86
  • TorrenteXY
    #6
    Én inkább eszek génmódosított búzát, mint olyat amihez több vegyszer kell mert mondjuk nem elég ellenálló a kártevőknek. Ennek pont az a lényege, hogy kevesebb vízből lehessen termeszteni élelmiszert(Afrika), kevesebb vegyszer kelljen hozzá és például mint ebben az esetben több ásványi anyagot raktározzon el. A GMO élelmiszerekkel szemben támasztott ekkora ellenállás szerintem elég botorság, mivel amerikában már a 80-as évek óta esznek genetikailag módosított élelmiszert. És még amiatt nem lett betegségük, nem lett belőlük pl. mutáns pókember. :) Na jó, egy azért lett! :D
  • dez
    #5
    Na, ez azért egy fokkal jobb, mint amikor arra mennek, hogy kizsigerelt, nyomelemhiányos talajon is úgy nézzen ki minden, mintha kicsattanna az egészségtől (közben egy íztelen vizes massza az egész, ami miatt tele kell(?) rakni a kaját ízfokozókkal, stb.), és/vagy idegen fajok génjeit ültetik be... De azért reméljük, ezt is alaposan kitesztelik, mert nem biztos, hogy pont úgy épül be az a gén, ahogy akarják, és nincs más hatása.
  • avman
    #4
    "A kutatók megfigyelése szerint minden egyes tenyésztett kenyér- és tésztabúza változat rendelkezik a GPC-B1 egy nem működő másolatával, ami arra utal, hogy ez a gén a búza nemesítésével veszhetett el. Újbóli beiktatása a vad fajokból a kereskedelmi forgalomba kerülőkbe magában hordozza tápértékük növelésének lehetőségét."
    igazából ez nem igazi génmódosítás, hanem egy gén bevitele. ami kb. egyenértékű a nemesítés folyamatával, csak géntechnológiai eszközökkel.
  • Macc
    #3
    Nagyon eroltetik, pedig senki nem kivancsi ezekre a genmodositott szarokra...
  • Ajnasz
    #2
    "az összes táplálkozási szempontból fontos változásért egyetlen gén a felelős."

    Ezeken kívül még mikért? Csak, hogy tudjuk, hogy mit módosítanak ezeken kívül.. Meg amúgy is, tuti rákkeltő :)
  • ssdb
    #1
    érdekes... de ezért a sok génmainipulatív dologér már nem vagyok annyira oda!