60
  • Molnibalage
    #60
    Bocs, gimmnáziumot akartam írni. Érdekes, mert mellesleg én is gimnázumból jöttem és nem vágtak ki a BME gépész karról, pedig nem sok gépész tantárgyat oktattak gimiben elhiheted. Az alap fizikán túl amit az első félév után márt régen túlhaladsz. Első félévben volt egy általános géptan nevezetű tárgy, az olyan volt kb, mint egy nagyon kicsit durvíott gimáziumi fizika. Nehogy azt mond már, hogy aki gimiben tanult abból nem lehet jó mérnök, vagy hasonló végzettségű ember, mert még hülyének néznek..
  • assdf
    #59
    Már ne haragudj ez marhaság. Aki nem tudja hogy mit akar később lenni az elmegy gimibe és tanul általános müveltséget... (nálunk a bmf-en első körben kirúgták szinte az összes gimiset, mert hiába az istenitett általános müveltség, villanytanból programozásból elektronikából meg infóból úgy elhasaltak a kitünő gimis tanulmányaik ellenére hogy csak na. mig a középsuliból jöttek többsége megmaradt). Aki viszont tudja az olyan középiskolába megy, majd olyan fősulira.
    Ráadásul azt hogy magyarázd meg amikor 50 éves elavult tudást tanitanak indulva a 2. világháborútól és csak a félév utolsó két hetében tanulunk a mai technikákról...? És az is nyilvánvaló hogy mire van igény a valós életben, nem kell ezt misztifikálni, ma például teljesen nyilvánvaló hogy bölcsészekből meg ügyvédekből akkora túlkinálat van amekkora csak lehet. Tehát akik ezekre a szakokra mennek, azok kemény fába vágják a fejszéjüket. Innentől kezdve pedig felesleges azért jogi ismereteket tanitani mert hátha majd ügyvédnek mész, főleg úgy hogy egy számitástechnikai szakközépiskolába jársz... Vagy menedzseri ismereteket tanitani rendszergazda szakirányon müszaki főiskolán... Nyilván azért jelentkeztem oda és arra a szakirányra mert az szeretnék lenni és nem azért mert biológus akarok lenni...
  • Molnibalage
    #58
    Sajnos sok fiatal nem érti az oktatás lényegét. Mivel SENKI nem tudja előre megmondani, hogy te hova fogsz felvéteizni, mikor bekerülsz egy középsuliba és mit fogsz tanulni a jövőben azért kénytelenek az iskolában mindent oktatni.

    Külfödön egy-két helyen már a középiskolában is úgy veszik fel a tantárgyakat, mint egyetemen a kerditrendszerben. Vannak ott is közelező szonten oktatott tárgyak, de aki hardcorabbra vágyik az vehet fel plusz órát abból ami neki kell/tetszik. Nálunk ennek a butított változata a fakultációk.
  • bardocz
    #57
    Amúgy meg én sem fogom megtanulni azt amit fölösleges tudnom kit érdekel hogy a rohadt jód miben oldódik és miben nem?:D biztos ez lesz az első kérdés mindenütt meg hogy soroljam fel a másodrendű kötéseket:D oké hogy fel tudom sorolni nagyából de nem tanultam egy percet sem,se hetedikbe se nyolcdikba kémiát és 4-es meg 5-ös voltam xD
  • bardocz
    #56
    mi kémián beleírunk mindent a mobilba meg sms-ezünk bár idén még nem kellett puskáznom eddig eléggé egyszerű és én különben is jobban szeretem kib***nia könyvet az asztalra kinyitni kiírni belőle az okosságokat és viszarakni a padba tanár nem vesz észre xD
  • lee56
    #55
    És ha miután kiraktad a szarabbikat megkérnek mennyél át ujra a kapun szopóka nyalóka
  • kuci06
    #54
  • PíszLávJuniti
    #53
    a képről a kétcsajt dugnám.
  • Chrystopher
    #52
    hehe.. detektor..

