7294

A dohányzás káros az egészségre, és ez alól nem képez kivételt a vízipipa sem!

Mennyire káros a vízipipázás?
Edios gyűjteménye
  • #7094
    Lehet hülyeséget kérdezek, de szerintetek a 7071-es hozzászólásban linkelt pipával "kompatibilis" ez a cső?
  • ocskoszilard
    #7093
    ismerős, de bennem már a 980 élt... hogy ******... :D
  • Lacee
    #7092
    én legutóbb 1150-ért vettem egy kisméretű dobozzal... rendesen meg is ütődtem az árán, bennem valahogy még mindig a 350 élt, pedig az nem most volt :)
  • #7091
    Igen, sajnos a dohánytörvény odab@szott ennek is :(
    Én e-bay-ről rendelem a dohányt, jó akciókat lehet kifogni.
  • Narusco
    #7090
    hai
    látom az összes webshopból eltűntek a dohányok... és most több mint 3x annyiba kerül mint akkor, amikor elkezdtem pipázni, hát nem csodás?

    jár valaki a szultán kincseibe? dohányt szeretnék venni, és érdekelne hogy milyen árban vannak. sima nakhla kéne vagy hasonló, hennaway azért nem játszik...
  • Rossi65
    #7089
    Hello srácok a vizipipa ásványról szeretnék kérdezni ha tudtok segíteni :)

    Azt szeretném hogy 100g kő helyettesíthet-e 100g dohányt, 100g dohányból 10-12 tömést tudok eltolni. 100g kővel is tudok 10-12 tömést kihozni vagy még többet? És ha újra ízesítem akkor is képes az eredeti teljesítményére?
  • #7088
    megvárom még lemegy a karácsony, aztán berúházok egyre. Köszi a tippet!
  • Pookie
    #7087
    én az alap csövemet, amíg nem vettem egy hookah pro mosható csövet, mindig szétszedtem és a fém spirálos részt egy ilyen pvc átlátszó csővel pótoltam, az eredeti szívócső két végét megtartottam. Az 1 cm átmérőjű pvc cső ragasztás nélkül rászorult, olcsó és mosható, bár nem a legszebb :)
  • skygt90
    #7086
    halihó...http://www.sultancenterwebshop.hu/ erről az oldalról mi a véleményetek ? mennyire megbízható ? lehet kapni itt 2ezer forintér 35centis vizipipát,,de eléggé gyenge minőségűnek néz ki,,,szerintetek megéru jobban megvenni az 55centiset ugyanerről az oldalról ?
  • Hixer
    #7085
    ahogy Ic3 m4n mondja, a "normál" vizipipacsövekben belül fut egy fém szál, hogy a cső ne törjön meg, mint a locsolócső, mikor össze vissza tekerik, sajnos ez nem rozsdamentes, bármilyen nedvesség ha felszívódik véletlen elkezdi a rozsdásodást

    ezért is érdemes a hagyományos csöveket cserélni, akármennyire vigyázol, van egy bizonyos élettartamuk

    a mosható csövek drágábbak, belső borításuk végig vízálló szilikon, így azokat lehet átmosni, stb. és az se baj, hogy ha felszívódik egy kis víz, fellógatod és kiszárad

    érdemes beruházni egyre ha van rá keret, hosszútávon többet spórol az ember és a rozsdadarabkák "gasztronómiai élményétől" is megkíméled magad
  • Blekk Síp
    #7084
    Végülis jogos, csak kérdeztem. :D
  • Ic3 m4n
    #7083
    ha kimosod a nem moshatós pipát, akkor a benne lévő vasspirál elkezd rozsdálódni, vagy ha feljön véletlen a víz a csőbe..
  • #7082
    Köszi a tippeket!
    Viszont valamit nem értek. A csőben hogy lehet rozsda? Az nem inkább a pipa-fejben van, és onnan jön a rozsda?
  • ocskoszilard
    #7081
    amikor lehamuzod, fordítva teszed vissza =)
  • vegicsek
    #7080
    Most komolyan, ez miért tekinted gondnak? Teljesen normális, hogy ahol nem érintkezik megfelelő mennyiségű oxigénnel, nem izzik. Ha elég mennyiségű forró levegő jut le a kerámiába, akkor már ideális a pipa élmény, nem kell ilyenekkel foglalkozni. A szén úgyis szinte teljesen el fog fogyni a pipázás végére. A legtöbb problémát inkább azt jelenti, hogy sok a hő és nagyon odakozmál a dohány : )
  • Blekk Síp
    #7079
    Egyébként nálam rendszeresen fellépő gond, hogy a szénnek az az oldala ami az aluval érintkezik szinte azonnal bealszik. Ezt nem lehet vhogy kiküszöbölni?
  • vegicsek
    #7078
    szvsz. ha megnézed hogy megy a füst a pipában, szén nem mehet a szívócsőbe.
    Az ami le van rakodva a csőben, az rendszerint rozsda. Vegyél mosható csövet, vagy készíts magadnak valamilyen műanyag csőből.

