iPhone

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

robotnyk
#34276
a mesebeli wifi szinkronnal nekem is tele van a púpom (hol van, hol nincs)
rooney8
#34275
ismét melegebb éghajlatra kívánom küldeni azt a barom állatot, aki kitalálta az itunes-t<#wave>

Vigyáznom kell magamra, mert bel?lem csak egy van, mások többen vannak, ?ket könnyebb pótolni.

Andr0
#34274
most úgy néz ki már a fél világ okosórákat tervez (Samsung, Apple, LG, Sony...) szóval kit érdekelnek az okostelefonok, már nem trendi...

<#idiota><#banplz>

Armin & Ayu fan

JohnnyNapalm
#34273
"Pletykák szerint..."
ennél az elsõ két szónál ki is léptem, az ilyen cikkektõl már hánynom kell

dragon11
#34272
valszeg ilyenre van szükségemxd

Tikal
#34271
akkor talán végre veszel is <#mf1>

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

robotnyk
#34270
"?"
dragon11
#34269
MerlinW
#34268
Rá, de köztudott, hogy a torrent pikk-pakk szétszedi a flash memóriát, így nem ajánlott.

[merlinw.org]

Dzsega
#34267
Teljes értékû win?
Tehát rá lehet rakni akár egy transmissiont is? Ami sima pc re van kitalálva?

-Te skizofrén vagy? -...mi? -Igen ti!

MerlinW
#34266
Hmm. lehet, hogy vissza kellene mennem érte?😊

Egyébként jó cucc, tényleg. Tulajdonképpen egy kis laptop. A kivitelezés igényes, technikailag meg.. nos teljes értékû windows, kellemes hardveres adottságokkal. Igen, lehet rá Linux-ot telepíteni😊 Hétvégén ki is próbálom😊

Sokáig iPad volt a cél, de nekem olyan OS kell, amivel azt csinálok, amit akarok. Ha már tabletem van, akkor azt a szakmámban is szeretném használni, tehát kell ssh, remote desktop, git, stb., Valamint a Surface hajtogatható billentyûzete is jóság, kényelmesebb, mint tapicskolni. No, majd meglátjuk, mennyire állja a sarat.. Ha nem elégít ki, eladjuk.

[merlinw.org]

robotnyk
#34265
kaptál valami díjat érte, mint elsõ magyarországi vásárló? <#idiota>
GregSB
#34264
Ha az Ubuntu táblagépes verzióját fogod rátelepíteni, akkor talán megtûrûnk még 😄D

Andr0
#34263
<#wow1>

Armin & Ayu fan

precision
#34262
te? windowst? nem ismerlek... <#idiota>

Bazinga!

#34261
Mindenhol szeretik es ovjak az elmehaborodottakat 😄

http://gaborszantai.co.uk/

MerlinW
#34260
Áruló lettem. Lemondtam az iPad rendelésemet és vettem egy Surface Pro-t Ettõl még szerettek, ugye?😊

[merlinw.org]

DanielT
#34259
Kidobták a podcast app-ból a magnó animációt.

Ez már az új trend része lehet.
MerlinW
#34258
Jó, de gondolj a buta pórnépre😊 Az emberek 90%-a azt sem tudja, hogy a kártya utolsó 3 számjegyét meg lehet változtatni. Ha találnék egy kártyát, 90% az esélye, hogy a kártyaszám + CVC-vel tudnék vásárolni.

A visszaélések száma nõ, a 2 irányú auth pedig jó dolog és kellene mindenhova.

[merlinw.org]

Tikal
#34257
nem csak a pénz, de mondjuk a felhõben tárolt képeid, fájlaid, levelezésed mint elérhetõvé válik...

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

asysoft
#34256
Köszönöm a választ! Nekem bõven 1 giga felett volt a szabad hely, de ennek ellenére a szaggatás egyáltalán nem volt ritkaságszámba menõ. Megcsináltam a restore-t és új iPhone-ként állítottam be, bugok eddig nem jelentkeztek, de sebesség pl AppStore-ban továbbra is szánalmas, még akkor is, ha épp nem megy letöltés. Van azonban egy nagyobb bajom, mégpedig a Gmail. Január végétõl ugye Exchange szinkronizációs kapcsolatot már nem lehet létrehozni, így push értesítésre maradt a Gmail app. Azonban úgy látom, hogy ez még mindig elég ócska, konkrétan ha desktopon olvasok el egy levelet, továbbra is ott marad az unread badge az ikonon, még ha unread messagek között egyet sem talál... (Illetve csatolmány képet sem tudtam beállítani háttérnek.) Valaki esetleg tud valami megoldást arra, hogy a Mail.app-pal tudjak Gmailt használni push mellett?

