347
  • solikka
    #187
    Hát igen ez annál sokkal jobb lesz... Az 1. volt a sorozat leggyengébb darabja! Persze ezzel nem azt mondom hogy rossz volt mert legalább 5 ször megnéztem és jó szerintem! De a többi mégjobb!
  • Synchronous
    #186
    Ha Die Hard 1 szintű lenne, attól még a látványt, CGI-t meg lehetne tartani. A kettő nem zárja ki egymást. Csak az a baj, hogy ez nem Die Hard 1 szintű.
  • Shodan
    #185
    szerintem qrva jó lenne!
  • kill3r21
    #184
    nemtudom papa én fannak érzem magam és végig élveztem a T3 mat is,nem volt vele semmi gondom,korrekt volt,ennyi de lehet igazam van és nem vagyok nagy fan....:)
  • solikka
    #183
    Szerintem az emberrek 99%-a aki megnézi igenis örül hogy tele van nyomva CGI-al meg látvánnyal, ez a jó egy mai akciófilmben! Képzeld már el ha modnjuk Die Hard 1 szintű film lenne a 4. is...mindenki csalódna benne mert az gondolnéák hogy "még ma is csak ennyire képsesek a készítők?"

    Riddick:
    Neked külön örülök hogy ismét magas intelligencia szinteddel gazdagitod a sorainkat:D
  • Synchronous
    #182
    Ez egy racionális hozzáállás. Így kell.
  • REALista
    #181
    Már bocs de ha neked annyira tetszett akkor az éppen azért lehet mert nem vagy nagy fan...
  • REALista
    #180
    Egyébként magyar előzetesben nagyon átjött a Die Hard hangulat bár ez lehet hogy a jól összevágot képsorokak a zenének és Willis magyar hangjának köszönhető!Én csak attól félelk hogy olyan King-Kongos lesz az egész...a főszereplők össz-vissza zuhannak egy csomó lehetetlen helyzetből egy karcolás nélkül kerülnek ki...
  • kill3r21
    #179
    Szépek vagytok!
    :D
    Ez pont olyan mint a terminátor esete...mindenki leszarozta a 3.részt...
    én mivel nagy fan vagyok nagyon tetszett...ennyi :)
  • REALista
    #178
    Én még em láttam a filmet úgyhogy nem mondok véleményt szerintem neked is ezt kéne tenne mert ha jól tudom te is így vagy vele...
    A legtöbb kritika szart sem ér egyébként is egy csomó helyen Istenítik a filmet máshol meg lehúzzák mint állat.
  • banánosdzsó
    #177
    A tehénsegg arcoda? nehéz lesz...
  • Riddick21
    #176
    Tövig beveheted.
  • bertino
    #175
    de azért te se vagy sokkal több a tehénsegg méretű arcoddal
  • Riddick21
    #174
    Idióták. Az egész internet attól hangos, hogy mennyire fasza, hogy alig van CGI a filmben, Ti meg itt veritek a nyálatokat. Tanuljatok meg szórakozni és ne hívjátok magatokat Die Hard fannak, mert inkább vagytok a sorozat szégyenei.
  • Synchronous
    #173
    Attól hogy változnak a trendek és fejlődik a technika, még lehetett volna a rendezőben annyi flexibilitás, hogy a technikát ötvözze az eredeti D.H. hangulatával és akcióival. Semmilyen technikai fejlődés nem ér meg annyit, hogy miatta majdcsak elvesszen mindaz, ami ezt a filmet annak idején naggyá tette. A film rajongói, meg akik szeretik ezt a műfajt, azok Die Hard mozit akarnak látni, és nem Final Fantasy-t.
    Nem lett annyira rossz a film, de ennél sokkal többet ki lehetett volna belőle hozni.
  • Jim79
    #172
    Sziasztok!

    Tegnap megnéztem, írom a véleményt:
    Nem rossz, sokadik megnézésre is, mint a 3. rész ez is be fog jönni. McLane valóban nem alkoholista és nem dohányzik. De az első két részben se ivott és itt miért is ne szokhatna le a bagóról??
    Az alaptörténet nem egy nagy durranás, de minek kellene történnie, h azt mondhassuk rá??
    Egyedül két részen mosolyogtam el magam:
    - rendőrautó-helikopter üldözős jelenetben a tűzcsapos rész
    - kamion vs. F-35, ez leginkább egy mission impossible lehetne Tamással.

