzaszolasat?
    megis, hogy veszi a batorsagot, hogy ilyeneket irogasson? mifele frusztraltsag van benne, hogy embereket sertegessen? utotte az edesapukaja?
    mifele emberek elnek itt, hogy ez meg mindig tema?
  • Béla bácsi
    #187
    Nem látok át mindent, csak törekszem rá. Olyan mint a minőségellenőrzésben a 0% hiba. Sose lesz biztosítva, hogy elérem, de törekszem rá. Szerintem ebben semmi rossz nincs.
    Alul pedig nem értem egészen pontosan, mire akarsz célozni. Klasszikus ELTE-BTK-stílus. Csak nem arra, hogy én most "szélsőséges" vagyok? Egyáltalán mi az hogy szélsőséges? A fenti cikkben is szélsőséges dolgok vannak, mégha ez nincs is annyir kihangsúlyozva. Csinált már ország a XX. században a fentiekhez hasonló dolgokat. Nürnbergi per lett a vége...
  • Ronny
    #186
    ez nem az index polidili, ezek a varázsszavak itt nem működnek.
  • dondore
    #185
    te mindent atlatsz, mi? maximalisan irigyellek. ha esetleg valahol talalkozhatnek tanaiddal szivesen befizetnek ra...

    nyilaskereszt, nagymagyarorszag-terkep, hortyfenykep, meinkamp rendszeresitve?
  • dondore
    #184
    csak nem azt mered feltetelezni, hogy a te hozzaszolasaid eppeszuek?

    1. tnx God olyan helyen elek ahol szolasszabadsag van es majd a moderatorok eldontik, hogy maradhat-e a szovegem, vagy sem.
    2. kapitalis baromsagokat irsz, a logika minimalis szintu meglete nelkul, nem veszem a faradsagot, hogy idemasolgassam a mondataidat ezzel is mergezve a forumot.
  • Ronny
    #183
    Talmud...ezért is tiszteletre méltóak a karaiták, akik mindíg is elutasították.
  • NEXUS6
    #182
    "Isten hozott a nagypolitikai szorítójában. Dönthetsz úgy, hogy a nehézsúlyúakkal szembeszálsz, vagy legalábbis elvegetálsz mellettük, ha nem is szereted őket."

    Egy szinten igazad van, de ennél azért sokkal több opció létezik. PL. azt gondolom azért elismered, hogy az EU egy nagyhatalom, az EU-ba belépett kisebb országok pedig ennek részévé válltak, és ezáltal sokkal de sokkal több mozgásterük van mint önmagukban lenne.

    Ilyen államközi szövetséget, akár a Latin-amerikai országok is létrehozhatnának, és akkor fele annyira se lennének kiszolgáltatva az USA külpolitikai kalandjainak.

    Illetve az ENSz új főtitkárának első fehérházi útja során után két dolgot jelentettek be, azt hogy összeakasztotta a bajszát Busbával, meg hogy végig akarja vinni az ENSz reformját. Ha elég támogatóra talál meg tudja csinálni, akár az USA elenében is.

    Nem sűrűn fordul elő, de az USA-t is lehet szankcionálni, embargót alkalmazni ellene, meg ilyenek.

