576
MP4 Lejátszók, Firmware, Themes.
  • stonesour
    #416
    Sziasztok, most készülök mp4 lejátszót venni, de nem tudok dönteni. szerintetek e 3 közül melyiket?? a

    http://mp3center.hu/index.php?scn=122&pc_id=12&pi_id=675&ppt=0
    http://mp3center.hu/index.php?scn=122&pc_id=12&pi_id=677&ppt=0
    http://mp3center.hu/index.php?scn=122&pc_id=12&pi_id=643&ppt=0
  • tomcsa4
    #415
    Feltettem a filmjeimet a Newsmy MOMO-ra és 22 fps bőven elég. A szájmozgás is a helyén van. Egyetlen feltétele, hogy normális avit tegyetek fel rá. Szóval aki a zsájmozgásra is érzékeny, nyugodtan megveheti a MOMO-t, csak ajánlani tudom!

    Ilyen tvrip felejtős, mert az amúgy is kalap kaki (vagy tegyetek bele több kulcskockát).
  • tomcsa4
    #414
    Ja és még a komoly tesztelő azt is kifelejtette a hibák sorolásából, ohgy nem bővíthető a Momo ( és tényleg nem). Érdekes módon magával a lejátszóval alig foglalkozott, inkább írta süket (és majdnem 70%-ban hamis) állításait.
  • tomcsa4
    #413
    Ja még annyit: egyedül magát az élettartamot nem tudtam még letesztelni, de használom. Emlékszem a PTI-t is fikázzák itthon, amcsi fórumokon meg örvendeznek neki. Hát volt szerencsém kipróbálni egyet: a menüje picit zagyva, ugyanis a lokalizálás nem sikerült jól (értelmetlen menüszövegek). A kapott füles jó minőségű viszont, a képe szép és ami a fontos: a videókat 30 képkocka per seccel játssza le és mp3 hanggal ellátott avi-t is viszi. Ellenben az élettartamot nem tudtam megnézni (csak a fórumozók véleményére adni), szóval ezt nem tudom.

    Nem tudom, hogy egy professzionális fülest hogy tudna megszólaltatni a PTI, de aki ilyen árban vásárol (10 és 20k), nem hiszem, hogy több tízezer forintos fülessel használná leendő termékét.
  • tomcsa4
    #412
    Ki is próbáltad? Ja csak Sonyd volt? Bocsi, én kérek elnézést. Ott a Philips SA5245 27 ezerért és semmivel sem jobb, mint a Momo, sőt hangzásban és képminőségben még alatta is marad (videó meg ugyanolyan). Egyedül akku teljesítményben jobb az a philips, akinek az a fontos, válassza azt. Szerintem elég telített a piac, mindenki megtalálja, ami az igényeihez passzol.

    Persze gondolom Te egy ilyet 30 ezer forintos fülessel használod, igaz? Én ilyen drága ketyerével nem próbáltam ki, nem is fogom. Félreértés ne essék, a phiilipshez kapott gyári füles is jó minőségű, tehát nem, állítom ,hogy nem az. De a Newsmy terméke jobb.

    Ja amúgy láttál is már ilyen terméket? Emlékszem egy srác fikázta az árgépen, felírt 15 pontot is, hogy miben rossz a momo és ezek közül egy sem volt kapcsolatos a hangzással, képpel. Megkérdeztem tőle, hogy mégis akkor miért szar, mi kell neki? Erre a válasz: szar a kézikönyv (érdekes, minden benne van, MINDEN!, ami kell), nem mutatja a lejátszandó szám előadóját (mutatja), nem játszik le hosszú nevű zenéket (ezt nem próbáltam), nem lehet kezelni a gépezetet (érintőgombokra gondolt, ja és lehet kezelni, igaz nem 5 perc után, de 1 óra elég megtanulni), belemegy a zene mapába és véletlenszerűen elkezdi lejátszani az egyiket (ez igaz), kkapcsolásnál mindent elfelejt (nem igaz, kétféle kikapcsolás van, ha az érintőgomb közepén nyomvatartos több, mint 3 mp-ig, akkor úgy kapcsol ki, hogy megtartja a beállításokat, ha viszont alul hardveresen lelövöd, akkor nem), nincs hozzá firmware frissítés (érdekes módon a srác azt hitte, ohgy a gyártó a Momo, holott ez csak egy fantázia név, a gyártó a Newsmy). Többi nem jut eszembe, de meg tudjátok nézni.