    Végeredményben elég jó mozi, mindenképpen nézhető, azt kaptam, amit vártam. Igazán ütni szerintem majd csak DVD-n fog nálam.

    Over
  • Shodan
    #171
    Talán inkább a filmeseknek kéne a nézőkhöz alkalmazkodniuk, nem pedig mi hozzájuk.Ha ez az új trend hogy csináljuk meg minden film folytatását, remakjét és toljuk tele sok számítógépes effektel, akkor nálam a mozi meghalt.
  • Csaba007
    #170
    Nállam az év filmje!! Veri az előző részeket látványban meg mindenben!
  • Smuge
    #169
    Észre kéne már venni hogy 2007-et írunk , változnak a trendek , igények , technika megállíthatatlanul fejlődik ami a szórakoztatóiparban is jelen van , és használják is . Ennyi . Hiába sirtok emiatt , lezárult egy korszak , és egy ujjabb követi amit vagy megszoksz vagy nem . Más szemmel kell már nézni , felfogni a dolgokat . A die hard 4.0 pedig a maga műfajában verhetetlen lett!
  • Gladiator
    #168
    Héj! Szívek szállodáját nem bántani!:D
  • Csaba007
    #167
    Én tegnap láttam,de nekem kurvára bejött! Tele van akcióval.Én tutkó megnézem mégegyszer moziban!A Legjobb die hard nállam!
  • Synchronous
    #166
    Ez az alapvető gond a folytatásokkal, főleg akkor, ha sok évvel az előző rész után csinálják meg. Már nem ugyanaz. Sajnos ez a film is túlnyomórészt látványmozivá silányult.
    Régen, míg nem volt fejlett CGI, meg digitális trükkök, sokkal izgalmasabb "izzadós" mozit gyúrtak nekünk a filmesek. Most, valamilyen láthatatlan kényszer hatására mindig telezsúfolják a filmeket speciális effektekkel, meg CGI-vel.
    A régi Dájhárd-ból (gondolok itt pl. az 1. részre) nagyon kevés jön át.
    Szó se róla Willis kitett magáért, de bizonyos szereplők, inkább a Szívek szállodájába illenének bele, annyira harmatgyengék.
  • multispeed
    #165
    Na most volt szerencsém megnézni a negyedik részt.
    Iszonyatosan POCSÉK !!!
    Első gondom a főgonosz... hát ez valami szánalmas lett, nem is tudok mit hozzáfűzni, ez a kis gyökér görcs nagyon gyenge
    2. a story jó indulattal B kategóriás, és ez az egész hacker szarakodás semmennyire sem illik bele a die hardba (tudom, tudom 2007et írunk, de én szeretnék látni néha kalsszikus akciót)
    3. akció jelenetek... számítógépes trükk dögivel, vadászgéppel való harc a vicc kategóriába sorolható
    4. A régi McLane néhol-néhol feltűnik, de a jó öreg cinizmusa oda, meg az alkoholizmus és a bagó is ami szerintem alap volt, a karakter megszeretésénél.

    Számomra a Die Hard marad egy trilógia, ez pedig egy 2007es gagyira sikerült, B kategóriás csilli-villi efektess "akciófilm".
    Azért nézze meg az aki eddig szerette, lehet ő nem fog akkorát csalódni mint én!
  • Shodan
    #164
    Én épp a beszólásokat hiányoltam. Néhol vártam a csattanót de semmi.
    Ami a legjobban idegesített , ez a számítógépes halandzsa baromság, ide-oda ugrál a kép ,püfölik a billentyűzetet, pörögnek a számok.
    A díszletet kicsit olyan B-kategóriásnak éreztem. Több helyen kapcsolok, gépek, mint valami michael dudikof borzalomban.
    A zenéhez örülök hogy nem nyúltak, ez már megadja az alaphangulatot.Akció jelenetek néhol eltúlozva( repülős jelenet vége no comment, just cause feeling kapaszkodjunk a repülő hátuljába.)a többi rendben van, sajnálom hogy több helyen cgi-vel oldottak meg bizonyos jeleneteket, ehhez a stílushoz ,filmhez nem illik
    Összeségében nem rossz, én egyértelműen rosszabra számítottam. De így is a sorozat leggyengéb darabja szerintem. Egy alternatív die-hard 3 hoz tudnám hasonlítani, minden megvan benne ami abba is volt:főgonosz, annak harcos nője, taxi, nagyváros , rendőrfőnök, társ. de valahogy mégsem az. nálam olyan 7,5/10. Ja és Dörner hangja se volt a toppon, néha oda tette magát, néhol pedig teljesen más volt a hangszín, de lehet hogy csak a mozi miatt hangzott így.
  • Smuge
    #163
    Igen , ez igy van , az index-el nem szabad foglalkozni , amit csak tudnak leszolnak .

