22
  • atlagember
    #22
    És mi van akkor, ha egy részeg badát szállít haza az autó színjózan sofőrje?
  • Zseblovag
    #21
    Már ne haragudj, de honnan vetted azt a hülyeséget, hogy ha 1-esbe mész akkor nem kell bekapcsolnod az övet? Jobb ha tudod, be kell. A kivételt egyedül a hátramenet képezheti....
  • Hegyikecske
    #20
    az is hülyeség, mert még a kresz szerint se kötelező bekapcsolni az öved ha pl. tolatsz, (vagy mondjuk 1esbe mész), de az a toyotába már eddig is úgyvolt h csipogott, az még addig oké, amíg nem avatkozik be helyetted csak jelez
  • Hegyikecske
    #19
    hát ez két élű dolog, ez a cikk a totalcaron is megjelent, szerintem jobban leírva, de még előbb mint itt. Viszont én az ilyennek nem örülnék, hogy "lekorlátozza a vezetőt". Ha én vezetek akkor abba ne avatkozzon bele, egy ilyen tényező, segítsége lehet, de ne vegye át a vezérlést. Különben is ha autóba ülök akkor sietek, egy ilyen ellenörző macera amíg számottevő mértékben észrevehető addig nem segítség...
  • amdrula
    #18
    Akár működhetnek az ilyen dolgok, csak ameddig nem alap az ilyen minden kocsiban, addig semmi haszna, mert szerintem, aki van akkora f@sz és tudja magáról, hogy szokott részegen vezetni, az egyszerűen spórol egy kicsit és nem kér ilyet a kocsijába.
    Aki pedig nem szokott az sem kér, mert minek... (jó mondjuk praktikus lehet, hogyha a gyerek elviszi a kocsit, ne legyen f@sz).
  • DOGMAN
    #17
    Aztán ha ki kell térned egy hirtelen kormáynmozdulattal akkor ő lassít helyette téged meg a ledarál a szemből a te sávodba áttérő kamion ehheeh baromság...
  • megrab
    #16
    Nem az a baj, ha helyettem dönt az autó, hanem, ha téved. Mi van ha csúszós-jeges úton megyek és azt hiszi, hogy részeg vagyok ezért leáll? Megáll a kocsi az autópálya közepén is? Lehetne még példákat sorolni, és az ilyesmi marha bosszantó lenne.
  • Gerygrey
    #15
    Nem, nem azt írtam hogy minden magyar bunkóparaszt, csak magyarországon a parasztok így oldják meg. Inkább akkor úgy írom hogy merdzsós cigány hogy pontosabb legyek, de akkor meg rasszista vagyok... Gondolom mindenki tudja hogy a hazai autóstársadalom mely csoportjára céloztam.
  • PíszLávJuniti
    #14
    Abban esetleg látok fantáziát, hogyha több gyanu is fennáll, akkor sebességet korlátoz, esetleg a hirtelen kormánymozdulatokat kicsit leredukálja..
  • Trb100
    #13
    ugyan már.. minek ez a kesztyűs kéz.. inkább rakjanak egy lefűrészelt csövű sörétes pistát a műszerfalba.. ha ittasan vezet, bumm egyet a pofájába.. többet nem veszélyezteti a többi embert...
  • usererror
    #12
    Ez szép kezdeményezés, de szerintem az embert nem lehet megvédeni saját magától.
    Eléggé leleményesek vagyunk, ha ki akarjuk csinálni magunkat.
  • Tetsuo
    #11
    Na igen, a román bunkóparaszt ilyet nem csinál, mert ott még Daciák vannak.. :)
  • Lacc
    #10
    ... és rakja be a zuhany alá, utána meg az ágyba.
  • Tetsuo
    #9
    LOL az ilyen inkább feküdjön az árokparton míg odér a mentő.. de ne vezessen! :DD
  • Zenty
    #8
    Egyébként elég elavult módszer ez toyotátol többet várna el az ember pl ha valaki részeg ne megállitsa hanem automatára kapcsolva az autó vigye haza a tulajt.
  • Zenty
    #7
    Igen gta világba élünk engem is már háromszor meglőnek naponta elég szokványos esett ..... :D
  • Dodo55
    #6
    Van ezzel egy nagy baj: könnyen részegnek detektálhat egy embert, akit mondjuk meglőttek, és éppen a korházba akarna menni. Például vállba lőtték, és ezért fura kormánymozdulatokat csinál, a lövéstől belázasodik, ezért a pupillája fura dolgokat csinál.
  • Gladiator
    #5
    mondjuk ha felvesz egy kesztyűt, meg egy szemüveget, akkor át van hidalva a probléma. az izzadságossal az a baj, hogy lehet az utas is ittas, esetleg lehet, hogy vki vmi alkoholt szállít, ami lehet kiömlik.
  • Emmegki
    #4
    *magyar bunkóparaszt

    Nem nemzetiségtől függ a bunkóparasztság. Ez vmi magyarellenes kirohanás lenne?
  • Gerygrey
    #3
    Kitalálták hogy ne lehessen elindítani az autót, amíg nincs becsatolva a biztonsági öv. A magyar bunkóparaszt mit csinál, szépen áthúzza az ülés mögött az övet és becsatolja úgy... Az emberi hülyeség határtalan, ez is biztos kijátszható lesz valahogy.
  • heyman8909
    #2
    Elég soká lesz még ilyen felszereltség alapba az autókba, mikor egy átlagautóba még ABS-t sem raknak bele. (Gondoljatok arra, mi magyarországon az átlag)
  • PíszLávJuniti
    #1
    Na ilyet biztos hogy nem szeretnék. Bár nem szoktam ittasan vezetni, de a kocsim ne döntsön helyettem.