361
  • Ronny
    #241
    "A hangsúlyom azon van, hogy meggyőzted magad, hogy MINDEN zsidó kereszténygyűlölő. Hangsúly a mindenen.[i] "

    Tipikusan belemagyarázól valami olyan dolgot, amit én sehol nem állítottam.

    "[i]Tudod, a hangsúlyom nem azon van, hogy mi van a Talmudban. Kit érdekel - egyrészt a szövegben szereplő Balaam kifejezést ezerféleképp lehet magyarázni, másrészt nem lepne meg, ha a zsidó vallás vezetői elhelyeztek volna a szövegeikben negatív jelzőket a keresztény vallás gyökereire nézve, elvégre nem kis felfordulást okozott az országukban kétezer éve.
    "

    Persze, teljesen normális egy, a szeretet erejét hirdető embert ondóban főzni és a világ utolsó szemetével azonosítani. Biztos sok felfordulást okozott a emberséges farizeusoknak és maguknak a zsidóknak, akik a számukra világi hatalmat elhozó, katonai győzelmekkel kecsegtető messiást várták . Olyannyira megvetették, hogy a Pilétusnál kierőszakolták a keresztre feszítését. A Bálám kifejezést neked az Anti-Defamation League ezerféleképpen ki fogja magyarázni, ha erre vágysz.

    "Az igazság az, hogy a Talmudban írottak az égvilágon semmit sem mondanak a zsidó összeesküvésről, sem a zsidók-keresztények viszonyáról, sem a közel-keleti helyzetről.

    Gondolom azt akarod mondani, hogy az emberek nem állnak szoros kapcsolatban a történelmi hagyatékukkal, a különböző népek szentnek tartott írásai nem gyakoroltak a hatást a világhoz való hozzáállásukhoz. Ez egy elég bizarr és abszurd elképzelés.
  • babajaga
    #240
    "amitől példáúl a feketék és a többi színes fényévekre van"

    Nem hallottál az indiánok szenzációs kultúrájáról? Hol tanultál te és főként kitől?
  • domez128
    #239
    Már elnézést , de mit jelent az , hogy a véletlen folytán …?
    Mint milyen állampolgár ..? Mi van írva az igazolványodba ?
    De csatlakozván Béla bá hoz én is kíváncsian olvasnám a
    véleményedet !
  • Béla bácsi
    #238
    Szomjazunk a tudásodra. Én legalábbis tényleg.
  • plamex
    #237
    jaja ... Ezékiel 37.
  • Gabe Dearborne
    #236
    Úristen, hogy ti mennyi baromságot tudtok összehordani...

    A véletlen folytán Izraelben élek. Ami azt jelenti, hogy azt is látom-hallom, amit a kívülállók nem. Emiatt írtam fennebb, hogy sok baromságot tudtok összehordani. Ha ítélkezni akar valaki, szívesen látom egy fél évre itt. Utána ugráljon és tépje a száját.
  • domez128
    #235
    Ja , ja én hoztam fel a párhuzamot . S tartom magam ehhez továbbra is, hiszen pontosan azt tette a 12 Izraeli törzs amit a 7 vezér , azaz véghez vitték a honfoglalást.
    És a Magyarsághoz hasonlóan megalapították az államukat .
    A különbség az az 1500 év amivel a Zsidó törzsek előbb véghez vitték ezt. A mai Izrael államot az ENSZ elfogadtatta ,és így nyílt alkalom a visszatérésre .
  • Cleawer
    #234
    nono,ezt most tökéletesen kiforgattátok!Mert neki is igaza van,de nektek is ,csak TI nem arra válaszoltok amit ő irt!ő legfőbbképpen a cigányokat hozta fel ,ti meg rögtön jössztök az arabtudományokkal...
    szerintem a 2 nemugyan az...

