72
  • Borzpapir
    #72
    TESCO
    gazdaságos
    Részecske készlet
    Z részecskékkel!
  • Epikurosz
    #71
    Már csak ilyen Z részecskékre van szükség. Árusítják a teszkóban (olcsóság miatt)? :-)
  • Borzpapir
    #70
    kb két éve volt egy cikk ami arról szólt, hogy ha két mágneses tér közt légüres térben Z-részecskékkel gyorsítunk egy tárgyat, az képes lesz átszúszni egy dimmenzióba, ahol a távolság a föld és a mars (de lehet hogy a szomszédos naprendszerről volt szó) a töredékére rövidíthető...
  • Borzpapir
    #69
    Jóvanna! Egy a 70-es évekből jött könyvben olvastam. Nomeg a 42 majdnem 30, nemde?
  • Borzpapir
    #68
    erről beszéltem én is...
  • babajaga
    #67
    " harmadik kozmikus sebesség a Naprendszert parabolapályán elhagyó test indítási sebessége (a Föld távolságában 42,3 km/s)."

    A fenti információ is elérhető, másik információ szerint ez 30 km/sec. Ennyit a megbízható információkról
  • Epikurosz
    #66
    Most ezzel mit akartál mondani?
    Hogy fénysebességen sem hullnánk atomjainkra? különben nem maga a sebesség a gond, hanem a gyorsulás. Az kinyiffant.
  • babajaga
    #65
    Ennyit hiányzott?
  • Borzpapir
    #64
    Van egy orvos ismerősöm, aki azt mondja: az ember minden betegség közül csak 6-ot tud gyógyítani. A többit csak kezelni tudja, eltűntetni nem. Hát szép.
  • Borzpapir
    #63
    Naja... Gondoljunk csak bele. A vonatok megjelenésekor azt mondták a szakértők, hogy a nagy sebesség (80-90km/h)árt az embereknek. A kozmikus sebességet 20-30km/sec-ban mérik (nem kérek egy helyreigazító hozzászólást sem, olvastam, biztos infó!). Ha az ember ilyen sebességgel halad, már nincs baj... de ameddig eléri...
    Ide csatolva pedig, a föld forgása mérhető hatást gyakorol az emberre, ezt bizonyítják a 10 m magasba felfüggesztett ingák, pl láttam egyet egy budai obszervatóriunban. Úgy tudom, valami 1,5 g nyugatról, vagy valami ilyesmi.
  • babajaga
    #62
    Azt se felejtsük el hogy volt nyár is abnormálisan forró, meg volt nagyon hideg is nem is egy évben az elmúlt 15 év folyamán.
  • Molnibalage
    #61
    Mellesleg a Naprenszer és a világű benépesíétse addig lehetetlen amíg rakétatecnika van, mert a nagy forgalom miatt túl sok űrszemét lenne, bárez a kisebbik baj. Kb. akkor érné meg az ilysemi, ha 1kg 1 doláárért mehetne fel, de nem a földkörüli pályára, hanem a Marsig. Ja és ha az utazás ideje nem lenne több, mint 1-2 hónap. Addig ez csak sci-fi és utópia.

    Mellesleg minek akarunk olyan marha sürgősen kimenni oda? Még itt a Földön is lehetne 1 nyugodt évezredünk, csak erőltetni kéne az atomenergiát és pár dolgot. Ennyi.
  • Molnibalage
    #60
    Hát éppen ezaz! Mindenki itt sír a globális felmelegedés miatt, pedig igazából nehezen biznyítható, hogy mennyi írható ebből az emberiség számlájára. Majd ja jövőre is ilyen tél lesz, akkor elhiszem. Mióta én élek, 23 éve, kb. minden tél olyan volt amilyennek kellett lennie. Volt pár havasabb, de volt pár melegebb és szárazabb és 10 évig meg tök áltlagos időjárás volt...
  • vax
    #59
    Érdekes egy lehetséges jövőről, de nem lehetetlen. És talán bizom benne nem ez lesz ami létrejön, hanem valami jobb. Egyelőre olyan akadályok vannak a földhöz hasonló világok meglátogatására, hogy inkább "sokat" gyötört planétánkat kellene az utódainknak megőrizni amit "Tőlük" kaptunk használatra és nem kizsarolni.
  • Epikurosz
    #58
    Nostradamus mondott még ennél cifrábbakat is.
  • Gugger
    #57
    Olvasva az eddigieket, csak azt tudom mondani, hogy az ürbe majd akkor költözünk, ha azok az emberek akik a pénzükkel irányítják a világgazdaságot, majd menni akarnak! Pl.: még több pénzt tudnak csinálni belőle, vagy inkább, az lenne az igazi, ha valamely naprendszerbe vagy azon túl talált cucc segítségével olyan dolgot visznek végbe ami ad ezeknek az embereknek (nem az emberiségnek) valamit ami nekik nagyon teccik/kell/egyéb. (pl. 120-150 évre kitolható lenne az élhető évek száma, valami sejtregeneráló segítségével). Na majd akkor az ELIT kimegy az ürbe, mi meg itt maradunk a globális felmelegedés és az azzal járó természeti katasztrófákkal, a járványokkal, és az arabokkal akik megrohanják a világot mert elfogy az olajuk és nem lesz mit enniük, és mindennel ami nem jó nekünk ... olyan lesz a föld mint egy óriási stratégiai játék, és az űrben élő gazdagok (akiknek a jólétét még mindig mi csórók fogjuk biztosítani, az addigra valóban véres verítékünkkel) fogják majd az egeret és klikkelgetnek ki mit csináljon! Én mondom csuda érdekes lesz, majd meglátjátok, csak úgy sugárzunk majd a boldogságtól !!! :D
  • lokko
    #56
    mert az orvossok nem istenek ... több a halálos betegség amit nem lehet gyógyítani, mint amire van gyógymód ... bonyolult szerkezet az ember, és ha nem működik jól nem lehet csak úgy hipp hopp megszerelni
  • Epikurosz
    #55
    Én azt nem értem, hogy ez a sok orvosisten hogy nem tudja rendbehozni Hóking Pistit.
  • bugbal
    #54
    én is oda vágyom.. :)
  • BiroAndras
    #53
    "Csak az ember azt hiszi magaról, hogy fontos, nem fontos... ill. éppen olyan fontos, mint egyik vagy másik faj. Pusztán azért, mert mi jóval többet tudunk náluk az még tesz minket fontosabbá."