/*WTF?!*/

#34255
külön számlám van e célra ergo nem igazán tudnának lehúzni
de egyébként 2013 van, ha kapom az smst hogy pénzt vettek le a számlámról én meg nem tudok róla 1 telefon és már minden a régi persze le kell tiltani meg egyebek, felesleges körök
én a 3 jegyû azonosító híve vagyok, inkább kérné még azt

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

MerlinW
#34254
Mondjuk, hogy lopott account-al ne tudják elkölteni a pénzedet?

[merlinw.org]

Andr0
#34253
jobb ha van mintha nincs.

Ez a Telefon-esés manipulálás amúgy jó ötlet.

Armin & Ayu fan

#34252
végre?

mi a fasznak ugyan

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

GregSB
#34249
"Szóval ha restoreolsz és visszateszel egy backupot akkor közel ott vagy mintha nem csináltál volna semmit se. Nem lesz olyan tuti, mint egy clean install. "

Ez leginkább akkor lehet probléma, ha iOS3 vagy 4 óta frissítgeted a telefonodat. iOS5-tõl felfelé már nem.

GregSB
#34248
Ne keverjétek össze az iCloud syncet az iCloud backuppal! Két teljesen különbözõ dolog!

A backup gyakorlatilag egy tükör másolata a rendszerednek. Minden benne van, az utolsó byteig. Nyilván tömörített állományokban menti el, de így is pár GB-ot foglal a gépeden vagy a felhõben.

A sync pedig csak a lent felsorolt adatokat szinkronizálja a felhõben ( Email, Contacts, Calendar, Reminders, Safari tabok, bookmarks és history, Notes, Photo Stream, App Data ahol támogatott) és ezeket teszi vissza a telefonodra, ha új készülékként állítod be + beállítód az iCloud fiókodat rajta.

Ha restoreolod a telefonodat, és visszateszel rá egy backupot, akkor vissza fog kerülni minden régi szemét a telefonra, többek között a már emlegetett iOS4-es rendszerfileok is amiket az upgradelések során magaddal cipeltél.

Szóval ha restoreolsz és visszateszel egy backupot akkor közel ott vagy mintha nem csináltál volna semmit se. Nem lesz olyan tuti, mint egy clean install.

#34247
Van egyáltalán különbség a clean install és az icloudból backup között?

Úgy értem, hogy a telepítés végén kérdezi meg az iPhone, hogy vissza akarod-e állítani az adataidat miután már fent van az iOS. A vissza állítás meg csak annyi, hogy leszedi az összes appot és visszaállítja azok beállításait illetve a készülékbeállításokat.
Btw nálam az sms-ek is megmaradtak miután jailbreakelt 5.1.1-et restoreoltam 6.1.2-re és szerintem nem szükséges, hogy az app külön támogassa az iCloud backupot. Ha megnézitek Settings - iCloud - Storage & Backup - Manage Storage - Backups menüpont alatt, a telefonon lévõ összes app szerepel a backup listában a tárolt adatok méretével együtt, függetlenül attól, hogy van-e iCloud sync az appon belül.

&#63743;

Andr0
#34246
Énis gondolkodok egy Clean installon. az amúgy sokat számít? És Backupból vissza tudom hoznia z SMS-t szerintem, va a Backupot sem teszed vissza rá, ahnem nulláról felépíted újra a home-screent + beállítások?

Armin & Ayu fan

GregSB
#34245
Gondolkodom én is egy clean installon most emiatt... a Call log elvesztése annyira nem izgat, ami fájóbb lenne azok az SMS-ek.

Viszont erre is van megoldás, több is. Egyik megoldás dedikált softwarrel kimenteni õket gépen olvasható formátumba. Másik a backupból való kinyerés, exportálás.

GregSB
#34244
Bocs, a videókat végülis vissza tudod szinkronizálni, de iTunes kell hozzá, iCloud nem fogja neked õket syncelni. A többit (SMS, call log, appok adatai amik nem támogatják a syncet) viszont sehogy se tudod visszaszinkronizálni.

LoDMaSt
#34243
Ezt meg tudom erõsíteni, egy 3gs 6.1.2-vel teljesen jól használható, miközben korábbi sw-kkel elég gyérül teljesített.