    Már valaki felhozta a párhuzamot a magyar és izraeli állam kérdésében,h mi is jöttünk és az itt törzsek most nyugodtan verhetnének minket ez az ő hazájuk.Na Izraelt az ENSZ hozta létre ,és a zsidók bevándoroltak,Magyarországot(szerintem) az akkor egyik legerősebb hatalom hozta létre , a 7 tözs + a székelyek,és mi bevonultunk.
    A bevándorlás és a bevonulás között van különbség.
  • Inquisitor
    #233
    Én nagyon járatlan vagyok vallás ügyekben, de ezek a részek néhány ezer évvel Krisztus elött kerültek bele, amikor írodott (és akkor nagy látnokok voltak), vagy utólag sikerült szerinted beszerkesztenie valakinek, olyan féle képpen, ahogy a Biblia jó részét törölték vagy átírták az aktuálpolitikának meg pár fejes agybajának megfelelően?

    Gondolom tudsz róla, hogy pl. az iszlám emberkék NEM robbantgatták magukat fel a paradicsom reményében (Asszaszint kivéve, de ugye őket meg hasissal "kezelték" elötte), amíg a Japán Vöröshadsereg(!) nem kezdett el szaktanácsokat adni nekik. Most egy csomó buta ember meg azzal jön, hogy a koránban vannak ezek a dolgok, amikért gyilkolásznak, tehát nyilvánvaló utólagos belemagyarázás ...
  • Molnibalage
    #232
    Áááááááááááááá, csak kicsit rasszita Ronny drágám, de ez fel sem tűnik neki...
    Az, hogy a modern korban nem alkottak maradandót(szerinte), az azért van, mert az általa sztárolt fehér ember volt a legaggresszívebb és tűzzel-vassal irtott és leigázott mindenkit, ahol csak ért. Kolombusz is mór navigációs tudománnyal szelte át az óceánt és nem európaival. Csillagászatban Európa kb. 1000 éves lemaradásban volt, a matematikában is és még sorolhatnám.

    A fehér ember a vérengzésben volt otthon, de abban nagyon.
    Vagy ott van pl: a Kék Mecset. Amikor az épült az európai embrek nem is álmodhattak olyan épület létrehozásáról, mert fingjuk nem volt, hogy hogyan kell.
  • [NST]Cifu
    #231
    Amúgy meg európa az európaiaké! Itt nincs helye az afrikaiknak és másoknak sem. Nem azért adták őseink a vérüket ezért a földarabért , hogy egy multkultúrális szemétdomb legyen, ahol a világ gyámoltalanjai összegyűlnek és rátelepdnek az őslakosokra(azt hiszem a cigányok már bizonyítottak, de a francia arabok és az amerikai négerek is megmutatták az arcukat) . Azok akik évezredeken kersztűl nem voltak képesek létrehozni semmi maradandót a saját földdarabjukon. Ha megnézed a 2000-es, nagy vihart kavart genetikai tanulmányt, akkor tisztán látszik, hogy az európaiak egy nagy családot alkotnak közös ősökkel, amitől példáúl a feketék és a többi színes fényévekre van.

    Ha jól sejtem szerinted a tudományban csak az európaiak vittek valamit is véghez. A Kínaiak, Perzsák, Arabok, stb. az ég egyadta világon semmit sem produkáltak. Mert ha így gondolod, akkor óriási tévedésben vagy...
  • [NST]Cifu
    #230
    Ezek tények, és magukért beszélnek.

    És te úgy tekinted, hogy ez minden zsidó számára kötelező érvényű, és magáénak vallja? A zsidóknak is van pár kialakult vallási irányzatuk, akad mérsékelt és akad szélsőséges is...

    Ez kb. olyan sztereotípia, minthogy minden muzulmán többnejű, és mind a keresztények és a zsídók vérét akarja...
  • [NST]Cifu
    #229
    Az adott térség szerintem azé aki, most ott él!!! Stipistop és kész. Ebbe még azért beleértem, hogy az ő ott élt de elkergették, ő azért had költözzőn már vissza már a saját szülőházába. És az aki máshol született találja már meg a saját szülőföldjén a boldogulását, ha meg máshol keresi akkor vegye a fáradtságot és alkalmazkodjon az adott közösséghez!!!