    viszek 2 telefont. egymás mellé teszem a zsebemben. a szarabbikat kirakom, ha ellenőriznek a 'barátom'-at pedig hagyom..
  • Su0my
    #51
    Amúgy én első (fél)éves Közlekkaros hallgató vagyok a BME-n, szinte semmit nem tanultam. Most tartok 2 gyakIV-nél(puskát sem írtam:D, lusta voltam hozzá), a többi tárgyam elég jó lesz(kb 2 tantárgy volt + az előbbi kettő, ahol nem puskáztam, 9 tantárgyunk van). És elég szarul érzem magam.. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem a puskázással járó stressz és lelkiismeretfurdalás, plusz az emögött álló nulla tudás engem arra ösztönöz, hogy tanuljak, és 6 év óta először rendszeresen kinyitom a könyvet. Na persze nem arról van szó, biztos vagyok benne, lesz még, amikor puskázok, de az én esetemben volt egy (erkölcsileg)talán kicsit pozitív vetülete is a dolognak. Jut eszembe: November Rain!
  • Su0my
    #50
    így van. Csak az a baj, manapság nem éri meg villménöknek, egyéb ténylegesen termelő embernek lenni(közgaszdászokat, talán még ügyvédek, bírókat is idesorolva etc) lenni, mert kb 3-4 bölcsész/ingyenélő(leszázalékolt, de azért maszekoló, etc) éli le annak az értéknek a nagy részét, amit te megtermelsz. Itthon legalábbis így van..
  • IStexI
    #49
    Puskázást azonnal ki lehet szúrni. Lehetetlen puskázni. Ha valaki észre akarja venni akkor észreveszi. Mind1 mennyien vannak. Ok monyuk 200 ember az előadóban 1 feügyelőtanárral az már más, de szentem ott is ki tudja szűrni a puskázók felét.

    Még középiskolában 1xer puskázásért meg súgásért:) kiültetett a tanár a tanári asztalhoz és ott írtam tovább... Mivel ő az osztályra figyelt én mindent kipuskáztam:) De nem ez a lényeg hanem közben végignéztem a többieket:) Hát majnem meghaltam, hogy nem röhöghettem végig az egészet. Szánalmas... annyira lehet látni, hogy az hihetetlen és akkor én nem voltm tanár aki nap mint ezt látja...

    Monyuk engem nem érint a téma mivel csak számolós tárgyam van.. programozás matek villanytan stb... ezekből lehetetlen puskázni szal nem is foglalkozom vele.

    A "kényszertárgyakat" viszont kegyetlenül kipuskázom, ápszolut nem érdekel ha kivágnak.. persze pontosan képben vagyok, hogy mik a következmények mert ha pl tárgymegtagadásasl jár akkor már annyira nem vicces...

    Tanártól függ az egész. Van olyan tanárom aki 140cm mély és nő.. De olyan brutális a fellépése, hogy a múltkor egy 2méteres csávót úgy vágott ki, hogy majdnem elsírta magát:) A félévének monyuk annyi is lett... Monyuk ez 1 fontos tárgy volt de van másik véglet is. Kevésbé fontos tárgy, laza tanár... közli, hogy akkor van 1 óránk és akkor most kimegyek kávézni 20p múlva jövök.
  • reger
    #48
    Én egyszer amikor dolgozatírás közben hangzavar támadt ,felhívtam a két padsorral arébb ülő osztálytársamat a megoldásért:DD
  • Molnibalage
    #47
    "Szerintem minden épeszü ember szokott puskát irni, ahogy te is irtad hogy irtál, már csak a biztonság kedvéért is."