@ Hellomarci

GregSB
#34242
" egyre lassabb lesz a telefonod ahogyan jönnek ki az új iOS -ek és iPhone -ok... "

Baromság. iPhone 3-nál elkúrták az iOS4-et, az tényleg iszonyat lassú volt, de pl haver most rakott tiszta iOS6-ot iPhone 4-ére, és baromi gyors, semmivel nem lassabbak az alap máveletek rajta mint az iOS4 alatt volt anno. Amiben érezni lehet lassulást, azok a 3rd party alkalmazások: pl a Foursquare 2011-es verziója iOS4 alatt fürgébb volt, mint most a legújabb verziója iOS6 alatt (mindkét esetben iPhone 4-en). De ez a 3rd party appok fejlesztõinek a sara, pakolják bele az újabbnál újab fícsöröket az alkalmazásaikba, amik atomgyorsan mûködenek a legújabb készülékeken, a régebbi készülékekre meg nem optimalizálnak tökéletesen...

De ha gondolod akkor vegyük bele ezt is az összeesküvés elméletedbe, és magyarázzuk bele hogy az Apple rákényszeríti az App fejlesztõket hogy ezt csinálják :-))

GregSB
#34241
Ha nincsen lementve SHSH blob, akkor sehogyse tudsz visszatenni régebbi OS-t.

GregSB
#34240
Szintén iPhone 4-em van, 4.2-es rendszerrõl frissítgetem én is, azóta nem volt még clean install (restore) rajta, és még nem volt jailbreakelve 1x sem.

- En még nem találkoztam ezekkel a bugokkal iOS6 alatt. iOS5 alatt néha nálam is elõfordult, hogy nem tudtam egybõl elhúzni a slidert, a hívóképpel még soha nem volt gondom.

Belassulások nálam csak akkor jelentkeznek, ha 1GB alá megy a szabad hely a telefonon, akkor viszont néha sokat tud gondolkodni 1-1 mûveletnél.
Igazából sajnos ehhez az is hozzátesz, hogy iOS4 óta upgradelgetünk, és hordozgatjuk magunkkal tovább az iOS4-es adatbázis fileokat. Aki jailbreakel és hozzányúlt már a telefon rendszerfileaihoz az tudja, hogy voltak nagy változások az iOS verziók között. A legnagyobb asszem iOS3 és 4 között volt, de a 4 és 5 között is látni pl olyan változásokat, hogy amit a 4-es rendszer 3 különbözõ adatbázisfileban tárolt és olvasott ki, az iOS5 (és 6) alatt már össze lett vonva és 1 fileból kezeli. Ez most csak egy példa a sok közül, de a lényeg hogy amikor iOS4-rõl upgradeltünk 5-ösre és 6-osra, akkor megmaradtak a régi adatbázis fileok is amiket még a 4-es rendszer használt, és ezeket továbbra is használja a rendszer, így oldották meg az "upgradelést", hogy minden adatunk megmaradjon. Ennek az lesz sajnos a következménye (mint a desktop OS-eknél), hogy nem minden esetben lesz olyan fluid és fürge rendszerünk mint egy clean ios6 install után, pláne ha iOS4-rõl indultunk... (iOS5-el vezették be az OTA frissítéseket, azóta már jóval kevesebb radikális változás történt a rendszerben... aki iOS5-rõl indult és onnan upgradel annak ez nem akkora probléma).

- lehetséges clean install (restore, set up as new iphone) után visszatenni iCloud backupot. Ha jól emlékszem az utolsó 2-3 iCloud backupot megtartja a felhõben az Apple, a legutóbbit is megtartja eglszen addig amíg az új install után nem backupolsz. De ha biztosra akarsz menni, akkor cinálj iTunesban egy lokális backupot a készülékrõl, az tuti nem fog elveszni, felülíródni.

- iCloud SMS-eket sajnos nem szinkronizálja! Amiket szinkronizál: Email, Contacts, Calendar, Reminders, Safari tabok, bookmarks és history, Notes, Photo Stream, App Data

Igazából amit buksz egy clean installal, és nem tudsz visszaszinkronizálni: SMS-ek, hívás lista (recent calls), telefonnal készített videók (Photo Stream nem tartalmazza õket, le kell menteni külön!), illetve azoknak az alkalmazásoknak az adatait, mentéseit, amelyek nem támogatják az iCloud syncet.

precision
#34239
igen, ez egy ismert "bug", vagyis inkább "feature" 😊 a lényege, hogy vedd meg az új iPhone -t, mert csak annak a twice as amazing hardvere tudja ellátni fluid az ilyen bonyolult feladatokat, hogy fogadd a hívást 😊

egy restore egyébként sosem árthat, de egyre lassabb lesz a telefonod ahogyan jönnek ki az új iOS -ek és iPhone -ok... egy idõ után már nem is fog kijönni rá új iOS amivel talán nincs is baj, de az Apple hivatalosan nem engedi, hogy régebbi oprendszerre térj vissza, nehogy még használd úgy a telódat ahogyan anno vetted

Bazinga!