    Ez egy idealizált világ. De nem működik. Sokszor még az egy területen élők sem férnek meg egymással (lásd Koszovó, vagy a Tuszi-Hutu ellentét).

    Jelentem a Föld nevű bolygó megtelt, nincs fehérfolt a térképen, ha valakik helyet akarnak cserélni csak közös megegyezéssel lehetséges, pláne mivel a nagy zsűúfoltság miatt a kitörő verekedés pillanatokon belül eszkalálódik.

    Szépen hangzik, de ha valaki odajön nagyobb hadsereggel, nagyobb fegyverekkel, akkor mit fogsz csinálni? Eléállsz? Nekiállsz elmagyarázni, hogy sorry, de én voltam itt előbb, arra van a legrövidebb hazavezető út?

    Aki a XXI. szd ban az egymásmelletéléseknek ezen szabályait nem hajlandó figyelembe venni, az előbb erkölcsileg aztán jogilag is elítélendő.

    Elítéled - és utána? Utána jönnek a gazdasági és politikai érdekek. Meg a képmutatás, mert a versenyképesség miatt az kell. Szomorú, de ez a helyzet...
  • Normal
    #228
    Próbálom összefogni a felmerült témákat.
    Érdekel kategória:
    -háttérben meghúzódó okok
    -nem említett témák: pl mit akarhatnak az arab közemberek
    -következtetések, hova vezethez ez, hogy lehet _okosan_ megoldani a problémákat
    Nem érdekel kategória:
    -hogy tudsz beszólni
    -sztereotípiák, nagy szavak, gyakran használt kifejezések
    -utálom az X csoportot, magyarázat nélkül
    -általánosítás
    -egy téma átfordítása nem kapcsolódóra, lásd: Bodóné
  • [NST]Cifu
    #227
    Egy szinten igazad van, de ennél azért sokkal több opció létezik. PL. azt gondolom azért elismered, hogy az EU egy nagyhatalom, az EU-ba belépett kisebb országok pedig ennek részévé válltak, és ezáltal sokkal de sokkal több mozgásterük van mint önmagukban lenne.

    Az EU gyakorlatilag abból a szempontból nem működik, hogy egységes külpolitikát tudjon képviselni (lásd az irakkal kapcsolatos hercehurcát), vagy egységesen lépjen fel például. A különféle országok különféle értékrendje alapvető problémákat okoz az EU-nak is. Az EU akkor lesz nagyhatalom, ha a tagállamok lemondanak saját jogkörük egy részéről, hogy egy felsőbb szerv döntsön a tagországok egészének nevében. Ez az, amire az EU-t nem szívlelők farkast kiáltanak, hogy beolvasztják, bekebelezik a tagországokat...

    A több mozgástér persze bizonyos szemszögből igaz, hiszen legalábbis EU ügyekben lesz mozgásterük.

    Ilyen államközi szövetséget, akár a Latin-amerikai országok is létrehozhatnának, és akkor fele annyira se lennének kiszolgáltatva az USA külpolitikai kalandjainak.

    Ahhoz egységes Latin-amerika kellene. Az meg nincs. Egyébként gazdasági szövetségek ott is vannak, például a MERCOSUR.

    Nem sűrűn fordul elő, de az USA-t is lehet szankcionálni, embargót alkalmazni ellene, meg ilyenek.

