368
Tanárok jogai a diákokkal szemben!!!
  • F1re
    #288
    e'n ezzel 100%-ban 1et ertek ba'r ne'ha en is ezek emberek koze sorolhatom magam de csak ritkan akkor is 1et ertek ezzel az egeszel amit leirtal
  • dzsuvajoe
    #287
    Hűha mire vegigolvasoma lemartadast megint ugyanakora lesz a lemaradasom:) ne irjatok ilyen sokat:)
  • Laky
    #286
    Általában csak azért, mert a diák nem ért az adott szakmához/tantárgyhoz, még nem nézi le, maximum egy idő után szépen-lassan "átnéz" majd rajta, amiért semmit sem tett annak érdekében, hogy ez a helyzet javuljon.
    Tulajdonképpen a diák megatta a tanárnak az okot.
  • Dj Faustus #285
    "Hol a határ, ahol azt mondod, hogy ezt ne tegye? Milyen esetben?"
    Szerintem amíg a diák kicsi akkor az "ügyes vagy Pistike"/buksisímogatással egybekötött dicséret teljesen elfogadható.
    Az életkor növekedésével viszont ez egyre "cikibb" dolog a diáknak (a hátbaveregetés még - legalábbis fiúknál - talán elmegy), hisz egy egyre felnőttebbé váló ember már nem tűri akárkitől a "testi kontaktust" (esetleg a kedvesétől).

    Egyébként tanárképző oktatási intézményekben óvva intik a hallgatókat a diákok testi fegyelmezésétől - aztán amikor a végzett hallgató kikerül az iskolába a "kisebbségi" tanuló fenyegeti meg késsel a tanárt (amúgy mert "joga" van rá).
  • Doomista
    #284
    ja ja.épp ezért nem kéne a tanároknak lenézni mindenkit,mert ö diák és nem tanár.
  • Shiwo
    #283
    és ha ő megkérdez másról ,akkor meg te nézel nagyokat..nem érthet mindenki mindenhez..amúgy speciel haverom infósként végzett velem középsuliba majd töritanárként fősulin..ő speciel tudna válaszolni a kérdésedre..
  • Laky
    #282
    Szerintem nem illik visszautasítani egy dícséretet, bármilyen formában is bontakozzon ki :)
    Ha tudja, hogy szép munka, és tisztában van azzal is, hogy nem szimpatizálunk/nem jövünk ki egymással az iskolában, akkor elintézi egy néma, szóbeli dícsérettel, esetleg bólint egyet, de semmi "tapi" :))
  • Doomista
    #281
    csak ugye mivel a tanárok mégis tanárok és nem diákok,töbet tudnak nálunk,mert elvégeztek ezt azt a gimit,egyetemet,igy sajnos mindig nekünk kell felfelé nézni rájuk...szégyen....ha meg kérdezném a történelem tanért,hogy melyik videokártya lenne megfelelö egy pentium.... gépre... akkor meg csak nézne
  • Laky
    #280
    A diákok többsége egyet sem tud mondani, még is ezt találják a legjobb indoknak arra, hogy ne kelljen tanulniuk.
  • Doomista
    #279
    már több...
  • Shiwo
    #278
    lassan több, mint a tanárnak..
  • Doomista
    #277
    diákoknak is vannak jogai.
  • passatgt
    #276
    nem szokása ez az osztálynak,ha rendesen elmondja megért mindenki mindent.Egyébként puskázni lehet nála,meg órán inne enni stb...,ugyanis kb 2,5 centi vastag szemüvege van,az első padsort már nagyon homályosan látja
  • CattiBrie
    #275
    detto
  • Laky
    #274
    "hehe.suliban jólérezni magunkat?:)"
    Mondjuk igen. Nem esik nehezemre bemenni, sőt kimondottan élvezem is néha.
  • Shiwo
    #273
    nem tudok mit szólni..vannak ilyen tanárok is..csak sajnálni tudlak, hogy ilyen blfsz tanárt fogtál ki :(

    ha megreformálnák az oktatási rendszert , az ilyen tanárokat kikellene szórni..
  • CattiBrie
    #272
    biztos mert egész előző órán azt vettétek - max talán ez lehet az egyetlen oka
    nem értem, hogy a megértés (nem a feladatot) miért nem erőssége annak a tanárnak
    avagy ezt hanyadszorra "játszotta el" az osztály? :P
  • CattiBrie
    #271
    :)

    asszem annak kb már mindegy :)
  • passatgt
    #270
    és a következőhöz mit szóltok:

    Matek órán házifeladat ellenőrzés.Itthon nekiültem, de nem igazán értette,de megpróbáltam minden feladatot megcsinálni.Óra elején jelentkeztem,hogy nem értettem,megnézte a füzetet látta hogy tényleg próbálkoztam.Mondta írjam fel táblára.Felírtam,nem tudtam megcsinálni és beírt egy egyest...
  • Doomista
    #269
    bizony !
    ez volt jáccva ált.-ban,mikor jöttek a DÁNOK...
  • Shiwo
    #268
    bocsi...

