576
MP4 Lejátszók, Firmware, Themes.
  • Sordoran
    #456
    Én 2 napja vettem egy Wayteq P40-est. Jó kis kütyü, de valahogy sikerült az elsőt fél óra után tönkretenni, és nem kapcsolt be. De kicserélték, és azóta jól müxik.
  • banyairicsike
    #455
    IAudio U5
    Iaudio 7
    Iriver T6
    Sansa Fuze
    Momo X6
    Meizu M6
    Maizu M3

    Samsung YP-Q1JA

    Talán ezek azok, amik szóba jöhetnek most, igaz a Samsung az 25eHUF, de talán még annyit rászánok, az a határ. Szal ezeket néztem ki, szerintetek meiket? Vagy van még más jó is ezeken kívül ilyen árkategóriában?
  • banyairicsike
    #454
    Ha irtok személyes tapasztalatokat a lejátszóitokról, az sokat segithet mindenkinek
  • banyairicsike
    #453
    Most találtam ezt az iaudio u5-ösröl:

    http://palacsint.hu/blog/20080827/cowon-iaudio-u5-tapasztalatok

    Gondolom ez amugy egyedi eset...
  • Danfan
    #452
    Köszi minden segítséget! Végül úgy döntöttem mégis maradok sony-nál=P még érintő képernyő nélkül is=)
    NWZ-A829-t veszek, szval ha vki térdekel én is írhatok tapasztalatokról, bár sztem nem fog nagyobb meglepetés érni=P
  • banyairicsike
    #451
    Köszönöm, elég jó alternativának tűnik. Március közepe felé lesz a vétel, addig várok még hasonló jó ajánlásokat, de eddig talán ez a nyerő.
  • WiZZaRD
    #450
    Én épp az imént rendeltem egy iAudio U5-öt, holnap jön futárral, majd írok az első tapasztalatokról. De az az a player, ahol a zenén és az fm rádión kívül tényleg nem sok minden van:). Pont én is emiatt döntöttem mellette, mert egérmozira ott a PSP, txt olvasásra meg inkább nem kínzom a szemem ekkora kijelzőkön:). Viszont a legújabb fw-el minden iAudio kiváltságot megkapsz, ami a zenelejátszáshoz kell. Nem mellesleg a 2GB verzió belefér az általad megadott keretbe is:).
    Itt van róla egy kis teszt:
    http://prohardver.hu/teszt/cowon_iaudio_u5/cowon_iaudio_u5.html
  • banyairicsike
    #449
    Hát a lényeg a zene nekem, szal szinte semennyire sincs szükségem a "sallangokra"..
  • WiZZaRD
    #448
    20eHUF, csak lemaradt:)
  • WiZZaRD
    #447
    Hat a eHUF eleg szukos keret...mennyire van szukseged pl. a sallangokra, video, kepnezegetes, txt, stb?
  • banyairicsike
    #446
    Sziasztok.

    A segítségeteket kérném. Mp3/Mp4 lejátszó vásárlás elött állok, és igazán nemtudom hogy mien is legyen, aztán gondoltam itt nálam jobban hozzáértő emberek vannak.

    Szóval a lényeg hogy 20ezer alatt legyen. Valószínű egy Sennheiser cx300 vagy 400 vagy 500assal fogom használni, szal olyan kell ami kellöképpen megis hajtja azt.... Légyeg: Minőségi, sokáig birja az akkuja, sok basszus, nagy hang:) Momo X6-osat is néztem, jóka irtak rola, de itt sokan leszóták ezeket a márkákat, szóval ha valami jó kis alternatívát tudtok mondani, azt megöszönöm.
  • Danfan
    #445
    Juj...ne fájtídsd a szívemet...ettől a tesztől még jobban tetszik
    Csak tényleg elég drága...főleg 2Gsnak:( Nem merek illetve tudok dönteni, mert félek, h megveszem ma, holnap + vagy leviszik az árát, vagy jön ki egy jobb...mindig ez van...