    Szóval az a srác bebukta a dolgokat és neked is mondom: ha valamit nem ismersz, ne fikázd, jó? Ha Te csak Sonyt láttál és nem ismersz egy másik márkát, akkro ne fikázd jó? Mert így maximum nevetséges leszel. Mert a világ nem Magyarországból áll!
  • stonesour
    #411
    Sziasztok, most készülök mp4 lejátszót venni, de nem tudok dönteni. szerintetek e 3 közül melyiket??

    http://mp3center.hu/index.php?scn=122&pc_id=12&pi_id=675&ppt=0
    http://mp3center.hu/index.php?scn=122&pc_id=12&pi_id=677&ppt=0
    http://mp3center.hu/index.php?scn=122&pc_id=12&pi_id=643&ppt=0
  • mate317
    #410
    szerintem egy mezei ember egyszerűen nem hall különbséget két nem ultragagyi lejátszó között(same file, same füles persze)

    Legeslegfeljebb akkor, ha előtte van a két lejátszó, egyszerre elindítja ua a zenét, és dugdossa a jaget egyikből másikba. Különbség lehet ilyenkor, de hogy jobb-e rosszabb-e, ahhoz hangmérnöknek kell lenni. De az hogy valaki kipróbál egy mp3-at, majd egy hét múlva egy másikat és határozottan állítja x/y sokkal jobban szól, az hülyeség.
  • 5c0rp330n
    #409
    "Hangzásban a drágábbakat is leveri (Philips, Sony)"

    gondolom valami igazi szakértői tesztnek vetetted alá, miután ilyet kijelentettél. látatlanul is egészen biztos vagyok benne, hogy egyúj sony lejátszó szarráalázza hangminőségben, és minden másban is.
  • tomcsa4
    #408
    Na megvettem én is egy Newsmy MOMO Supercardot. Hangzásban a drágábbakat is leveri (Philips, Sony), képe nagyon tiszta és éles (ebben is). Egyetlen hátránya, hogy a videókat 22 fps-sel és mp2 hanggal tudja lejátszani, igaz firmware-t még nem frissítettem rajta.

    Videótömörítéssel volt gondod. A gyári is használható, csak egyetlen dologra figyelj: a mappa struktúrában sehol ne legyen ékezet. Se a forrásfájlnál, se a célmappánál. Nagyon fontos.

    De! Tudok ajánlani egy alternatívát. viDrop 0.55 (katt ide!)

    Hozzá való információ:

    Main settings
    -------------------

    Input A/V File: itt kell megadni miből konvertálunk

    Output A/V file
    directory: hová tegye
    filename: mi legyen a neve


    Advanced settings lap
    --------------------------------
    Video:
    codec:xvid
    width:320
    height: 240
    FPS:22


    Resize method:
    PanScan *

    A többi beállítás maradjon a telepítés utáni állapotban!!!

    Forrásfájl (katt ide!)

    Annyi, hogy a forrásnál 24 fpst írnak. Le tudja játszani, de akkor már csúszik a hang. Maradjon 22 fps és akkor atomstabilan megmarad az eredeti és mindössze a szájmozgásoknál fogod látni, hogy 22 fps a sebesség.

    (Ha valakinek ez nem elég, akkor vegyen PTI-t, az 30 fpssel tolja és mp3ban az avikat.) Remélem tudtam segíteni!
  • LDC
    #407
    Hali GCsab!

    Én MOMO Supercard-ot vettem a lányaimnak. Teljesen tuti a cucc, csak egyenlőre nem tudok rá filmet átkonvertálni. Amit adtak hozzá konvertálót azzal nem működik....

  • mate317
    #406
    Vegyél inkább sony-t ennyi pénzért, ne gagyit. Vagy 25ért már kapsz 4 gigás ipod nanot.
  • GCsab
    #405
    Sziasztok!

    Én azt szeretném kérdezni, hogy kinek mi a véleménye a "MOMO X6" nevű mp4 lejátszóról?
    Csak mert lehet, hogy én is ilyet fogok venni és kíváncsi vagyok a véleményekre.

    Előre is kösz
  • TaRka0107
    #404
    Szevasztok!! Az mért van hogy az MP4 lejátszóm nem játszik le mindenféle AVI-t? A nagy filmeket amik 1.5órásak azokat simán lejátsza, de a videokat nem. Azt írja: nem megfelelő formátum. Játszik le MPEG-et is de nem játsza le azt se:D lol
  • csetle
    #403
    Sziasztok! Segitségre lenne szükségem, remélem van aki ért hozzá. Van egy mp4 lejátszóm, és még véletlenül se akarja lejátszani a videókat. Ha felmásolok rá egy sima avi fájlt, nem játsza le, miért? Néztem, hogy a felbontásnak lehet hogy 176×220 kellene lennie? Vagy mp4-be kellene konvertálni? Azt sem játsza, megpróbáltam, mindig ugyanaz a hibaüzenet: Fájl formátum hiba!
    A gyári konvertálóprogi még működni sem akar, belepakolom a konvertálni kivánt fájlt, és amikor rányomom, hogy Convert Now, nem történik semmi :(
    Van valakinek esetleg valami ötlete??? Előre is köszönöm!
  • Alwares
    #402
    Kb egy évig fogja bírni. Nekem eddig volt jó. De már megszoktam, hogy ha 10k körül veszek mp3-at akkor évente vehetek...
  • Tompie
    #401
    Én azt akarom kérdezni, hogy ha van egy 400mA-s akksis mp4 lejátszó akkor ahhoz jó az 500mA-s USB-s hálózati töltő ? Vagy mit kell figyelembe venni ? milyet vegyek hozzá ?
  • csetle
    #400
    Sziasztok! Segitségre lenne szükségem, remélem van aki ért hozzá. Van egy mp4 lejátszóm, és még véletlenül se akarja lejátszani a videókat. Ha felmásolok rá egy sima avi fájlt, nem játsza le, miért? Néztem, hogy a felbontásnak lehet hogy 176×220 kellene lennie? Vagy mp4-be kellene konvertálni? Azt sem játsza, megpróbáltam, mindig ugyanaz a hibaüzenet: Fájl formátum hiba!
    A gyári konvertálóprogi még működni sem akar, belepakolom a konvertálni kivánt fájlt, és amikor rányomom, hogy Convert Now, nem történik semmi :( Esetleg valaki hozzá tudna szólni, hogy miért lehetnek ezek a problémák? Előre is köszönöm szépen, üdv
  • Tompie
    #399
    Az ODYS MP4 lejátszókkal kapcsolatban kinek mi a tapasztalata?
    pl ODYS MP-X10L
  • bujty
    #398
    köszi megpróbálom
  • tivi2000
    #397
    szia szerintem az a win98 csak a driver, nincs más a cd-n csak az? mert általában xp-re csinálják az ilyen programokat
  • wum
    #396
    sziasztok!
    ERONIX MP4 lejátszót kaptam aminek a telepítő szoftvere win98 ra jó nekem pedig win xp az operációs rendszerem.Ilyenkor mit lehet csinálni?
    Köszi a segítséget

