368
Tanárok jogai a diákokkal szemben!!!
  • Willenbrock
    #368
    Nekem most talán lenne esélyem bekerülni,holnap eldől.De valójában nem akarom ezt csinálni,úgy megyek majd el a beszélgetésre mintha a fogam húznák.Csak pillanatnyilag más nincs kilátásban és-utólag már megbántam-ez a végzettségem.Lehet hogy kipróbálom,de ha tudom is csinálni akkor sem akarom hosszú évekig ezt.A 2 hét kötelező gyakorlat igen kevés,bent az osztályteremben és a tanári szobában dől el minden.Ha képes valaki a beilleszkedésre megfelel,ha magának való fajta akkor előbb utóbb biztos kifúrják.Tulajdonképpen már attól a lüktető zsibongástól is rossz érzéseim vannak amit az iskolák körül hallani,gyakorlaton azt mondtam magamnak:mindegy-úgyis csak 2 hét.Most elég határozatlan vagyok abban hogy megpróbáljam-e.
    Van itt az sg-n tanár aki szintén kelletlenül kezdte a pályát?
  • kocsisgabor9999
    #367
    Osztalyfonokkel megbeszeled, nem lesz ellenere ugy gondolom.
  • Mark007
    #366
    Hello!
    Lenne egy kérdésem, topikot nem nyitok neki, gondolom ide befér.
    Most szombaton nyelvvizsgázunk 5en az osztályból.
    Én nem járok nyelviskolába, ők igen, nekik ott mondták, hogy az iskola 2 vagy 3 napot ad "felkészülés" gyanánt. Magyarul a nyelvvizsga előtti 2/3 nap igazolt hiányzás.
    Mennyi igaz ebből, hol van ez leirva hivatalosan?

    Én örülnék annak a 2napnak előtte, nem lennék fáradt, és őszintén szólva, nem sokat készültem eddig :)
  • OssianFan
    #365
    Ennek a tanárnak az esetében tuti csak ejnye-bejnye lenne.. Alpolgármester is a csávó.
  • hunbasser
    #364
    jaaaaaaaa... félreértettem :D amúgy ja,tényleg csak akkor lehet bekerülni,ha valaki felmond vagy elmegy szülni,vagy nyugdíjba megy,esetleg meghal.
  • sz4bolcs
    #363
    kihalós állás = olyan, mint a magyar foci válogatott. Csak akkor lehet bekerülni egy posztra, ha kihal valaki belőle.
  • sz4bolcs
    #362
    Ja, de szerintem akkor is inkább csak 'ejnye-bejnye' lenne belőle.
  • hunbasser
    #361
    "A tanárság az ilyen kihalós állás"

    most viccelsz? :D a tanárképző főiskolákba szükségeltetik a legkevesebb pontszám :D rengetegen mennek tanárképzőre és nagyrészük meg is próbálja a tanári pályán.

    egyébként van olyan tanár,akit utál az igazgató.tuti mellettem állna ki az igazgató,ha nekem valami bajom lenne azzal a bizonyos tanárral.vagy a spanyoltanárom is kiállni mellettem,ha úgy érezné,hogy igazságtalan velem az ofőm.

    minden tanári kar végülis más.
  • sz4bolcs
    #360
    Arra azért nem vennék mérget, hogy ennyire könnyen ketté lehet válogatni a tanárokat két csoportra. A tanárság az ilyen kihalós állás, ha több évig képesek együtt dolgozni, elviselni egymást, akkor nincs az az isten, hogy ilyen szituációban inkább a diák pártját fogja olyan áron is, hogy veszélyezteti a kollégája állását. Legalábbis én így gondolom, aztán ki tudja..
  • hunbasser
    #359
    jaa,hát ez max akkor jöhet szóba ha a, az igazgató lánya/fia vagy valamilyen rokoni szál fűzi hozzá b,a gyerek anyját dugja c,ha csaj a diák az igazgató meg férfi,akkor na...:D:D:D és ha a csaj jól végzi dolgát,akkor simán lehet lojálisabb hozzá :D:D
  • sz4bolcs
    #358
    Én arra gondoltam, hogy melyik az az iskolaigazgató, aki ilyen esetben lojálisabb egy diákhoz, mint egy tanár beosztottjához, akivel esetleg már évek óta együtt dolgozik?
  • hunbasser
    #357
    a normális tanárok utálják ezeket a geci tanárokat,csak szolidaritásból dícsérik kollégáikat a diákok előtt :D mi pl spanyol fakton szoktuk a tanárnak kibeszélni osztályfőnökünket.látszik rajta,hogy nem kamázza ő sem,de azért nem szólal meg.mondjuk igaza van,mi van,ha véletlenül kicsusszan valakinek a száján,hogy ő szidta az egyik kollégáját,akkor őt páros lábbal rúgják ki a munkahelyéről.
  • sz4bolcs
    #356
    Amúgy meg véghezvihető amit hunbasser ír, a kérdés csak az, hogy megér-e annyi ba(síp)kodást.
  • sz4bolcs
    #355
    Igen, ezek a köcs(síp) tanárok összetartanak, még ha gec(síp) is. Jobban jársz, ha tartod a szád, ha nem olyan kellemetlen, megbocsáthatatlan..
  • hunbasser
    #354
    nem.ha megszívat érettségin azzal,hogy csal(tehát elmondasz mindent jól és mégsem adja meg a megfelelő jegyet) akkor fellebezhetsz,és ha kiderül,hogy tényleg csaltak,csak azért,mert pikkeltek rád,akkor az nekik ugyanúgy szar.egyszerűen nem tehetik meg és tudják ők is.
  • hunbasser
    #353
    _:A?SDSDSDSASADSASDADSAASD
  • OssianFan
    #352
    "simán felelősségre vonathatnád kicsit morcosabb hangulatodban"