    1enlőre én is maradok az S9nél, h kijöjjön az ára=)
    Ez maradt minden reményem=P
  • WiZZaRD
    #444
    Huh, ne az első helyen vedd meg, ha emellett döntenél:

    http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/mp3_lejatszok/samsung_yepp_yp_p2jq/

    És tuti lehet még olcsóbban is találni kis keresgéléssel.
  • WiZZaRD
    #443
    Erről itt találsz tesztet:

    http://prohardver.hu/teszt/samsung_p2_kis_gep_nagy_keppel/samsung_yp-p2.html

    Bár tényleg elég drágának tűnik...
  • Danfan
    #442
    Nahát találtam még egy esetleges jelöltet!
    http://www.avplanet.hu/YP-P2JQB
    Bár ahhoz képpest, h 40e, csak 2G...hmm...nehéz a választás!
  • WiZZaRD
    #441
    Akkor az M6 nem a te playered valóban:). Nekem is nagy csalódás volt az M6:(, a hangra én is kényes vagyok. Az i7-es is nagyon jól szól állítólag.
  • Danfan
    #440
    Az M6-nál meg akkor sztem megfogadom a tanácsod és hanyagolom, mert elég érzékeny vok a torzulásokra, és pont ezt szeretném mindenképpen elkerülni=)
  • Danfan
    #439
    Igen...igen én is várok még az S9-re=) Nagyon...
    Még egy olyan 40e-el esetleg kiegyeznék...de felette=( Csak jönne már meg az ára, mert sony-mnak érintkezős problémája van, és nem bírom sokáig zene nélkül=)
    A vastagsághoz visszatérve pont a telefon miatt nem akarok még egy "féltéglát" a zsebeimbe=)
  • WiZZaRD
    #438
    Az M6-osra is sok jót mondtak, meg jól jött ki a tesztekből, ezért neveztem be rá, na meg mert az XClef HD500-ast nincs humorom mindig cipelni, így kellett egy apróbb méretű, mobilisabb player. De sajna az M6-osról nem sok jót tudok elmondani, legalábbis ami a hangját illeti, hajlamos nagyon torzítani (most egy Seni MX660-assal használom). A kezelése és a szolgáltatásai amúgy rendben lennének.
    Nem is figyeltem, hogy a D2 vastag:), valahogy ez nem volt soha szempont.
    78 X 55.4 X 16.6 mm (SzxMxMé), 16,6mm vastagság már vastag? És amikor féltégla telefonokat cipeltünk:))? Mondjuk az M6-osnál fél centivel vastagabb, az igaz...cserébe beletuszkoltak egy SD kártya bővítő helyet, egy érintőképernyőt, tv kimenetet, meg egy rakat dolgot, amivel az M6 nem rendelkezik.
    Esetleg vékonyabb playerben az U5? Igaz az tényleg csak mp3 player, mert mást nem tud, se kép, se txt, se videó. Cserébe a legolcsóbb iAudio:).
    Kíváncsi lettem amúgy az S9-re most már megvárom a bevezető árát:).
  • Danfan
    #437
    Köszi!
    Sejtettem az S9s árát...túl szép volt:)
    Csak félek, mert a D2es vastagnak tűnik...:( és sajna nekem a kipróbálás esélytelen, ugynis nálunk (Debrecen) nincs ilyen bolt:(
    Nem tudom még... Áh..látom Meizu M6osod van...még azon gondolkodom, miért akarod lecserélni?? Nem jött be?? Tapasztalatok??=)
  • WiZZaRD
    #436
    Amúgy vásároltam már a patikában, nem is egyszer, korrektek és ki is próbálhatod a kütyüt vásárlás előtt.
  • WiZZaRD
    #435
    Az iAudio playerek igen jó minőségűek, szerintem nem nyúlsz mellé egy D2-es vásárlásával. Jómagam is szemezek vele, csak még nem sikerült eldönteni, hogy melyik legyen, csak a márka a biztos:). iAudio-k közül a 4-essel rendelkeztem anno, maximálisan elégedett voltam vele, főleg, ami a hangminőséget illeti. A D2-őt is dícsérik, bár állítólag nincs olyan "meleg hangja", mint a többi iAudio-knak, inkább "ridegebb", az alkalmazott Wolfson chipnek köszönhetően. A tudása minden esetre csillagos ötös.
    Esetleg alternatívaként érdemes körülnézni az iRiverek cuccai között is, bár így hirtelen nem is tudom, van-e érintőképernyős modelljük.
    Az S9-es kalkulált árához szerintem egy 2x szorzót képzelj hozzá:(...
  • Danfan
    #434
    Sziasztok!
    Tanácsra lenne szükségem!