    EMBEREK ! VÁLASZOLJATOK CATTI #247-ES KÉRDÉSÉRE IS PLZ ! THX ! :)
  • CattiBrie
    #267
    báze Shiwo, most beírtad azt a kiba hosszú kommentet, erre az én kérdésemre senki nem ír.. kösz
  • Shiwo
    #266
    mert aki megtudná tenni, az vagy nem foglalkozik vele,vagy hülye hozzá, vagy nem tud az egészről semmit..szted ha 1 politikus meglátogat 1 iskolát, hova viszik ? persze hogy nem a lepukkadt átlagsuli rendetlen osztályába, hanem egy elit gimi legjobbjai közé, akik még külön figyelmeztetve is lettek, hogy tanuljanak meg viselkedjenek mert jön XY...
  • Doomista
    #265
    ja,végülis már elis kezdödött ez...
    az a rossz,hogy még most kéne ezért tenni valamit,dehát semmit sem tesz semelyik olyan ember,aki ezt megtudná tenni.aztán már késö lesz,oszt akkor fog koppanni...
  • Shiwo
    #264
    "avagy sok gyerek lefogja szrni,és ugye kevés lesz a tudás ^^"

    az a baj, hogy ez már nem feltételes mód..már leszrják, már 1re butábbak és még büszkék is rá..a média meg csak mégtovább butitja őket a szenny műsorokkal..
  • Doomista
    #263
    hát egyre többen fognak megörülni a suli miatt:D
    avagy sok gyerek lefogja szrni,és ugye kevés lesz a tudás ^^
  • Shiwo
    #262
    és ez a baj..hosszú távon mégsúlyosabb következményei lesznek ennek..
  • Doomista
    #261
    igen,sajnos ez van,ez is lesz.nem fog változni teljesen,csak kicsit.
  • Shiwo
    #260
    arról megint lehetne órákig beszélni, hogy miért is olyan az oktatási rendszer, amilyen..de félek, hogy a politikát abból végképp nem lehetne kihagyni..
  • Shiwo
    #259
    kivételek mindig vannak.. fiatal tanár persze hogy ideges, nincs 30 év rutinja, mint az öregnek, neki még készülnie kell az órára és figyelnie arra, hogy mit mond, nem tudja álmából felkeltve az anyagot, mint egy idősebb..de mint mondtam, ez iskolánként változik..voltam kötelező tanításon 12 évfolyamos elit gimiben és városszéli általános iskolában is..ég és föld a különbség..
  • Shiwo
    #258
    összeállítani egy jó dolgozatot gyakran több idő, mint amennyi a kijavítása..persze ez utóbbi akkor se lesz kevesebb 2-3 óránál..ha igazán lelkiismeretes egy tanár, akkor meg ráadásul osztályonként más-más dolgozatot kell összeállítania, mert közel sem biztos, hogy a 3 osztály ugyanott tart az anyagban..hisz könnyen lehet (és volt is rá példa), hogy adott osztálynak gyakran szünetre estek az órái, és 4-5 órányi anyaggal elvoltak maradva..plusz nem árt legalább 2 csoportot készíteni, ha nem akarod, hogy az egymás mellett ülők szóról szóra ugyanazt írják le..
  • hunbasser
    #257
    pedig én azt vettem észre,h az öregebb tanárok sokkal lazábbak és sokkal jobban tudják kezelni a helyzetet,a fiatal tanárokkal ellentétben.