    Ritkán, de előfordul, ám ezek elszigetelt és általában nem túl jelentős esetek...
  • Béla bácsi
    #226
    Ennyira naív azért ne legyél. Pláne ebben a korban, pláne Magyarországon.
  • Béla bácsi
    #225
    Nekem már mondta egy "bennfentes" ugyanezt Izraelről, meg még sokminden mást is. Vedd észre azt, hogy az egyik kultúrában a lopás, a házasság, a tulajdon, stb. nem jelenti ugyanazt, mint egy másikban. A kultúrák különbözőek, ennyi. Ott kezdődik a gond, ha összevissza kevergetjük.
  • kukacos
    #224
    Az a félelmetes a magadfajtában, hogy visítva acsarognál, ha pontosan ugyanezeket a szavakat egy zsidő mondaná neked Izraelről. Pedig csak ugyanannyira lenne hülyeség tőle is, mint tőled. Javaslom a "Járványok, háborúk, technikák" könyvet, ahol tudományos alapossággal körül van járva, hogy feltehetőleg miért a fehérek kultúrája nyert. (Nem, sajnos nem vagyunk felsőbbrendűek, mázlink volt a geográfiával.)
  • kukacos
    #223
    Tehát MINDEN zsidó lop, értem. Nem tudom, hogy lehet ezt állami szinten csinálni, gondolom, besettenkednek az amcsi jegybankba, és éjszaka kiürítik a trezort. Az bevételeik-kiadásaik meg gondolom megnézheted a kormányuk honlapján, mint minden rendes államban.
  • kukacos
    #222
    Azért a párhuzam kicsit erős. A kezdeti atrocitások elülte után Izraelben az országban maradt palesztinok állampolgárságot és parlamenti képviseletet kaptak. Az, hogy ma mi a helyzet az ország körül, az legalább annyira az arab államok és a palesztinok saját hibája, mint Izraelé.
  • kukacos
    #221
    Tudod, a hangsúlyom nem azon van, hogy mi van a Talmudban. Kit érdekel - egyrészt a szövegben szereplő Balaam kifejezést ezerféleképp lehet magyarázni, másrészt nem lepne meg, ha a zsidó vallás vezetői elhelyeztek volna a szövegeikben negatív jelzőket a keresztény vallás gyökereire nézve, elvégre nem kis felfordulást okozott az országukban kétezer éve. Harmadrészt minden vallás történelme tele van aljas uszítással. Majd egyszer számold már meg, hogy a Bibliát hányszor használták arra, hogy a szövegértelmezés szent hevében embereket gyilkolásszanak. Zsidókat meg pláne, elvégre ők feszítették meg Jézust (aki ugyebár, tisztafajú árja volt, hehe).

    A hangsúlyom azon van, hogy meggyőzted magad, hogy MINDEN zsidó kereszténygyűlölő. Hangsúly a mindenen. Csak a vak nem látja, hogy ezt az üzenetet akarod továbbítani. A ki nem mondott, de éreztetett következtetéseid azok, amik klasszikus gyűlöletkeltő sémát követnek. Sőt, annyira szeretnéd, hogy mindenki komoly arccal bólogasson, és egymásra kacsintgasson a nagy közös felfedezésben, hogy még hozzá is teszed, hogy "Ezek tények, és magukért beszélnek."

    Ez a beszédmód az, ami évezredek óta nyomorba dönti az emberi civilizációkat, és egymásnak fordít embereket. A leegyszerűsítő, ellenségkép-építő gondolkodás, ami a beszűkítő mechanizmusainkra hat, és egyetlen célja, hogy minden részleten átgázoljon, és egyszerű áligazságokkal tompítsa el az elmét, hogy a végén csak egy üvöltő csorda módjára tudjunk viselkedni. Ez jól jött százezer éve, de ma a civilizációs környezetben ellenünk fordult.

