368
Tanárok jogai a diákokkal szemben!!!
  • Ronny
    #328
    ezek a beteg emberek az egyetlenek akik vállalják, hogy a hozzád hasonló önértékelési zavarban küzdő fiatalokat felkészítsék az életre.

    ajánlom várj pár évet és helyzed el magadat a világban, mielőtt ekkora arcod lesz.
  • hunbasser
    #327
    fu,ezt ne mondd már,hagy ne mondjam miért -.-
    most nem akarom miért,tudod te nagyon jól,ha most mondanám,lehet,h nem lenne neked túl jó
  • vmvr
    #326
    ilyenkor én azzal nyugtatom magam, hogy mit ért a tanár azzal, hogy ő jól tudja az adott tantárgyat. ért valamit? egy szaros tanár, a szaros iskolában, hát marha jó neki. a tanárok nagy átlaga valahol beteg ember, és ítt éli ki a suliban, hogy alázhatja a gyereket stb.

    Nálunk is vannak ilyen tanárok, pl. a fizika tanár keményben aláz egy oszt társamat, nagyon rá van szállva. nyomja neki a dumákat, hogy
    "milyen jegyért is hajtassz? 1-esért, vagy a 2-esért hahahah, úgy sem lesz meg muhahaha"
    jegyeit is fel akarta olvasni az osztály előtt , amik persze nem voltak valami fényesek, mert a srác erőssége nem a fizika.
    velem is volt ilyen, pont ma, ugyanezzel a tanárral, most nekem sem voltak a legfényesebbek a jegyeim fizikából, fel akarta őket hangosan olvasni, de végül nem tette a szarházija:)

    lényeg az ilyen tanárok mind tottenhamesek!ezt tudom!:)
  • CattiBrie
    #325
    ha jól tippelek név nélkül idézhet
  • hunbasser
    #324
    ööö,megintcsak a házirendre tudok hivatkozni :)
    olvasd el,mert h ehhez jogod van :)
    elolvasod,jegyzetelsz belőle(mert hogy nem szabad elvinni/lefénymásolni/megrongálni),és szépen ki is használod a jogaidat,a tanárt pedig felszólítod kötelességeire,amikor épp nem teljesíti azokat.mert hogy a tanárok elég sokat hibáznak,de ha te elfingod magad az órán,akkor kapásból bevágják a szaktanárit,pedig elvileg nem csináltál semmi rosszat
  • stargatelost
    #323
    igen eléggé xar volt, hogy mindenki rajtam röhögött :(
    én olyanról tudok, hogy nemhogy ilyet, de még a jegyeket sem olvashatja fel a tanár nyilvánosan...vagy rosszul tom?

    amúgy meg nem tanulás függő volt a dolog Ronny...
  • hunbasser
    #322
    olvasd el a házirendek,benne vannak az ilyenek,de egyébként ezzel neked vmi személyiségi jogodat megsértette,ha nem tévedek
  • dotkom
    #321
    vannak ilyen fasz tanarok. de szerintem az ilyenekkel az igazgatonal probalkozz. hatha..
  • Goth
    #320
    pofángyakod óra után
  • Ronny
    #319
    máskor tanuld meg az anyagot
  • stargatelost
    #318
    és azt tudjátok, hogy a tanár mit olvashat fel órán és mit nem?
    ilyenre gondoo, hogy pl írtam egy dogát, és marhaságokat írtam bele, ő meg felolvassa, és az egész osztály rajtam röhög...
  • hunbasser
    #317
    karácsonyi ünnepség A_S:?DASFASasa

    amúgy nincs ilyen,h mindig a tanárnak van igaza,olvasd el a házirendet,és tudod,h mihez van jogod,mihez nincs,mihez van joga a tanárnak,mihez nincs,és h mik a kötelességei.

    ha ő azért beírhat neked intőt,mert nem voltál ünneplőben,akkor te is mehetsz panaszkodni igazgatóhoz,ő meg megfenyíti a tanárt,és ha olyan van,h "csak így beírt vmi jegyet ok nélkül",akkor így kihúzhatja a jegyedet
  • Ars3nal
    #316
    mindegy úgyis a tanárnak van igaza és igy is utálja a pofámat, legutóbb például intőt kaptam azért mert nem ünneplőben mentem karácsonyi "ünnepség"-re, mocskos szar ez az egész de már csak másfél év...
  • hunbasser
    #315
    elvileg egy félévben eggyel több jegyednek kell lennie,mint ahány óra van egy héten,tehát minimum 4 jegyel zárhat le oroszból,legalábbis a mi házirendünkben így van,de sztem a tietekben is.