    a fiatal tanárok idegesek,fegyelmezni akarnak,persze vannak kivételek,és szerencsére tanítanak is engem ilyen kivételek :)
  • Doomista
    #256
    nemhiába mondják,hogy a oktatási rendszer egy nagy szr :(
  • hunbasser
    #255
    igazad van
    sok tanár azt sem tudja hol áll a feje,mit tanítson,ráadásul napi 8-9,főleg ha kifog 3-4 bajos osztályt is,meg mesélték,h egy osztály dolgozatának kijavítása kb 3 óra,meg egy dogát is megírni,ahhoz is kell egy óra,szal hazaér 4 körül,ha nő,és ráadásul anyuka,akkor általában ő is vásárol be,ami sétafikálással/autókázással együtt ~1 óra,hazaér tehát ötre,és akkor ki tudja javítani egy osztály dolgozatát,meg esetleg még összeállít egy dogát,és máris 9 óra,még vacsit sem csinált,nem is pihent,és még a következő napra is fel kellene készülni,mert tankönyv alapján kell elvileg tanítani,azt,és úgy kell leadni,ahogy a tankönyvben van,tehát még olvasgatja a tankönyveket 1 óráig,kezdő tanárok még vázlatot is készítenek,h mit fognak tanítani,és máris 10 óra van,aludni kellene,és nem is pihent,a vacsi is csak úgy közben volt futtában,és ha egy tanár tanít kb 8 osztályt,az nem semmi.
    havonta/2 havonta szoktak dogát írni,egy hónapban van ~22 munkanap,44 munkanap alatt simán megirat 10 dogát,szóval azért egy tanárnak sokszor van olyan hete is,amikor csak alszik meg dolgozik,de egyébként nem ez a jellemző :P
  • Shiwo
    #254
    szociálisan nem jó tanár az ilyen..de ha a lehordás miatt megjegyezted, amit elrontottál, már elérte vele a célját..ergó sikeresen tanít..persze van oylan diák, aki az ilyen viselkedésre azzal válaszol, hogy azért se tanulja meg , amit megkellene.. sajnos kevés a korrekt, értelmes tanár..a tanárképzők ontják magukból a tanári végzettségü emberkéket, a fele nem is akar tanár lenni, pedig lenne olyan közöttük, aki jó tanár lenne, a maradékból meg elenyésző rész lesz tanár..még 10%ot se éri el a számuk..és ebből a kevésből sem jó tanár mindegyik..a régi tanárok meg teljesen más rendszerhez vannak szokva, pláne azok, akik már a 90-es években is több évtizednyi tanítást tudtak maguk mögött..és ezek közül ritka mint a fehér holló, aki megérti a mai fiatalságot, his akkora a korkülönbség..még én sem értettem őket teljesen, pedig csak 10 évvel fiatalabbak nálam..
  • Doomista
    #253
    Műszaki szakrajz tanárunk a legbunkob.Azért,mert szegény gyerek valamit véletlen nem tud,már leugatja mint a szrt,bunkozik,kiabál vele...Oszt nem is hogy segitene neki,hanem tovább megy....Velem is történt ilyen,azért mert egy kbszott 2 db vonalat elkrtam,odanéz,és máris leugat...:@
    Há ilyen egy tanár ?
  • CattiBrie
    #252
    85%-ával egyet értek