    A világ ennél bonyolultabb. Nincs elmélet, amivel mindent meg lehet magyarázni. Az igazság az, hogy a Talmudban írottak az égvilágon semmit sem mondanak a zsidó összeesküvésről, sem a zsidók-keresztények viszonyáról, sem a közel-keleti helyzetről. Az igazság az, hogy nincsenek univerzális igazságok. Attól teremtünk élhető világot, hogy ezt megértjük. Ha ez neked nem sikerült, legalább ne akarnád embertársaidat állattá tenni.
  • Béla bácsi
    #220
    Letelepednek. De akik hagyják hogy letelepedjenek, azok sem azért teszik, mert olyan nagyon hívei annak a liberális maszlagnak, amit hirdetnek. Nem az ő házuk előtt fognak aludni. Így legalább adva van rengeteg senkiházi, akiket éhbérért dolgoztathatsz, és akik kicsit "megtáncoltatják" a középosztályt. Akikre a társadalom épül. Ebben a zavarosban aztán lehet ténykedni. Lásd párizsi külvárosok. Valahgy én nem kívánnék ott élni. Itthon ki merek menni éjjel egy Budapest körüli külvárosba. Egy lány is haza mer menni, nem kicsit kihívó ruhában. Ott szerintem nem merne. Akkor aztán baszhatja az összes multikultis marhaságot. Mindez azért, mert olyan csoportokat kevernek össze, melyek szocializációja gyökeresen eltér egymástól. Nem az a baj hogy így szociálaizálódtak, az a baj hogy mesterségesen össze vannak keverve. És ez a katyvasz fenn is marad. Az integrálásról mondott szöveg marhaság, sose fognak integrálódni. Pusztán azért mert ez itt Európa, nem Afrika.
  • Ronny
    #219
    szokásos helyesírási hibák:/
  • Ronny
    #218
    "Például ma is milliók telepednek le minden évben Európában. Ezt senki sem tudja megakadályozni. Nem egyszer és mindenkorra rögzíteni kell a határokat, hanem olyan szinten átjárhatóvá tenni őket, hogy a vándorlások senkinek se okozzanak gondot."

    Bármelyik kormány meg tudná akadályozni, ha nem árulók lenének a vezetőik.
    Amúgy meg európa az európaiaké! Itt nincs helye az afrikaiknak és másoknak sem. Nem azért adták őseink a vérüket ezért a földarabért , hogy egy multkultúrális szemétdomb legyen, ahol a világ gyámoltalanjai összegyűlnek és rátelepdnek az őslakosokra(azt hiszem a cigányok már bizonyítottak, de a francia arabok és az amerikai négerek is megmutatták az arcukat) . Azok akik évezredeken kersztűl nem voltak képesek létrehozni semmi maradandót a saját földdarabjukon. Ha megnézed a 2000-es, nagy vihart kavart genetikai tanulmányt, akkor tisztán látszik, hogy az európaiak egy nagy családot alkotnak közös ősökkel, amitől példáúl a feketék és a többi színes fényévekre van.


