iPhone

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

GregSB
#34226
Nem árt tudni, hogy amíg a 6.1.2 nem, addig ez már "betömte azt a rést" ami az új jailbreaket lehetõvé tette. Szóval aki jailbreakelni akar az ne frissítsen.

Andr0
#34225
😄 Ezt most meg kell adjam neked...
Egy ilyen biztonsági hibát hetekkel késõbb javítani... mikor az iPhone-t már sok nagyvállalatnál is céges mobilként használnak? Nálunk a cégnél 1 körlevél jött az iPad iPhone usereknek mikor az Exchange bug volt... Aztán mikor kiderült a biztonsági rés...

Csoda hogy a német kormány BB és Samsung telefonokat vesz mint a világ legbiztonságosabb telefonjai (Igazából azért azokat veszik meg, mert a titkosítás egy SD kártyán keresztül fut... amihez slot nincs iPhoneban)

Armin & Ayu fan

DanielT
#34224
Ömlenek a hasznos dolgok! <#eljen>
zzeN
#34223
Kijött a 6.1.3.
"- Fixes a bug that could allow someone to bypass the passcode and access the Phone app
- Improvements to Maps in Japan"

ASUS Z170 Pro Gaming,Intel i7 6700k,MSI GTX 1080 Gaming X,Corsair 16GB DDR4 3000Mhz PSN: Uncle_zzEN

#34222
koszonom

http://gaborszantai.co.uk/

passatgt
#34221
ez esetleg érdekelhet akkor: http://unboundformac.com
dropbox fotó nézegetõ

Andr0
#34220
ez a felvásárlás egy dologra jó:
MS Exchange és iPad kompatibilitás szinte borítékolható belátható idõn belül...
Nagyon szeretem magát az App-ot tökre rendszerezi még a magán leveleimet is, el se merem képzelni milyen lehet a melós e-mailekkel.

Armin & Ayu fan

clio1616v
#34219
FYI
Qrafter Pro - nemrég lettem kész a fordításával, így már tud magyarul is

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy meg?rizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd. Hiszem, amit nem látok. Amit látok azt tudom. &#63743; MacBook Pro (Retina)

ProGabe
#34218
Csodás. Ez röviden azt jelenti, hogy C64-tõl a PSP-n át a trabantig mindenre meg fogják csinálni, hadd legyen minden platformon szar, ahelyett, hogy egyre koncentrálnának és azt fejlesztenék.

Ne legyen igazam.

Let me tell you something my friend. Hope is a dangerous thing. Hope can drive a man insane.

Andr0
#34217
hát ez gyors volt...

Armin & Ayu fan

GregSB
#34216
Dropbox megvette mailboxot.

narumon
#34215
1, Szinkronizálsz
2, Felraksz egy szimpatikus filmlejátszót és annak a mappájába belehúzod.
Én ez utóbbit javaslom - tisztább szárazabb érzés, ráadásul nem vagy limitálva, hogy mit játszik le.

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

GregSB
#34214
- Photostream. Van windowsos kliense is, amit ha telepítesz rögtön megjelenik a gépeden is a fotó. Minden a háttérben történik, nem kell belépned sehova, a stock fotó appal is megy.

- ez nem az iOS sara, hanem a Google-é. Amíg volt built-in youtube app, addig tudtál háttérben youtube zenét hallgatni vele. Ha lejátszás közben kiléptél, akkor pausra rakta a lejátszást, mert azt a logikát követte az alkalmazás ha megszakítasz egy videónézést akkor szüneteltetni kell azt (alapvetõen nem zenehallgatásra van a youtube). Ilyenkor viszont a multitask-barból lehetett folytatni a hangnak a lejátszását a háttérben.

Amióta nincs stock youtube app a rendszeren, és a Google fejlesztett egyet abban nem mûködik ez a háttérben folytatás. Pedig a rendszer támogatja, rengeteg 3rd party app példa erre. Szóval ez a Google tudatos döntése volt, nem akarják hogy zenehallgatásra használd a youtube appjukat. De ha úgy vesszük mostmár a gúgli appja is egy 3rd party megoldás, szóval McTubeot, vagy Jasminet kell használni helyette, mi diettõvel megy a háttérben lejátszás. McTubeal még le is tudod tölteni külön a videók hangsávját, és offline tudod hallgatni!