    ha meg nem vagy elégedett a jegyeiddel,akkor menj be igazgatóhoz,és mondd el neki,h neki,h nem is feleltél,azt sem tudod mire kaptad a jegyet,és h nincs meg a 4 jegy sem.amúgy sztem órai munkára adta azt a két jegyetis
    azért ha jól megy az orosz,reklamálj
  • Ars3nal
    #314
    oroszból 3 másik szarból 1, de oroszból csak úgy beírt két jegyet nem is feleltem meg semmi, másikból meg 3 egészre nem ad hármast hanem bebasz még egy karót
  • hunbasser
    #313
    hány órátok van egy héten oroszból,meg ebből a másik tanáryből?
    amúgy 4,5 és 2,6 kicsit más,tanárom múlik,h mennyitől adja meg mondjuk a 4-est,van aki ragaszkodik ahhoz,h 3,59-re nem adja meg a 4-est,csak 3,6-ra.
    és mondta az angol tanárom is,h ha vki 3,9-re áll,de úgy érzi a tanár,h nem érdemli meg,simán lezárhatja 3masra,viszont 3,2-re is megadhatja a 4-est,ha úgy érzi,h megérdemli
  • Ars3nal
    #312
    oroszból 1db 4-es és 1db 5-ös jegyem volt, tanár mindenkit lefeltet utolsó duplaórán aztmondta, felelnek ketten, lapoz naplóba akkor jönnék én, továbblapoz, szóváteszem hogy szeretnék felelni aztmondja majd sorra kerülök én is, kicsöngetnek mindkét óráról, mondom most akkor hogy fog lezárni, aztmonjda hogy nemtudja, köv. órán belenézek naplóba látom még 1 db 4-esem és még 1db 5-ösöm van, és beírta tollal félévhez a 4-est:@

    másik tantárgy, casjnak van kettese és ötöse, aztmondja jó neki a hármas, tanár lezárja hármasra, nekem egyes ötös, mondom hármas jó nekem, erre bebasz még egy karót, nyavalyás tetves gecije
  • Doomista
    #311
    ilyen van velünk,föleg kémia tanárnál...az huzza mindig a szünetet :@
    van joguk sajnos,bennevan a szabályzatban,söt müszaki szakrajzon még külön a csávo is leiratta velünk a legfontosabb szabályokat...:@@
  • hunbasser
    #310
    a házirendben le van írva.
    általában az van,h ha kicsöngetnek,a tanár nem köteles téged ott tartani,ha vmit mégis kapsz a tanártól azért,mert kicsöngő után felálltál,és kimentél,azért meg menj az igazgatóhoz reklamálni.
    tanár meg olyannal nem szívathat,h olyat kérdez dogában/feleletben,amit nem tanultál,a tanárnak kivételeznie sem szabad,de ne lepődj meg,ha "véletlenül" pont nálad fog kinyílni a napló a következő órán
  • Goth
    #309
    ha van jogod ha nincs, soha nem jó ha megutáltatod magad a tanárral :D
  • Ronny
    #308
    nem mind1? Azt nem tudom, hogy van-e jogod hozzá, de ey egy ilyen mutatvány után úgyis megszivatna.
  • Skyll
    #307
    hello

    Őőő... igaz az, hogy... akkor van vége az órának, amikor a tanár azt mondja?
    Vagy a diáknak joga van a szünethez, és amikor a tanár erősködik, hogy... "rosszúl viselkedtetek órán, ezért most még öt percig bent maradtok" akkor a diák egyszerűen felállhat és kimehet?
  • hunbasser
    #306
    nekem tavaly volt olyan,h utolsó hetekben írtunk még egy fizika dogát,és már akkor is egy 70 éves tanár jött be helyettesíteni,mert már akkor nem volt a tanár(azt hiszem egyetemen tanult matekot,és azért nem volt)
    én kész voltam,egy mögöttem ülő láy,meg kérte,h rakjam már úgy a dogát,h ő is lássa.a tanár kiszúrta,és elkérte.
    azt hittem,h rávágja az egyest,de akkor ezekszerint csak elkérte,h ne írhassak tovább ill. ne másolhassa rólam a mögöttem űlő.
    sosem fogom megtudni,h az a doga hanyas lett,mert már igencsak év végén volt,a tanár meg nem jött,de ha egyest kaptam volna arra a dogára,akkor megbuktam volna,így viszont átmentem 2-essel.

    most meg új tanár van,mert aki előtte volt,az átment másik suliba,és most 4-esre állok :)
  • autoszimulator
    #305
    ha segitesz akkor azzal ezt be kell vállalnod.. egyetemen sem fogják megkérdezni, hogy mi volt.. elveszik mindkettőtökét, aztán utána tanárfüggő.. vagy egyes, vagy azt mondják h eddig irhattad, amit irtál rá azt értékelik...
  • Doomista
    #304
    sajnos ez sok suliban igy vagy.nálunk is ált.-ban is meg most középsuliban is igy van.csak annyi a különbség hogy általánosban nem kapot a gyerek semmit ezért,csak akkor,ha szar tanárja volt...középsuliban viszont nuku 1-s mind a 2 embernek...
  • hunbasser
    #303
    szólj az igazgatónak,és a gyerek legyen a tanúd,akinek segítettél.
    egyest ő kaphat,te meg kaphatsz egy szaktanárit.válassz melyik a jobb,és aztán cselekedj.
  • jbal
    #302
    ma az volt h segítettem egy gyereknek a dolgozatban és a tanár az enyémre adott 1-est.ilyet lehet?mert én a saját erőmből írtam meg nekem nem segített senki.és a tanár nem hitte azt h én lesek mert látta h én segítek.
  • Hixer
    #301
    #122-ben kérdezték, most látom, lehet volt már rá válasz.