  • tivi2000
    #395
    szia itt egy videó tesztként, letöltöd utána felrakod az mp4-re és ha jó akkor inkább használj más konvertálót
  • bujty
    #394
    Sziasztok én most kaptam meg az 1. mp lejátszómat és még nem értek hozzá.az lenne a problémám hogy az AMV Converter-el akarok átalakítani (ha jó ez a szó)1 AVI-t .Mindig ugyan az volt . 1.berakom mit és hova tegye,2.elindítom,3.kiírja hogy Siker: 0 Feladatbukás: 1 feladat,4. megnézem a mappát ahova kellene raknia a kész Fájl-t ,5.csalódok mert nincs ott semmi :( .Valaki kérem segítsen mert én ehez kevés vagyok.
  • Tompie
    #393
    Mennyire tartósak az MP4 lejátszókon az a tekergetős menüs megoldás mint ami van az ipod-okon is?
  • gamer1985
    #392
    Üdv!
    Seltronc mp4-501g hez keresek firmwaret. Akinek van ilyen lejátszója fel tudná rakni vhova? Köszi
  • tivi2000
    #391
    próbáld egy másik konverterrel
  • tivi2000
    #390
    talán rossz kodek
  • TaRka0107
    #389
    #384 - esre tudnátok valamit mondani?:D
  • tivi2000
    #388
    hát akkor nem mp4-be kell konvertálni hanem aviba
  • LDC
    #387
    Ennyi tudok róla:

    0. műsor
    Kodek: XVID
    Típus: Video
    Felbontás: 320x240
    Frissítési sebesség: 20,00

    1.műsor
    Kodek: mpga
    Típus: Hang
    Csatornák:2
    Mintavételi frekvencia: 44100 Hz
    Bitsebesség: 128 kb/mp


  • LDC
    #386
    Avi
  • tivi2000
    #385
    milyen kiterjesztésű a teszt videó? mert nem biztos hogy mp4-et lejátsz filmben általában avi-t és amv-t játszanak le
  • TaRka0107
    #384
    Szevasztok! Van egy Concorde MP4 (MP5) lejátszóm. Lejátszik AVI - t meg egy csomó mindent:D Filmet ráteszek lejátsza simán, de amit youtube-ról töltök le AVI formátumba azt meg nem játsza le, vagyis csak hang van Ez mért van?
  • LDC
    #383
    Köszi Tivi

    Ami rajta van test program lejátssza simán, ha áttöltöm a gépre ott is le tudom játszani.

    A konvertáló program a XMedia névre hallgat. Az MP3Portalon van róla teszt is, ott a tesztelő azt írta, hogy ezzel a programmal simán átkonvertálta a saját videóját az MP4-re...annyit tett hozzá hogy a figyelni kell a kodekekre... ne de a program nem igazán enged semmilyen beállítást...
  • gamer1985
    #382
    üdv!

    Seltronichoz tudtok firmwaret?
  • tivi2000
    #381
    szívesen :)
  • FZoleee
    #380
    ok, működik a formázás után, köszi :)
  • tivi2000
    #379
    hát ha neked külön van a firmware és a nem szükséges dolgok akkor lehet formázni ha együtt van akkor inkább ne formázz
  • FZoleee
    #378
    mármint a minden = a működéshez szükséges dolgok (nem a zenefájlok stb...)
    bocs a sok üziért, dehát nem vagyok vip, nem tudom szerkeszteni az üzijeimet
  • FZoleee
    #377
    a hozzá kapott cd-n van viszont, amivel lehet... de az nem cseszi el a firmware-t? szóval minden megmarad rajta?