    Ha a dohány szenesre ég nembaj, kihasználtad minden nedvességtartalmát : ) Ha sok szénből származó szürke hamu van benne, hm, szerintem nem befolyásol semmit. Mire elég hamu keletkezik, ami bepotyogjon, addigra a dohány felső része már nem igazán tartalmaz nedvességet. Amúgy azért én úgy szoktam, hogy időnként óvatosan leveszem a szenet csipesszel, kis magasságból beleejtem hamutálcába, leesik róla a hamu és visszarakom. Egyrészt nem lesz hamus dohány, meg így egy kicsit feléled a szén.
  • Blekk Síp
    #7077
    Szvsz ezt csak úgy tudod elkerülni, ha nem öngyulladós szenet használsz, hanem vmilyen kókusz szenet.
  • #7076
    Kérnék szépen pár tippet a tapasztalt pipásoktól.

    - Megtömöm jól a pipát, szenet beizzítom, ráteszem. Az első pár szívás szó szerint szívás ugyanis telemegy a szám ilyen kormos szénnel. Ez mitől lehet? Nem várom meg amíg elég rajta az az öngyulladó cucc?

    -Később elég jó a füst, az ízek is jól kijönnek, de amikor a fóliát leveszem pipázás után, a dohányban is sok a szén maradvány. Hogyan kerüljem ezt el? Óvatos vagyok egyébként, kis luykak a fólián, sőt néha a fóliára teszem a széntartó konzolt, majd arra a szenet. Így mondjuk többet kell szívni :(

    A #7071-ben látható pipát, úgy gondoltam a vendégházamban helyezem el, itthonra pedig rendeltem egy két csöveset, mert társaságban élvezetesebb. Szóval ennyire kattantam rá a dologra :)

    Haver meg csinált egy SG-s fórumot Vizipipa fórum bár szerintem elég felesleges, én azért vele (is) tartok :)))
  • Blekk Síp
    #7075
    Létezik olyan szén, hogy Coco-Cara?
  • ocskoszilard
    #7074
    hát az arany már nekem is elment :D
  • #7073
    Nekem sincs, annyi hogy az aranyozott részek már le is koptak szinte mindenhonnan és a kerámiaban 4 lyukból 1 nem "használható"
    Majd azt megpróbálom óvatosan kifúrni.
  • ocskoszilard
    #7072
    ilyenem van 56 centis, semmi gondom vele :D
  • #7071
    Köszönöm a tippeket!
    Közben pipát váltottam, ezt rendeltem meg :


    Meg hozzá mindenféle finomságot, aztán majd rájövök mi-micsoda.
    Karácsonykor szétfüstölöm a házat :)
  • SrAta
    #7070
    ez a pipa amit kinéztél tökéletes 2 emberre! meg még 4re is, onnan már illik a 2 cső, bár mi 6an pipáztunk egy 22centis pipából:DDD 1csövesből, most gondolj bele, hogy az 51es akármire jó:D
  • SrAta
    #7069
    az aladin pipák nagyon jók! a méret tulajdonképpen nekem eddigi tapasztalataim alapján semmit nem befolyásol! Kis pipa meg a nagy pipa is tud füstöt adni ugyanolyant, ha jól van tömve. A dohányban van nikotin stb. A siazot a dohány helyére teszed és ilyen kavicsok és mivel nem dohány nincs benn nikotin, meg elvileg annyira nem is káros... Én dohánypárti vagyok, sztem finomabb. A dohány a kerámiába kell, darabokra szeded belerakod rá alufólia, és az alufólia tetejére a meggyújtott (és már beizzott szén) így végülis a dohány nem ég el, csak kiszárad és az a ragacsos izé (melasz) elpárolog. Na te ezt szívod! Az ízesítő az ilyen módon kiszáradt shiazo kavicsokat tudja újraízesíteni:) elvileg 4szer:)
  • #7068
    Tiszteletem a fórum lakóinak!