    Új Mp4-es lejátszót szeretnék venni, eddig Sony lejátszóim voltak, meg is voltam velük nagyon elégedve hangzásba, stílusban, de most érintő képernyőset szeretnék.
    Esetleg van már vkinek tapasztalata Cowon (iAudio) terén, ugyanis ebből a márkából szemeltem ki magamnak 2 opcionálisat:
    http://www.infopatika.hu/iaudiod2.html
    http://www.infopatika.hu/cowons9.html
    Az utóbbiról még sajna nics sok info, ugyanis még az eladó honlapján is csak "hamarosan" van kiírva! Vki ismeri ezt oldalt, mit takar náluk az, h hamarosan? 1-2hét?? Esetleg hónap is?? :(
    És nem tudom, h az S9 áráól mennyire lehet hinni ennek a cikknek:
    http://www.kutyu.hu/content/view/2902/5/

    Előre is köszi!
  • fotyierik
    #433
    Sziasztok.
    Hozzám most került egy concorde mp4-es lejátszó, de amint bekapcsolom, egy homok órát tesz ki. Próbáltam lekötni az aksit, hogy hátha csak lefagyott, de semmi amikor vissza kötöttem ugyanúgy homokóra. a gépemre ha rákötöm, nem talál olyan drivert amivel fel tudná ismerni. Ötletek? Esetleg, valami link, amire ha ráklikkelek máris megy minden simán. Előre is köszi mindent, mindenkinek.
  • mate317
    #432
    a fiat is világmárka, sőt köze van a ferrarihoz is, mégis szarok az autói, asszem ez jó hasonlat.

    sajnálom, de azt kell mondanom, az apple-t semmi nem érheti utól, még a sony sem lejátszók terén. a divatos forma és a zseniális menüje miatt szerintem soha nem lesz ellenfele ha csak nem történik valami csoda az iparágban. Autóknál, ruhánál valahogy mindenkinek számít a kinézet. Mp3 lejátszónál miért ne számítson, miért mondják erre, hogy divatszar?
    A sony is sokkal jobban megéri 2x ezer forintért, mint bármelyik más lejátszó. Mert egyszerűen kapsz egy jó lejátszót, amire jó ránézni, jó kezelni, és kb ennyi kell az elégedettséghez e téren. És ezekkel a lejátszókkal ott lesz a tudat, hogy jól döntöttél, mert a legjobbat vetted.

    Persze a momo is tökéletes zenehallgatásra, de nem a legjobb.
  • gordon 24
    #431
    Hali!


    3 éves nincs még ez egy lg házirozi:D.. De mondom az orcájára nincs elirva, hogy mp4 vagy ilyesmi.. Divx-et wma-t azt tud.
  • tomcsa4
    #430
    Ja és ha valaki jobban bíz a pcworld-ben, lapozza fel a 2008/12-es számot, 71. oldal. Ma találtam meg a tesztet róla. Ennél többet nem tudok mondani.

    Ja szerk: a Wanteq PNA-kat is gyárt 8látom, előző HSZ-emben csak GPS-t írtam).
  • tomcsa4
    #429
    Ja és még elfelejtettem, hogy emlékszel a 2005-ös és 2006-os időszakra, maikor sorra robbantak be az Ipodok? Persze elsőnek az Apple térített, de utána bevallotta, ohgy hibásak voltak az aksik. Micsoda minőségellenőrzés ez? Ez a megbízható cég? Erre válaszolj légy szíves.

    Magyarul egy kis infó a PTI-ról!

    Mondom, majd megírom meddig bírja a lejátszóm, remélem minél tovább. Igaz minden nagyobb cégnél előfordul pár darab hiba (az Apple esete viszont elborzasztó), Newsmy termékekről még nem ovlastam hibáról, de természetesen tuti van. De full hibás széria (eddig) nincs.
  • tomcsa4
    #428
    Ja és itt a Wayteq: http://www.wayteq.com/

    Tudtad, hogy a GPS-ben majdnem az első számú partner? Biztos névtelen...

    Attól, hogy valamit Te nem ismersz és nem is akarsz megismerni (és nem is tudsz), attól még nem kínai szar. De gondolom Magyarország akkora piac, hogy ami itt nincs, az szar. Kicsit le kellene szállni a magas lóról.
  • tomcsa4
    #427
    Erre nem tudok mit mondani. Illetve tudok, de Te se sértegettél, akkro én sem.

    Hallottál már arról, amikor az Apple lejátszója szar volt és az utánzat jobb? Mert megtörtént.

    Nm tudom mennyire lesz tartós ez a MOMO (oda is írtam, hogy élettartamot nem tudom, neten olvastam róla, ohgy elég jól bírják, de ugye sose lehet tudni, így erre óvatosan adok), de hogy nagyon jó minőségű, az fix.