    Na ezaz. Csak most lesz érettségi, aztán attól félek, hogy ha igazgatónak pl szólnék, akkor utána "véletlen" pont megbuknék az érettségin..
  • sz4bolcs
    #351
    Sok köcsög van. Nem nagyon jó a biztonság. A rosszakat el kell ítélni. Akik bűnösek, szenvedjenek!

    Amúgy rendes, hogy kiengedett, ilyenkor általában felajánlják, hogy kimehetsz mosdóba kis vizet inni, stb., de az elég csúnya volt, amit utána csinált, főleg hogy nevelési igazgató (?), simán felelősségre vonathatnád kicsit morcosabb hangulatodban.
  • hunbasser
    #350
    kezdjük ott,hogy nem is küldhet ki...
  • OssianFan
    #349
    Na jah, csak engem azért idegesített fel ez a "kedves" kérdés baromira, mert anyámnak 3 hete volt egy elég komoly műtétje mélyaltatásban, aminél nem kizárható az sem, hogy az ember esetleg nem kel fel. Persze erről ez a tanár nem tudott hogy anyámat műtötték, de egy olyan embernek, akinek 3 diplomája van, és többekközött etikatanár is, annak ilyesmit sztem nem szabadna megengednie magának.
  • kocsisgabor9999
    #348
    Mindenhol van köcsög.
  • OssianFan
    #347
    Tegnap engem azért küldött ki a tanár rajzóráról, mert köhögtem... Tény, hogy elég hangosan, mert baromira kapart a torkom, de tehetek én arról hogy meg voltam fázva? Olyan volt, tanár bejött, énmeg már előtte is köhögtem, aztán tanár mondta hogy menjek ki, aztán ha kiköhögtem magam, visszajöhetek. Jólvan, kimentem, köhécseltem még picit, bekopogok, mondom visszajöhetek? Nem.. Kimentem, megint vártam picit, megint kopogok, hogy visszamehetek-e, erre megint nem. Aztán nagy nehezen visszamehettem, erre amikor mentem a helyemre, a tanár jópofán megkérdezte hogy "szüleid élnek?". Asszem nevelési igazgató a tanár, de azért ilyet megkérdezni bazz... Ha elmentem volna igazgatóhoz vagy akár a rendőrségre, simán kirúghatnák, mert az ember akár simán vehetné fenyegetésnek vagy bárminek, hisz lehetne akár úgy is folytatni a mondatot hogy "szüleid élnek? mert nem sokáig", vagy bármi, úgyhogy.. Örülhet a tanár hogy nem voltam köcsög.
  • kocsisgabor9999
    #346
    Támasszuk fel a témát. :D
  • kocsisgabor9999
    #345
    Sok tanár foglalkozik a diákok bajaival, délután pedig sok tanár készül fel órákra...
  • kocsisgabor9999
    #344
    Akkor miért nem megy mindenki tanárnak?
  • kocsisgabor9999
    #343
    Tanár kötelessége tanítani, diák kötelessége KUSSOLNI. Aztán jöhetnek a jogok szerintem. :)
  • bracsek #342
    És nem tudta, jaj szegény, esetleg ha felütsz egy lexikont, az se fog tudni mindenre választ adni ne is várd el, de azért analizis szeminárium tanártól elvárható volna, hogy tudja a pi/2 1 hez viszonított helyzetét.
  • banok
    #341
    A tanárok többsége úgy tanít, hogy felolvassa a tankönyvet. Egyszr egy fizika tanáromtól kérdeztem valamit ami nem volt benne a tananyagban és nem tudta.
  • hunbasser
    #340
    egy dolgozatot kb. 10 perc alatt össze lehet állítani,iskolában meg lefénymásolja.
    kijavítani sok idő,bár volt biosz tanáromnak eddig 15 perc a csúcsa(ennyi idő alatt sikerült neki a leggyorsabban kijavítania egy osztály dolgozatát)
    szóval azért álljon meg a menet.persze,jó,tankönyv szerint kell tanítaniuk,és azt is át kell olvasgatni,bár a tankönyveket sem cserélgetik évente...
    ők nevezik magukat a "nemzet napszámosainak".ez tisztára úgy hangzik,mintha begyűjötték volna őket erőszakkal az iskolába,és korbáccsal ütik őket,miközben "güriznek".