    volt már pár topig sg-n, amire leírtam volna kb. a hozzászólásod első felét...
  • Shiwo
    #251
    Nah, nem olvastam végig a topikot, csak beelolvastam a legelején..leírom a véleményem, hátha valaki veszi a fáradtságot és átolvassa...
    Nem rég végeztem tanárképző főiskolát..nem azért, mert tanár akarok lenni, egyszerüen ez volt közel..így lehetőségem volt bepillantani a kulisszák mögé is, és sokmindent hallottam is..nem is tudom hol kezdjem a mondanivalóm, szóval lehet csapongok majd a gondolatok közt..szval.. diákok / tanárok jogai..hát, manapság ez nehéz ügy, jól elvan qrva az egész oktatási rendszer, szóval sulinként más és más, sőt, tanáronként is..ahogy esik úgy puffan..egy jó tizenöt-húsz évvel ezelött a tanárok rendet tudtak tartani az óráikon..tudtommal nem volt joguk verni a diákot, de nem is volt jogtalan..de legalább volt egy eszközük, amivel rendet tudtak teremteni..nem a tanárokat akarom védeni, de manapság nagy szívás tanárnak lenni..napjaink diákjai szemét módon kihasználják a helyzetüket, sőt sok helyen direkt még szivatják is a tanárt...például képzeljétek el, ha ti tanárok lennétek, mégis hogy az életbe tartotok rendet.. egyest adsz ? leszarja a diák..kiküldöd ? örül neki ? ..sarokba állítod ? tovább rongálja az osztály légkörét..leordítod a fejét ? szemedbe röhög...stb..és ez még a jobbik eset..hallottam olyan helyről, ahol a diák bicskával fenyegette meg a tanárt..mit tehetsz ellene ? semmit..igazgató max kirugja, a gyerek meg hálából megvár a kis családjával az iskola mögött elbeszélgetésre..vagy még jobb, ha a gyerek apucija valami fejes, és a gyerek pofánröhög, hogy mellényzsebből megvehetné az iskolát, és téged kilóra..és még igaza is van..ha meg pofán vágod, akkor téged vágnak ki az iskolából, és szerencséd van, ha a gyerek családja nem perel be..meg ha rossz is a diák..kirugják ?..fenéket..1re kevesebb a diák, van pár gimi, ami begyűjti az összes diákot, a kisebb iskolák meg örülhetnek, ha van annyi diákjuk, amiből még fentlehet tartani az iskolát ? hogy miért fontos a diák ? fejkvóta..a diákok száma alapján kapnak a sulik pénzt az önkormányzatoktól...gyakorlatilag adva van manapság egy tanár, egy felnött, meg szembe vele Xtucat "taknyos" kölyök, akinek több joga van, mint neki..hogy miként reagálnak rá ? ezt meglátjátok az iskolákban..van aki úgy csinál, mintha észre se venné a diákokat, leadja az anyagot és kisunnyog..van aki megpróbál vasszigorral fellépni a diákok ellen, stb...mindez mellé még van pár dolog..pl a kis 14 éves csajok, akik simán kinéznek 18nak, ruhájuk többet láttat, mint amennyit takar..és a fenébe is, ha az ember fériból van, akkor nagyon dúrva tud lenni..ha picit is megakad rajta a szemed, még beperelnek zaklatásért, pedofíliáért, stb..pedig a csaj kinéz úgy, hogy diszkóba simán elnézed még 20nak is..hogy ez miért baj és miért nem kezdesz ki vele ? aki ez utóbbi kérdést komolyan feltenné az vagy beteg, vagy egy együgyü kölyök..ehhez hozzáadódik még a tanárok közötti belviszályok..hogy egységes a tanári kar ? fenéket..mennek a belvillongások, a klikkesedések, stb..mennek a koloncra, a zsíros plusz órákra, amikre többet fizetnek, stb..közbe a kezdő tanárokat lenézik , kihasználják, stb...szóval nem 1 egyszerű élet..pláne nem olyan egyszerű, mint amilyennek a diákok hiszik..
    de nézzük meg az ő szemszögükből..ők csak annyit vesznek észre, hogy reggel 8tól este 4ig suliba kell lenniük..azt nem feltétlen tudják, hogy azért, mert az oktatás egy nagy rakás sz@r manapság..vannak olyan iskolák, ahol a 8 osztályt 3-4 !!!! különböző oktatási tanterv szerint kell tanítani, mert a régi még nem futott ki, az újat is időközbe lecserélték egy még újabbra..tiszta káosz..és még mit lát a gyerek ? hogy a tanárok egy része tiszta idegbeteg, egy része le se sz@rja, hogy mit csinálsz, egy része igyekszik jó tanár lenni (más kérdés, hogy sikerül-e neki), stb...valamint azt látja, hogy a társa, akiről magában azt gondolja, hogy egy b@lfasz, pofázik, rosszalkodik az órán, kihasználja, hogy szinte azt tehet, amit akar..persze a sok "hülye" meg megy útána poénból, vagy csak azért mert ha a másik megteheti akkor ők is..így fullad totál káoszba a magyar oktatás, és így lesznek a mai fiatalok pofátlan, nagyképű tudatlan majmok, akik intelligenciában és műveltségben egyre inkább kezdik megközelíteni amerikát...azaz negatív irányba fejlődnek...

    elnézést ha valakit megbántottam volna vagy úgy érzi, hogy nem tartozik a fentebb említett fiatal-kategóriába..bár ha így érzi, ne is vegye magára..ez az egész az én személyes véleményem
  • CattiBrie
    #250
    de általában az ilyen "kapcsolat" kölcsönös

    úgy értem valószínüleg senki nem kedvel egy olyan tanárt, aki valszeg utálja őt és sem nem viszsafelé...
    és nyilván a tanár sem hülye, hogy egy számára elviselhetetlen diákkal "haverkodjon"
  • Shiwo
    #249
    ez szerintem főleg attól függ, hogy milyen a kapcsolat a tanárral..ha utálod, akkor legszívesebben letörnéd a kezét, amiért hozzádért, míg ha kedveled, akkor örülsz a dícséretnek..