GregSB
#34238
Nincs vége a szappanoperának

Ez mondjuk már szofisztikáltabb bug, mert a SIMet is ki kell szedni hozzá.

SötétBarom
#34237
Torkon vagy fosva bro mert nem elég menõ a telefonod. Welcome to the club 😄DDD

Hogyan lehet amúgy visszahekkelni valamelyik régi iOS-t? Ill. melyik volt az elsõ, ami már tudta az iMessege-et?

&#647;x&#477;&#647;&#65279; &#654;&#623; o&#647;&#65279;&#65279; s&#305;&#613;&#647;&#65279;&#65279; p&#305;p&#65279; do&#633;p&#65279; ss&#592;q &#477;&#613;&#647;

tyler82
#34236
No para.
Valahogy rávarázsoltam egy cydia.ipa-t vsharera es onnan visszatettem.
Az volt a szerencsem hogy vsharet nem szedtem le.
Most megint oké a teló, 6.1.2 vel de azért ez aggodalomra ad okot hogy ha valami történne a teloval akkor nem lehet restorebol visszatenni azt az ios-t ami jelenleg is fut a telón.
Remélem ki fog jönni valami redsnow update vagy hasonló.

A smooth sea never made a skillfull sailor

#34235
:/

Max 6.1.3-al tudod használni jb nélkül amíg lesz rá megoldás.

&#63743;

asysoft
#34234
Mostanában egyre lassabb-akadósabb az iPhone 4-em (iOS 6.1.2, JB nincs), s egyre több idióta buggal találkozom (pl nem tudom felvenni a hívást, mert visszacsúszik a slider, vagy elcsúszva jelenik meg a hívókép, de még volt pár). Mivel 4.1-gyel érkezett eredetileg, úgy gondolom, talán egy restore nem árthat neki. Viszont lenne néhány kérdésem, mert nem szeretnék feleslegesen idõt tölteni vele:
-esetleg ezek ismert hiányosságok?
-ha mégis maradnának clean install ("Setup as new iPhone") után, lehetséges-e még az iCloud backupot visszaállítani, vagy azonnal törli (gondolom UDID alapján megy az eszközök azonosítása)?
-iCloud szinkronizációnál SMS-ek is visszatöltõdnek, vagy csak az iPadra is leszinkronizált adatok?

/*WTF?!*/

tyler82
#34233
Köszi
Akkor most gyakorlatilag használhatatlan a telóm...😞
Akkor ha jól értelmezem várni kell, amíg kijön egy olyan alkalmazás ami kezeli a régebbi ipswket? (6.xx ekre gondolok)
Mert redsnow csak 5.xx ismer fel.

A smooth sea never made a skillfull sailor

#34232
"Ha valaki eddig még nem tette volna meg, a 6.1.2-es SHSH-t mindenképp érdemes lementeni a TinyUmbrella segítségével, még akkor is, ha szóba sem kerül a jailbreak, hiszen ártani nem árt, viszont bármikor hasznos lehet késõbb. Jelenleg ugyan nem lehet felhasználni õket, de ártani nem árt, ha megvan. A 6.1.2 aláírási ablaka maximum pár órán belül bezáródik, így aki most nem menti le, annak késõbb már nem lesz rá lehetõsége."

szifon.com

&#63743;

tyler82
#34231
iTunes kilõve mert már csak a 6.1.3 at írja alá

A smooth sea never made a skillfull sailor

tyler82
#34230
Sziasztok!

6.1.2 ios en eltuntettem a cydiat.
shsh le van mentve 6.1.1 es 6.1.2 is de redsnow nem ismeri fel az ipsw-t
hogyan tudom visszatölteni bármelyiket is??
milyen progit használjak?
most 6.1.2 van rajta. factory unlocked a telo (4S), de nem akarom 6.1.3 at rátenni mert az nem jailbreakolhato.

A smooth sea never made a skillfull sailor

Andr0
#34229
Egy német Cég a BB-t használja "Platformként" Amúgy kibelezik a telefont. Nekik csak az kellett hogy legyen benne SD Slot.

Armin & Ayu fan

GregSB
#34228
ORLY?

"BlackBerry 10 isn't secure enough for the British government http://vrge.co/11c8JhW"

#34227
nalam lehet ingyen halozati kodot szerezni fuggetleniteshez, reszletekert keresd facebookon:

Raklap Mobil

esetleg nagyobb tetelek is erdekelnek nagyon barati alapon