60
  • Lack
    #20
    Személyiségi jogokat sért?? Igen???? Dolgozat/vizsga előtt kikapcsolni a telefont tanár asztalára lerakni, dolgozat után a telefon elvehető a tanár asztaláról. ennyi. Aki hülye az is marad, hiába puskázik. Meg akinek középsuliban szüksége van a puskázásra az ássa el magát.
  • valamit
    #19
    Ja igen és vizsgák előtt kiírni, hogy elektronikus eszközök veszélyben vannak a vizsga alatt ;)
  • valamit
    #18
    Be kéne vezetni a katonanságnál használt elektronikus zavarást a vizsgákra ;D
  • n0k0m
    #17
    Pedig sokkal egyszerubb a telot lefesteni :D A franc festeget egy egesz termet.
  • Visor
    #16
    Tudom én, hogy gondolták ezt a festékmegoldást, de azért kösz!
  • FecaA
    #15
    HEHE :D Ma óra előtt lefényklépeztem nyelvtan TZ-re a füzet lapjait (D900-asom van, tehát használható volt..) megírom dogát, adom be, látom haver nagyon szenved, nem tud semmit, már be akarta adni, szerencsére tanár nem engette... mondom neki, kapcsod be a bluetoothot, átküldöm, neki valami középkategóriás nokiája van, de szerencsére tudta kezelni a nagy méretű képet... :D Szval megoldottuk ;)
  • avcom
    #14
    jaj hagyjuk ezt a hülye dumát
    inkább hagytak volna békén a fizikával meg a kémiával, többet szenvedtem velük 2 év alatt, mint 4 alatt az összes többi érettségi tárggyal

    amúgy haver ipod-dal nyomta, némelyik tanár azt sem tudta mi az, ezért el sem "merte" venni, megkérdezni meg ciki, mert kiröhögik úgyis
  • Yv@n
    #13
    Nem a telefont festik le, hanem a tanterem falát, ami leárnyékolja a mobil jeleket. Ez kb annyira károsíthatja a telefont, mint amikor lemész a pincébe, és nincs térerő.
  • HNR
    #12
    Nálunk gimiben anno nagyon egyszerű megoldást "használtak" töriből puskázás ellen: Éppen annyi időt adtak a feladatra, amennyi alatt meg lehetett írni. (Aki gyorsan írt, annak maradt a 45-ből kb. 10 perce max.)

    Aki akart puskázhatott. De feladatonként legalább 60% kellett a ketteshez.

    Volt oktatónk egyetemen is, aki uezt alkalmazta. Én lassan írok, hiába tudtam az anyagot, nem tudtam befejezni. Aki még kicsit keresett lapozgatott, nem fejből írta, tuti nem tudta megcsinálni.
  • HNR
    #11
    Nálunk gimiben anno nagyon egyszerű megoldást "használtak" töriből puskázás ellen: Éppen annyi időt adtak a feladatra, amennyi alatt meg lehetett írni. (Aki gyorsan írt, annak maradt a 45-ből kb. 10 perce max.)

    Aki akart puskázhatott. De feladatonként legalább 60% kellett a ketteshez.

    Volt oktatónk egyetemen is, aki uezt alkalmazta. Én lassan írok, hiába tudtam az anyagot, nem tudtam befejezni. Aki még kicsit keresett lapozgatott, nem fejből írta, tuti nem tudta megcsinálni.
  • m4G1c
    #10
    Akkor meg kit zavar a puskázás? Ha hülye, úgymarad. Kicsit megnézed,akkor minden komolyabb munkára ma már tényleg azokat veszik fel,akik tudják is használni a tudásukat, nem csak visszaadni azt a sok felesleges szarságot, amiről vakeroltak x éven át nekik. Ha valami iránt elhivatott az ember, akkor tud is benne valami értelmeset mutatni. Nem tudom,láttál -e már pl. programozói állásinterjú kérdéseket...?
    Manapság annyira megnőttek a követelmények, hogy azok, akik ennyire papolnak a csalás miatt, azoknak közel nem kellett annyira teljesítmény-orientált világban felnőniük, kereseni a saját helyüket, mint ma.
  • wanek
    #9
    Ha nincs tudásod, lehet akármilyen papírod, hamar az utcán találhatod magad. A tudás megszerzésében a puskázás nem sokat segít. Papírokat (akár diplomákat is) lehet vásárolni tanulás nélkül is (ez persze nem legális).
    Általában egy munkahelyre próbaidővel vesznek fel. Azalatt kiderül, hogy tényleg értesz-e ahhoz, amit csinálni kéne. Ha nem, akkor viszon'hallás van...
  • Cactus
    #8
    Aki online mód puskázik az tényleg béna. Felrakod telóra az anyagot és megnyitod szépen. Még keresni is lehet benne kulcsszavakra :) Bár én jobb szeretem a hagyományos papír megoldást, mert a telót sokat kell babrálni.
  • Visor
    #7
    Ezek idióták!
    Semmilyen olyan eszközt nem tudnak bevetni ami akadályozná a mobilhasználatot.
    A fémdetektoros megoldás, az sérti a személyéségi jogokat, hogy a tanár mi az hogy elveszi a telefont, holott az illető nem is biztos hogy puskázik.
    A festékmegoldás meg károsíthatja a telefont, nameg az is jogba ütköző, hogy mi az hogy nem lehet osztályon belűl adatátvitelt csinálni!
  • m4G1c
    #6
    Azért én az utóbbi megoldást javaslom a nagyfejűeknek ; blokkolják nyugodtan a jeleket, offline is lehet használni egy normálisabb telefont. Párszor megvolt már vizsgákon, zh-kon, és semmi bukta nincs benne. Smartphone - piros gomb megnyom, egyből semmi nem látszik. De erre amúgy ki is fejlesztettek egy spec Symbian progit, amivel egyszerre látszik is meg nem is a kijelzőn a szöveg.
  • Lack
    #5
    Na majd érettségin, vagy államvizsgán tessék puskázni. Sok kis gyökér, inkább tanulna. Fullra kipuskázott 5-ös doga nem ér annyit, mint egy saját kútfőből kiszenvedett 2-es vagy 3-as.
  • Shadow_THH
    #4
    Egyre nagyobb gond a sok jó hír
  • menpe
    #3
    Leblokkolják a mobil adatátvitelt, mikor bemegyünk vizsgázni??? De duurvaa... Szerencse, hogy én mp3-lejátszóról puskáztam A txt-t és az mp3-at blokkolják le
  • Bradley
    #2
    Kamerás mobillal feladatsor lefényképez, mms, vagy email elküld, telefonon(headset), vagy emailben, dolgozat típusától függően vissza.

    Ez elég régóta megy már. :D
  • Cat #1
    van jobb: ismerösöm egyetemén a hosszú haju lányok headsetet használnak. Mivel a hajuk eltakarja a fülüket, észrevehetetlen a fül mögé rakott aprócska Bluetoothos eszköz. Csak maga elé nézve el kell motyognia hogy mi kell, addig otthon, a számítógép előtt ülő partner felolvassa neki a könyvet, hogy mit kell odairni.