    Régebben nagy dohányos voltam, de 8 éve nem cigizem. Pár hete egy cimbora olyan élvezettel szívta a vizipipát, hogy nem tudtam nem belekóstolni.
    Most eldöntöttem, hogy karácsonyra meglepem magam eggyel. Viszont nagyon analfabéta vagyok hozzá.

    A vizipipa.eu oldalon nézelődtem, és ezt néztem ki :
    Aladin

    A méret egyébként mennyire befolyásolja a dolgokat? Két emberre lenne a pipa.
    Addig képben vagyok, hogy kell bele szén , meg dohány, de a dohány ízesítő és a Shiazo pontosan mik?
    A cimbora Red Bull-os dohányt tömött bele, és ilyen kocsonya szerű álaga volt.

    Elnézést ha butaságot kérdeztem, de kezdő vagyok.
  • Divizio88
    #7067
    Ok koszonom szepen...remelem minden renbe
    lessz a kovetkezo szivasnal...meg1x koszi:)
  • predat000r
    #7066
    Szerintetek a SHIAZOT lehetne helyettesíteni apróra tört szauna kővel?

    Most vettem csak, de megtetszett. Az árán viszont lehetne faragni, ezért is gondoltam erre.Szerintem abba is beszivárogna a dohány kb ugyanúgy viselkedik kinézetre, hőre pedig nem érzékeny.

    Lehet, hogy ugyanaz az anyag, csak megpróbálnak hülyét csinálni belőlünk:D

    A másik kérdés: Aki ezt a követ régebb óta használja. Tényleg le kell cserélni 4 "frissítés" után? Ha jól kimosom miért megy tönkre? Szétaprózódik? Mást nem tudok elképzelni. Ha meg tovább lehetne használni, akkor a szaunakő elmélet értelmét veszíti XD

    Köszi a válaszokat!
  • SrAta
    #7065
    tegyél alu gyűrűt (alufóliából tekersz egyet) a kerámia szélére és arra tedd a fóliát, illetve szúrj kisebb luykakat az aufóliára... Az a probléma, hogy hozzáér a fóliához a kő, vagy az hogy túl sok hőt kap. Még1 dolog, hajtsd 4rétegre az alufóliát, hogy vastagabb legyen és úgy tedd rá:)
  • Divizio88
    #7064
    Jol van akkor segitsetek nekme is ...
    Eloszor vasaroltam ebbol az uj fajta "koves"
    XD dohanybol...de szerintem meg nem jottem ra
    hogy is kene megtomni a pipat, hogy minden joo legyen..:(:(
    Az elejen jo eros iz sooper, aztan max10 szivas utan annyira kapar
    eros izetlen....:(:(segitsetek tajtam is:D
  • sadvagabond
    #7063
    5 év pipával talán tudok segíteni...
  • Ic3 m4n
    #7062
    Írd be, és aki tud és aktív az majd segít. :)
  • tigeroo
    #7061
    írd nyugodtan nekem, legalább aktív vagyok :D
  • Rash87
    #7060
    Egy 'szakértő' írjon már rám,vagy ide,lenne tőle pár privát kérdésem,mert ehhez hülye vagyok,s ajándékba akarok vkinek venni egyet :))
  • Looooser
    #7059
    glicerin + méz + az íz amit szeretnél btw cukrászati étel aromák rá a dohányra hagyni benne egy 15-20 percig, míg megszívja magát azt lehet is pippantani
  • Blekk Síp
    #7058
    Vki nem tudja, hogy a pesti Sultan Center akciói a miskolci üzletre is vonatkoznak?
  • tigeroo
    #7057
    topik up :)
  • sadvagabond
    #7056
    Ja, igen. Úgy gondoltam. Bocsi.
  • Pookie
    #7055
    75ös egyiptomimat vettem ott kb. fél éve 9500 ért és nagyon NEM vagyok megelégedve vele, a csőből folyamatosan jött a lé és bármit csináltam alig volt füstje.
    4 éves pipámat amit a vizipipavasarlas.hu-ról vettem, (55ös egyiptomi) még mindig működik rendesen csak kiegészítettem kaya phunnel kerámiéval és egy hookah pro csővel, simán felveszi a versenyt ismerőseim aladin pipáikkal.
    Sztem ha jó pipát akarsz akkor szultán kincsei. webshop