    Ezt én írtam volna? Hol? Mint mondtam, két alkalmat leszámítva meg sem próbáltam. Ennyire hihetetlen, hogy nem puskázik valaki?
  • Molnibalage
    #46
    Én egyszer benéztem 1 perce az AUD.MAX-ba mikor mások vizsgáztak. 1 tekintet körülhordozással 5 puskázón megakadt a szemem. Ne higyjétek, hogy a tanár nem látja, csak ha már nagyon pofátlan akkor kivág, bár ez már a BME-n is változik. Mikor elsőéves voltam, akkor enyje-benyje volt és max kiküldtek. Egyes tanszékeknél, ha lebuksz, akkor arra a félévre szevasz.....
  • concrete
    #45
    gondolom észrevetted, hogy ez két eltérő hozzászólás volt, egyetemi vizsgán nem általános műveltséget szoktak számon kérni ...
  • assdf
    #44
    Igen ez egy jó érv...általános iskolában... Csak tudod középiskolában/felsőoktatásban választatott szakon/szakirányon általános müveltséget tanitani....
    Vagy amikor már a tanár is úgy jön be órára hogy "fiuk ezt maguknak soha az életben nem lesz hasznára, 50 éve elavult dolog, és nem is a maguk szakmája, de le kell adnom már elő van irva az anyagban..." akkor nincs is miről beszélni.
    És hogy gyakorlati példán maradjunk, az életben nem azon röhögnek rajtam a cégek hogy nem tudom ki az a mozart vagy muszorgszkij, hanem azon hogy rendszergazdának jelentkeztem miközben nem tudom mi az a postfix... És ez sokkal nagyobb gáz, mert azhogy valaki parasztnak tart mert pl. kevés az általános müveltségem csak egy kellemetlen érzés de az hogy nem tudom befizetni a gázszámlát mert nem vesznek fel/nem fizetnek eleget a munkahelyen mert nem értek a szakmámhoz az már sokkal inkább égető probléma...
  • concrete
    #43
    én szoktam vizsgán felügyelni, és aki azt hiszi zseniálisan puskázik az téved, majdmindent észre lehet venni, mert másképp viselkedik az ember ilyenkor (aki nem, az már tud valamit ... eleve aki nem körmöl ezerrel, az nem tanult ...) de én nem fogom azt az 5-10 embert mégegyszer vizsgáztatni az amúgy is értékes szabadidőmből ... legközelebb is puskázni fog, úgysem tanulja meg. majd szív ha az életben kell neki ez az információ ... majd jól kiröhögik hogy ezt sem tanulta meg azon a híres egyetemen
  • concrete
    #42
    pedig ez egy jó csajozos duma lehetne; - tudtad hogy muszorgszkij hány művet komponált, - az egy kiállítás képeit hallottad már? - elzongorázzam neked (mert ez pont nem egy nehéz darab ... kb 3 perc alatt megtanulható)

    ilyeneket azért tanulsz hogy legyen általános műveltséged, arra valóban nem fogsz emlékezni, hogyan élt mozart, de ha nem tanítanák, azt sem tudnád ki ő
  • Visor
    #41
    Nem vagyok nagy jogzseni, de az már mekkora köcsögség, hogy kiraknak egy fémdetektort a terem ajtaja elé és ha valakinél telefon van elkobozzák. Én ezt tartom jogsértőnek, mert a telefont ezzel úgy kezelik mint egy veszélyes lőfegyvert. A festékes megoldást meg azért tartom köcsögségnek, mert mi az hogy a teremben nem lehet térerő, holott bármikor kereshetnek. Amúgy is ezért találták fel a mobilt, hogy bármikor el lehessen érni vkit, illetve el tudjunk vkit érni, mert ki tudja mikor van derült égből villámcsapás. Én nem szoktam mobillal puskázni, csak nagyon ritkán, és ezért vagyok ezen az állásponton.
  • kuci06
    #40
    sok puskázás oka az hogy a mai magyar oktatás 90%ban használhatatlan, szakmától távoli, lexikális tudást tanit aminek eredményeképpen van annyi fiatal diplomás munkanélküli ebben az országban


    Pontosan! Például mit fogok én azzal érni, hogy tudom hogy Musorgszkij(vagy ki) hány művet komponált, vagy hogy élt Mozart?
    Én infó szakon vagyok, ezért én informatikával kapcsolatban szeretnék tanulni, és nem éneket, művtörit, meg médiát!
  • Zenty
    #39
    Elég lightos sulik lehetnek ahol engedik a mobilt használatátt óra közben?
    Nálunk ugy volt ha valaki a zsebébe nyul a mobilért kivégzik :D
    Ezért fölösleges szarakodni amikor jóh a bevált hagyomány is :O
    Ha van gyakorlatod és érzéked ehez akkor a lap alá régi modszer is bejön.( csak nem m1 milyen időben és hogy tereled el a figyelmet :)
    Töri vizsgán is bevált ahol 5 töri tanár volt bent körbe pásztázva az osztály terembe :) ( a mák az volt hogy nem járkáltak és csak az óra elején néztek körbe.( de hát ez a puskázás része is! Megfigyelni ,tervezni a stratégiát,és alkalmazkodni improvizálni :D)