    1. NEKÜNK fontos, és ez pont elegendő a cselekvéshez.
    2. Sok globális katasztrófa esetén minden más faj is elpusztulna a Földön (vagy legalábbis döntő többségük).
  • dondore
    #52
    ha gyartunk majd bunbocsanat cedulakat akkor beszallok.
  • dondore
    #51
    meg a dinok is kipusztultak.
  • Mo.Organ
    #50
    Anettka is sérült mégis repülhetett. Hogy is van ez akkor most?
  • Nethyrrea
    #49
    isten éltesse sokáig :) nagyonnagy agy az öreg :)
  • babajaga
    #48
    1958 jan. közepén több hétig 14-18 fok között volt a hőmérséklet, én utánanéztem hogy ez többször is előfordult bizon januárban.
  • Heavy knight
    #47
    Ha a 2. wk. a (történelmi)vesztes fél győzelmével:) végződött volna lehet, nem lenne kérdés egy ilyen űrbéli ,v. más bolygón alapítandó bázis kivitelezési program.
    Az más kérdés,h. ott mindenki szőke lenne és kék szemű... :) //meg 180cm magas:)

    Hawkins betegsége nagyon sajnálatra méltó.Én is felkaroltam volna ,ha Branson helyében lennék.
    A világot korcsosulásba taszító médiának az olyan értelmiségiekkel kellene törődni mint ő, nem a napi szennyes politikával, meg a sok erőszakkal.
  • wanek
    #46
    Így van! Afrikában is van tél, és mégsem esik egy deka hó sem :)
  • babajaga
    #45
    A tél mint évszak nem a hótól lesz tél. Az egy naptári időszak.
  • Thanatos
    #44
    láncold magad egy kempingszékhez 40 évre és majd te is okos leszel :DDD
  • Mihail
    #43
    Vigyázzatok mert ha sokat ültök gép előtt olyanok lesztek mint a Sztivi gyerek
  • Mihail
    #42
    Vigyázztatok mert ha sokat ültök gép előtt olyanok lesztek mint a Sztivi :)
  • Ronny
    #41
    belegondoltál már a dolog mikéntjébe is?
  • Delac
    #40
    Milyen szép napunk volt ma is. Sőt az egész "tél" nagyon design volt. Esett erre mifelénk vagy 2 centi, hogy lássa a paraszt melyik évszak lenne ugy istenigazából.
  • NYCBoy
    #39
    Vagy már itt is vannak a nagy bajok, csak rá kell nézni a hőmérőkre! Adja az isten, hogy tévedjek!
  • Caro
    #38
    Max. a mi kényelmes európai székünkből tűnhet baromságnak.
    Sajna tényleg nagy bajok lesznek itt, ha így folytatódnak a dolgok.
  • DjDano
    #37
    minden tiszteletem SH-é ,de szerintem egy nagy baromság amit mond...
  • wanek
    #36
    Sajnálom ezt a szerencsétlent, én biztosan nem akarnék így élni. Ez nem emberhez méltó.
  • wanek
    #35
    Az emberi élet véges, ráadásul nagyon rövid. Bármennyire is egészséges életmódot folytat valaki, bármennyire is jólétben éli le az életét, megöregszik és meghal.
    Miről beszélünk?
  • qtpman
    #34
    aha alapítasz egy szigetet azt jön usa bácsi és lebombázza me ott van oszama...
  • babajaga
    #33
    "az emberiségnek ideje lenne kivándorolnia a világűrbe, mivel"

    Azért azt hogy a fenébe képzeli a nagy tudós hogy csak úgy kiruccanunk a világűrbe?