    Nagyon dícséred a Sony-t. Igen letett valamit az asztalra, de ez nem azt jelenti, ohgy csak ő lehet a jó és más nem. Te meg nagyon így beszélsz.

    Akkor ne vegyél Sharp kijelzőket, csak Samsungot (megjegyzem a világon a Sharp az éllovas), ne vegyél Buffalo memóriákat (japán cucc), csak Kingmaxot/Geilt és egyáltalán semmit, csak aminek neve van.

    A másik: szerintem ha valaki 20-30 ezer forint környékén vesz lejátszót, maximum egy 4-5 ezer forintos fülest ad hozzá, de már azt is nehéz szívvel. Na mármost, én szerintem ha egy lejátszóhoz gyenge gyári fülest adnak, akkor az mindent elárul. Ez itt a gond ohgy ezt nem érted.

    Tessék

    Remélem te nem azok közül vagy, akik fikázzák a MOMO-t (meg mást), hogy semmit nem találnak a neten, holott a MOMO nem a cég neve, hanem a termék fantázianeve. Ergo nem is ismerik a céget (holott ott van a dobozon, a kézkönyvben), ezáltal jó hogy nem találnak semmit.

    Én köszönöm! Nekem tetzsik, amit megvettem, egyedül az élettartamtól félek (megint említem, hogy ezt oda is írtam lent). De majd megírom ok?
  • tomcsa4
    #426
    Szia! Nagyon régi a lejátszód? Mert akkor utána kellene nézni, hogy avit (mpeg 4-et) le tud-e játszani. De ha nincs 3 éves kiadású, akkor biztos le tudja.
  • gordon 24
    #425
    Hejho!

    Kérdésem lenne hozzátok! Van nekem sok videom, amit az netről szedegetek le mp4 formátumban, wma stb formátum (nascar versenyek a zöme:D)

    Az lenne a kérdésem, hogy divxbe vagy az mp4 formátumot olyan formátumba hogy tudom rakni hogy egy sima mezei LG dvd lejátszó meg tudjon küzdeni vele?

    Igaz nem tudom mp4-et játszik-e de az elején nincs ilyen feliratom..