Jim Morrison
#34213
azt írtam alap launchernél nem szaggat, nem alapot csak azért tettem fel hogy eltûnjön a widget fül menüben 😊 ha ezt ki lehetne kapcsolni alapot használnám. Sõt, hogy tovább menjek, app ból appba váltás is lagmentes és nem játékok (nem nagyon játszok rajta így ezt nem tudom) között szempillantás alatt vált és egybõl görgethetek, pl ha 6-7al ezelõtt használt twitter appra váltok vagy ilyesmi. Szerintem pl n4 - i5 között nem ez számít (gondolom ott is ilyen gyors) hanem tényleg az hogy a usernek melyik jön be jobban 😊 Az lenne a legjobb ha mindegyiket kipróbálhatná 1-2 hét erejéig és azután döntsön, de ez sajnos nem így megy<#smile>

ASUS B550-PLUS, AMD 5600X, 32 GB DDR4, EVGA RTX 3070, SM-OB1, HD 600 + Asus Xonar DX, TonePort UX1 + Alesis Elevate 5, Novation Circuit \o/

passatgt
#34212
Ez rendben van, de átlag user nem fog launchereket cserélgetni, azt sem tudja mi az😄

Jim Morrison
#34211
ZsirosKenyer jól mondja, nem az android hibája. Hogy én is biztos legyek benne átváltottam a telefonomon a gyári launcherre (azért nem használok alap launchert, mert nekem az nem kell hogy appdrawerbõl elérhessem a widgeteket) egybõl bejött nyomom is az appdrawer gombot és átlapoztam a widget részre, gyorsan végigpörgettem azt a 10oldalt és az ég világon semmi lagot nem észleltem. Már jópár hete megvan a telefon de még egyáltalán nem találkoztam vele, úgyhogy ezt a lagot a touchwiznek tudom be 😊

ASUS B550-PLUS, AMD 5600X, 32 GB DDR4, EVGA RTX 3070, SM-OB1, HD 600 + Asus Xonar DX, TonePort UX1 + Alesis Elevate 5, Novation Circuit \o/

#34210
Sajnálom, hogy neked haza kell ehhez érned, mert nekem az elsõdleges fotós app-om, a KitCam azonnal feltölti a dropboxba 😊

Amúgy nem tudom, hogy csak nem akarod, vagy nem érted amit írtam, de én nem örülnék neki, hogy a mai okostelefonkra jellemzõ szánalmas készenléti idõ tovább rövidüljön egy háttérben futó alkalmazásnak köszönhetõen.

http://gaborszantai.co.uk/

Tikal
#34209
-Én azt hittem hogy a Photo Stream ugyanezt tudja...

-Ja, ez engem is zavar néha, bár nem igazán vagyok az a fajta aki zenét hallgat youtube-n ugy hogy közben nem érdekli a klipp, mert akkor inkább hallgatok Spotify-t, Soundcloud-ot vagy az alap Music app-ot 😊

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

passatgt
#34208
1. icloud photo stream pontosan erre való, csinálsz egy képet és az összes eszközödön megjelenik(pc, mac, ipad, ipod...)
2. ez a youtube app hiányossága sajnos, a régi gyári appal mûködött, amit a google csinált, már nem. Viszont én személy szerint az McTube appot használom youtubeozásra, egyrészt elérhetõ vele az összes videó, az is ami alapból tiltva lenne mobilon és kérdés nélkül folytatódik a lejátszás ha kilépsz, illetve le tudja tölteni a videót. Illetve a webes youtube-al mûködik a háttérben lejátszás úgy, hogy ha kilépsz, home gomb dupla katt, jobbra húzod és elindítod a lejátszást, ott lesz mellette az ikon, hogy melyik app-ból szól a zene épp

#34207
két apró példa:

- Ha android-dal fotózgatok, amikor hazaérek, a wifi-re csatlakozás után automatikusan felölti a dropboxba a képeimet, és mire bekapcsolom a PC-t, már rajta is vannak a gépen. Mindezt úgy, hogy még csak fel sem kellett oldanom a telefont, végig a zsebemben lapult.
Az iphone-t elõ kell vennem, feloldanom, megnyitni a dropbox appot és csak ezekután indul az auto-upload.