    ők elmondják amit amúgy is tudnak,ez igazán nem nehéz,inkább az a nehéz,h úgy mondja el,h más is megértse.de aki már minimum 5 éve tanít,annak már a kisujjában van az egész,és azért veszi fel a nettó 6 számjegyű fizuját.ya,és minél régebben vagy tanár,annál többet kapsz,ugyanis a tanárokat csoportokba osztják,aszerint,h hány évet tanítottak
  • n3whous3
    #339
    Átlagos ember: heti 5*8=40 óra munka. 40 - 28 = 12. Vagyis ennyivel kevesebb a "tényleges" munkájuk egy héten, a sz*ros kis dolgozatokat, meg hasonlókat pedig mondjuk 6 óra összmunkával megoldják és összeállítják. És még nekik sír a szájuk. Náluk nem 60 ezer a minimálbér...
  • Ronny
    #338
    ők is csak emberek, és nem sztárfizetést kapnak. Ezzel az elvárásainkat is normálisra redukálhatjuk velük szemben. Ha ezek a nemtörődőm,, bunkó tanárok sem lennének ,akkor mégis ki tanítana? A tv meg az sg? Amúgy értem mire gondolsz. Az összes felmenőm karakteres, az életét nagyban befolyásoló tanárokról mesélt, SZERETETTEL és TISZTELETTEL(persze ott is csak pár volt, de volt!). Ma már az ilyet ki kell fogni.
  • hunbasser
    #337
    nincs gáz,csak némely tanár elég pofátlan,sőt mi több,sok tanár visszaél jogaival,meg azt hiszik,h nekik mindent szabad,azt talán még jobban várják a nyári szünetet,mint én,de azért olyan dolgokat várnának el,hogy...
    nekem csak annyi kell,h bejöjjön az órára PONTOSAN(mert ha már én kések,egyből befirkantja a szaktanárit),és adja le az anyagot jól érthetően,értelmesen,és addig tanítson egy anyagot,amíg meg nem érti mindenki.
  • justin
    #336
    Oké, nyugi van, én nem értek ehhez :)
  • hunbasser
    #335
    akkor meg ne sírjon a szájuk,ha egy héten 28 órát kell tanítaniuk.
    amúgy meg +2 órát ingyen kell vállalniuk,ez is Ferenc testvérünk egyik zseniális újítása
  • justin
    #334
    Lehet, hogy azért, mert kevesebb az óraszám, de az anyag változatlan.
  • hunbasser
    #333
    hát igen,tulajdonképpen ez a helyzet.bemegy,leadja az órát,azt szia.
    matektanárunk is szövegel,aztán mondja,h "Nyújtsa fel a kezét,aki érti!"
    kb 2 ember felnyújtja a kezét,de leszarja,haladunk tovább,mert állandóan azzal a szöveggel jön,h le vagyunk maradva...az ilyenen úgy ki tudok akadni.h a faszba vagyunk lemaradva,ha sokkal gyorsabb tempóban haladunk mint más tantárgyakból???
  • Goth
    #332
    Egyébként észrevettem, hogy akik kijárták az iskolát, hajlamosak lenézni és kioktatni azokat a fiatalokat, akiknek "nem tetszik a rendszer".
    Mert ők már bölcs emberek, túl vannak rajta. És ezzel az önteltséggel persze fellép az empátiahiány. Ha hajdan még így gondolták ők is, és szenvedtek is, az emlékek már megfakultak, és ugye az idő az emlékeket megszépítit. Így aztán végképp nem tudják elképzelni a fiatalok helyzetét, hiszen nincsenek benne.
  • Goth
    #331
    milyen szép lenne már, ha így lenne.
    De sajnos az az igazság hogy a tanárok arra valók, hogy bemenjenek leadni az anyagot, aztán felvegyék érte a fizetésüket. Minden többi dolog csupán a saját kedvtelése; ha nem tetszel neki persze szivat, ha tetszel neki, a szeme közé is köphetsz, leszarja.
    És vannak olyan tanárok, akik szeretnek tanítani. De mivel ez nagy általánosságban sajnos nem mondható el, így nem jelenteném ki hogy közük van az életre való feklkészítéshez.
  • hunbasser
    #330
    már kb 2 napos hír -.-
  • vmvr
    #329
    lááááál, láttátok a hírekben, hogy egy harmadikos osztály megverte a tanárnőt AS:?ASFAS:F mikemények már