    Szal a világ azért változik, 2001-ben még mindenki amerikai volt, 2007-ben meg már az amerikaiak nagyrésze sem az, ha érted mire gondolok!
  • Béla bácsi
    #181
    Van egy olyan érzésem, hogy itt egy csomóan nem látják át, mire képes a fanatizmus és a gerinctelenség kombinációja, mert még nem éltek át ilyen helyzeteket. Továbá azt hiszik, hogy attól lesznek tájékozottak, ha kinyitják a TV-t vagy az újságot és ott készen tálalva van mindaz, amit tudni kell.
  • assdf
    #180
    off
    dondore ha megkérhetnélek húzz már innen el valami gumiszobába.
    Vagy épeszü véleményt irsz vagy ne szólj hozzá a topichoz.
    A primitivségről meg csak annyit hogy mindenki magából indul ki. Majd ha eléred a 14 éves kort talán kicsit okosabb leszel... és nem gerjeszted az indulatokat.
    off
  • dondore
    #179
    ezt hogy erted: embertelen vallas ?
  • dondore
    #178
    en meg toled, te kis primitiv;)
  • Ronny
    #177
    a zsidók sorsát az embertelen vallásuk pecsételte meg, amit viszont saját maguknak alkottak.
  • assdf
    #176
    Te meg nagyon buta. Ha kérhetném add meg a cimed hogy odamehessek és kirabolhassalak.
    És ha fel mered ez ellen emelni a hangod akkor te egy nagyon primitiv ember vagy...
  • Béla bácsi
    #175
    Hányni tudok ettől a "kultúrától"...
  • dondore
    #174
    akkor te is
  • Georgie1224
    #173
    Megkérdezném tőled, hogy mi a primitív abban, hogy igazat mond?
  • dondore
    #172
    te nagyon primitiv ember vagy. csak, hogy szemelyeskedjek is egy kicsit;)
  • dondore
    #171
    bravo Cifu!
  • assdf
    #170
    Hm akkor egy kis /off/
    Most öszintén probáltál te már bankot alapitani? be sem enged az a közösség ha nem vagy közéjük tartozó... Épp ez az hogy a zsidók mindig külön kasztot alkottak/nak.
    És rosszul látod a problémát. Nem az a gond hogy valaki gazdag, hanem az ahogyan gazdagok lesznek.
    Akarsz példákat? Princz G. elsikassztott több milliárd forintot. Majd becsukták egy olyan börtönbe fél évre, amihez képest az én kollégiumom hid alatti papirdoboznak tünik, és mikor háziörizetbe került láttam a hiradóban audi a8-as várta, és két izmos ember cipelte ki a plazmatévéjét a börtönből... azóta is a luxusvillájában éli világát, nem tudom háziörizetben-e mindenesetre nem itélték el és a pénzt sem látta senkisem viszont.
    Ugyanakkor ha te x.y. átlagember ellopsz a postástól 50 ezer forintot, tuti hogy 10 évre dutyiba vágnak és nem olyanba mint őt...
    Vagy a rendszerváltáskor eladták maguknak az állami vagyont, úgy hogy ebből te akinek a pénzéből ezeket felépitették egy fityinget sem láttál belőle. Ha még csak ez lenne, de azóta már az államadóság a 100x nőt gyakorlatilag megnyomoritja az összes következő generációt mert ezek az emberek ellopták a pénzünket. És nem tudod őket sem lecsukni sem visszafizzetetni veled, sőt ott ülnek a kormányban meg a parlamentben (mindkét oldalon). És ők akarják megmondani nekünk a tutit, hogy mi az hogy nem tudjuk mégjobban összehúzni a gatyaszárát...
    Na látod ez itt a gond. Engem az nem érdekelne hogy pl. Gy.F. gazdag mert tudom hogy lehetne becsületesen is gazdag lenni, de amikor nyilt titok hogy a privatizációkor mi történt és hogy ő is hogy szerezte a vagyonát... Na látod ezért utálják mindenhol a zsidókat. Persze hogy tévedés ne essen, nem az átlagzsidókat, nem azokat akik pl izrael népét alkotják, hanem a fejeseket, akik miatt viszont sziv az összes többi is.
    /off/
  • Georgie1224
    #169
    Szerintem sem az lenne a lényeg, hogy egy nagyot szívjon a magyar társadalom.
    Ha belegondolsz most is szívunk. Az elkúrtuk, és egyéb hasonló államfőnk által kimondott, akkori (őszinte) megynílvánulásai után is van aki még mindig vakon hiszi, hogy ő jó úton jár. Szerinted nyugaton pl.: Franciaországban mi lenne hasonló helyzetben, amikor a kormányról bebizonyosodik, hogy elszúrt egy csomó pénzt?
    Ezek után még velünk akarják kifizettetni, azt ami az ő zsebükbe ment.
    Gondolok itt a + adókra és mindenféle díjra.
    Ha belegondolsz az egészségügy csőd szélén van. A magyar orvosok nagyja külföldre elmegy dolgozni, mert ott van pénz itt azért nincs mert a politikusok zsebében van.
  • BiroAndras
    #168
    "Azért ennyire ne legyél naiv. Nem kell messzire menni nézd csak meg ma magyarországon a bankokat. ha hitelt veszel fel kb. 30-1000% a kamat. Ha pénzt teszel a bankba 0-7% kamatot ad... A különbséget hivják uzsorakamatnak csak erről ma az állam nem beszél... Na ebből a "kemény" munkából nem nehéz megélni."

    Ki vagy mi akadályoz meg egy nem zsidót a bank alapításban? Ha jól tudom, eleve a templomos lovagok találták ki a bankrendszert, és keresték gennyesre magukat vele először. Gondolom ők nem zsidók voltak.
    Másrészt a bank alapításhoz kell sok pénz, amit valahonnan össze kell szedni.
    A probléma alapvetően az szerintem, hogy a keresztény kultúrában a gazdagság gyakorlatilag bűn, míg más népeknél (pl. zsidók, arabok) erény.
  • [NST]Cifu
    #167
    Néha úgy érzem, hogy nekünk, magyaroknak is elkéne már egy kis orbitális szívás, hogy végre észhez térjünk, és ne csak narancsban meg pirosban gondolkodjunk.

    Őszintén szólva még véletlenül sem gondolom, hogy ránkférne valami "orbitális szívás". Sok nép és népcsoport van, amely bizony évszázadok óta "szív", és nemhogy összefogni nem tud, de inkább csak mégjobban szétzüllik a nyomás alatt.