- Másik: én PC-n is úgy szeretek netezni, hogy közben a háttérben youtube-on hallgatok vmit. Na ez a droidomon tökéletesen kivitelezhetõ, míg az iOS rögtön freez-eli és bekussol a cucc.

Lehet hogy ezekre van azóta vmilyen 3rd party megoldás, de az android-ban az a jó, hogy ezeket alapban tudja.

Tikal
#34206
LOL, mi ez a hadonászás a telefon elõtt? Ez is valami új ficsõr? Wii-t tettek bele vagy mi?

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

passatgt
#34205
az interneten már minden kész van, csak meg kell keresni😊

precision
#34204
ja igen, az fps -ek 😊 már emlékszem 😊

Bazinga!

DanielT
#34203
Az egyik szépen mûködik a másik meg nem annyira. Számomra ennyi.
#34202
Sokmindenben egyet is értenék veled, de miért hátrány, ha a background processing fagyasztva vannak egy olyan eszközön, amely elsõdleges célja a kommunikáció és adott töltöttésggel kell rendelkeznie az akkumlátorának, legtöbbször nem elõrelátható idõintervallumon keresztül?
Az én S3 és Lumia 920 user barátaim nem mernek elmenni sehova töltõ nélkül.

http://gaborszantai.co.uk/

#34201
Az ios minden körmével abba kapaszkodik, hogy nehogy belaggeljen a cucc.

Cserébe nincsenek widgetek, sárga földig van butítva a multitasking, a background process-ek folymatosan freeze-elve vannak, notification bar holt primitív, a testreszabhatóság 0, mindezt azért a célért, hogy nehogy véletlenül belaggeljen.

Egyébként a Nexus telók remekül optimalizáltak, a Samsung sajnos valóban telefossa mindenféle szutyok extra appal a rendszert amik folymatosan futnak a háttérben, és ezért többet laggel mint mondjuk a gyári Nexus.

Mindegy, nem flame-nek szántam- hisz én droid és ios tulaj is vagyok egyszerre - de egyik rendszerre sem tudom azt mondani hogy egy rakás trágya. Pros and cons. (De azt bevallom, hogy a 4.0-s android óta már a droidra hajlok jobban)

precision
#34200
lemaradt a videó bakker...

Bazinga!

precision
#34199
#34198

plusz elõtte jedizik valamit a srác éppen, nemtom, lapozni akar vagy screenshotot készít, de biztos azért akadt be kb 1 másodpercre a cucc
hát igen, kukába vele 😊

de itt egy másik csúcsdroid mostanról, a HTC One... itt is hogy lagol már a home screen scollozása ami tele van aktív tartalommal bíró widgettel... botrányos tényleg 😊

na mind1, én befejeztem, az offért sry.

Bazinga!

precision
#34198
istenem... egy demó készülék egy meg sem jelent telefonból egy véglegesnek egyáltalán nem mondható oprendszerrel

de messzemenõ következtetéseket kell levonni belõle mint pl a #34183 és a többi 😊

<#wow3>

Bazinga!

#34197
Annak a micro lag-nek semmi köze az androidhoz, csak a samsung saját widget drawer-je ilyen.
De szerencsére pont az a szép abban a rendszerben, hogy ezt lecserélheted a gyárira ami soha nem röccen meg.

Andr0
#34196
A Verge videón akadt.... Ez amúgy szerintem is Android hiba nem Samsung... hmm.

A másik viszont hogy végignéztem ezt az eventet tegnapról. Szerintem tökjó volt, ilyen kis tényleg emberközeli.
Az új dolgok pff nincs egy szavam sem: elég komoly innováció szerintem...

Az egésszel egy baj van: Android.

Armin & Ayu fan

DanielT
#34195
"s2 tulaj vagyok. tokom kivan a teloval (SoD) vartam erre hogy ez milyen lesz. ( a mikro lag el is kivan...)
figyelmetekbe ajanlom a kovetkezo video reszletet mikor a srac a widget-ek et lapozza...
itt
Szoval mirol beszelunk? JEZUS. mindent izombol probalnak csinalni de ez meg 4TFlops os kapacitassal is akadna. szerintem ez tobb mint rohej... "

Húdejó az S2 is, milyen szép folyamatos lehet.