    "Az érdemjegy, illetőleg az osztályzat megállapítása a tanuló teljesítményének, szorgalmának értékelésekor, minősítésekor nem lehet fegyelmezési eszköz."

    Közoktatási törvény hetvenedik paragrafus, első bekezdés.

    előtte már leírták ezt a törvényt... Azért mert 1993-as még nem régi, ez érvényes, azóta max 1-2 módosító rendelet jött ki az új érettségi, illetve egyéb dolgok miatt, csak hozzátettek dolgokat, de ez még attól érvényes.
  • dzsuvajoe
    #300
    Nálunk is van olyan tanár akivel tegeződünk, de mondjuk ő meg is kérte h mas tanar előtt ne nagyaon tegezzük mar mert persze a tnő túr megnevezes témájában is elég begyepesedettek, már amelyik. De megveregetni a vallat hááát nem tom. A nővéremék cask takarítottak nála mert olyan jófej volt h tartott nekik külön órát de nem igazán hiszem h különösebb "testi kontakt" lett vona köztük barmennyire is kedvelik egymast.
  • Doomista
    #299
    az biztos hogy visszasirom az ovodát!
  • HiPPoNaX
    #298
    Amennyiben nem erzekelheto a dologban semmi ferdeseg, akkor nincs szerintem kulonosebb gond a dologgal. A tanar valoban nem fog egy olyan diakot kulonosebbkepp kozvetlen modon megdicserni, akit o maga sem kedvel (es ugye ez kolcsonos szokott lenni altalabanan), de valoszinuleg ha ilyen helyzetbe kerulnek akkor is max. magamban fustolognek egyet. Teljesen mas a helyzet, ha kedvelem az illeto tanart, akkor a letezo legtermeszetesebbnek tartom a dolgot, de ehhez szvsz kolcsonos bizalom szukseges a tanar es a diak kozott. Egyebkent pedig van olyan tanarom, akinek neha en veregetem meg a vallat, hogy "szep volt tanarno, jo meccs volt" vagy valami hasonlo. Igaz o az a tanarom, akire nem mint pedagogusra, hanem mint emberre is fel tudok nezni :]
  • Laky
    #297
    Nem a szabadidőre, hanem a tananyag(ok)ra értettem :)
  • jbal
    #296
    huhh:D
    #251
    teljesen egyet értek
    egyik rokonom tanár.egy cigány odaszemetelt a terembe mire a tanár szólt neki h vegye fel és dobj a kukába.a gyerek meg "mi van kötekedik a kisebbséggel?"
    az ilyen pusztoljon el kis koszos.
    #274
    persze én se úgy gondoltam csak ugye a közismert suliutálás:)
    szüneteket szeretem meg amikor focizunk meg amúgyis.jobb ott a hangulat mintha itt ülnék itthon
  • CattiBrie
    #295
    de azért itt elsősorban nem általános iskolás emberkéket kérdeztem meg
    itt a legtöbben középiskolások - ha nem tévedek nagyot
  • dzsuvajoe
    #294
    Viccces legény:) tanárra gondoltam
  • Dj Faustus #293
    "HAt ha valaki az en buksimhoz hozzamerne sztem letörnéma kezét:"
    Szegény kezetlen barátod/barátnőd....
  • Dj Faustus #292
    "ez nem feltétlen mindekire igaz"
    Persze az emberi egyéniség - de nem előbb simogatnál meg (vagy fogadnád el simogatást) egy kisgyereket (egy kisgyerektől) mint egy felnőttet (felnőttől) - és itt most zárjuk ki a kedvesedet/barátaidat/rokonaidat a kőrből - nemde?

    "Hu en ma azon borutam ki h a tanar 10 percet kesik minden orarol de h h minket 10 szer beirnak mint késő röpülünk a suliból!"
    Amit szabad Jupiternek...
  • dzsuvajoe
    #291
    HAt ha valaki az en buksimhoz hozzamerne sztem letörnéma kezét:) semmi szükség erre
  • CattiBrie
    #290
    ez nem feltétlen mindekire igaz
  • dzsuvajoe
    #289
    Hu en ma azon borutam ki h a tanar 10 percet kesik minden orarol de h h minket 10 szer beirnak mint késő röpülünk a suliból! ezeket bezzeg kurva komolyan betartjak tanitani azt bazmeg nem tudnak! Elképesztő! A Vén szotty a francia intezetben ntanar nekünk meg olyan orakat tart h egesz ora masolunk meg egesz hete feletet mindenkit ugyanabnol. Meg eleg nehez ugy betartani az orara odaerest h nem engednek el idoben az előző orarol.