    Ami azt illeti, a zsidókat sem irigylem túlságosan. Folyamatos fenyegettetségben éllnek, és mindkét oldal szélsőségesei túszul ejtik a békét, néha úgy tünik, hogy még annak reményét is...
  • [NST]Cifu
    #166
    Személyeskedni fáradj át máshova. Köszönöm.
  • [NST]Cifu
    #165
    Nagyon offtopic, ezért próbálok marginális szinten reagálni, mert látom, hogy ebből nagy köpködések lesznek.

    Nem egységes az ország, hogy miért? Nos elég körülnézni. Alapvetően széthúzás a jellemző, és még véletlenül sem hajlandóak a különböző nézeteket vallóak együttműködni, ne adj isten elismerni, ha a másiknak valamiben igaza van. Helyette megy a gyűlölködés és mocskolódás. Ezt nem a médiára kell fogni, mert ez egy elég gyenge érv.

    Trianonról is le kellene szállni végre, nem siránkozni kell miatta, hanem a történelmünk részeként kezelni, és ekként felfogni. Az Osztrák-Magyar Monarchia kezdeményezett egy háborút, amelyet elvesztett. A győztesek tort ültek felette, és felosztották. Nagyon rosszul jöttünk ki belőle, nem vitás, de vesztes félként nem is számíthattunk többre. Minket már három részre szakított az Oszmán-birodalom, később meg összeolvadtunk Ausztriával a kiegyezéskor, tehát határaink már egy ideje változnak. Izrael az élő példa rá, hogy az, hogy egy ország milyen határokkal és milyen viszonyokkal rendelkezik, azt saját magának, a politikai, gazdasági valamint katonai képességeinek köszönheti. Megértem, hogy ez fájdalmas és nehezen elfogadható, meg igazságtalan, de lássuk be, hogy így van, és azt, hogy ez nem is fog változni. Lent ha jól rémlik valaki már említette a Kurdok példáját, és említettem Tibet jelenlegi helyzetét is, lássuk be tehát, tényleg így működik a világ. Nem szabad elfelejteni, vagy lekicsinyíteni, de az sem egészséges, hogy erre hivatkozzunk jelenlegi bajainkért. Előre kellene már nézni, nem folyton hátra...
  • [NST]Cifu
    #164
    Először is minimális alapműveltséghez talán hozzá tartozik az, hogy az emberek tisztába legyenek azzal, hogy hajdanában Jeruzsálem területén zsidók is éltek (egyfelől történelem tananyag, másfelől a biblia, ami emlékeim szerint kötelező középiskolai irodalom tananyag). Nem szándékoztam még másfél oldalt megtölteni a háttérrel, lévén nem arról szólt a cikk, és abból könyveket írnak, nekem meg nem ez volt a célom.

    Az, hogy a zsidóság csak visszatért a hazájába, kissé túlságosan is leegyszerűsítése a történteknek....

    Nagyon kiváncsi lennék, hogy szerinted miért is nem volt agresszor 1956-ban az, hogy Izrael megtámadta Egyiptomot. Nasszer államosította a Szuezi csatornát, emiatt állt össze az Angol-Francia és Izraeli trió (Sèvres jegyzőkönyv, akinek mond valamit), ahol az angolok és a franciák "békefenntartóként" jelentek meg az Izraeli invázió után.

    Hol állítottam egyébként én olyat, hogy Palesztina ország volt? Területként ill. gyarmatként hivatkoztam rá.

    (annak meg örülök, hogy szerinted antiszemita vagyok - lentebb épp ellenkezőleg vélekedtek, a jelek szerint tehát az arany középúton lehetek :))
  • I.C.ram
    #163
    Húúú és akkor mivan? Én sem fogok lelkileg összeomlani, ha valaki tagadja a tatárjárást vagy az Edvard Benes féle deportálásokat. Mit kell ezeken megrökönyodni? Mindenki azt tagad, és akkor amikor akar, addig amíg másoknak nem árt. Na a kutyafáját annak a szólásszabadságnak, mi!?

    Visszatérve a témára. A zsidóságnak az a titka, hogyha egy embercsoportot kollektíve utálnak, akkor az ösztönösen összetart, mintha egy védelmi mechanizmus lenne, és ha ehhez hozzájön a tehetség, akkor az egy nagyon ütőképes dolog lehet, sőt ha még pénz is van, akkor kapjuk Izraelt.

    Néha úgy érzem, hogy nekünk, magyaroknak is elkéne már egy kis orbitális szívás, hogy végre észhez térjünk, és ne csak narancsban meg pirosban gondolkodjunk.
  • Ronny
    #162
    talmudból csak egy kivonatol PC változat érhető el magyar nyelven.

    Ajánlom a hiteles amerikai fordítást
    http://www.amazon.com/Soncino-Hebrew-English-Babylonian-Tractates/dp/9568351140

    példáúl ezt a részét
    http://www.come-and-hear.com/gittin/gittin_57.html

    ez a hiteles Solcino verzióból van.

    "Jézus a pokolban van és forró ürülékben főzik".

    de csomó ilyet találhatsz, hisz ki vannak emelve.