    Most láttam a filmet, és azt kell mondanom igen jó lett . Más mint az elöző filmek tény , de méltó a die hard címhez ami nem igen mondható el a mostani folytatásokrol . A régi filmek kultuszt teremtettek , amit a 4.0 továbbvisz, de immáron a nélkülözhetetlen cgi-vel ami még látványosabbá teszi John McClane cselekedeteit . Meg kell szokni. Bruce Willis semmit nem változott , hozza a szokásos formáját, beszólásai is maradtak a régiek :) Nem szaporitom tovább a szavakat: mindenki nézze meg! Élmény ez az film !
  • Real13
    #162
    Indexen mindent lehúznak,nem kell vele foglalkozni.Amit én eddig a filmről hallottam,az nagyon biztató.:)
  • solikka
    #161
    Hát ez a kritikus nagyon lehúzza a filmet...de.....nem érdekel szerintem akkor is jó lesz!! Sokkal jobb mint az előző részek!
  • Csaba007
    #160
    Kritika!;)
  • solikka
    #159
    Amúgy szerintem én sem fogok várni inkább valami reggeli/déli vetítésre megyek mert akkor még kevesebben vannak!
  • Csaba007
    #158
    Igaz!! De én nemtudok várni! Nekem a 300-nál volt hogy 3 gyerek előttem mindig dumált meg röhögcsélt.Aztán amikor elegem lett megdobtam őket üveggel meg előrevágtam egy fél zacskó kukoricát(de csak mert rossz volt)!!
  • solikka
    #157
    Már alig birom ki Die HArd 4 nélkül de nem akarok túl hamar Moziba menni mert tömve vannak a termek és mindenki csak mobilozik, dumál stb... és ez elég zavaró szokott lenni, az a jó amikor össz-vissz vagyunk a moziban vagy 10-en!
  • Sawyer2
    #156
    OFF:
    Haggyátok rá! Másik fórumon is ezt csinálja... azt hiszi ő az überkritikus... Azt hallottam az ilyenekbe nem szabad belekötni mert idegbajt kapnak. (ez szakvélemény:D) Szal haggyátok, max nem reagáltok rá... Hagy élje a maga álomvilágát... Riddick21: (a világért se) sértődj meg...
    ON:
    Én sajna csak pénteken jutok el a moziig, de a + kritikák mindenesetre biztatóak... A vadászgépes jelenetet elnézve a trailerből: sztem a régi lesz..:D
  • banánosdzsó
    #155
    Menj már innen, senki nem kíváncsi rád :)
  • Riddick21
    #154
    Filmről valamit?
    Bohócok.
  • Seten
    #153

    :)
    #127

  • solikka
    #152
    Ha valaki időközben látja a filmet nyugodtan irjon ide véleményt róla, nagyon kíváncsi vagyok rájuk! De mondjuk akkor is megnézem ha mindenki szidja:D
  • banánosdzsó
    #151
  • bertino
    #150
    mit képzelsz magadrol ?
    a világ közepe nem te vagy
  • solikka
    #149
    Látom könnyű téged felidegesiteni:D De csakazért is itt maradok hogy veled ellentétben az értelmesek táborát gyarapitsam!
  • Riddick21
    #148
    Ha a filmhez nem tudsz érdemben hozzászólni, akkor MIÉRT NEM TAKARODSZ INNEN A JÓ KURVA ANYÁDBA???