    Aki meg elitéli a puskázást ne a szent szöveget nyomassa! Hanem vallja be ,hogy hülye a puskázáshoz :D
  • assdf
    #38
    Szerintem minden épeszü ember szokott puskát irni, ahogy te is irtad hogy irtál, már csak a biztonság kedvéért is. Másrészről viszont az hogy te nem vagy képes puskát használni ez a gyakorlati érzékedre hibájára vall, és hiszed vagy nem a legtöbb céget nem az érdekli hogy fejből tudod-e a leveli békák szaporodási szokásait, hanem hogy mennyire tudod alkalmazni a gyakorlatban az elsajátitott tudást.
    Harmadrészt meg te tényleg nagyon jó suliba járhattál, én müszkai informatika szakon rendszergazda szakirányon tanultam a BMF-en, és mit ne mondják kb. 80%ban villamosmérnöki meg elektronika dolgokat tanultunk (mikrokontroller programozás, számlálók készitése mérése stb stb) mig programozást (c-t) tanultunk egy félévig heti két órában, linuxot tanultunk 1 félévig kb heti 3 órábán... és most helyezkedjek el rendszergazdaként úgy hogy szinte még alig láttam linuxot viszont tudok microkontrollert programozni... bezzeg a villamosmérnököknek meg folyamatosan a c-t meg az assemblyt erőlteték...
    szóval én rengeteg puskát irtam, mert minek tanuljam meg a teljesen felesleges tudást a hasznos helyett? De mondhatok más példát is, közgázból tanultunk üzleti terv készitését meg hasonlók de még soha az életben senki meg nem mutatta hogy hogy kell egy adóbevallást elkésziteni... Na most van egy tippem hogy melyikre lesz előbb szükségesm... És igy tovább lehetne ezt még sorolni, de azt hiszem a sok puskázás oka az hogy a mai magyar oktatás 90%ban használhatatlan, szakmától távoli, lexikális tudást tanit aminek eredményeképpen van annyi fiatal diplomás munkanélküli ebben az országban (a használhatatlan tömegszakokró (pl bölcsész) már nem is beszélve..)
  • Molnibalage
    #37
    Hát akkor sajnos nem jó helyekre járhattál suliba, mert engem gondolkodni tanítottak meg. Más kérdés, hogy hálaistennek elég jó a memóriám, nem túl bonyolult dolgokból amikből lehet építkezni elég sokat jegyzek meg. Ez könnyíti a gondolkozást. Az, hogy semmit ne kelljen fejből tudni ezért hülyeség. Valamennyi ismeret mindig kell a kombináláshoz és azt a saját fejedből húzod elő a leggyorsabban.
  • Csatti
    #36
    Akkor talán az oktatás végre arról fog szólni, hogy megtanítsanak gondolkodni a biflázás gyakoroltatása helyett.
  • Chrisx
    #35
    Csak azt nem tudom mit fognak akkor csinálni, ha megjelennek az agyba ültethető chipek.
  • Acheron
    #34
    Én is Pda-n szoktam puskázni :PP
  • BiroAndras
    #33
    Megint teljesen rosszul közelítik meg a problémát. Nem az a lényeg, hogy több-e a telefonos puskázás, hanem hogy összességében többet tudnak-e puskázni a diákok. Merthogy a mobil feltalálása előtt is volt ám puskázás. Szóval a kérdés az, hogy csak a technika változott, vagy a mennyiség is nőtt.
  • Molnibalage
    #32
    Na ezt a kifogást hálistennek a BME-n nem fogadják el. NEM nétheted telefonról az időt. Nézd óráról, vagy ha nincs, hát IJ. A tanártól bármikor mrgkérdezheted és a vizsgák közben is félóránként bekurjantják, hogy mennyi van még hátra.
    Számológépes kifogások sem jönek be. SZÁMOLÓGÉPET haszánlhatsz, de mást nem. Ha nincs olyanod IJ. Más hardverről nem futtathasz, még olyanról sem ami tud függvényt ábrázolni.

