41
  • dez
    #41
    Miből gondolod, hogy erre van mód, illetve hogy ezt itt bárki tudja is?
  • #40
    sziasztok! Tanácsot szeretnék tőletek kérni, mégpedig abban, hogy hogyan tudnám az agyamat gyorsítani, hogy lehetne gyorsabb a gondolkozásom, mit tehetnék ezért, valamint hogy tudnék jobban odafgigyelni a dolgokra, koncentráló képesség növeléséhez is tanácsot kérnék.
  • dez
    #39
    Valójában nem is olyan nagyon lassan. Főleg ha megfelelő mennyiségű telítetlen zsírsav áll rendelkezésre. (Az Omega3 teszi ki a tömeg 8%-át!)

    "A benefit of omega-3s is helping the brain to repair damage by promoting neuronal growth.[5] In a six-month study involving people with schizophrenia and Huntington's disease who were treated with EPA or a placebo, the placebo group had clearly lost cerebral tissue, while the patients given the supplements had a significant increase of grey and white matter." link
  • Madve
    #38
    De regenerálódnak, és osztódnak is, ezt már bebizonyították, csak k*rva lassan.
  • dez
    #37
    Nem szükségszerű.
  • krysz89
    #36
    Lehet benne vmi. Én pl. nagyon könnyen tanulok, de ugyanolyan könnyen el is felejtem. :P
  • dez
    #35
    1. Emberre válogatja.
    2. Lehet rajta gyorsítani.
  • BiroAndras
    #34
    "Az agy tanulási képességének ma nem látják a végét a szakemberek."

    Lehet, csakhogy a tanulásra korlátozott időnk van, és korlátozott a sebessége is. Emiatt a gyakorlatban van egy nagyjából meghatározható limit.
  • dez
    #33
    Érdekes elmélet, csak egy tényezőt nem veszel figyelembe: az emberi memória erősen asszociatív. Minnél többet tudsz, és van mihez kapcsolni az új ismereteket, annál könnyebb megtanulni.

    Ilyen nincs, hogy betellik az index. Az agy tanulási képességének ma nem látják a végét a szakemberek. Csak meg kell tanulni tanulni. Persze a magolás nem a legjobb módja a tanulásnak, nem arra van "optimizálva".

    Éppen az asszociáció miatt jön elő néha 1-2 dolog nehezebben. Kevesebb kapcsolattal rendelkező infó is könnyebben "elvész", és több láncon keresztül lehet csak megtalálni. Persze a "felidézőke" is ellustulhat. Meg néha vannak kisebb rövidzárak. :)
  • JTBM
    #32
    Szerintem az agyban is úgy müködik a dolog, mint az adatbázisoknál:
    Amíg kicsi az adatbázis, addig könnyü írni és olvasni is.
    Amint nö, úgy az írási és föleg az olvasási idö is nö.

    A nagy adatbázisoknál, mint pl. egy 30 éves ember agya, a legnagyobb probléma az indexálás, tehát a megfelelö adatok kikeresése az óriási adattengerben. Azért felejtünk, mert lyukas lesz az index az agyunkban és bár az információ valahol megvan, de az agyunk nem találja. Aztán valami index regeneráló subrutin rátalál az információra és mivel tudja, hogy 4 napja szükség lett volna rá, újra beírja az indexbe és legközelebb emlékezni fogunk rá.

    Szerintem az igazi nagy koponyák azért feledékenyek, mert náluk az index már elérte a kapacításának felsö határát és ha valami újat akarnak megtanulni, akkor valami régit v. nem fontosat el fognak felejteni. Pl. azt, hogy hol van a szemüvegük v. hogy nemsokára lesz a házassági évforduló.