24 sec -tõl. Ricc-röcc-fos.



Szóval nem kell a bullshit, gagyin mûködik a Droid még mindig.
#34194
Pont tegnap mondtam egy ismerõsömnek, hogy ha lenne 5.5-ös iPhone kijelzõ, akkor nekem nem kellene iPad Mini.

http://gaborszantai.co.uk/

DanielT
#34193
Nos, nekem nem úgy tûnik egy S3 tulaj véleménye alapján, hogy olyan rohadtul gyorsan és szépen mûködne...

"Az s3 sokkal, de sokkal több újdonságot hozott az s2-höz képest. Az meg hogy a hardver erõsebb? Na ezen meg röhögök...Nézzetek meg egy videót.. Gyorsabban tölti be az appokat? NEM! Gyorsabb a böngészõ? NEM! Gyorsabban tölti be a galériát? NEM! Jobb a multitasking? NEM! Jobban futnak rajta a játékok? NEM! Aki meg az antutura izgul, annak ajánlom a 65-ös magnumot nyomja csak le a torkán..Még a touchwiz betegségeit sem javították, ugyanúgy lassan lép ki a fõképernyõre stb. Egyedül a kijelzõ az ami javult a többit nem lehet értékelni, hangsúlyozom a hardvert sem.
Biztos hogy marad az S3."
MerlinW
#34192
A sors keze😊 Pont egy fastClick.js szerû cuccot kezdtem írni, mikor megláttam nálad, hogy van már ilyen😊 Szereztél nekem pár órányi szabadidõt, köszi😊

[merlinw.org]

DanielT
#34191
Nemcsak, hogy akad, de túl erõs benne a lendület is, az iPhone féle "papírt húzgálok az ujjammal" hatást meg sem tudják közelíteni.
GregSB
#34190
Melyik videó, és mi laggolt? Scroll szokott még mindig akadozni a legújabb rendszereken is, azt valahogy nagyon nem tudják "kisimítani" :-)

GregSB
#34189
Itt egy alap igazság van szerintem: nagyobb kijelzõn jobb olvasni, tartalmat fogyasztani.

Innentõl kezdve már egyéni preferencia hogy kinek melyik út a szimpatikusabb, kompromisszumot mindenféleképpen kell kötni:

Az egyik út, hogy egy darab készüléket tartunk, egy 4,8"-5" körüli, vagy nagyobb "phabletet". Elõnye hogy 1db készüléket kell csak tartanod ami nagyjából minden igényedet lefedi, sokkal jobb rajta videókat nézni, hosszabb szövegeket olvasni, tartalmat fogyasztani mint kissebb telefonokon, + minden másra jó amire egy okosteló (todo, naptár, térképezés, stb). Hátránya hogy átlagos kézmérettel nem minden élethelyzetben praktikus használni, szûk farmerzsebben, nyári lengébb ruhákban baromi kényelmetlen cipelni magaddal. Ergonómiailag tehát nem mindig a legideálisabb, de rá vagy kényszerülve a használatára, mert ez az egyetlen készüléked van.

A másik út, hogy tart az ember egy kissebb méretû okostelefont (3,5" - 4"), és mellette egy 7-10" tabletet. Elõnye ennek szerintem az hogy élethelyzethez megfelelõen tudod beosztani hogy melyik készüléket milyen arányban használod. Ha pl kimegyek sörözni haverokkal egy nyári estén, akkor nem akarok tartalmat fogyasztani semmin, akkor azt akarom hogy legyen egy kissebb készülék nálam, ami ergonómikus, nem zavar hogy nálam van, de tudjam használni az "okos" fícsörjeit (térképezés, naptár, IM, stb...). 10 perces BKV-s utazásokon rövidebb szövegek, hírek elolvasására még bõven nem rossz ez a méret. Ha meg otthon vagyok vagy utazok (értsd: fél órát - órát, vagy többet vonaton, buszon, repülõn töltök), és el akarok olvasni egy 10 oldalas Arch Technika cikket, vafy meg akarok nézni egy sorozatrészt mondjuk akkor meg ott van a tablet, amin fényévekkel jobb mindezt csinálni pusztán abból az okból kifolyólag, hogy nagyobb a kijelzõje. Hátránya ennek a megoldásnak hogy drágább, mivel két készüléket kell tartanod. Teljesen szembe megy továbbá azzal az elvvel, hogy mindent egy készülékkel tudjon megoldani az ember, amire nagyon sokan törekednek... pontosan ezért értelmetlen lehet azoknak akiknek nagyobb keze van és ergonómiailag a tepsi telefonok is megfelelnek számukra.