  • plamex
    #217
    ja és ezt nem először hanem másodszor csinálják meg. lásd babiloni birodalom...
  • plamex
    #216
    Véleményem:
    Az a poén hogy 100 évvel ezelőtt azt mondtad volna hogy lesz egy zsidó állam akkor mindenki körberöhögött volna. Annyira lehetetlen felvetés lett volna. És lám.. A halottnak hitt feltámadt. A csontok megelevenedtek.
    Szerintem a hit nagyban hozzájárult ehhez... Én becsülöm bennük azt hogy volt hitük és akaratuk hogy megtegyék.
  • Béla bácsi
    #215
    Még annyi, hogy kiváncsi vagyok, honnan jön az a marha nagy GDP. Csak mint egy érdeklődő ember. Szívesen néznék egy kimutatást, hogy mi, honnan, hova. Sőt, elviekben bárki tudna hasonlót csinálni, ha mikro szinten is. Én kérek pénzt kölcsön tőled, meg a haverjaidtól, meg a többi fórumozótól, stb. Persze kitalálok majd egy ideológiát, hogy miért nem tudom visszaadni. Majd egy szép napon azt veszed észre, hogy egy villából jövök ki a Rollsomon... Így én is tudok teremteni. Csak valahogy emiatt a kemény dolog miatt a hátam közepén nem megy.
  • kukacos
    #214
    Végtelenül naiv vagy, ha azt hiszed, a népességvándorlásokat bármilyen felsőbb szempontból korlátozni lehet. Mert mi is történik ma Afrikában, ahol rendszeresen koncolnak fel százezreket, mert idióta fehérek szélességi vonalak mentén huzigálták a gyarmati határokat? A határokat nem az isteni gondviselés osztja ki, hanem egy bonyolult dinamika, ami a népességvándorlásokat követi. Például ma is milliók telepednek le minden évben Európában. Ezt senki sem tudja megakadályozni. Nem egyszer és mindenkorra rögzíteni kell a határokat, hanem olyan szinten átjárhatóvá tenni őket, hogy a vándorlások senkinek se okozzanak gondot.
  • Béla bácsi
    #213
    Németország is hasonlóan cselekedett az I. vh. után. Mégis ami 1933 után történt arrafele, azt mindenhol úgy tanítják, mint valami sötét gonosz dolgot. Pedig csak ugyanazt tette, mint a fenti cikkben levő államocska a náci német birodalom létezése előtt, alatt és után. De a nácik legalább nem handabandáztak liberális marhaságokkal, kerek perec kimondták, mit akarnak. Nekem az ideológiákkal van a bajom. Háborús bűn ez is, az is.
  • kukacos
    #212
    Izraelnek nagyobb az egy főre jutó GDP-je, mint Magyarországnak úgy, hogy minden tizedik petákjukat a hadseregre kénytelen költeni. Mindezt úgy, hogy egy deka olaj nincs az egyébként száraz, félsivatagos földjükön, és tízévenként háborúznak valakivel. Én becsülöm az ilyen nemzet élni és tenni akarását. Ebben a játékban fair play díjat nem osztanak, mindenki úgy boldogul, ahogy tud. Ha külföldi támogatással, akkor úgy, de butaság, hogy Izrael életképtelen lenne enélkül. Bár minket is támogatnának a külföldön sikeres magyarok.
  • Béla bácsi
    #211
    Látod? Pedig csak a szavaidat láttam leírva.
  • dondore
    #210
    belaim:
  • sathinel
    #209
    http://www.youtube.com/watch?v=M-ugi2a8RbA
    Érdemes megnézni a vallások terjedését) Ha csak abból indulsz el hogy kereskedelemhez jó kapcsolatok kellenek akkor nekik ez megvan. Valakit azért elítélni mert érzéke van az üzlethez, az kb az olimpiai bajnokot szidni mert jobban csinálja amit csinál mint én. De nézd meg ázsiát ahol találhatsz még piszkosul gazdagokat és semmi közük a zsidókhoz.