    Én összevissza 2x puskáztam az egytemen, mert nem merek és a puskát is el kell készíteni. Akkor meg tanulhatok is annyi idő alatt. Az egyiken rosszul írtam le a képletet úgyhogy az meg szart se ért. Mégis lassacskán azért lesz egy diplomám és vallajuk be azért emelt fővel mondhatom, hogy nem puskázázzal meg csalással. Azokat az embereket akiket az első félévben nagy puskázónként ismerek már régen nem járnak oda, vagy iszonyatosan le vannak maradva és csak elvi esélyük van arra, hogy 10(!) év alatt szerezzene kegy diplomát.
  • Berber
    #31
    Ezelőtt 20 évvel, könyvböl puskáztunk, az egyetemi jegyzetből egyenesben. Most 2 éve már az összes tétel a mobilomban volt. A legnagyobb "gondot", a megfelelő kiválasztása okozta. Már a feltöltés is OCR-el ment. Mégis tudom az anyagot azóta is. Na és akkor mi van? Ha tudod alkalmazni a tanultakat, akkor fej vagy, ha csak bebifláztad úgyis megbux előbb-utóbb (az életben).
  • MrTressy
    #30
    Hát elég már egy N3650es is és az egész éves anyagot feldobhatod mmc kártyán minden tantárgyból :)
  • csimpok
    #29
    Ez így van, Közgáz nagyelőadókban annyit segít a mobil mint halottnak a csók...
  • kuci06
    #28
    Nálunk is soxor megy a puskázás telóról, főleg szódolgozatoknál
    A tanárokról meg annyit, hogy a többségük(legalábbis az én iskolámban) nem is tudja, hogy mire lehet már manapság használni egy telefont. Ha meg megkérdezi, hogy mit csinálsz a telefonoddal, akkor azt kell rá válaszolni, h csak megnéztem hogy hány óra van oszt kész
  • Max Damage
    #27
    Nemtudom, mennyit értesz a joghoz, de abszolút nem sérti a személyességi jogaidat az ilyen megoldás. A házirendben, ha jól rémlik megvan említve olyan dolog, hogy órán nem mobilozhatsz, nem puskázhatsz, stb... Ezeket autómatikusan elfogadod és ezt tudomásul veszed azzal, hogy az adott iskolában tanviszonyt folytatsz. Az, hogy ezeket a lehetőségekre esélyt sem adnak, csak a házirend betartása, neked meg kifogásod sem lehetne ellene, hiszen eddig sem volt rá lehetőséged (elméletileg)...
  • Aquli
    #26
    Igazad van, ez tényleg működik.

    -Kérem a mobilokat kikapcsolni és kirakni a tanári asztalra.
    -Tanárnő én nem hoztam magammal mobiltelefont.
    -O.o wtf?
  • Darth Sith
    #25
    én is mindig a PDA-mmal ülök be órára, max arra hivatkozok, hogy azon van a számológépem is. :)
  • Yeti
    #24
    Ezt már most is alkalmazzák sok helyen, mondjuk Magyarországon még nem hiszem. De közgázosoktól már hallottam olyat, hogy ott a nagyelőadókban le van árnyékolva a mobiltelefon. Hogy ez mennyire van így, azt nem tudom...

    A puskázást egyébként Amerikában kezelik jól. Ott az van(egyetemen/fősulin, máshol nem tudom), hogy ha valakit rajtakapnak 1x(!) puskázáson, akkor repül onnan. És ha hozzávesszük, hogy mennyibe kerül ott az egyetem, valahogy mindenki inkább tanul puskázás helyett.
  • neoG
    #23
    Attól hogy valaki nem tudja,hogy mikor halt meg szent Steve, vagy a muszály-t két "ly"-al írja, attól még lehet kitünő villamosmérnök.pölö
  • Arthas
    #22
    Micsoda "friss" puskázási mód.
    Emlékszem kb 4 éve úgy nyomtuk a töridogát ,hogy egyik osztálytársam felnyomta neten keresztül a tételeket ,mi meg doga közbe a kívánt tételt wapon keresztül kipuskáztuk magunkat. Ha a tanár felénk nézett ,akkor ugyebár ,mi csak az időt ellenőriztük a telefonunkon...
  • Penge4
    #21
    m4G1c: Mi a neve annak a symbian proginak?

    Amúgy lehet puskázni mindenből, de érettségi tantárgyakból nem érdemes, mert ott úgysem tudsz. Irígylem azokat az osztályokat, ahol olyan a tanár, hogy telóból lehet puskázni. Nálunk a legtöbb tanár már arra is felfigyel, ha valaki levegőt vesz, vagy 2 centit elmozdul a keze.