Én nagyjából így látom a szitut. Mivel nekem átlagos méretû kezem van a második utat járom. Kíváncsi vagyok milyen iPhoneok jönnek idén, mert a több mint 2 éves szifonomat mostmár lassan lecserélném, de nem feltétlenül adnék ki 200e-t telefonra, mert a táblagép már sokmindenben kiváltja. Ha nem dobnak ki olcsóbb telefont idén, akkor lehet egy 5-ósre fogok benevezni, miután megjelent a 6-os, vagy 5S vagy akármi.

precision
#34188
Most nem akarok magyarázkodni mert ez az iPhone topik, de szerinted egy 4/8 magos cpu -n akadozik az oprendszer? Lehet, hogy futott már a háttérben három tucat app abban a demoban amit néztél. Vagy nem végleges a szoftver rajta esetleg? 😊 Mondom, egy S2 -n sem akadozik az android. S3 -on is már ultrafluid, simán iPhone szint. Nézz S3 reviewt ha nem hiszed el. Majd pont az aktuális csúcsmodellen fog akadozni 😊 És azt se feledd, hogy amíg az iPhone -nak csak png ikonokat kell lapoznia a fõ képernyõkön addig az androidnál vannak aktív tartalommal bíró widgetek is. Az app indítások is ugyanolyan gyorsak mindkét rendszeren/telefonon.

Na de mind1, sry az offért. Ez az iPhone topik, semmi köze a fentieknek ide. Csak butaságot nem kéne beszélni 😊

Bazinga!

Andr0
#34187
hát én néztem videót az S4-rõl és laggos volt számomra

Armin & Ayu fan

precision
#34186
hát ja nyilván megszokás és egyéni preferencia kérdése, de nincs ezzel semmi gond, hogy neked nem jön be ez a méret... van célközönsége még a 8.0 -ás note -nak is (ami szerintem is röhejes) de szerintem egy 5" -es kijelzõs telefon még pont belefér (persze ha smshuszárkodni akarok a buszon miközben a másikkal kapaszkodom és ez akkora dealbreaker akkor nyilván nem 😊)

Bazinga!

GregSB
#34185
Még nagyobb baj számomra, hogy akkora mint egy tepsi. 4,3"-nál nagyobb telefon nekem soha nem kéne.

precision
#34184
egy Galaxy S2 -n sem lagol az android már, de nyilván az S4 -en akadozik 😊

Bazinga!

Andr0
#34183
kijött a Samsung S4... hmm egy baj van --- Laggol... Így soha nem lesz Andrid telefonom ha laggol a szoftver...

Armin & Ayu fan

Tikal
#34182
Es ez az oka? 😊)

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

Tikal
#34181
Safariban nekem volt szamlalo, mindegy nem olyan nagy minusz ez. Egyebkent jol nez ki, valoszinu maradok ennel, kosz a tippet

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

passatgt
#34180


Itt ki lehet próbálni: http://visztpeter.me/Develop/iphone_keyboard/

Mennyire áll kézre nektek? Picit nehézkesebb a gépelés, mert JS-el megy, de kb mûködik

ForzaInter
#34179
akkor ez lesz.

köszi

Yo, Bitch!

passatgt
#34178
szerintem egyszerûbb ha átkonvertálod mp4-re(sorozatokat egyébként már régóta csak mp4-ben lehet tölteni netrõl)

konvertálni meg: http://handbrake.fr/downloads.php

ez mindenbõl csinál neked mp4-et, dvd-bõl is, ha kész van behúzod itunes-ba, szinkronizálsz és rajta van

ForzaInter
#34177
maestro kártyám van az meg nem alkalmas netes vásárlásra.

Yo, Bitch!