    A vallások meg ki nem állhatják egymást sokszor. Eddig csak a budhistákat nem halottam más vallásokat üldözni de ha szétnézel a keresztény, iszlám, zsidó(ez is keresztény csak jézust és más dolgokat másképp értelmeznek) vallások történelmében mindíg harcok lesznek. És a legkomikusabb, hogy még sokszor egy valláson belül is ellentétek alakulhatnak ki.pl nézd meg hányféle keresztény létezik a világban.
  • Béla bácsi
    #208
    Ehhez a témához csak annyit, hogy feltettétek már magatokban a kérdést, miért nem a pl. a németekről esik minden nap ennyi szó a médiában? Vagy az osztrákok? Hiszen ők voltak a "nácisták". Eselteg az olaszok? Nem furcsa ez? Andorrától Vanuatuig mindenhol ugyanazokról megy a téma.
    A másik meg az, hogyha egyeseket nevükön lehet nevezni, akkor másokat miért nem? Ha egy olaszt a földön fekve elküldök az anyjába, mer pl. ellopta a barátnőm táskáját, akkor másokkal ezt miért nem tehetem meg? Ugyanarra az akcióra ugyanaz a reakció. Olyanról hogy olasz maffia miért lehet nyíltan beszélni? Eszembe jut a Columboból egy jelenet, amikor megkérdezi a nő mégegyszer, hogy mi a nyomozó neve. Majd az olaszos név hallatán nagyjából ezt mondja: "Jé, egy olasz nyomozó, ilyet se láttam még." Ha ez természetes, akkor egy-két mondatrész kicserélésével kapott másik mondat - melynek a struktúrája teljesen ugyanaz - miért nem lehet az?
    Érdekes dolgok ezek...
  • dondore
    #207
    ez teny. nem is tudom.
    :)
  • Normal
    #206
    Dondore. Figyelj.
    Nem mondasz semmit.
    Akkor minek írsz.
    :P
  • assdf
    #205
    Nem egyenlőségjelet csak van egy jó nagy közös részhalmazuk. Neked még sosem tünt fel hogy ahol pénz van rögtön zsidó is van? De mondom nem az a baj, hogy valakinek pénze van hanem ahogy szerezte... Persze lehet magyar/német/francia/keresztény/arab stb. is aki csalt lopott és hazudott és úgy lett gazdag, de az a helyzet hogy én nem tudok a világon mégegy olyan népet, amelyik minden országban jelen lenne, minden országban pénzel foglalkozik, és minden országban piszkosul gazdag lenne. Ilyen arányban semmikép.
    És azt se felejtsük el, hogy alapvetően nem attól "zsidó" valaki, hogy minden nap a templomban imádkozik és nem is ezért utálják őket.
  • Ronny
    #204
    "a taigetosrol kis protekcioval repultel volna te is meg idejekoran."

    Ha gonosz lennék és lealacsonyodnék a szintendre(ami igen nehéz lenne tekintve a szellemi állapotod)egy holokausztos idézettel válaszolnék.
  • Béla bácsi
    #203
    Ez esetben azt kell hinnem, hogy csak egy 12 éves senkiházival beszélgetek, akit esetleg olyan iskolába küldtek a szülei, ahol csak dogmákat tanult ezidáig, és amikor a képébe mondanak pár dolgot, csak személyeskedni tud. Érvei nincsenek, max. ösztönei, dogmái, és pár ködös mendemonda. Gyanítom azt a német mondatot valamelyik ősödnek mondták. Lám-lám megint fogtunk egy madarat.:)
  • Ronny
    #202
    "Gratulálok, te már meggyőzted magad, hogy minden zsidó vallásából eredendően mocskos kereszténygyűlölő."

    Én csak azt mutattam be, hogy mi van belevésve egy könyvbe, amely a zsidó "vallási tekintély alapját alkotja a hagyományos judaizmus számára"[i](The American Heritage Dictionary)


    [i]Bálám feltámadt holtából és forró ondóban főzetéssel bűnhődik. Mindazok, akik utánozzák a zsidó bölcsek szavait és bűnt követnek el Izrael ellen, forró ürülékben főzik. (57a Gittin)[i]

    Van még egy csokor idézet a téméban, Máriát kurvának nevezik([i]106a Sanhedrin
    ).

    "Ugyanez az oldalon (ami Amerika faji tisztaságáért küzd) vérvád meg zsidók vallásból eredő halálvágya"

    Azt hiszem teljesen lényegtelen a Talmud szempontjából, hogy melyik oldalról származik. Ha elolvastad volna az amazonos linket láthatnád, hogy ez a Soncino féle fordítás a hiteles angol verzió. Többek között ezt találod meg a Jewish Heritage honlapján és a hivatalos helyeken.

    Idéznék az 1907-es Zsidó Enciklopédiából(mellékelek egy wikipediás linket, ha nem lennél tisztában a fontosságával)

    "[b][i]... a 'Bálám' Jézus álneve a Szanhedrin 106b-ben és a Gittin 57a-ban."

    Jewish Encyclopedia

    Ezek tények, és magukért beszélnek.