    Erre a nöknek tekintettel kellene lenniük... ;-)))
  • Spica
    #31
    hát ez jó, szóval az én agyam már elöregedett, mert nem tudom azt a szar számtudot megtanulni? :)
  • váááááh
    #30
    "Megállapították, hogy a patkány-DNS kb. 2,75 milliárd építőkőből, bázispárból áll, a gének száma 25 ezer körül van. Richard Gibbs, a Houston-i Baylor College of Medicine kutatója, a munkát végző nemzetközi konzorcium vezetője szerint a patkánygének 90 %-ának van emberi megfelelője."
    tehát ezért.
  • argento
    #29
    Ekkora hülyeséget már rég olvastam. :D Hogy jön valaki ahhoz, hogy patkányokon végzett kísérletet az emberre vonatkoztassa?? Ennek ez alapján semmi köze ahhoz ki hogyan tanul.
  • saco
    #28
    Tetszik a kép :)
  • z11
    #27
    ezektöl a bogyóktól talán én is okosabb lehetnék. De egyenlöre arra a megállapitásra jutottam, hogy elég a kavinton is.
  • dez
    #26
    Ja, futkározott a könyv körül. :P
  • dez
    #25
    Esszenciális zsírsavak vannak benne (omega-3, omega-6, stb.), amik fontosak az agysejteknek. Megtalálhatók a dióban, mandulában, stb. is.
  • Péntek
    #24
    Az tuti hogy utána nem aludt a haverod ;)
  • tomsolo
    #23
    hát a redbullba kurva nagy szükség van koffeintablettára...
  • tomsolo
    #22
    glükóz?
  • JZO
    #21
    A Memolife egy tápanyag tabletta. Olyan anyagokat tartalmaz, amelyet az agya használ fel közvetlenül a működéséhez. Lényegében gyógyhatású készítmény. Nem csodaszer, de aki fokozott szellemi megterhelésnek van kitéve, jól járhat vele.
    Nem reklámozni akarom, de Én már 1 éve szedem és jók a tapasztalataim.
  • Sadist
    #20
    Egy oldal 18 másodperc alatt?
  • Sadist
    #19
    Azért azt ne felejtsük el, hogy a legtöbb emlős inkább 4 lábon mászkál, és nem kettőn, mint az ember.
  • kricsi
    #18
    a memolife alatt mit értsünk?
  • Myron
    #17
    MemoLife + Koffeintabletták + Redbull = 200 oldalt 1 óra alatt megtanult. Valami joggal kapcsolatos cuccot. Aztán 5-ös is lett a vizsgán.
    Egy ismerősöm mesélte... :D
  • Loverman
    #16
    amúgy egyszerű, a fiatalok azért tanulnak gyorsabban mert az a tanulás időszaka a biológiában... megtanulni az "élethez" szükséges dolgokat hogy aztán egyedül boldogulhassunk. ez az állatvilágban is így van. meg kell nézni a pár éves porontyokat, napról napra szívják magukba az új tapasztalatokat a világból. mellesleg az emberi fejlettség velejárója hogy az újszülöttek ilyen "fejletlenül" jönnek a világra. az első pár évben hihetetlen fejlődésen mennek keresztül, ez az agynak megadja a potenciált a későbbiekre. más emlősöknél úgy születnek hogy már tudnak járni (oks, kell pár perc míg belejönnek), és úgy kommunikálni ahogy az idősebbek is teszik. ha az ember is így jönne világra, nem jönne létre az agyi előny:) a tanulással töltendő idő helyett még mindig anyuciban csücsülne a gyerek.
  • Loverman
    #15
    és igazuk is van:P
  • menpe
    #14
    Teljesen egyetértek!
    A hálózatos technikumon csak cisco, angol és közgáz van. Az első kettő megy, mert érdekel, de a rühedék közgáznak semmi értelme, puskázza az egész osztály, de nem baj, azért meg kell tanulni okos felnőttek szerint, mert ezzel fogunk boldogulni a jövőben...
  • Kornan
    #13
    A legnagyobb baj szerintem a tanulásnál az a motiváció hiánya,az emberek többnyire nem szeretnek tanulni az iskolákban,vagy csak kevés dolgot.Énis tapasztaltam ,hogy nagyon nehéz úgy megtanulni valamit ha az elején tudod ,hogy ennek nem sok értelme van,vagy ha nagyon rosszul összeállított és önmagában érthetetlen dolgot kell megtanulni és ezt még számon is kérik.Egyszerűen elmegy ez életkedve is az embernek.Talán ez az oka ,hogy amúgy sok értelmes ember nem értelmiségi pályát választ magának,mert nem bírja a tanulással járó stresszet.Sok ember ezek után már a tanulás gondolatától is irtózik és nehezen veszi rá magát arra ,hogy valamit megtanuljon és a hatékonysága sem lessz olyan jó.Fiatalkorban talán ez nem jellemző,részben ez is közrejátszhat abban ,hogy könnyebben tanulnak.Viszont ha van elég motiváló erő és érdekesnek,fontosnak találja az ember,logikusan érthetően van leírva akkor az nagyságrendekkel felgyorsítja és megkönnyíti az információ feldolgozását.Kivéve persze ahogy előbb említettem,ha nem alakult ki ilyen stresszes reakció a tanulásra,ebben az esetben nagyon nehéz leülni és megtanulni.
  • dez
    #12
    Lehet, hogy összességében fogynak az agysejtjeink, de az már egy túlhaladott elképzelés, azaz nem igaz, hogy nem regenerálódhatnak és nem keletkeznek újak.
    De ennél fontosabb az összeköttetések száma. Ezt szinten tartva, vagy növelve a fiatalos szellemi állapot sokáig megőrízhető.
  • dez
    #11
    Egyébként különféle technikák is ismertek már, amivel nagyban elő lehet segíteni a tanulást.
  • dez
    #10
    "A Neuron című szaklapban publikált tanulmány szerint a különbség abból adódik, hogy a fiatal elme még egészen más struktúrában tárolja az emlékeket, melynek következtében a fiatal agy könnyebben tanul, az idősebb viszont hatékonyabban tárolja az információkat."