    Előre is köszi az infot!
  • WiZZaRD
    #424
    Ne vegyél noname cuccokat, mert aztán ha belefutsz valami hibába, akkor keresheted az újabb fw-t. Most néztem mp3centeren pl. ezt a waytech nevű cuccot...még honlapot sem találtam nekik, így elég bajos lesz az fw frissítés, mert olyan nincs, hogy tökéletes. Még a nagyobb neveknek is jönnek folyamatosan az újabb bugjavítások (iRiver, iAudio, stb.), vagy akár újabb szolgáltatások. Lassan lecserélem a Meizu M6-ost, mert a hangjával nem vagyok kibékülve, azért kezdtem el nézelődni, de hiába igényes a külseje a playernek, meg ízléses a csomagolása, ha a support 0. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy milyen lehet a hangja:).
  • cs31
    #423
    Van nálam egy Concorde MP4. Adtak vele egy cd-t amin van egy konvertáló program. Ha azzal konvertálok videot akkor a kapott fájlt viszi az a lejátszó. Ha más programmal konvertálok videót és azt teszem rá akkor fájlhibát ír ki. Ha az eredeti programot használom az valamit letöröl a vinyóról, mert ha meg akarom nyitni a meghajtókat hibát ír ki. Csak Total Commanderrel tudom elérni a fájlokat. Eddig 2 gépre tettem föl az eredeti progit, mindkettőn újra kellett húzni a Windowst az előbb leírtak miatt. Szóval a gyári cd-n levő konvertáló progit nem használnám. Más konvertálóban mit kell átállítanom, hogy a Concord nevű MP4 lejátsza a konvertált video fájlt?
  • Csurimadar
    #422
    Hali nekem van egy Concorde X-913-as MP4-em és az lenne a kérdésem hogy hogyan(vagy mivel)rakhatok rá témákat?
  • 5c0rp330n
    #421
    bullshit. ezt hívják úgy, hogy félrebeszélés.
    "Hangzásban a drágábbakat is leveri (Philips, Sony)"
    ezt állítottad egy ócska névtelen kínai hamisítvány szarról. és nem magyaráztad meg. az volt a magyaráztod, hogy úgyis igénytelen vagy és szar fülest használsz és akkor úgy sem veszed észre a különbséget, ami köztük van. nagyon jó, hogy ezt ilyen gyorsan leszögezted, mert ezzel már elárultad, hogy neked az igényesség, hangminőség semmit sem számít, innentől kezdve a témában a "szakértésed" egy kalap szart sem ér. ezzel akartad alátámasztani azt a kijelentésedet, hogy az a fos leveri a Sony lejátszókat hangminőség terén. ezt mégis hogy gondoltad? a Sony-t, aki ~30 éve az egyik legjobb hangminőségű hordozható lejátszókat gyártja az egész piacon. több szót sem érdemes erre pazarolni.
    nem csak Sonym volt, úgyhogy ez a tipped sem jött be és inkább te vagy nevetséges, hogy ilyet feltételezel. és nem használok 30ezres fülest, egy 10k alatti fülest használok (cx300), otthon pedig egy hd555-t, ez kb 20k. próbáltam Sony-tól kezdve Mpio-n és Philips-en át mindenféle forrásról hallgatni zenét, hallgattam lossless minőséget is Sound Blaster kártyáról és hallgattam mp3-at kínai fos lejátszóról, tudom mi a különbség köztük, pénzben ki sem fejezhető.
    az ilyen kínai cégek (ilyen a pti is és minden névtelen szar) abból élnek, hogy kémkednek, és egy az egyben lelopják a tényleg jó és népszerű (ipod, sony, stb) lejátszók kinézetét és eladják az olyanoknak, akik semmit nem értenek hozzá és teljesen igénytelenek. egy ilyen lejátszó tarthat pár napig, pár hónapig, tovább biztosan nem, iszonyatosan rossz minőségük van minden téren. az aksijuk általában papiron sem erős, és a valóságban még annak sem bírják a felét sem. sokszor előfordul, hogy amennyi memória rájuk van írva, valójában feleannyi van. hivatalos support nincs hozzájuk, fw frissítésről álmodni sem lehet, általában a garanciával sem érsz semmit, mert amikorra tönkremenne a lejátszó (pár hónap alatt), már maga a cég sem létezik, mert tönkrement/lecsukták őket hamisításért.
    vannak értelmes márkák, amiket komolyan lehet venni. ilyen például a Sony, iRiver, iAudio, Apple, Mpio, Samsung, Creative és ilyen például a kínai Meizu is. ezek mind elismert gyártók, elismert termékekkel. amikről te beszélsz, azok a névtelen szarok hivatalosan talán nem is léteznek, nincs egy honlapjuk sem, lopásból és hamisításból élnek és azzal, hogy elárasztják a piacot a fos lejátszóikkal, és átverik azokat a szerencsétleneket, akik nem értenek hozzá. ha te ilyen segg vagy, hogy bedőltél nekik, csak gratulálni tudok, de legalább mást ne rángass bele a baromságaidba, elég ha egyedül neked kell szopnod vele.
  • mp4player
    #420
    Sziasztok!
    Esetleg érdekel valakit egy teljesen új iPod Nano clone 8GB MP4 lejátszó?
    Kivételesen jó ajánlat, verhetetlen áron, fóliás, az alkatrészek bontatlanok.
    Képet szívesen küldök.
    Néhány infó róla:
    8GB beépített memória
    64000 színű 1.8" TFT kijelző
    72*55*7mm, 30-40g
    Zene, fénykép, videó lejátszó
    FM rádió, E-book, Játékok, Diktafon, Szövegmegjelenítés
    Ajándék sztereó fülhallgató és tartótok
    Akkumulátor kapacitás 10óra

    Érdeklődni az [email protected] -n lehet.
    Ár: 10.000 Ft

  • LDC
    #419
    TOMCSA!

    Ez szuper!!!

    Működik és köszi mégegyszer!!

  • LDC
    #418
    Kedves Tomcsa!

    Köszönöm a segítséged!!! és valóban az én véleményem szerint is nagyon jó a lejátszó..

  • zutyu
    #417
    Sziasztok.Van egy samsung YP-S3J mp4 lejátszom.Régebben (4hónapja) raktam rá filmeket,avikat,van Neki egy Samsung média software és azzal szépen átalakítja és átrakja. Majd egy-két hónapig nem használtam.Elő vettem újra és akartam volna a újra rá rakni filmet ,de nem megy nem tölti át.Nem tudom mi lehet a probléma.Zenéket lehet rá rakni.
    Esetleg egy Formattálással megoldható lenne? Nem tennék e kárt benne?