    Már nem azért, de ez már rég óta tudott dolog, most ennek miértjeire találtak újabb magyarázat-darabot.
  • tomsolo
    #9
    "Miért tanulnak könnyebben a fiatalok?"

    talán mert több idejük van?
  • GABOR16
    #8
    Egyébbént veszélyes is lehet ez a kísérletezés.
    Lehet, hogy az agy hamarabb elöregszik, és rendkívűl feledékeny lesz majd idő elött. Kivéve, ha bevetted a patikákban recept nélkül kiváltható (és bevásárló központokban is kapható) agyspirituszt (há..! micsoda név).
    Tudományosan igazolják majd, hogy függőséget nemokoz, de ha egyszer rászoktál nélküle az agyad majd olyan lesz mint a szita.
    Ügyhogy csak óvatosan.
  • GABOR16
    #7
    Itt egy megnem nevezett hatalomra gondolsz, akik azthiszik, hogy övék a világ.
    Igazamvan?
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Semelyik mai kormánynak nem érdeke, hogy túlképezze a lakosságot, mivel akinek kinő az agya, az kérdéseket tesz fel és ugye annak tudjuk a végét...

    Ellenben a birka, esztelen tömeg jól irányítható és befolyásolható, ollé!
  • metaljesus
    #5
    vagy azért tanulnak jobban a fiatalok mert a kialakult idegsejtek nem regenerálódnak és osztódnak, azaz születésünk pillanatában van belőlük a legtöbb?
  • mumpic
    #4
    igen, de sokkal gyorsabban is öregedtek, előre terveztek, nehogy elkéssenek a temetésükről! :)
  • Su0my
    #3
    minden felfedezésben van potanciál és minden SG cikk végére odaírják, hogy milyen érdekes lenne ennek és ennek itt és itt a felhasználása... Viszont sajnos az érdekesebbekről sosem hallani:)
  • Lazarus
    #2
    Mézgéknál csőből folyt a tudás és csak inni kellett... remélem sikerül átültetni a valóságba is